Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kullanımının yaygınlaştırılması gerekiyor!

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hepiniz biliyorsunuz, trafikte araç kullanımı çıldırtıcı boyutlara ulaştı. İnsana cinnet geçirtecek boyuta geldi.

Bu yüzden araç trafiğine alternatif olarak sadece motosiklet sürücülerinin yararlanabileceği yollar oluşturulmalı diye düşünüyorum.

Sizler ne düşünüyorsunuz?
    xewor ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xewor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 800X Crossrunner & QJ Motor LTM 125
    Öneriyi çok mantıklı bulmakla beraber mevcut yol altyapımızı dikkate alarak imkansız olduğunu düşünüyorum.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Olmaz o iş ama en kötü yol 3 gidiş olmalı o zaman trafik biraz daha rahatlar. Dün bodruma gittim trafik şahaneydi :D güzel antreman oldu benim için 3 şerit olsaydı yol bu kadar trafik olmazdı ayrıca trafik ışıkları dinamik olmalı gidiş boş geliş km trafik olmuş kırmızı ışık hala 1 dk dan fazla.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Bu yüzden araç trafiğine alternatif olarak sadece motosiklet sürücülerinin yararlanabileceği yollar oluşturulmalı diye düşünüyorum.
    Malezya'da (*) böyle bir şey var: https://en.wikipedia.org/wiki/Motorcycle_lane

* başka ülkelerde de varmış.
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepiniz biliyorsunuz, trafikte araç kullanımı çıldırtıcı boyutlara ulaştı. İnsana cinnet geçirtecek boyuta geldi.

Sizler ne düşünüyorsunuz?
    Sevgili hokahey,onerin super fantastik.

Yapilacak sey basit otv yi kaldir veya ciddi indir.

300 cc lik motorlar bile gelmiyor artik,bi de euro normlari yuzunden artan cc ler nedeniyle 1200 cc sinirinin 1500 cc ye cikarilmasini talep ediyorum

Duy sesimizi kenan sofoglu :p

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili hokahey,onerin super fantastik.

Yapilacak sey basit otv yi kaldir veya ciddi indir.

300 cc lik motorlar bile gelmiyor artik,bi de euro normlari yuzunden artan cc ler nedeniyle 1200 cc sinirinin 1500 cc ye cikarilmasini talep ediyorum

Duy sesimizi kenan sofoglu :p
    Haklısın, motor kullanımı ve satın alımı teşvik edilmeli diye düşünüyorum. Ama bizim insanımız "prime ahlaksız" olduğu için teşvik çıkarsa gider on tane alır depoya koyar stok yapar. Bunun da önüne geçmemiz lazım. Tek satış olacak. Bu sefer de "premium ahlaksızlar" gider eşinin dostunun üzerine alırlar yine stok yaparlar.

Bazen düşünüyorum da güzel olan her şeyin düşmanıyız galiba. İyi olan hiçbir şeyi haketmiyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Anlatmak istediğim yollar tam olarak şöyle idi:

Hiç de zor değil biliyor musunuz?

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    neden 50 cc son yıllarda patladı ? otomobil ehliyetiyle Avrupa'da ki gibi 125 cc kullanılabilmeli , ülkemizde insanları 50 cc ye mahkum edip motosikletden daha çok soğutuyorlar..

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Güzel düşünceler fakat gerçekleştirilse bile haberlerde görüyoruz görüyorsunuz o mahlukatları ve trafikte bir sürü saçma amaçsız kendini tanrı vs zanneden insanları

Beni topa tutanlar olacak belki ama gerçek bu her zaman konuşuldu ve konuşuluyor taşın altına eline koymak tarzı sosyal içerik mesajları fakat ben kendi nezdimde değişen bir şey görmüyorum görmeyeceğiz de

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın, motor kullanımı ve satın alımı teşvik edilmeli diye düşünüyorum. Ama bizim insanımız "prime ahlaksız" olduğu için teşvik çıkarsa gider on tane alır depoya koyar stok yapar. Bunun da önüne geçmemiz lazım. Tek satış olacak. Bu sefer de "premium ahlaksızlar" gider eşinin dostunun üzerine alırlar yine stok yaparlar.

Bazen düşünüyorum da güzel olan her şeyin düşmanıyız galiba. İyi olan hiçbir şeyi haketmiyoruz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:04 ----------

Anlatmak istediğim yollar tam olarak şöyle idi:

https://i.hizliresim.com/ff563ur.jpeg

Hiç de zor değil biliyor musunuz?
    Ah ah ne güzel yol. Bunları ülkemizde görür müyüz acep
    espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah ah ne güzel yol. Bunları ülkemizde görür müyüz acep
    Bu nasil asfalt yahu.Uzerinden 50 tonluk kamyonlar mi gececek ?

Motosikleti
    Honda 600F
    Millet yavaş yavaş motora yöneliyor zaten ���� bunun en büyük katkisida ekonomi araba fiyatları ucunca motora istek fazlalisti 1 bilemedin 2 seneye Hindistan Pakistan gibi takiliriz Cg Model motorlar ile ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

Millet yavaş yavaş motora yöneliyor zaten ���� bunun en büyük katkisida ekonomi araba fiyatları ucunca motora istek fazlalisti 1 bilemedin 2 seneye Hindistan Pakistan gibi takiliriz Cg Model motorlar ile ��

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Hırbonen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu nasil asfalt yahu.Uzerinden 50 tonluk kamyonlar mi gececek ?
    Ömürlük asfalt

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Günlük 20 bin motosiklet geçiş garantisi verilirse yoktan arazi yaratır yine yaparlar.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok aga cogalmasın. 50cc kullanan b sınıfı elemanları, cg kullanan gencoları görmek istemiyorum.

trafikte motorcunun düşmanı yıne motorcu zaten.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)