Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Debriyaj sesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Zincir yağlarken farkettim vitesi düşürürken özellikle 3 viteste başlayıp 2 viteste daha belirgin olan sürtünme sesi var ötüyor
    Debriyajı daha bırakmadan başlıyor bu ses yani 3 e geçirdiğimde ses başlıyor debriyajı bırakırken azalıyor ses gidiyor

İnşallah debriyajın başka pahalı parçaları ile alakalı değildir acaba debriyaj teliyle ayarmı yapmak lazım

başına gelen varsa sorunun ne olduğu söyleyebilir mi yada muhtemel en yakın sebeb ne olabilir bayram sırası ustaya gidecek vaktim yok fikir edineyim en azından çok kafama takıldı

Bir kaç konu araştırdım okudum biraz farklıydı mevzu anlayamadım o yüzden konu açıyorum aynısı varsa affola

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:57 ----------

Motor boşta ve debriyaja bastığımda bahsettiğim ses yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-09 SP
    Boşta debriyajı çekip bırakınca ses yoksa Vites dişlilerinde problem vardır. Motosikletin marka modeli ne?

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Tvs Apache

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:49 ----------

Güncelliyorum arkadaşlar eksik bilgi verip yanılttım sanırım

Bahsettiğim ses esnasında motor sıcaktı bugün garaja inip soğukken çalıştırdım ve denedim ses yoktu

Çalışırken vites boştayken bir ses var debriyaj kısmında sürekli değil dairesel bir ses yalnız videoda duyulmuyor ve bu ses öyle çok yüksek değil dikkat edersen anca duyuluyor debriyaja bastığımda ise kesiliyor normal bir şeydir belki ben abartıyor olabilirim

Haricinde birazdan paylaşacağım videoda motor çalışmazken vitesi 1 e takıp debriyaj a basılı bir şekilde tekeri döndürüyorum belki siz bir şeyler duyup anlayabilirsiniz

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

https://youtube.com/shorts/WgmB-0SOmWM?feature=share

Tıkırtı sesi zincirden geliyor sürtme yok zincirim bozuk

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)