Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MT-07
    Bayramın 1. günü İğneada'ya gidip dönerken farkettimki kaskımın artık miladı dolmuş. Birkaç kez de yere düşmüştü zaten. Vizörü sararmış ve havalandırma kanallarına böcekler girmiş ( bu havalandırmaları söküp temizlemenin yolunu bilen var ise çok makbule geçer.)

Güncel bir kask arayışındayım. Tekrardan Shoei NXR almak isterdim ama fiyatı olmuş 8000küsur TL. Hem bana hem benim gibi kask arayışı içinde olan arkadaşlara rehberlik edeceğinizi umut ediyorum.

Gözüme Shark Spartan modelini kestirdim ama daha önce Shark kullanmadığım için ne kadar konforludur bir fikrim yok.

Aradığım özellikler:
    -Kafamı sağa sola çevirdiğimde rüzgarla debelenmek istemiyorum.

-Sollamaya çıkarken 160-170-180km/sa gibi hızlarda kafamı geri ittirmesini istemiyorum.

-İçine aldığı sesin 100-120km/sa arasında insana çığlık attırmasını istemiyorum. 40-50km gidilecek mesafede kulak tıkacı takmak için uğraşmadan veya unuttuğumda pişman olmadan yola çıkmak istiyorum.

-Fiyatının alınabilir olmasını istiyorum.

-Agv ve LS2 olmamasını istiyorum.

-Son olarak fiber ve double ring bağlamasının olmasını istiyorum.

Quick relase özelliğini çok istiyorum ama o özellik için dünya para istiyorlar.

Önerilerinizi linklerle birlikte verebilirseniz hem benim için hem de diğer arkadaşlar için kolaylık olacak. Marushin demeyin. Çünkü Türkiye'de belki bir ara satılmış olabilir ama şimdilerde her yerde satılan bir kask değil kendisi.

Önerilerinizi bekliyorum
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    valla bana göre açık ara fp kaskıdır yüksek hacimli motorlara için.ss de sürsen naked da sürsen sana tavsiye edeceğim https://www.motodium.com.tr/hjc-rpha...,TA-72367.html bunlardan hoşuna gideni ucuzunu al derim.karbon dışında hepsi aynı içinden buğu camı ve karartılmış extra cam da çıkıyor.yurt dışında daha pahalıya geliyor tr den almak hjc yi daha makul.shoei arai ya yakın fiyatta satılıyor ama burda 3 4 bin tl fark var.sadece cam alsan 1000tl zaten o yüzden çok avantajlı.3 senedir kullanıyorum ses olarak hava direnci olarak kalite olarak ve tasarım olarak hayran kaldım.3 sene daha kullanır aynısını alırım.yeni sezondan superman alien ve yeni venom modeli favorim.batman olan sanırım geçen sene onada bayılıyorum bende ki de şimşek mcquuen
    shark önermiyorum bende 2 model arasında kalmıştım genel olarak sharktan çok şikayet var.güvenlik olarak değil mekanizma vs olarak.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Fiyat performans olarak Nexx X.Wst 2 önerebilirim, kardeşim (Tracer 700) ve kayınpederim (X-ADV) kullanıyor, memnunlar. Ben de benim Nolan N87'yi emekli ettiğimde buna geçeceğim:
    https://www.ozenmotor.com.tr/search/....WST%202/114/1

Özellikler: (Siteden kopyala-yapıştır.)
    Kask Nexx tarafından geliştirilmiş olan 6 katmanlı X-Matrix dış kabuğa sahip. Bu kabuk diğer fiber katmanlı kabuklara göre daha iyi darbe direnci sağlar.
    • 3 farklı kabuk yapısı (X-Matrix)
    • ECE/2205, DOT,NBR-7471 Sertifikalara sahiptir,
    • Rüzgar tünelinde geliştirilmiş aerodinamik yapı,
    • UV filtreli Polikarbon ön vizör ,
    • Daha iyi bir havalandırma ve önden gelebilecek darbelere karşı özel tasarlanmış çene bölgesi,
    • Panaromik, geniş görüş açısı,
    • Tırnaklı vizör kilit sistemi,
    • Double D bağlantı kayış tokası,
    • Dahili güneş vizörü,
    • Acil durumlarda ilk yardım ekibine destek amaçlı geliştirilmiş kolay sökülebilir yanak ped sistemi,
    • Gece görünürlüğü artırıcı reflektörler,
    • Pamuklu kumaşlara göre çok daha hızlı kuruyabilen dolgulu X-MART DRY iç ped,
    • Komple sökülüp yıkanabilir özellikte iç ped sistemi,
    • Kafa yapısına göre boş alanların dolduruluo daha iyi kavrama için extra Ergo Ped destekleri,
    • Kask ile beraber geliştirilmiş Nexx X.COM Bluetooth interkom modeliyle uyumlu,
    • Gelişmiş havalandırma kanalları,
    • Dahili pinlock 70 buhar camı.
    Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bende ucuz yollu kask arayışındayım. HJC’ler çok övülüyor

