Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Ekipman seciminde yapilan amatorlukler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Zamaninda benim de yaptigim amatorlukleri yazayim da yeni arkadaslar bu hatalari yapip paralari bosa gitmesin.

1-Luzumsuz pahali kask almak: Son derece amatorce bir davranis.Arkadaslar o kask dusuyor,ciziliyor,ucurumdan yuvarlaniyor(becerdim).Arai,schubert gibi kask almak kolunuza marka saat takmaya benzer,isin havasi biraz.

2- Bel koruma : Para tuzagi.2 defa kullandim galiba,dolapta duruyor oyle.Surekli motora biniyorsaniz bir sure kullanip bir koseye birakacaksiniz.Sirt korumali bir mont kafi.

3- Kisa bot : Acik ara en luzumsuz ekipman.Dainese kisa bot aldim,bir arac yandan carpti.Motordan dusmedim fakat aldigim darbe ile bilek ustune 5 dikis atildi.Kasktan sonra en gerekli ekipman nedir diye sorarsaniz bence guzel bir uzun cizmedir.

4- Dizlik : Spidi dizlik almistim,hic rahat edemedim.Ayrica bel koruma da oldugu gibi pratik degil,bir sure sonra hersey gozunuzde buyuyor,surekli bunlari tak cikar nereye kadar ? Korumali pantalon ile cok rahat ettim.Ayrica dizlik kullananlara sunu soyleyim,hic havali gorunmuyosunuz

5- 4 mevsim mont :
    Maddi yonden sikintiniz yoksa boyle montlar almayin.Kisin usudum,yazin terledim.Amatorluk baska bisey degil.

6- Pahali kislik eldiven :
    1900 tl lik eldiven pahali sayilir mi bilmiyorum ama resmen verdigim para cope gitti gibi.Parmaklarim ucu donuyordu.Gittim 150 tl ye ruzgar kesici kilif aldim,igrenc bir goruntu ama soguk havalarda pahali eldivenden daha etkili.

Evet,su an aklima gelenler bunlar.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zamaninda benim de yaptigim amatorlukleri yazayim da yeni arkadaslar bu hatalari yapip paralari bosa gitmesin.

1-Luzumsuz pahali kask almak: Son derece amatorce bir davranis.Arkadaslar o kask dusuyor,ciziliyor,ucurumdan yuvarlaniyor(becerdim).Arai,schubert gibi kask almak kolunuza marka saat takmaya benzer,isin havasi biraz.

2- Bel koruma : Para tuzagi.2 defa kullandim galiba,dolapta duruyor oyle.Surekli motora biniyorsaniz bir sure kullanip bir koseye birakacaksiniz.Sirt korumali bir mont kafi.[/B]

1 Numaralı maddene katılmıyorum. Ayrıca para=konfor açısından bile pahalı kasklar fark eder. Haa şuan kaskımın değişmesi gerekiyor ama param yok die maalesef alamıyorum orası ayrı konu. Bu pahalı kaskların intercom takarken rahatlığını geçtim, yüksek hızlarda savrulmayı önlemesini ve kaskın bir yere doğru seni çekmesini engellediğini şahsen ben deneyimlendim. Ayrıca o kasklar içine daha az rüzgar alıyor.

Kulak tıkacı deme. Dk başı her mesafeye zırt-pırt kulak tıkacı takmaya eriniyor insan.

2- Bellik bende de var. Fakat sırtımda sırt çantası ile gezdiğimden dolayı kendi işlevini görmediğinden takmıyorum. Ayrıca bellik kışın sıcak tutar. Motora depo üstü çanta aldığım gün belliğimi takmaya devam edeceğim. (Not: Kavgalarda bel bölgesinden darbe yemenizi de önler ;) )

Diğer seçenekler için kendi gözünde haklılık payın var o yüzden yorum yapmıyorum. Fakat uzun yola çıkarken bellik şart. Gazlıyorsanız, sürüklenmeyi de göze alacaksınız ve mont sıyrıldığında o bellik sizi koruyacak.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 Numaralı maddene katılmıyorum. Ayrıca para=konfor açısından bile pahalı kasklar fark eder. Haa şuan kaskımın değişmesi gerekiyor ama param yok die maalesef alamıyorum orası ayrı konu. Bu pahalı kaskların intercom takarken rahatlığını geçtim, yüksek hızlarda savrulmayı önlemesini ve kaskın bir yere doğru seni çekmesini engellediğini şahsen ben deneyimlendim. Ayrıca o kasklar içine daha az rüzgar alıyor.

