Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yağ değişimi sonrası vites sesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Merhaba ,
    Motorum 2700 km geçtiği için ara bakım olsun diye yağ değişimi yaptırdım ve zincir gerildi.Şimdi vites değiştirirken tak tak diye ses yapıyor.Eskiden sadece birinci viteste yapıyordu.Rahatsız edici bir ses değil daha önceden olmadığı için merak ettim sorun olur mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende de oluyor sonra geciyor.

yağ ilk koyuldugundaki kıvamı bir süre sonra motora uygun hale geliyor, o kıvama ulaşana kadar biraz sinir edebiliyor.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de oluyor sonra geciyor.

yağ ilk koyuldugundaki kıvamı bir süre sonra motora uygun hale geliyor, o kıvama ulaşana kadar biraz sinir edebiliyor.
    putoline marka yağ kullandı.İlk bakımlarım olduğu için farklı bir durum olduğunda tedirgin oluyorum

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Yağ değil zincir çok gerilmiş o yüzden yapıyor.
    tecrube0 ve Thesinner83 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değil zincir çok gerilmiş o yüzden yapıyor.
    Ne yapsam ? biraz kullandıktan sonra düzelmezse tekrar mı gideyim yoksa gidip bollaştırmasını mı söyliyim , yoksa kalsın mı ? Daha önceden zincir aşağı sarkıyordu o derece boldu yukarıya kaldırdığımda yukarıya yaklaşıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zincir bolluğunu görmeden, ezbere yapılan "çok gerilmiş" yorumuna itibar etmeyin.

Zincir gerginlik ile ilgili ölçüyü, genellikle kullanım kılavuzlarında yada arka maşada bulabilirsiniz. Genelde 2-3 cm boşluk (aşağı yukarı hareket) olması gerektiği söylenir.

Ben motul kullanırken vites geçişleri çok sesliydi, ve 5.viteste debriyaj kaçırma yapıyordu. Castrol'e geçtim her iki sorunda ortadan kalktı.

Uygun yağı bulduğunuzda sorun düzelecektir.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir bolluğunu görmeden, ezbere yapılan "çok gerilmiş" yorumuna itibar etmeyin.

Zincir gerginlik ile ilgili ölçüyü, genellikle kullanım kılavuzlarında yada arka maşada bulabilirsiniz. Genelde 2-3 cm boşluk (aşağı yukarı hareket) olması gerektiği söylenir.

Ben motul kullanırken vites geçişleri çok sesliydi, ve 5.viteste debriyaj kaçırma yapıyordu. Castrol'e geçtim her iki sorunda ortadan kalktı.

Uygun yağı bulduğunuzda sorun düzelecektir.
    Teşekkür ederim ayarlamayı servisteki çocuk yaptı ben söylemeden motorun eksiklerini şikayetlerini buluyorlar . Yukarı aşağı hareket ediyor çok gergin değil.Yüksek devirlerde kullandığım için hem yağ değişsin hem de motosiklet rahatlasın diye yaptım ama bakalım. Zaten 2000 km sonra 5bin bakımı var dtsoil koyarlar heralde yine

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)