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ucuz yollu kask arayışındayım. HJC’ler çok övülüyor
    HJC'ler övülüyor ama sharp testlerinde dökülüyorlar maalesef.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HJC'ler övülüyor ama sharp testlerinde dökülüyorlar maalesef.
    Benim düşündüğüm kask bu mesela. https://sharp.dft.gov.uk/helmets/hjc-cs-15/ 1250₺ Fiyatı var. Normal gözüküyor. Döküldüğünü nasıl anlıyoruz?

Motosikleti
    MT-07
    Bu arada boş durmayayım dedim ve Shoei NXR'ın havalandırmalarını söküp temizlemek istedim. Nasıl söküleceğine dair bir şey bulamadım internette

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim düşündüğüm kask bu mesela. https://sharp.dft.gov.uk/helmets/hjc-cs-15/ 1250₺ Fiyatı var. Normal gözüküyor. Döküldüğünü nasıl anlıyoruz?
    HJC'lerin fiberlerine bakıyorum. Polykarbonlara bakmıyorum. Fiber olanları da sharp'tan 3yıldız alıp, yanlardan yediği hasarlardan çok kötü sonuçlar çıkarmış oluyorlar.

Mesela; https://sharp.dft.gov.uk/helmets/hjc-rpha-11/ 270Euro bandında ve yanlardan aldığı darbelerdeki sonuçları görebiliyorsun.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ikinci shark Spartan kaskimi kullaniyorum
    +Kafa yapima en uygun kaska bu ve ls2 markasi, cok rahat
    + Yanak pedleri kaliteli, hemen göcmuyor
    + Pinlock icinden cikiyor
    + Dring kilit sistemi
    + Intercom icin hazir kulaklik bosluklari, 40mm capinda
    + Hafif
    + Cene alti ruzgar perdesi, acilir kapanir
    + Fiber kabuk
    + Cift havalandirma, basarili
    + Dahili gunes vizor, basarili
    + vizor takip cikarma patentli sistem ile cok kolay, vidasiz
    + Ic pedleri cikarip takma kolay
    + Yedek parca ucuz (yurtdisi icin)
    + Ilk aldigim carbon modeli ruzgar konusunda basariliydi, özellikle kulak tikaci ile otobanda 110-120km hizda cok basariliydi

- görus alani bir ls2 degil
    - dring, hafiften gidik varsa kisa kalabilir ama rahatsiz etmiyor
    - 2. Kaski carbon olmayan modeli aldim, ses konusunda ayni degil, ruzgar sesini cok aliyor
    Intercom sola takili ve duz tutarsam basimi soldan ruzgar sesini aliyor otobanda, hafif sola bakarsam kesiliyor
    - intercomsuzda ruzgar konusunda iyi degil ama ls2 den cok cok daha iyi

Alirsan carbon modelini al, niye bilmiyorum ama gecirdigim kazalardan sonra emekli ettigim carbon modelini, yeniden denedim gecenlerde bariz ses konusunda daha iyi.
    Genel anlamda guzel kask, tavsiye ederim.
    Angrypower bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Hocam zaten kaskın vardır şu an, bir ay idare eder beni diyorsan yurt dışından bir tane nxr sipariş et gitsin. Taş çatlasın 4,300'e ayarlarız. Sipariş edecek olursan bana bir yaz istersen özelden. Zaten kullandığın kask, bedende soru işareti olmaz kafanda, aynı beden sipariş edersin ya da gidip şubede 3 dakika kafana takarsın sıfırını yeter.

Agv K6 da çok güzel kask, diğer agv'ler gibi keskin tasarlanmamış. Çok şık bir tasarımı var ayrıca acayip hafif. Fotoğraftaki halinden daha şık bir tasarımı var, elimde çok durmadı kargoda hasar almasından ötürü 2 gün kullanıp iade ettim ama daha kafamın şeklini tam almamasına rağmen konforluydu.

