Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Honda durur mu, yapıştırmış sürprizi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Cb500x, Rebel 300 gibi piyasanın tam ihtiyacı olan modeller dururken Honda Türkiye ne yapar? Hiç durur mu yapıştırır sadece boyu 1 metre 10 santim olanların rahat kullanabileceği, oyuncaktan hallice bir model olan Monkey'in yenisini getirir. Grom'un dedesi olandan hani.

[IMG][/IMG]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Monkey'in siluetine benziyor. Retro tarz MSX-125.

(Şimdi gördüm en alta yazmışsınız zaten... )

CB500X ve Rebel 500 mutlaka gelmeli bence, agresif bir fiyat politikasıyla her ikisi de deli satar.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Monkey'in siluetine benziyor. Retro tarz MSX-125.

(Şimdi gördüm en alta yazmışsınız zaten... )

CB500X ve Rebel 500 mutlaka gelmeli bence, agresif bir fiyat politikasıyla her ikisi de deli satar.
    Evet, ben de bakınca fark ettim yukarı aldım yazıyı.

Rebel 300 500 fark etmeksizin fiyat abartmadan gelirse piyasayı mahveder. Millet 250cc Çin'e, Koreliye para vermekten, parça bulamamaktan, kronik sıkıntılardan sıkıldı.

Cb500x zaten malum Honda'nın en iyi orta sınıf adv, yol motosikleti bence. A2'ye de hitap ettiği için yok satacaktır. Yerini doldurabilecek, aynı sınıfta bir tek r3xs var onun da kendine hayrı yok. Kawasaki fiyatları zaten ortada. Honda Türkiye bu sene bazı modellerden biraz az kazanalım dese diğer markaları siler piyasadan. Adamlar Nc satmak için motosiklet getirmiyorlar. Koskoca Honda Nc, pcx, activa, spacy dörtlüsü üzerinden dönüyor, bu sene bir de dio eklendi ama tutmadı daha o kadar sanki.

Motosikleti
    cb250r
    Honda motosikletten ulkemizde kac para kazanmis ki pazarimizi mikine taksin? simit sarayi acsa daha cok para kazanirdi.

Oncun bizle başşak geciyor bizi cezalandiriyor
    espresso bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Yorumlarda spamlamışlar cb500x gelsin diye :D

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet, ben de bakınca fark ettim yukarı aldım yazıyı.

Rebel 300 500 fark etmeksizin fiyat abartmadan gelirse piyasayı mahveder. Millet 250cc Çin'e, Koreliye para vermekten, parça bulamamaktan, kronik sıkıntılardan sıkıldı.

Cb500x zaten malum Honda'nın en iyi orta sınıf adv, yol motosikleti bence. A2'ye de hitap ettiği için yok satacaktır. Yerini doldurabilecek, aynı sınıfta bir tek r3xs var onun da kendine hayrı yok. Kawasaki fiyatları zaten ortada. Honda Türkiye bu sene bazı modellerden biraz az kazanalım dese diğer markaları siler piyasadan. Adamlar Nc satmak için motosiklet getirmiyorlar. Koskoca Honda Nc, pcx, activa, spacy dörtlüsü üzerinden dönüyor, bu sene bir de dio eklendi ama tutmadı daha o kadar sanki.
    Nc yok satıyor zaten bayiler sıra yazıyor

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İnsanımızın huyu suyu yumuşadı herhalde. 20-30 sene önce ülkemize etobur şahin gibi motosikletler getiren Honda, günümüzde otobur tavuskuşu gibi motosikletler getiriyor.

elessartt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sarı sitede ara sıra özel ithalat monkey 125 görüyordum. 70-90bin TL isteniyordu. Msx125 fiyatıyla satarlarsa iş yapar.

3RE3RA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo250gt - cbf150-mt25
    cb500x satış pazarlama konusunda yok satacak herkes buna düşecek diyen arkadaşlar; bayiler 3-5 tane getiriyor ve diğer müşteriye yok çekiyor. bu yok satmak değildir.
    cb500x gelince 400-500 tane satabilir mi?
    fiyat vergi konusunda herkes direk almaya gider mi?
    sana-bana hitap eden bizim için biçilmiş kaftan gibi gözüken motosiklet herkese hitap edebilir mi?

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Almanya fiyatı üzerinden tahmini bir CB500x fiyatı hesaplamaya çalıştım. NC750x almanya 8320euro. TR liste fiyatı bunun %37 ÖTV eklenmiş haline çok yakın, 113600. Euro 10TL aldım. Aynı şekilde CB500x'in 6754 euro fiyatına %37 ÖTV ekleyince 92500tl gibi bir rakam çıkıyor. Baktığın zaman yakın duruyor. 390 ADV'ye 90bin TL veren çıkıyorsa, CB500x'e 92500 veren hayli hayli çıkar diye düşünüyorum.