Kulak tıkacı deme. Dk başı her mesafeye zırt-pırt kulak tıkacı takmaya eriniyor insan.

2- Bellik bende de var. Fakat sırtımda sırt çantası ile gezdiğimden dolayı kendi işlevini görmediğinden takmıyorum. Ayrıca bellik kışın sıcak tutar. Motora depo üstü çanta aldığım gün belliğimi takmaya devam edeceğim. (Not: Kavgalarda bel bölgesinden darbe yemenizi de önler ;) )

Diğer seçenekler için kendi gözünde haklılık payın var o yüzden yorum yapmıyorum. Fakat uzun yola çıkarken bellik şart. Gazlıyorsanız, sürüklenmeyi de göze alacaksınız ve mont sıyrıldığında o bellik sizi koruyacak.
    Ben bu ekipmanlari gunluk kullanim icin yazmistim aslinda.

Uzun yolda gazlayip,viraj yapilacaksa bellikten ötesi de alinabilir.

Kask a gelince ,konfor bana gore kafa yapina uyan kaski bulmakla oluyor.

Schubert sr1 vardi bende,iyi guzel de yani luzumsuz pahali,o da ses aliyor.Aerodinamisi 200 kmh ve uzeri icin dedigin gibi olabilir.

Gunluk kullanim icin zaten ses konusu pek onemli degil,uzun yolda ise kulak tikaci sart.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t

Katılmıyorum,
    Gençken kapalı kask kullanırdım. Fakat şimdi boğuluyorum kapalı kaskta.
    Bunun dışında diğer problemimse boynum ince, 2 boyun omurumda problemli. Ucuz kasklar çok ağır, 2 dk sonra boynum ağrımaya başlıyor.
    Bu durumda özellikle hafiflik açısından carbon kask kullanmam gerekiyor.
    Epey bir araştırma ve denemeden sonra bana en uygun kaskın Arai AX-7 olacağını gördüm.
    Fiyat 8.000 lira civarı.
    Şimdilik böyle bir bütçem olmadığı gibi, kafama tam uyan bedeni bulup deneyemedim.
    Alırsam amatörce bir tercih olmayacak.
    Şimdilik mecburen açık kask kullanıyorum.

2- Bel koruma : Para tuzagi.2 defa kullandim galiba,dolapta duruyor oyle.Surekli motora biniyorsaniz bir sure kullanip bir koseye birakacaksiniz.Sirt korumali bir mont kafi.
    Kışın 5km mesafede bile bellik takarım.
    Yazınsa çoğu zaman...

A. Montun içine soğuk hava girmesini, giren havanında çıkmasını engeller. Üşümem.
    B. Böbrekleri soğuktan korur.
    C. Düşme halinde belimi korur.
    D. Düşme halinde montumun sıyrılmasını engeller. Montum sıyrılsada bellik sürtünmede korur.

Özetle para tuzağı bir ekipman değil...

3- Kisa bot : Acik ara en luzumsuz ekipman.Dainese kisa bot aldim,bir arac yandan carpti.Motordan dusmedim fakat aldigim darbe ile bilek ustune 5 dikis atildi.Kasktan sonra en gerekli ekipman nedir diye sorarsaniz bence guzel bir uzun cizmedir.
    Hem bütçem nedeniyle, hemde gün içi iş sırasında kullanabilmek için kısa bot aldım.
    Ertesi gün, giymek zor geldi.
    "Madem giymeyecektin, niye aldın" diyerek sokağın sonundan geri döndüm ve giydim botu.
    Akşam iş dönücü sahil yolunda, orta boy bir otobüsün cant kapağı fırlayarak tam botun bilekteki korumasına çarptı. Bot olmasa muhtemelen bileğim kırılmıştı.
    Yarım bile olsa pekte öyle gereksiz bir ekipman gibi görünmüyor.

