Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Rks wildcat 125 ses sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI

Ben motordan çok anlayan, bilen birisi değilim. 4 gün önce rks wildcat 125 aldım sıfır olarak. Ama motosikletten cik cik cik diye sesler geliyor. 60 km hıza çıktığım zaman ise sanki grenaj zırıltı yapıyor. Ve frene bastığım zaman sanki gidon boşalıyormuş gibi bir his oluşuyor. Bunların nedenleri nedir acaba? Motosikletim 300 km de. Servise götürdüm, 500 km olunca gel debriyajına bakalım bi dedi ama tatmin olmadım pek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru bılmıyorum ama yorum yapabilirim. Grenajlarındakı vidalarda gevşeklik olabilir, ya da standart bir zırıltı problemi olabilir.

benim motorda da vardı gösterge içine sünger koyup çözmüştüm (ns200)

fren gidon muhabbetinde ise gidonda boşluk olabilir.

en temizi 500deyken servise göstermek.

Sıfır motor alıpta böyle problemlerle karşılaşmak insanın moralini bozuyor valla. Böyle problemler yaşamamak için sıfır motor aldım, ama çin malı olunca işte demek ki gerçekten parça kalitesi bu kadar oluyormuş..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı talenmassen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır motor alıpta böyle problemlerle karşılaşmak insanın moralini bozuyor valla. Böyle problemler yaşamamak için sıfır motor aldım, ama çin malı olunca işte demek ki gerçekten parça kalitesi bu kadar oluyormuş..
    çin motor ile alakası yok, hint, italyan hatta japon modellerde bile bu tür problemler oluyor (tabi daha nadir)

bu tür şeylere kullanıcıları çözüm bulup devam edıyor.

cok fazla düsünmeye gerek yok, anlattıgın kadarıyla çözülür basit şeyler. muhtemel kroniktir , servis halleder
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Aynı ses bendede var arka kampanadan gelıyor büyük ihtimal. Benım motorda 1000 kmde ıkı amortisorde patladı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)