Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motor sonrasi arabaya adapte olmak...

Motovento
    REKLAM ALANI

Oncelikle herkese merbaha. 7 temmuzda cenemin kirilip motoru dagittigim bir kaza yaptim. Hala motlra binme istegi var icimde. Yaş 28. 14/15 yasindan beri motor suruyorum. Araç ehliyetini 18ime girer girmez aldim. Motor ehliyetini de. Ama gel gelelim ailem artik motor surmemi istemiyor. Ben istiyorum ama iyilesme evrem uzun surucek 3 or platin var çenemde. Neyse konumuz o degil. Kapinin onunde focus var otomatik. Dun aksam aldim anahtari seneler sonra bineyim dedim. Motor aliskanligi aracin sagina hic bakmiyorum ve heryere sifir geciyorum. Bu aliskanligimi nasil yenebilirim. Belirli bir sure araba kullanicam. Araba rahat mahat ama motor daha zevkli o ruzgari hissetmek ne bileyim cok farkli bir his ya biz insanlara bunu anlatamiyoruz.
    1996furkan ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Geçmiş olsun, evet çok farklı bir his motora binmek Allaha şükür benim başıma büyük bir kaza gelmedi fakat bende kış için ve aile gezisi için arabaya geçmek zorunda kalacağım en azından kışın yaz gelince arabanın yanına almak istiyorum motoru bende arabayla o trafikte nasıl bekleyeceğimi düşünüyorum metroya binmek bir yere yürümek bile zor geliyor artık bir trafik oluyor abi adam kırmızıyı 5 defa bekliyor ben 1 ışıkta kalınca havale geçiriyorum, geçen 5 dakika bile yürüme mesafesi olmayan yer için gittim otoparktan motoru çıkardım

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle çok geçmiş olsun...
    On yıllar sonra otomobil kullanmaya başladığımda benzer zorluk çektim. .Motosikletten kalan aliskanlikla, yan ayna ve dikizden surekli tarama yapma alışkanlığı üzerimde yapışık. .Yan aynaları aracın arkasından şeridi görecek şekilde de aşağı indirdim ve surekli tarama yaparak şerit dışına çıkmamaya sartladim kendimi..Aracın önünden değil de arkasından kaldırıma bir karış mi var, seridin tam neresindeyim gibi daha rahat görünüyor. ..
    Bir de motosikletin yanında sepet varmış gibi düşün veya bir motosiklet daha yapisik gibi sana..Filtrelemeyi falan unutuyorsun zaten, her bosluga dalmiyorsun, kamyon gibi seridinin dışına çıkma İşte. .Bi zaman sonra alışırsın, bende böyle oldu..Otomobile binince elde kask yok ve rahat diye avutuyorum kendimi..

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kazanızı yaptınız. Size geçmiş olsun dileklerimizi ilettik. Gerçekten de üzüldük. Şimdi sizin iyiliğiniz için sıra zülfü yare dokunmakta.
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor aliskanligi aracin sagina hic bakmiyorum ve heryere sifir geciyorum.
    Yukarıdaki ifadelerin benzerini motosiklet kazasını yapmadan bir gün önceki paylaşımınızda motosiklet sürüş tarzınız hakkında yazdınız. Makas atmak. Sıfır geçmek vs.vs.

Motosiklet sürüş tarzınız büyük ihtimalle problemli. Siz de söylemişsiniz zaten. Otomobil sürücülüğünüz kesinlikle problemli.

