Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Elektrik Arızası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    düldül(z-one)
    Herkese merhaba bugün biraz keyfim yerine gelsin diye akşam üzeri motora binip iki tur atayım dedim ama ne göreyim depo bomboş sonrasında benzinliğe sürdüm ve 10tlcik benzin aldım depo kapağını kapattım ve marşa bastım ama ne göreyim marşa bastığım zaman göstergenin ışıkları gitmeye başladı neyse ayak marşına bastım çalıştı belki düzelir diye kendi haline bıraktım ama nafile sağ sol sinyal veriyorum sinyaller çok hızlı yanıp sönüyor kornaya basıyorum ses çıkmıyor çok az bi ses geliyor anca, marşa bastığım zaman zaten marş motoru dönmüyor ilk çalıştırdığım zaman hiç bir problem yoktu onun dışında ayak marşıyla motoru çalıştırdığım zaman arka stop ve ön far çakarlı bir şekilde yanıyor ve ön far uzun kısa yapmıyor sadece çakarlı bir şekilde yanıyor selektör tuşu da çakarlı yanarken çalışmıyor ne olmuş olabilir 10 liralık aldım diye kızdı mı acaba? ustaya gitsem beyin değişecek diye 500 lira alır en az bilgisi olan lütfen yazmaktan çekinmesin :/

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Akünüz ölmüş olabilir. Bir oto elektrikçiye veya motosiklet ustasına ölçtürün.

Motosikleti
    düldül(z-one)
    ilk çalıştırma da mis gibi çalışmıştı ama ondan önceki günler de hiç sıkıntı yoktu

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Alıntı turkerboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk çalıştırma da mis gibi çalışmıştı ama ondan önceki günler de hiç sıkıntı yoktu
    Şarjı kesmiş olabilir.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    En basitten gidicek olursak:
    -Akü kutup başlarını kontrol ediniz.
    -Akünün şarj durumunu kontrol ettirin.
    -Akünün şarj olup olmadığını kontrol ettirin (statörde sıkıntı varsa eğer kimi arabaların kimi motosikletlere statörleri uyuyor bunun için elinizdeki statörü oto elektrikçiye göstermenizde fayda var).
    -Tesisatın kaçak kontrolünü yaptırın.
    - Aküde şarj olup marş basmıyorsa, marş motorunun kömürü veya marş otomatiği, bitmiş veya bozulmuş olabilir.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Yakıt deposunu sökün

Depo altında kalan, kontaktan çıkıp tesisata giren 4 terminalli soketi bulun

Soketi söküp terminallerini kontrol edin, bu terminallerden birisinin tamamen karardığını veya yandığını göreceksiniz.

O terminale bir köprü atarak veya soketleri onararak sorunu çözebilirsiniz. Z-one serisinde 3 kez yaşadığım ve tespitini, sonrasında 3 farklo motosiklette onarımını yaptığım sorundur. Ana problem marş motoru şasesinin haricen verilmeyip doğrudan kontağa binen yükle tesisattan çekilen akıma dayanamayan soketlerin yanmasıdır.

Sizin de belirtiler buna çok benziyor, genellikle kontak tamamen gidiyor. Mutlaka kontrol edin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)