Türkiyeden alacak olsam ya ventodan üst klasman bir hjc rpha düşürmeye çalışırım ya da scorpion exo r1 carbon alırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:56 ----------

Az önce siteye baktım da yurt dışında shoei nxr 2 çıkmış. Daha Türkiye'de görmedim. 4,5-5bin civarlarında güncellenmiş yeni model olan nxr alınabilir artısı eksisi araştırılıp. Hem nxr2 alınırsa eski tarihli kask gelme ihtimali de olmaz, bu sene çıkmış zaten. En fazla 6 aylık kask gelir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:13 ----------

Şimdi kask alacak olsam bu yeni tarihliyse ki öyle duruyor kesinlikle kaçırmazdım. Yeni hjc'ler koymuş vento, 5000 liraya bunun karbon olanı da var mesela, her bedeni var. Çok hızlı tükeniyor genelde bunlar. Bir aranabilir beden ve tarih sormak için.

https://www.motoventooutlet.com/item...1-stobon/25923

https://www.motoventooutlet.com/item/rpha11-fesk/25789

https://www.motoventooutlet.com/item...1-nectus/25788

https://www.motoventooutlet.com/item/rpha11-bine/25790

https://www.motoventooutlet.com/item...utchlow/25791#

https://www.motoventooutlet.com/item...e-marvel/25917

https://www.motoventooutlet.com/item...on-nakri/25916

https://www.motoventooutlet.com/item...1-jarban/25918

Angrypower bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Teşekkür ederim. Bu HJC'lere baktım da sharp testleri yandan darbe alırsan ölürsün diyor (benim yorumum). Shoei NXR2'yi bende gördüm. Gözüm direk onlara kaydı. Bu NXR kaskım beni daha idare eder aslında. İçindeki pinlock çok fena çizilmiş. Eski Qwest'imden söküp takmıştım. Yeni Pinlock duruyor ama bu kaska takasım gelmedi. Ben de biraz daha bekleyeceğim gibi. Fakat Shark spartan karbonlar da aklımı çelmedi değil. Şimdilik kaskı komple yıkadım kurumaya bıraktım.

Halen önerilere açığım bu arada. Tek tek tüm linkleri ve modelleri inceliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Bu arada ECE 22.05'in güncellenip ECE 22.06'ya geçildiğini bilmiyordum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Teşekkür ederim. Bu HJC'lere baktım da sharp testleri yandan darbe alırsan ölürsün diyor (benim yorumum). Shoei NXR2'yi bende gördüm. Gözüm direk onlara kaydı. Bu NXR kaskım beni daha idare eder aslında. İçindeki pinlock çok fena çizilmiş. Eski Qwest'imden söküp takmıştım. Yeni Pinlock duruyor ama bu kaska takasım gelmedi. Ben de biraz daha bekleyeceğim gibi. Fakat Shark spartan karbonlar da aklımı çelmedi değil. Şimdilik kaskı komple yıkadım kurumaya bıraktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=9d8MALEJCHg
    Sevgili abgrybirds,hicbirsey senin kafandan daha onemli degil.Konu ekipmansa,hele hele kasksa,arai ve schubert ten vazgecme.Gerekirse 2 maasi buna yatir.

Guzel yorum yaptim,Likelar gelsin.
    Angrypower, Kerem34_ ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili abgrybirds. Gerekirse 2 maasi buna yatir.
    Senin asgari ücretten haberin var mı? 2 maaş ile o kasklar geliyor mu?

Motosikleti
    Mt-25 ABS

https://www.youtube.com/watch?v=9d8MALEJCHg

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:19 ----------

Bu arada ECE 22.05'in güncellenip ECE 22.06'ya geçildiğini bilmiyordum.
    Elinizdeki kask kuruyunca zaten tertemiz olur, pinlock'a da ekim ayına kadar çok gerek yok. Eğer farklı bir şeyler deneyeyim diyorsanız bence bir tane agv k6 alın ya da shoei nxr2. Kendi kaskınızı kullanırken gelir zaten yurtdışından. Kışa veya yeni sezona yeni kaskla girmiş olursunuz. Yazın terden, böcekten kirlenmemiş olur hem de.

Ama şu ana kadar üzerinde konuştuğumuz bütün kasklar racing tarzında, yatay pozisyona uygun havalandırmalar. Ben de kullanıyorum Mt25 ile 07 arasında oturuş olarak bir fark yok. Ben olsam gtair2 veya arai qv pro alırdım. Güneş vizörü artısı on numara, 120 130'a kadar kulak tıkacı olmadan sıfır ses.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Senin asgari ücretten haberin var mı? 2 maaş ile o kasklar geliyor mu?
    Asgari ucret aliyorsan isin zor,allah yar ve yardimcin olsun.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ama şu ana kadar üzerinde konuştuğumuz bütün kasklar racing tarzında, yatay pozisyona uygun havalandırmalar. Ben de kullanıyorum Mt25 ile 07 arasında oturuş olarak bir fark yok.
    MT-07 çok daha dik bir motosiklet ve oturuşu daha touring'e yakın. Şimdi farkettim, Shoei UK'nin videolarını izlerken şans eseri gördüm. Benim vizörden deli gibi rüzgar giriyordu ve sebebini anlayamıyordum. Meğerse vizör mekanizmalarından dolayı benim vizör hep açık kalıyormuş. Bu da manyak gibi gelen sesi açıklıyor. Yarın bir işim var 15-20km gideceğim. Kaskın içini falan tertemiz yıkadım zaten ve tekrardan yerleştirdim. Bir test sürüşüne çıkmış olayım. Pinlock'u da söktüm. Bir de böyle deneyeyim. Belki 1sene falan daha götürür