4- Dizlik : Spidi dizlik almistim,hic rahat edemedim.Ayrica bel koruma da oldugu gibi pratik degil,bir sure sonra hersey gozunuzde buyuyor,surekli bunlari tak cikar nereye kadar ? Korumali pantalon ile cok rahat ettim.Ayrica dizlik kullananlara sunu soyleyim,hic havali gorunmuyosunuz
    Korumalı pantolona bütçesi yetmeyen için hala öyle veya böyle bir koruma unsuru.
    Ayrıca motor üzerindeyken çok havalı görünüyorlar.

5- 4 mevsim mont :
    Maddi yonden sikintiniz yoksa boyle montlar almayin.Kisin usudum,yazin terledim.Amatorluk baska bisey degil.
    Yazın yazlık mont, kışın ve baharda 4 mevsim mont kullanıyorum.
    4 mevsim montlar, ilkbahar ve sonbahardada kullanılabildiğinden çok avantajlı.
    Kışın mont içine giydiğim rüzgarlık çok ama çok sıcak tutmasını sağlıyor.
    Bütçe yetmesine rağmen, amacına uygun kullanılıyorsa,
    Hiçte amatörlük değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Bana uyacak kask modeli numarasını yanlış yazmışım.

Arai X-4 olacaktı.
    Tam olarak Arai Tour X-4

Birde Caberg'in full karbon bir kaskı çok uygun geldi. Oldukça hafif. Fakat kafama uyanı yoktu. Denemek için satın almam gerekiyormuş, siparişle gelecekmiş, iade imkanı yok!!!
    mattiadestro bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kışın şehirlerarası seyahat yapıyorsanız bellik gerekiyor. Hatta yazın bile. Çünkü, motora ve vücudunuza çarpan rüzgar türbilans yaparak bel kısmınıza vuruyor. Bel omurlarının stabilitesi, korunması, böbreklerin korunması için gerekli. Rölanti hızında kasis üzerinden geçerken yana devrilip bel omurunu kıran var. :(

Dizlik uzun sürüşlerde insanı rahatsız edebiliyor. Dizlik cırtlarını çok sıkarsanız bacaklarda kan dolaşımı yetersizliği nedeniyle ağrı yapabiliyor. Trabzon-İstanbul seyahatinde bu nedenle dizliğimi çıkardıktan sonra dizimden pantolonun üzerinden arı soktu. Çizgi filmlerdeki gibi gökyüzüne uçacaktım. Motoru güçlükle durdurduktan sonra dizlikleri tekrar takıp yola devam etmiştim. 2 tane zandona dizliğim var. Sert ve ağır olanı şehiriçi seyahatlerde soft olanı uzun yolculuklarda kullanıyorum.
    Korumalı pantolon giymediyseniz dizlik gereksiz bir ekipman değil.

Motosikleti
    T7
    Md.2 dışında hepsine katılıyorum..

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Kısa bot ile uzun bot arasında bir fark göremedim. Almışken uzun olsun, zaten ilk giyişte rahatsız gelse bile bir süre sonra alışılıyor.
    Uzun botlarla işe gidince işyerinde giyerim diye spor ayakkanı almıştım yanıma, bir kaç seferden sonra ayakkabı değiştirmeye üşendim, botlarla da bütün gün ofiste pek rahatsız hissetmeyince yanımda ayakkabı taşımaktan da vazgeçtim.

Önde giden kamyon vb. bir araaçtan taş gelse o hızda kaval kemiğine çarpsa kemik kırılır. Uzun bot böyle ihtimaller için lazım. Zaten dizlerde korumalı pantalonun diz koruması var daha aşağısını da bot koruyor. Kısa bot gereksizdir derken herhalde kısa bot yerine uzun bot giyin kısalar çok korumuyor diye anladım. Hele bileği korumayan ayakkabı şeklindekiler hiç olmasa da olur.

Bellik hiç denemedim, Montum yukarı sıysılabilecek şekilde değil, belindeki cırtlı kemerleri ayarlayınca tam oturuyor, yukarı sıyrılması imkansız, montun sırt korumasını da ayrıca alıp takmıştım. Belki gereklidir ama param yetmedi. Aslında belim üşür ama korumalu kot pantalonum yüksek bel, mont da uzun olunca belimden rüzgar almıyorum, zaten benim motorda kask ve eldivenler haricinde rüzgar alınmıyor çok fazla.

