Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

NS 200 Ayna ve Manet önerisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhabalar 2016 model henüz 13.000 km de bir NS 200'üm var. Aldığımda zaten aynaları çok sağlam değildi ancak şimdi hepten yalama olmuş gibi. Vida ile sıkıyorum ancak birkaç gün sonra tekrardan bozuluyor ayarları. Aynalarımı değişmek istiyorum ancak NS 200 aynasından çok da memnun değilim, görüşü daha geniş ve omuzları göstermeyen bir ayna modeli önerebilecek olan var mıdır?

Ayrıca fren ve debriyaj manetlerini de değişmek istiyorum acaba orijinal manet almak mı mantıklı yoksa n11 gibi sitelerde satılan ayarlanabilir manetleri önerir misiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Orjinal aynadan apache 150 aynasına gectıgınız zaman gözleri açılmış fatma girik gibi aydınlanıyorsunuz.

Görüş açısı cok iyi.

kimisi drift aynası diyor ama denemedım.

ben orjinal manetlerden memnunum, ayarlanabilir olanları eskı motorda denemıstım sevmemiştim ama siz bilirsiniz tabi.
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinal aynadan apache 150 aynasına gectıgınız zaman gözleri açılmış fatma girik gibi aydınlanıyorsunuz.

Görüş açısı cok iyi.

kimisi drift aynası diyor ama denemedım.

ben orjinal manetlerden memnunum, ayarlanabilir olanları eskı motorda denemıstım sevmemiştim ama siz bilirsiniz tabi.
    Ayna olarak bahsettiğiniz bu linkte olan mı? https://urun.n11.com/yedek-parca/tvs...180-P383300287

Manetlerden kullanım olarak memnunum ancak aşağı yukarı sallanıyorlar biraz o beni rahatsız etti.

aynen bu ayna. kendi içinde momtaj yönü olarak farklılık yoksa bende aynısını almıştım.

asagı yukarı sallanması sizinkilerin ömrünün gitmesi ya da gevşemesindendir muhtemel. benimkiler kütük gibi.

bi de size tavsiyem debriaj kavrama noktasını uçta yapın. debriajı az sıkıp vites değiştirmek büyük rahatlık.
    Jeansque bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Hocam maneti değişmeyin bence bende vardı ayarlanabilir manet, hiç beğenmedim bir kac ay alısırım diye kullandım ama hosuma gitmedi geri orjinale döndüm. Eğer debriyaj rahat değilse teliyle ayarıyla oynayın.
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    aynen bu ayna. kendi içinde momtaj yönü olarak farklılık yoksa bende aynısını almıştım.

asagı yukarı sallanması sizinkilerin ömrünün gitmesi ya da gevşemesindendir muhtemel. benimkiler kütük gibi.

bi de size tavsiyem debriaj kavrama noktasını uçta yapın. debriajı az sıkıp vites değiştirmek büyük rahatlık.
    Sorularda ters diş yazmış, pulsara uyumludur demiş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:38 ----------

Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam maneti değişmeyin bence bende vardı ayarlanabilir manet, hiç beğenmedim bir kac ay alısırım diye kullandım ama hosuma gitmedi geri orjinale döndüm. Eğer debriyaj rahat değilse teliyle ayarıyla oynayın.
    Teşekkür ederim. Değişeceksem de orijinal manet alayım bari.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Dilimi ısırayım benimki 2014 model, aynalarda bir oynama yok. Sadece ek olarak gp kompozitin ayna uzatma aparatını taktım. Dirsekleri görmeden arkayı rahatlıkla görüyorum.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

Mavi loctite ile ayna problemiz çözülür eğer görüş açısından memnunsanız orijinali kalsın bence

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı hulk94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mavi loctite ile ayna problemiz çözülür eğer görüş açısından memnunsanız orijinali kalsın bence
    Maalesef görüş açısından da memnun değilim hocam. Ayna uzatma aparatı da ucuz değil, ona vereceğim parayla iyi bir ayna alayım dedim. N11 linkini attığım satıcıya yazdım ancak NS200 e uyunmlu değil bu ayna dedi. İyi bir ayna önerisi olan varsa hâlâ beklemedeyim.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maalesef görüş açısından da memnun değilim hocam. Ayna uzatma aparatı da ucuz değil, ona vereceğim parayla iyi bir ayna alayım dedim. N11 linkini attığım satıcıya yazdım ancak NS200 e uyunmlu değil bu ayna dedi. İyi bir ayna önerisi olan varsa hâlâ beklemedeyim.
    Benim Duke vardı ona Dominar 400 aynası takmıştım. Araba aynası gibi kocaman, her yeri gösteriyordu :D
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    aynen arkadaşların yazdığı gibi ben de apache 150 aynasıyla çözmüştüm fakat ayna yuvası çok kolay yalama oluyor bilgin olsun. loctite sürdükten sonra açarken sıkıntı yaşayabilirsin ben daha çok pul vs öneririm yine de sen bilirsin. manet olarak da ayarlanabilir manetlere bir türlü ısınamadım. bir kaç arkadaşım ayarlayamadığından ya da ayarı kaçtığından debriyaj balatasını kucağına aldı. orj manet iyidir iyi
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    ben de apache 150 aynası alarak çözdüm. şu an çok memnunum
    Jeansque bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de apache 150 aynası alarak çözdüm. şu an çok memnunum
    Abiler Apache 150 aynası için link atabilecek olan var mı? Ya da bu aynaların değişik versiyonları mı var anlayamadım. Satıcıya yazıyorum Pulsar için alacağım uygun mudur diye adam uygun değildir diyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Kalyoncu motorda bu ürünler buldum alayım mı? Bu fren, debriyaj kolunu değişince tel falan değişmeye gerek olmaz değil mi?

https://www.kalyoncumotor.com/urun/t...he-ayna-takimi

https://www.kalyoncumotor.com/urun/b...s-on-fren-kolu

başkan benim aynanın ilanı kalkmıs ama ilan baslıgı asagıdaki sekildeymiş

TVS APACHE RTR 150 SAĞ - SOL AYNA TAKIMI SAĞ TERS DİŞ

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    başkan benim aynanın ilanı kalkmıs ama ilan baslıgı asagıdaki sekildeymiş

TVS APACHE RTR 150 SAĞ - SOL AYNA TAKIMI SAĞ TERS DİŞ
    Attığım linklere bakabilir misin? Ayna seninkinin aynı mı acaba. Açıklama kısmında Pulsara uyumlu en çok aranan ayna modeli falan yazmış kalyoncu motor.

Alıntı Jeansque adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Attığım linklere bakabilir misin? Ayna seninkinin aynı mı acaba. Açıklama kısmında Pulsara uyumlu en çok aranan ayna modeli falan yazmış kalyoncu motor.
    acıklamaya göre dişler uygun başkan. fiyatıda uygun.

hiç ayna uzatma aparatı ile ugrasma, bunu al tak. 1.5 senedir kullanıyorum gram oynamadı, saglam.
    Jeansque bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    Dominar 400 UG
    acıklamaya göre dişler uygun başkan. fiyatıda uygun.

hiç ayna uzatma aparatı ile ugrasma, bunu al tak. 1.5 senedir kullanıyorum gram oynamadı, saglam.
    Eyvallah Sipariş geçtim şimdi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)