Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hero hunk mu hero karizma mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Hero hunk kullanicisiyim. Aslinda memnunum ama son hizi 117 km yi gecmiyor.tamam hiz motoru degil ama sehiricinde araba sıkıstirmalarindan bikiyo insan. Soyle aradan siyrilmak icin 130 lari gormek gerekiyo bazen. bikac gundur karizmalara gozum gitti. 230 cc oldugundan 140 km son hiz yapabildigini okudum. Yan karenajlari da tedarik edilirse guzel bi motor olabilir gibi geldi. Var mi fikri olan?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Var. Çirkin, titreşimli, sağından solundan zırıltı gelmesin diye kullanıcıların çözüm üretmeye çalıştıkları kötü bir motor. Hız anlamında işini görür ama alınmaz. Onun devri 10 sene önceydi.

Hero firmasını Türkiye'ye gelmeden önce Hint markaları içerisinde en iyisi zannederdim ama sonradan öyle olmadığını gördüm. Motorlarının en önemli özelliği titreşimli olmaları, başka da bir şey yok.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok cirkin motor aga ya.

ns200 baksen :D

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı okancaytasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero hunk kullanicisiyim. Aslinda memnunum ama son hizi 117 km yi gecmiyor.tamam hiz motoru degil ama sehiricinde araba sıkıstirmalarindan bikiyo insan. Soyle aradan siyrilmak icin 130 lari gormek gerekiyo bazen. bikac gundur karizmalara gozum gitti. 230 cc oldugundan 140 km son hiz yapabildigini okudum. Yan karenajlari da tedarik edilirse guzel bi motor olabilir gibi geldi. Var mi fikri olan?
    O motora en son verilecek isim karizma olmalıydı, tipsiz...

Hunkun commuter olduğunu unutmamak lazım. Ön dişli 15 yapın 90-100km hızlarda rahatlıyor.

Ns200 alın, 7000 devirde; 18nm tork - 18hp güç veriyor.

Hunk, 7000 devirde; 13,5nm tork - 13,2hp güç veriyor.

Küçük cc motorlarda 5 birim fark epey hissettiriyor.

Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero firmasını Türkiye'ye gelmeden önce Hint markaları içerisinde en iyisi zannederdim ama sonradan öyle olmadığını gördüm. Motorlarının en önemli özelliği titreşimli olmaları, başka da bir şey yok.
    Motorlarının en büyük özelliği uzun ömürlü olmaları, kronik hiç bir sıkıntısının olmaması olsa gerek. Rutin bakım dışında masrafsız motorlar.

Onun dışında hiç bir artısı olmayan, bildiğin kara düzen motor.

Titreşim konusunda evet; Özellikle oturuş pozisyonu dolayısıyla malafatüs depoya yaslandığı için, motordan indiğinizde altınıza işeyecek gibi hissedebilirsiniz.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karizma çok çirkin, eğer güç için değiştirilecekse en azından Pulsar bakılmalı.

Pulsar alin diyenlere katiliyorum ama adamlar 100bini devirmis pulsara 17-18 bin tl istiyor. Karizma ise 10bin tl 15-20bin km de. Maddi olarak bunu sordum. Kismet

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Şehir içinde araçlardan kaçmak için önemli olan son hız değil ki... tork verisine dikkat etmeniz lazım.

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Karizmaların parçası bulunmuyor. Basit bir ön far için 4 ay motorum yattı ona rağmen fabrika yine tedarik edemedi kendim çıkmasını buldum. Uzak durulması gereken bir motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

1 yıl kullandım selede titreşim hissedilmiyor. Elcikler, ön cam ve arka ayakçıklarda bariz titreşim var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)