Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

nxr ile rf-1200 tamamen ayni mi nxr snell sertifikasina sahip mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

rf-1200 snell sertifikasina sahip ama nxr sahip mi degil mi hala anlayamadim

nxr kullananlar kaskin herhangi bir yerinde snell logosu olup olmadigini soyleyebilir mi?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı blntyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

nxr kullananlar kaskin herhangi bir yerinde snell logosu olup olmadigini soyleyebilir mi?
    Snell kendi listesini guncellemediyse yok diyor.

https://smf.org/cert

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Olmayabilir. AB'de satılan kasklar snell sertifikasına uyamayabiliyor. Bunun sebebi snell'in ölçüm tekniği ile CE sertifikasının gerektirdiği ölçüm tekniğinin farklı olması. Hatta en son CE sertifikası kesinlikle snell ile uyumsuz. Snell sert bir kabuk gerektiriyor, CE sertifikası ise daha iyi sönümleme yapan bir yapı gerektiriyor. Ben olsam güncel CE sertifikasına sahip bir kask almayı tercih ederdim.
    ryangt bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Aynı sayılırlar. Dot almak için kabuğun biraz daha kallavi olması lazım. Amerika pazarına ufak düzenlemeler ile gönderip farklı isim takılmış hali diye biliyorum.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    değil.Snell'in double impact denen gereksiz test için güçlendirilmiş bölgeler var rf1200'de,zaten ağırlık olarak resmi bilgilerini bilmiyorum ancak ele alınca direkt farkedilen bir ağırlık farkı var. Yani NXR'ı alıp snell'e gönderirseniz kalabilir, testten geçemeyebilir, RF1200'ı alıp ECE onayı almak isterseniz yine kalır testten ECE alamayabilir.

Eğer tek bir kask her iki testten de geçseydi firma milyon dolarlar harcayıp ayrı model adı altında pazarlamazlardı diye düşünüyorum.

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı blntyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

NXR ve RF-1200 aynı kasktır. Birisi Amerika pazarı için diğeri Avrupa pazarı için. Amerika pazarında DOT ve SNell 2015 ile sertifikalıdır. (DOt ve SNell Aemrika'ya özeldir. Avrupa pazarındaki modeli ise ECE 22.05 ve genelde Sharp ile derecelendirilir.

Eski bir NXR kullanıcısı olarak SNell certified olduğunu söyleyebilirim.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)