Dostça bir öneri; kurumsal bir yerden iyi bir eğitim alın.
    espresso ve cıbılduck bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Muhtemelen ölmez ama öldürürsünüz, arabadan motosiklete geçmekse tam tersidir. Gece geç, kimsenin yollarda olmadığı saatlerde çıkıp araba kullanın. Bomboş şeritte kimse olmasa da sağ şeride geçerken sinyal verin, aynaya bakın. Motosikletle geçer gibi şak diye geçmeyin, şeritte kayarak geçin. Motosikletle sağdaki araba kör noktandayken birden geçsen arabaya vursan vurduğun araba maybach olsa 100.000 liralık hasar kaydı bırakır şansızsan da ölürsün. Ama araba ile bir motosikletliye ya da başka bir arabaya çarparsan en ufak ihtimalle yaralanma ile biter. Düşünerek kullan, 15 20 gün içerisinde refleks olacak zaten ama nasıl alışırsan öyle kalacak. Allahın dağında, asfalt olmayan, belki 20 km yakınımda insan olmayan yerde bile gitsem refleks otursun diye yol ayrımlarında sinyal veriyorum. Senin de zorlaya zorlaya aynaya bakmaya alışman, her unuttuğunda sesli biçimde kendine telkin etmen lazım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Hayatinin askindan zorla ayrilmak zorunda kalmis, zengin babasinin zorlamasiyla hic sevmedigi bir kadinla nisanlanmis ama her salisesini askini dusunerek geciren ve ondan ayri oldugu icin aldigi nefes bile cigerlerini acitan insan gibi hissediyorsun suan. Hadi iyisin hislerine tercuman oldum

nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Yazdıklarınızı okuyunca, keşke motosiklette kalsaydınız diyebiliyorum. En azından böylelikle bir aracın bizlerden birine çarpma ihtimali oldukça düşük olurdu. Umarım aynı şehirde semtte yaşamıyoruzdur.

Öncelikle geçmiş olsun. Ancak lütfen gidin eğitim alın. Buradan alacağınız tavsiyeleri öğütebilecek bir durumda olduğunuzu düşünmüyorum.

Motosiklet sürmek balon işidir. Çevrenizde görünmez bir balon varmışcasına sürmek. O balon alanına zarar gelmemesini düşleyerek. Sıfır geçmek vs yazmışsınız, çok şükür ki Allah sizi ailenize bağışlamış. Lütfen eğitim alın.

Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatinin askindan zorla ayrilmak zorunda kalmis, zengin babasinin zorlamasiyla hic sevmedigi bir kadinla nisanlanmis ama her salisesini askini dusunerek geciren ve ondan ayri oldugu icin aldigi nefes bile cigerlerini acitan insan gibi hissediyorsun suan. Hadi iyisin hislerine tercuman oldum
    Hahaha kesinlikle öyle

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:52 ----------

Alıntı nicknamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarınızı okuyunca, keşke motosiklette kalsaydınız diyebiliyorum. En azından böylelikle bir aracın bizlerden birine çarpma ihtimali oldukça düşük olurdu. Umarım aynı şehirde semtte yaşamıyoruzdur.

Öncelikle geçmiş olsun. Ancak lütfen gidin eğitim alın. Buradan alacağınız tavsiyeleri öğütebilecek bir durumda olduğunuzu düşünmüyorum.

Motosiklet sürmek balon işidir. Çevrenizde görünmez bir balon varmışcasına sürmek. O balon alanına zarar gelmemesini düşleyerek. Sıfır geçmek vs yazmışsınız, çok şükür ki Allah sizi ailenize bağışlamış. Lütfen eğitim alın.
    Emin ol bi motorcuyu bi motorcu kadar kimse dusunemez. Gece geç vakitte yaptim ve yapmaya devam edicem. Suan icin yasadigim tek sikinti motor gidonu ile araç direksiyonu cok farkli. Araba direksiyonuna oturdugumda sağ tarafi unuttugumu farkettim. Ikisi cok ayri bir dunya. Benim aile hayatim araba tepesinde şahsi hayatim motor tepesinde gecti. Motordan vazgecmek zorunda kalmak koyuyor cunku kirilan cene kemigi tam dipten kirildi ve birdaha birsey olursa mudahale edilme sansi olmayacak cok fazla

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    motor ve arabanın trafikteki konumu baya farklı.ben uzun bir süre 2sini birbirine kardım ve baya aksiyon yaşadım neyse şimdi ayırt ediyoruz artık refleks olarak değil bilinçli olarak yapıyorum herşeyi.motor arzusunu bitiremezsin cabrio arabada alsan fark etmez.tavsiyem bisiklet alman yönünde olur.bisiklet bi nebzede olsa o içindekini atmaya yardımcı olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)