Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Topcase Cezaları

Motovento
    REKLAM ALANI
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Özellıkle facebookta görmeye başladım, polisler kuryeleri durdurup ruhsatta arka çanta var mı yok mu kontrol edip ceza yazıyormuş.

Detayını bilen var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Zaten var olan bir uygulama yeni çıkmadı topcase takan adamın ruhsata işletmesi gerekiyordu. Polis uygulama yapmaya karar vermiş birilerinin canı yanmış :D

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özellıkle facebookta görmeye başladım, polisler kuryeleri durdurup ruhsatta arka çanta var mı yok mu kontrol edip ceza yazıyormuş.

Detayını bilen var mıdır?
    En son su konuda konusulmustu.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...genelgesi.html
    vitalx bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Bu konu bu forumda 2012-2018 yılları arasında tam 16 sayfa tartışılmış. Henüz sonuç yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:07 ----------

Veya Hoca'nın yolundan gidip yolcu kapasitesini de artırabiliriz.

Nasreddin Hoca bir köyde misafirken heybesini yitirmiş.
    Köylülere:
    - "Ya heybemi bulun, ya da ben yapacağımı bilirim" demiş.
    Köylüler telaşlanmışlar, korkmuşlar da. Arayıp taramışlar, sonunda heybeyi bulup Hoca'ya getirmişler. Köyden ayrılırken de :
    - "Hocam" demişler, "heybeyi bulmasa idik ne yapacaktın ?"
    Hoca şöyle bir elini sallayıp :
    - "Hiç" demiş, "evde eski bir kilim vardı, gidince onu bozup heybe yapacaktım !"

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:51 ----------

Tabi bir de sayın senatörümüze sormak gerek bunu.
    Topcase'leri karının üstüne alsak cezadan yırtabilir miyiz diye?

bu dönem fazlaca olması konusu dikkatimi cekti.

n

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Bildiğim kadarıyla ticari amaçla kullanılan çantaların ruhsata işletilmesi gerekli. Şahsi amaçlı çantalarda bir sıkıntı yok. Birkaç ay önce çantayla muayneden geçtim, ordada mecburen soruyorlar ticari amaçlımı diye. Şahsi deyince hafif kusur yazıyorlar.

Koskoca firma ismi yazılı çantalarla gezenler bu ruhsata işlemeyi yapmışlardır heralde. Kendi motoruyla kurye işine girenleri yakaladıysa ceza yazılması normal.
    biseduda bunu beğendi.
    Benelli TRK502 - Hyosung GV250 - Regalraptor SPT350 - Kanuni Caracal200 - Kanuni Windy125 - Kawasaki GPZ500 - Kawasaki EN500 - Aprilia MANA850 - Regalraptor Spyder250 - Honda VT600 - Zealsun ZS150-19

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Memleketin iş bilmeyen kanun yapıcılarının marifeti işte. Aslında kanun netmiş. Ruhsata işletmek gerekiyor. Ancak kanunda TÜV onaynlı Givi, Kappa, Shad vb. markaların çözümleri için bir istisna vs. yok. Bunlar için bir istisna olmalı sanki...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Topcase'i sökmek için bahane arıyordum, iyi oldu.

Motor ip gibi gidiyor artık.

bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    Benim merak ettiğim bir husus var.

Mesela 2020 model KYMCO People S 125/150 aldık. Bu motor fabrika çıkışı uzun cam ve topcaseli geliyor. İnternete bile modeli yazdığınızda fotoğrafları da doğal olarak topcaseli. Peki bu durumda polis doğal olarak bilemeyeceği için bu motora da mı ceza kesecek?

Peki fabrika çıkışı bu motora ceza kesebilecekse, otomobillere de bagajı var diye cezai işlem mi yapacak Çünkü bana göre bir farkı yok...

Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim bir husus var.

Mesela 2020 model KYMCO People S 125/150 aldık. Bu motor fabrika çıkışı uzun cam ve topcaseli geliyor. İnternete bile modeli yazdığınızda fotoğrafları da doğal olarak topcaseli. Peki bu durumda polis doğal olarak bilemeyeceği için bu motora da mı ceza kesecek?

Peki fabrika çıkışı bu motora ceza kesebilecekse, otomobillere de bagajı var diye cezai işlem mi yapacak Çünkü bana göre bir farkı yok...
    fabrıka cıkısı ise ruhsat cıkartırken otomatık topcase işlenmiş olarak ruhat alınmış olmaz mı?

rx3i evoda öyle demişlerdi bana

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim motorun 2017 modelleri 3 lü çanta seti ile satılıyordu.Ben ruhsatta bunla ilgili bir şey görmedim.Sonra çanta kalktı demiri kaldı.Yeni X modelde demiri de kaldırmışlar.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    fabrıka cıkısı ise ruhsat cıkartırken otomatık topcase işlenmiş olarak ruhat alınmış olmaz mı?

rx3i evoda öyle demişlerdi bana
    Benim evo nun arka çantalarını ruhsata işlememiş noter. Sanırım noterde söylemek gerekiyormuş bu motor bayii çıkışlı çantalı diye. İşlemler yapılırken bana geç otur bekle dediler bende bişey demedim çantaları işlememişler ruhsata.

izzmarit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK502
    Konu net aslında ticari kullanım/şahsi kullanım.

polis çevirdi;
    çanta var, içinde şahsi eşyanız var = sıkıntı yok

polis çevirdi;
    çanta var, içinde 1,5 iskender ve üzerinde sipariş fişi var = ceza

EUOGLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt 25
    Alıntı izzmarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konu net aslında ticari kullanım/şahsi kullanım.

polis çevirdi;
    çanta var, içinde şahsi eşyanız var = sıkıntı yok

polis çevirdi;
    çanta var, içinde 1,5 iskender ve üzerinde sipariş fişi var = ceza
    belki isden yeni çıktım yemek yapmaya üşendim yoldan geçerken alivereyim dedim? işin özü kasada para yok sevecek insan cok?!
    espresso bunu beğendi.

aslında sorumdaki temel amac "bu dönem özellikle bakmalarının bir sebebi var mı"

yani vızır vızır paket servis dolaşırken neden bu ara bakıyorlar. sonucta kural yeni cıkmadı.

aslında sorumdaki temel amac "bu dönem özellikle bakmalarının bir sebebi var mı"

yani vızır vızır paket servis dolaşırken neden bu ara bakıyorlar. sonucta kural yeni cıkmadı.
    Karar merci arkadaşlardan birinin akşam evine dönerken "lan bu topcaselere ceza yazmıyor muyduk ya dur yarın teşkilata bir hatırlatayım" demesi üzere denetimlerin artırıldığını düşünüyorum.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bayram zamanıydı sanırım yeni genelge gitti kolluk kuvvetlerine motosikletlerle ilgili trafikte çok fazla çalıntı ruhsatsız plakasız ve muayenesiz araç var çünkü bundan dolayı bu sıralar biraz sıkılar

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X

talimat gelmiştir. para toplayın demişlerdir.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Az önce Ümraniye Bulgurlu arası bir yerde kırmızı mavi dostlarımız 3 şerit yolu 1'e düşürmüş, gelen geçen kuryeyi topluyordu. O kadar mı bitti la paramız
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)