Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Fatura Sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar 2005 yılında yamaha galaxy marka 49 cc moped aldık. Uzun zaman kullanılmadı faturası kesilmişti ancak plaka ruhsat falan çıkartılmadı. Şimdi bu motora plaka çıkarmak istiyorum ancak faturasını kaybettim. Nasıl plaka çıkarabilirim yardımlarınızı bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:14 ----------

Arkadaşlar konu hakkında bilgisi olan kimse yok mu ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD 2016 / Honda CB250R 2022
    Merhaba plakasız yakalanan bir motosiklet yedi emine çekilmiş. Daha yeni bir motosiklet, nasıl çıkartılabilir diye araştırdım. Satan bayiden faturanın aslı gibidir kaşeli örneği işi çözüyor. Lakin satan bayi ile görüştüm o motosikleti biliyorum "adam öğünüyordu bunca yıldır plakasız biniyorum diye" dedi. E şimdi ne olacak dedim, benim resmi olarak fatura nüshalarını 5 yıl saklama zorunluluğum var, bendeki nüshaları imha ettim. Artık o motosiklet 5 yıl sonra yedieminden hurda olarak çıkar dedi.
    Sende faturayı bulamazsan motosikleti yakalatmamaya çalış.
    espresso bunu beğendi.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Satış evrakı elinizde yoksa; "Şu çeşmenin suyu akar serindir oy oy..."
    Çünkü büyük ihtimalle satan bayi de kapanmıştır veya sektör değiştirmiştir.

espresso ve tommygun bunu beğendiler.

Arkadaşlar faturamı kaybettim ama bayi kapanmadı diye biliyorum. Bayiye gitsem alabilirmiyim. Çünkü motor alındığı zaman adımıza vergi dairesine ötv ödendi sonuçta ama vergi dairesinde de kayıt çıkmıyor.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Emre DAVARCI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba plakasız yakalanan bir motosiklet yedi emine çekilmiş. Daha yeni bir motosiklet, nasıl çıkartılabilir diye araştırdım. Satan bayiden faturanın aslı gibidir kaşeli örneği işi çözüyor. Lakin satan bayi ile görüştüm o motosikleti biliyorum "adam öğünüyordu bunca yıldır plakasız biniyorum diye" dedi. E şimdi ne olacak dedim, benim resmi olarak fatura nüshalarını 5 yıl saklama zorunluluğum var, bendeki nüshaları imha ettim. Artık o motosiklet 5 yıl sonra yedieminden hurda olarak çıkar dedi.
    Sende faturayı bulamazsan motosikleti yakalatmamaya çalış.
    Şasi no belli, kesmek istese 20 tane daha fatura keser. 5 yıl sonra fatura veremezsiniz diye kanun yok, 5 yıl sakla, 6.yıl istersen verirsin diye bir kanun var. Sizin bayi işi yokuşa sürmüş, o plakasız gezenle alakam yok, buralarda öğrenciyim elden satın aldım motosikleti falan deseydiniz eline de 50 100 bir şeyler sıkıştırsaydınız keserlerdi bir fatura muhtemelen. Olmayan, pert arabaya fatura kesildiğini, sigorta yaptırıldığını, bir ay sonra sigortadan para alındığını gördü bu gözler, kesmek isteyen bir yolunu bulur keser. Motosikletin sahibine gıcıkmış bayi, ondan kesmemiş gibi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Boşver birader ne uğraşıyorsun 16 yıllık gudik mopedle? Zaten çok matah birşey olsa 16 senede "Biz buna neden plaka çıkartmadık?" diye sorgulardınız kendinizi. Şu an yapacağınız her masraf motorunun değerinden fazla olacağı için yeni motor almanız ya da farklı motor alternatiflerine yönelmeniz daha mantıklı olacaktır. Geçmişteki bayi de sizin faturanızla, evrağınızla uğraşmaz.
    Osm@n bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)