Maalesef memlekette orta sınıf diye bir şey kalmadığı için her alanda orta sınıfa hitap eden ürün bulmak zorlaşıyor. Africa Twin 1100'ler, goldwingler, GS'ler, 1290 ADV'ler tüm dünya ile aynı anda geliyor. Onların alıcısında sıkıntı yok.

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almanya fiyatı üzerinden tahmini bir CB500x fiyatı hesaplamaya çalıştım. NC750x almanya 8320euro. TR liste fiyatı bunun %37 ÖTV eklenmiş haline çok yakın, 113600. Euro 10TL aldım. Aynı şekilde CB500x'in 6754 euro fiyatına %37 ÖTV ekleyince 92500tl gibi bir rakam çıkıyor. Baktığın zaman yakın duruyor. 390 ADV'ye 90bin TL veren çıkıyorsa, CB500x'e 92500 veren hayli hayli çıkar diye düşünüyorum.

Maalesef memlekette orta sınıf diye bir şey kalmadığı için her alanda orta sınıfa hitap eden ürün bulmak zorlaşıyor. Africa Twin 1100'ler, goldwingler, GS'ler, 1290 ADV'ler tüm dünya ile aynı anda geliyor. Onların alıcısında sıkıntı yok.
    ÖTV ile bitmiyor. %18 KDV var bir de oranını hatırlamadığım gümrük vergisi var.

250 cc bir motosiklette ilave gümrük vergisi yüzde 30'a çıkarken
    https://www.google.com/search?q=moto...hrome&ie=UTF-8

Nisan ayında yüzde 20 oranındaki ek gümrük vergisi gelen yüzde 10'luk artışla yüzde 30'a çıkarılmıştı. 31 Aralık 2020 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile yüzde 10'luk artış geri çekildi.
    güncel gümrük vergisi kaç bulamadım valla
    instagram.com/gerivites
    youtube.com/user/nimbus8222

blueway2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster

iyide o fiyatı veren 12,500 tl daha verip yine nc alır,neden 500x alsın bence getirmeme sebepleride bu

Motosikleti
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ÖTV ile bitmiyor. %18 KDV var bir de oranını hatırlamadığım gümrük vergisi var.

https://www.google.com/search?q=moto...hrome&ie=UTF-8

güncel gümrük vergisi kaç bulamadım valla
    Almanya fiyatı %19 alman KDVsi dahil fiyat. Gümrük olayını bilemiyorum. NC'nin de sonuçta TR fiyatına gümrük dahil oluyordur. Sadece %37 ÖTV'yi ekleyince çok yakın bir rakam elde edince öyle bir mantık yürüttüm ben. Ama yanlışlıkla Almanyadaki manuel versiyonun fiyatını TR'de DCT'nin fiyatıyla karşılaştırmışım. Yani ÖTV'yi düşünce TR'deki fiyat Almanyadakinden daha ucuz. Neyse çok önemli değil. Ben çok kaba bir fiyat tahmin etmek için öyle bir hesap yaptım. Ben 90bin TL'nin altında bir fiyata geleceğini (gelirse) zannetmem.

Alıntı blueway2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide o fiyatı veren 12,500 tl daha verip yine nc alır,neden 500x alsın bence getirmeme sebepleride bu
    500X, NC ile çakışıyor diye getirmemeleri ok ama Rebel niye gelmiyor ki acaba. Orada da yeterli alıcı görmedikleri için sanırım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Honda keriz mi ki? Baktılar millet şatafat içinde yüzüyor, herkes 4bin liralık cep telefonu alıyor, para harcayacak yer bulamıyor, "Biz de bu bolluktan faydalanalım" demişlerdir. Suç mu?
    fz6_fazer bunu beğendi.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Bu gelen model hakketten şehir faresiymiş Fiyatı da bi 10bin tl olursa alınır (tabii ki hayaller ve şartlar..)
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    msx gibi iktiri oktan bi model getirmiş yine

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    msx gibi iktiri oktan bi model getirmiş yine
    MSX'in "iktiri oktan" bir model olduğunu düşünmüyorum. Boyuma/kiloma ve yaşadığım şehre uygun olsa ulaşım amaçlı, terlik niyetine alır kullanırdım yani. (İstanbul'da ve 190cm 100+kg birine uygun bir motosiklet değil...)

Terlik olarak Crypton S de güzel bak. Bodrum'a taşınırsam CB500F'i satıp Crypton S alırım herhalde. (Veya bir CRF250L'i adam ederim. Bilemedim, sanırım gündelik olarak Crypton S daha uygun...)

Motosikleti
    https://www.honda2wheelersindia.com/CB200X

Madem CB500x çok pahalı oluyor, bari bunu getirsin Honda.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Honda Türkiye'nin sosyal medya ajansı aynı zamanda Şirinevler'de yolda dağıtılan masaj salonu kartlarını da tasarlıyor sanırım, lafa bak "Kayıtsız kalamayacağın yeni Honda ile tanışmaya hazır mısın?"
    Kerem34_ bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)