Pahalı kask da testlerden aynı yıldızları almışsa ucuz olanı da iş görür ama yukarıda bir arkadaş yazmış, ağırlık yüzünden boyuna binen yük nedeniyle özel durumu olanlar için daha hafif ve konforlu pahalı kasklar gerekli olabiliyor. Çok param olsa shoei kask alırdım ama param anca taksitle caberg duke 2'ye yetti onu aldım. Aralarında konfor dışında pek fark yoktur diye düşünüyorum.

Dizlik de o dizlikler çok sıkınca rahatsız eder sorun olur çok sıkılmazsa bu sefer kaza sırasında yerinden kayar bir yere takılır daha çok zararlı olabilir deyip hiç almadım, direkt olarak gidip korumalı pantalon aldım, hem böyle daha rahat. Pantalonun diz korumaları kaza geçirdiğimde beni yeterince korudu.

Acemilikle bir ekipmanı çok pahalısından alıp sonra başka ekipmana para kalmaması daha kötü. Yani büyük çoğumuz parasını sınırlı harcayabilecek orta halli insanlarız, bütün elipman bütçesini bir iki ekipmana harcayıp gerisine para kalmadığı için alamamak yerine bütçeyi dengeli dağıtıp planlı alışveriş yapmak daha mantıklı.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Öncelikle @Hırbonen'in paylaşımlarının ciddiye alınmaması gerektiği, hatta muhtemelen yazdıklarının tam aksinin doğru olduğu varsayımıyla mizahi yönden değerlendirilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Şahsen Arai'nin yüksek fiyatlı bir modelini kullanıyorum. Yaptığım en iyi alışverişlerden biriydi. Çok rahat, konforlu, ve rüzgarda titreşimsiz olması bir yana, en büyük avantajı içinin 7 parça halinde komple çıkıp yikanabilmesi. Kafanıza ve teninize temas eden istisnasız her parça çıkıyor. Yıkadıktan sonra yeni kask almış gibi oluyorsunuz.

İkinci en kullanışlı bulduğum yönü ise güneş koruması dıştan inip kalkabilen vizörü. İçten olmadığı için kaskın korumasını zayiflatmamakta. Yine aynı şekilde dıştan kaldırdığınız bir parçanın yüksek hızda kaskın aerodinamisine etki etmemesi de ürünün ciddi bir ARGE ile üretildiğinin açık bir göstergesi.

"Bu kask neden pahalı" diye düşünenlerin yanak pad'lerini alıp incelemelerini tavsiye ederim. 7 farklı materyal kullanılarak üretilmiş küçücük bir parça.

Eğer ekipman alımında yapılan bir acemilik varsa, o da yeterince farklı ürünün bizzat denenmemesi, rahat olmayan ve fonksiyonu eksik ürünler kullanıyor oluşumuz. "Kapalı kask rahat değil" diyorsak, kafa şeklimize uygun iyi bir kask denememişizdir. Çünkü yarım, 3/4, çenesi açılır, ful face kasklarım oldu. Bariz en rahatı güncel kullandığım full face kask.

Yine @Hırbonen'in yazın otoyolda eksik ekipmanla yol almayı yüceltip bilgi kirliliği oluşturduğu bir başlıkta yazdığı üzere, yazın Goretex'li ekipman kullanmaya çalışırsanız, tabii ki rahatsız olursunuz. Ama coolmax'li Cordura kot, ya da şortun üzerine yazlık overpants sizi hem güvenli, hem de rahat ettirir yaz vakti.
    espresso, cıbılduck ve Alman_ bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle @Hırbonen'in paylaşımlarının ciddiye alınmaması gerektiği, hatta muhtemelen yazdıklarının tam aksinin doğru olduğu varsayımıyla mizahi yönden değerlendirilmesi gerektiğini düşünmekteyim.

Şahsen Arai'nin yüksek fiyatlı bir modelini kullanıyorum. Yaptığım en iyi alışverişlerden biriydi. Çok rahat, konforlu, ve rüzgarda titreşimsiz olması bir yana, en büyük avantajı içinin 7 parça halinde komple çıkıp yikanabilmesi. Kafanıza ve teninize temas eden istisnasız her parça çıkıyor. Yıkadıktan sonra yeni kask almış gibi oluyorsunuz.

İkinci en kullanışlı bulduğum yönü ise güneş koruması dıştan inip kalkabilen vizörü. İçten olmadığı için kaskın korumasını zayiflatmamakta. Yine aynı şekilde dıştan kaldırdığınız bir parçanın yüksek hızda kaskın aerodinamisine etki etmemesi de ürünün ciddi bir ARGE ile üretildiğinin açık bir göstergesi.

"Bu kask neden pahalı" diye düşünenlerin yanak pad'lerini alıp incelemelerini tavsiye ederim. 7 farklı materyal kullanılarak üretilmiş küçücük bir parça.

Eğer ekipman alımında yapılan bir acemilik varsa, o da yeterince farklı ürünün bizzat denenmemesi, rahat olmayan ve fonksiyonu eksik ürünler kullanıyor oluşumuz. "Kapalı kask rahat değil" diyorsak, kafa şeklimize uygun iyi bir kask denememişizdir. Çünkü yarım, 3/4, çenesi açılır, ful face kasklarım oldu. Bariz en rahatı güncel kullandığım full face kask.

Yine @Hırbonen'in yazın otoyolda eksik ekipmanla yol almayı yüceltip bilgi kirliliği oluşturduğu bir başlıkta yazdığı üzere, yazın Goretex'li ekipman kullanmaya çalışırsanız, tabii ki rahatsız olursunuz. Ama coolmax'li Cordura kot, ya da şortun üzerine yazlık overpants sizi hem güvenli, hem de rahat ettirir yaz vakti.
    Sen varya sen,iflah olmaz bir kolormatiksin.Hayatimda tanidigim en duzenbaz adamsin

Eksik ekipmani yucelttin diyosun,aslinda oyle degil, bir zorunluluk olmustu,buna da belirtmistim.Hadiii oyle olsun lan,peki neden surus sitilimden bahsetmiyorsun amator ?

Tabii boyle yazinca insanlar dogal olarak tepki verecek degil mi ?

Ulen 1000 cc lik motor 3.3 lt yakti lan badem biyik.

Tamami duble yol(karsi seritten gelen yok) fiti fiti yolculuk yapmisim,bu sekilde bir yolculugun da full koruma ve motorcu tabiri ile "gazlama" ile yapilmasindan daha guvenli oldugunu yazmisim.

"Dikkat et full koruma ile gazlarken dag yolunda ayi,geyik bir tarafina kacmasin" yazdim diye kizdin ve bu konuyu yanlis bir sekilde isitip isitip sunuyosun.

Yapma boyle badem biyik,neden boyle yazdim sen de iyi biliyosun,durup dururken ayi geyik bir tarafina kacmasin neden diyeyim ki ?

Neyse arkadaslar,

bu aslinda bir tez konusu bile olabilir.Dunyada ilk kez bu konuya parmak basan kisi olma ihtimalim bile var,kiskananlar catlasinnnnn insallh.

Vespacilar,chopper cilarin daha az caninin yanmasinin nedeni full + full koruma ile dolasmalardindan degil.

Motosikleti
    MT-07
    Vespacilar,chopper cilarin daha az caninin yanmasinin nedeni full + full koruma ile dolasmalardindan degil.
    Hakkını yememek lazım. Tanıdığım bir sürü kişi var böyle, değil koruma hatun tiril tiril etekle biniyor vespa'sına. Daha değil kaza yapmasını, skuter'ini devirdiğine şahit olmadım

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Konuyu okuyacak olanların; konu başlığı sahibinin "Trol" kralı olduğunu, yazdıklarının hemen hiçbirinin dikkate alınmaması gerektiğini forumda yeni olanlara belirtmek isterim.

Haydi kendi kendine geyik yapacağın konulara eyvallah diyelim de, milletin sağlığı ile oynamaya hakkın yok!

Senin yüzünden biri alacağı varsa da o bel-böbrek korumayı almayıp kaza yapıp felç kalsa, böbreklerini üşütüp rahatsızlansa umurunda olacak sanki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakkını yememek lazım. Tanıdığım bir sürü kişi var böyle, değil koruma hatun tiril tiril etekle biniyor vespa'sına. Daha değil kaza yapmasını, skuter'ini devirdiğine şahit olmadım
    Devirdiklerinde satıp bırakıyorlar genelde. Ardından söyledikleri laf da belli, "-Motosiklet çok tehlikeli". Sanki bilmiyorduk, sanki tehlikeli diye yaralandı da bıraktı.
    espresso, karayel90, Motoseverrr ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    ...

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı 'Kural [ Z adlı üyeden alıntı
    Devirdiklerinde satıp bırakıyorlar genelde. Ardından söyledikleri laf da belli, "-Motosiklet çok tehlikeli". Sanki bilmiyorduk, sanki tehlikeli diye yaralandı da bıraktı.
    Haklısın abi

Fakat son günlerde gözlemlediklerim; hatun kullanımı oranı ciddi şekilde artmış ve hatunlar artık vitesli motosiklet kullanıyor. Dün 2 tane hatun kişi gördüm (biri artçısı idi), beraber mondial 125cc'lik aletleri ile Tepecik'ten Büyükçekmece'ye gidiyorlardı. Ben 70'le falan gidiyordum, şimdi yanımdan uçarlar dedim ama baya munis 50 ile fıtı fıtı gidiyorlardı. Tek kask takıyorlardı ama hiç olmamasından iyidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:59 ----------

Konuya yazınca aklıma geldi. Kulak tıkaçlarımı bir temizleyeyim. Her çeşit ve ebatta almışım. Ne zaman kaybetsem, yenisini alıyorum yolda...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konuyu okuyacak olanların; konu başlığı sahibinin "Trol" kralı olduğunu, yazdıklarının hemen hiçbirinin dikkate alınmaması gerektiğini forumda yeni olanlara belirtmek isterim.

Haydi kendi kendine geyik yapacağın konulara eyvallah diyelim de, milletin sağlığı ile oynamaya hakkın yok!

Senin yüzünden biri alacağı varsa da o bel-böbrek korumayı almayıp kaza yapıp felç kalsa, böbreklerini üşütüp rahatsızlansa umurunda olacak sanki.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:45 ----------

Gordugum en aptalca yorumlardan birisi oldu bu.

"Senin yüzünden biri alacağı varsa da o bel-böbrek korumayı almayıp kaza yapıp felç kalsa, böbreklerini üşütüp rahatsızlansa umurunda olacak sanki."

Bu nedir ya ? Ajitasyon mu yapiyosun kafayi mi yedin anlamadim ben.

Birisi cikip, "arkadaslar ben tulum aldim fakat cok kullanissiz,her gun giy cikar,ozellikle yazin eziyet oluyor,almayin sakin" dese ne diyeceksin ?

Sonucta tulum kadar guvenli bir ekipman yok degil mi ? O zaman bu adam buyuuuuuk bir trol olmalı 11!! ?

Burda insanlarin yuzde kaci bel koruma kullaniyor ?

Bel koruma kullanmayanlarin buyuk cogunlugu parasi olmadigindan mi bunu kullanmiyor ?

Aptalca yorumlar yapip can sikma,bildigin konularda insanlara yardimci olmani takdir ediyorum,ama aptalliga da tahammulum yok kusura bakma.

Bu arada bel koruma alacak varsa dainese bel korumi satabilirim fiyat uygun olur,sifirdan farksiz iki defa kullandim.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Google'da arama yaparak herkesin açıp okuyabileceği bir foruma ciddi ciddi yanlış tavsiyeler vermek doğru değil. Bu yazdıklarınız sadece sizin doğrularınız. Evrensel bir karşılığı yok

karayel90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150
    Hırbonen arkadaşmız yazdıklarını hangi kafayla yazmış halen anlamış değilim.Paran neye yetiyorsa en iyisini alacaksın.
    Hele hele o dizlik,pahalı kask,bel koruma hakkında yazdıklarını görünce sıdkım sıyrıldı.Yüksek hızlara çıkan aletlerde türkiyede en çok satan kasklardan olan LS2 FF353,LS2 Rapid,MT Revenge,MT Blade gibi kaskları kullan bakalım asfaltta zımpara etkisiyle o kask değirmende öğütülen buğday gibi olur allah korusun.Korumalı pantolonda olsa dizlik kullanmak iyidir neden çünkü mafsallı ve ayağın ters içe bükülmesini engelliyor.Birde bellik için yazılanlar en baba montta bile göz ardı edilen yer böbreklerin olduğu ve belin yan taraflarıdır.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hırbonen arkadaşmız yazdıklarını hangi kafayla yazmış halen anlamış değilim.Paran neye yetiyorsa en iyisini alacaksın.
    Hele hele o dizlik,pahalı kask,bel koruma hakkında yazdıklarını görünce sıdkım sıyrıldı.Yüksek hızlara çıkan aletlerde türkiyede en çok satan kasklardan olan LS2 FF353,LS2 Rapid,MT Revenge,MT Blade gibi kaskları kullan bakalım asfaltta zımpara etkisiyle o kask değirmende öğütülen buğday gibi olur allah korusun.Korumalı pantolonda olsa dizlik kullanmak iyidir neden çünkü mafsallı ve ayağın ters içe bükülmesini engelliyor.Birde bellik için yazılanlar en baba montta bile göz ardı edilen yer böbreklerin olduğu ve belin yan taraflarıdır.
    Fakir, fukara için on numara kasklar; fukara adamın motosikleti çok hızlı gitmez zaten. Bak parası olup, güzel motosiklete binip de para ayıramayan adamı koymuyorum listeye . Mt07'ye bineceğine Mt-25'e bin adam gibi ekipmanla bin.

Geçen gün Mt kaskla H2'ye binen. Hatta H2 ile off-road yapacak kadar parası olan bir arkadaşın instagram profilinde yorum yapmıştım yarım milyon liralık motosiklete biniyor, 500 liralık kaskla geziyor diye. Bu benim hayatım, benim tarzım bu, kaskım on numara, beni eleştiremezsiniz falan anlatmıştı bir şeyler. Canının kıymeti olmadığını anlayınca çok uzatmadım, helal reis, adamın hasısın dedim geçtim.

İlla Agv, Shoei, Arai kask takana manitalar kendi teklif ediyor mu yazalım. Harcayın la işte paranız varsa, agv kask dainese mont, Shoei kask-alpinestars mont giyince çok havalı olunuyor, bütün motorcu manitalar bayılır bak.

Hırbo kısa bot konusunda haklı, mevzu zaten bileğin kırılmasını önlemek olmalı. Parmaklara bir şey olmasın diyene 200 liraya iş güvenliği ayakkabısı ayarlayalım metal ya da kompozit uçlu o da o işi yapıyor. Motosiklet ekipmanında mevzu bilek ve kaval kemiği olmalı, eksik olan ekipmanım bot. Korusun diye eşek ölüsü gibi harley postalla biniyorum çoğu zaman.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakir, fukara için on numara kasklar; fukara adamın motosikleti çok hızlı gitmez zaten. Bak parası olup, güzel motosiklete binip de para ayıramayan adamı koymuyorum listeye . Mt07'ye bineceğine Mt-25'e bin adam gibi ekipmanla bin.

Geçen gün Mt kaskla H2'ye binen. Hatta H2 ile off-road yapacak kadar parası olan bir arkadaşın instagram profilinde yorum yapmıştım yarım milyon liralık motosiklete biniyor, 500 liralık kaskla geziyor diye. Bu benim hayatım, benim tarzım bu, kaskım on numara, beni eleştiremezsiniz falan anlatmıştı bir şeyler. Canının kıymeti olmadığını anlayınca çok uzatmadım, helal reis, adamın hasısın dedim geçtim.

İlla Agv, Shoei, Arai kask takana manitalar kendi teklif ediyor mu yazalım. Harcayın la işte paranız varsa, agv kask dainese mont, Shoei kask-alpinestars mont giyince çok havalı olunuyor, bütün motorcu manitalar bayılır bak.

Hırbo kısa bot konusunda haklı, mevzu zaten bileğin kırılmasını önlemek olmalı. Parmaklara bir şey olmasın diyene 200 liraya iş güvenliği ayakkabısı ayarlayalım metal ya da kompozit uçlu o da o işi yapıyor. Motosiklet ekipmanında mevzu bilek ve kaval kemiği olmalı, eksik olan ekipmanım bot. Korusun diye eşek ölüsü gibi harley postalla biniyorum çoğu zaman.
    Mt takan adamin hasiymis.Gosteris duskunu bir adam degil muhtemelen.

Parasi bol ve H2 alacak tecrube sahibi olduguna gore bu adama arai shoei yi anlatmaya gerek yok,adam isi biliyor,
    4 yildizli iyi bir mt kask takiyordur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Alıntı karayel90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dandik kask kullanin demiyorum.Benim agv nin fiyati 4500 olmus,ama isim yapmis kasklar 6500 den basliyor.

Dizlik hayatta kullanmam.İsi bilip dizlik kullanan adam gormedim ben.

Pantalon yoksa kullanin tabi.

Ya hocam,sana bedava tulum hediye etsem 3 kere heves edip sonra birakirsin.

Ben sadece gaza gelip kullanmayacagiz seylere para harcamayin diyorum.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Mt takan adamin hasiymis.Gosteris duskunu bir adam degil muhtemelen.

Parasi bol ve H2 alacak tecrube sahibi olduguna gore bu adama arai shoei yi anlatmaya gerek yok,adam isi biliyor,
    4 yildizli iyi bir mt kask takiyordur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Dandik kask kullanin demiyorum.Benim agv nin fiyati 4500 olmus,ama isim yapmis kasklar 6500 den basliyor.

Dizlik hayatta kullanmam.İsi bilip dizlik kullanan adam gormedim ben.

Pantalon yoksa kullanin tabi.

Ya hocam,sana bedava tulum hediye etsem 3 kere heves edip sonra birakirsin.

Ben sadece gaza gelip kullanmayacagiz seylere para harcamayin diyorum.
    4.giyiş ve sonrasında tulum bende kalıyorsa ben denemeyi kabul edebilirim.

Bak yanlış hatırlamıyorsam mototaş Ataşehir şubesinde 200 küsür km hız ile yerde sürüklenmiş birinin tulum ve kaskı var. Başka hiçbir ekipmanla doku kaybı olmadan çıkılamazdı o kazadan. Mangal kokusu gelirdi asfalttan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ulen 1000 cc lik motor 3.3 lt yakti lan badem biyik.

Yapma boyle badem biyik,neden boyle yazdim sen de iyi biliyosun,durup dururken ayi geyik bir tarafina kacmasin neden diyeyim ki ?
    Hayatim boyunca bir kere bile biyik birakmis degilim.

Bak herkesle diklesiyorsun, olacak olan yine ayni:

Bayram bayram eve mi kapattilar seni foruma dadandin yine... E onlar da hakli. Forumda cekilmiyorsun, yuz yuze kim nasil ugrassin?

Cozum aslinda belli.

Hirbo, cek fotografini, yukle buraya. Hepimiz bakip "vay masallah" diyelim olsun bitsin artik... Soz, sorgulamiycaz "nereden bilelim senin mi vs." diye.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayatim boyunca bir kere bile biyik birakmis degilim.

Bak herkesle diklesiyorsun, olacak olan yine ayni:

https://i.postimg.cc/CwpJK4Pm/Screen...720-122734.png

Bayram bayram eve mi kapattilar seni foruma dadandin yine... E onlar da hakli. Forumda cekilmiyorsun, yuz yuze kim nasil ugrassin?

Cozum aslinda belli.

Hirbo, cek fotografini, yukle buraya. Hepimiz bakip "vay masallah" diyelim olsun bitsin artik... Soz, sorgulamiycaz "nereden bilelim senin mi vs." diye.
    Ulen sana kolormatik veya maklubeci derken hic kolormatik gozluk kullanmadim veya hic maklube yemedim demedin.Ele verdin kendini amator

Olm bayramlardan nefret ediyorum,hem cok sicak,hem de butun comarlar sahillere akin etti.

Adam aciyor muzigi,suursuz ipbe yaa hasta ediyolar beni.

Bu turk milleti kadar yoz bir toplum gormedim ben.

Bu arada ben iki gunde 15 mesaj atmisim sen 14 mesaj ?

Olm kolormatik,hadi ben issiz gucsuz bir adamim sana ne demeli ?

Sen ki molekuler biyoloji konusunda Turkiye nin yetistirdigi en onemli bilim insanlarından biri, neden bu kadar zamanini bosa harciyor ?

Gel seni maklube esliginde bugun ugurlayalim valla bak,bilimine odaklanmam lazim.Birak su toksik ortami,lutfen.

Edit:son yazdigini yeni gordum.pardon ama cukimun fotosunu buraya atmami mi istiyorsun ? Yanlis mi anladim ?

Pes dogrusu bu kadar meraklisini da ilk kez goruyorum,yazik yazik.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)