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Asgari ucret aliyorsan isin zor,allah yar ve yardimcin olsun.
    Fabrikada tek ortacı olan sen değilsin bro.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    MT-07 çok daha dik bir motosiklet ve oturuşu daha touring'e yakın. Şimdi farkettim, Shoei UK'nin videolarını izlerken şans eseri gördüm. Benim vizörden deli gibi rüzgar giriyordu ve sebebini anlayamıyordum. Meğerse vizör mekanizmalarından dolayı benim vizör hep açık kalıyormuş. Bu da manyak gibi gelen sesi açıklıyor. Yarın bir işim var 15-20km gideceğim. Kaskın içini falan tertemiz yıkadım zaten ve tekrardan yerleştirdim. Bir test sürüşüne çıkmış olayım. Pinlock'u da söktüm. Bir de böyle deneyeyim. Belki 1sene falan daha götürür

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Fabrikada tek ortacı olan sen değilsin bro.
    Kaskın vizör mekanizmasının göbeğinde vida var, onu gevşetip vizörü öne arkaya hareket ettirebiliyorsun. Vizör çerçevesindeki slikonlara hafif sürtünecek vizör, aradan su ve hava girmeyecek zorlasan da.

Nxr da abisi xspirit gibi yatmaya uygun bir kask, Mt'de dik oturunca ıslık sesi gibi ses yapar rahatsız eder insanı. Ben bazen 140 150'yi geçince rüzgardan uçmamak için yatıyorum iyice, giren hava ıslık çalıyor. Aynı hızda dik otursam ses çok daha az oluyor. Kaskları oturuş pozisyonuna dikkat ederek seçmek lazım. Agv için K6, Shoei için Gtair2, Arai için qv pro, hjc için rpha70-90, scorpion için exo1400, Bell için düz star olan model dik oturuşta uygun. Genelde markaların en bilinen, en iyi kaskları racing için oluyor, touring motosikletlerde verimsiz oluyor, yazık o kadar verilen paraya. İstersek 30.000 liraya agv pista gp rr carbon alalım africa twin üzerinde bir anlamı yok o kaskın.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    iyimiş caberg 5 yıldız almış arai 3 yıldız siz baya bu sharp testini ciddiye alıyorsunuz galiba? ben almıyorumda

Motosikleti
    MT-07
    Yarın göreceğiz bakalım. Benim önceki kaskım Shoei Qwest idi. Bir kaza sonrası kullanmadım bir daha ve yerine quick relase'li Nxr aldım. 2-3 senedir kullanıyorum ama son zamanlarda ıslık çalmaya başlamıştı. Şimdi vizörü tekrardan ayarladım. Bakalım yarın nasıl bir performans verecek? Ben de merak ediyorum açıkçası.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:40 ----------

Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyimiş caberg 5 yıldız almış arai 3 yıldız siz baya bu sharp testini ciddiye alıyorsunuz galiba? ben almıyorumda
    Açıkçası Arai Profile V kaskına takmıştım bir ara Champion Helmets youtube kanalından bakınca hiç de konforlu olmadıklarına kanaat getirdim. En baba sorun havalandırması çıktı. Diğer kasklarda kaskın içi hemen hemen ya dışarısı ile aynı derece ya 1 derece sıcak çıkıyor. İyi havalandırması olan 1 derece daha serin tutuyor falan. Sonra ne göreyim Arai'de kaskın içi 7 derece sıcak. 1 değil 2 değil tam 7 derece. Neredeyse tüm Arai'lerde havalandırma problemleri olduğunu gördüm. Sharp testi de cabası. Shoei de çok kötü bir marka değil bence.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    NXR ben de kullandım onun üstüne kask deneme şansım olmadı. Bi yerden para bulursam tekrar alırım.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Ama şu ana kadar üzerinde konuştuğumuz bütün kasklar racing tarzında, yatay pozisyona uygun havalandırmalar.
    ...
    Benim tavsiye ettiğim kask dik veya hafif yatık oturuşlu motosikletler için rüzgâr tüneli kullanarak tasarlanmış yalnız...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler