Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

FC Moto Ekipmanlar tamam, eğitim yok:/ motor tavsiyesi alınır

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Merhaba Arkadaşlar

FCmoto üzerinden tüm takım taklavatı sipariş ettim.

Ürün linkleri
    1- https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Revit-Tornado-3-Moto-Tex-Jacket/SubProducts/Revit-Tornado-3-Moto-Tex-Jacket-0010
    2- https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Alpinestars-GP-X-V2-Motorcycle-Gloves/SubProducts/Alpinestars-GP-X-V2-Motorcycle-Gloves-0003
    3- https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Dainese-Dyno-Pro-D1-Boots/SubProducts/Dainese-Dyno-Pro-D1-Boots-0004
    4- https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/HJC-RPHA-90-Flip-Up-Helmet/SubProducts/HJC-RPHA-90-Flip-Up-Helmet-0027
    5- https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Revit-Seesoft-RV-Back-Protector/SubProducts/Revit-Seesoft-RV-Back-Protector-0003
    6- https://www.fc-moto.de/epages/fcm.sf/en_GB/?ObjectPath=/Shops/10207048/Products/Revit-Tornado-3-Motorcycle-Textile-Pants/SubProducts/Revit-Tornado-3-Motorcycle-Textile-Pants-0011

Toplamda 998,66 Euro tuttu. Enpara kredi kartıma 10.371,57 TL olarak yansıdı. Kuru 10,38'den çevirmiş diyebiliriz. Günün kuru 10,16'dan kapatmış. Kredi kartı komisyonu konusunda bir fikir verir diye paylaşmak istedim. Haber bültenlerine abone olmaya %10 indirim verdiler. Ancak indirimli ürünlerde indirim çalışmadı sanırım, yine de 960 euroda 52 euro gibi bir indirime denk geldi. Mutlaka yapın bunu da.

Şimdi motosiklet alma ve eğitim aşamaları kaldı. Motosiklete verebileceğim max para 30-35 civarı, sigorta kasko zincir alarm dahil maximum bütçe 40 bin civarıdır. Eğitime de 4-5 bin ayırabilirim.

Motor tavsiyesi alınır.

Teşekkür ederim

Konum : Keşan/Edirne, civar bölgelerdeki ilanları inceleyebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Bu giderin üzerine kargonun Türkiye girişinde alacağı gümrük vergileri de mevcuttur. Onu hesaplamayı tam bilmiyorum ama artık ne çıkarsa bahtımıza ödeyeceğiz :(
    espresso ve fazil bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    KTM 390 ADV//CRF RALLY // CBR 500R // Pulsar 200NS
    öncelikle ekipmanları dizip öyle başladığın için tebrik ediyorum. 30-35 bandında duke 250 mantıklı bir tercih olabilir. yanlış değilsem o fiyat bandında. cb250r da olabilir. ne kadar bi maliyet çıkacak ülke girişinde onu da merak ediyorum bakalım :D
    Dodin bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Eğitimde kullabacağınız motorlar size fikir verir bence. Eğitim de alup tam hazır başlayın bence
    Dodin bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı Barisozde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle ekipmanları dizip öyle başladığın için tebrik ediyorum. 30-35 bandında duke 250 mantıklı bir tercih olabilir. yanlış değilsem o fiyat bandında. cb250r da olabilir. ne kadar bi maliyet çıkacak ülke girişinde onu da merak ediyorum bakalım :D
    Teşekkür ederim Ehliyeti 2013te aldım ancak düzenli iş bulma düzen kurma evlenme derken motora sıra gelmedi fiyatlar da uçtu maalesef. ABS'li duke düşünüyorum aslında. Keşke vstorm 250ye bütçe yetse ama o bir tık pahalı kaçıyor.

MT-03 de var aklımda ama temizini bulamam, beni kandırırlar diye korkuyorum Eğitim için de önerilere açığım. Zafer Akçay abiyi çok beğeniyorum gerçekten videolarında konumlanmalarla alakalı çok güzel değerlendirmelerde bulunuyor. Kaza videolarındaki analizleri de çok öğretici.

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğitimde kullabacağınız motorlar size fikir verir bence. Eğitim de alup tam hazır başlayın bence
    Doğru söylüyorsunuz ilk haftadan basit bir kaza ya da devrilme/düşme istemiyorum

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    1500 Euro'yu geçmeyen kargo ile gelen gönderiler fatura şirket adına değil şahıs adına kesilmişse kişisel gönderi sınıfına giriyor. Normal ticari gönderilerdeki beyanname açma vb. bir sürü işlemden muaf oluyor, AB ülkelerinden geliyorsa yalnızca %18 gümrük vergisi, diğer ülkelerden geliyorsa %20 gümrük vergisi çıkması gerekiyor. Yani fazladan vergi mergi derlerse itiraz edin. PTT dışındaki özel kargo firmalarının kendilerine bağlı gümlük müçavirliği hizmeti veren şirketleri var. Bu gümrük müşavirliği şirketleri kanun gereği ayrı şirket, ortakları gümrük müşaviri olmak zorunda, ama fiilen büyük kargo firmalarının bünyesinde bir departman gibi çalışıyorlar ve onlara da iş çıksın diye sizin gönderiyi gümrük işlemleri için şu kadar da müşavirlik hizmeti falan derlerse itiraz edin, ticari gönderi değil kişisel deyin.

Ekipmanlar hayırlı olsun bu arada.

Keşan, Edirne demişsiniz, Trakya'lı mısınız yoksa siz de? Oralar güzel yerler. Pandemi bitse iş güç yoluna girse de gidebilsem.
    İpsala sınıf kapısı size yakın, pandemi bitince vize ayarlayabilirseniz Yunanistan Dedeağaç'daki kamping tam da motorla gideyim haftasonu kafa dinleyeyim şeklinde çok sakin çok düzgün bir yer. Hemen İpsala'dan çıkınca yarım saatlik yolda. Pandemi olmasa ben İstanbul'dan gidip gelirdim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Eğitim konusunda da sertifika veren kurumlardan eğitim alırsanız kasko yaptırırken indirim yapılıyormuş. Ben en son bir ay önce kaskomu yeniletirken sigortacı sormuştu sertifika var mıd iye. Olmadığı için indirim alamadım. ama bütçeyi ve zamanı ayarlayıp eğitim alıp sertifika alırsam bundan sonraki kasko indirimleriyle eğitime verdiğim paranın da bir kısmı geri döner zaten güvenlik önemli.

Sigortacımın sorduğu sertifikalar şunlardı:
    Rospa sürüş sertifikası

IAM sürüş sertifikası

DIAmond sürüş sertifikası

TMF

BMW Rider Academy sertifikası

HONDA güvenli sürüş sertifikası

YAMAHA Riding Academy Sertifikası
    Dodin bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 Euro'yu geçmeyen kargo ile gelen gönderiler fatura şirket adına değil şahıs adına kesilmişse kişisel gönderi sınıfına giriyor. Normal ticari gönderilerdeki beyanname açma vb. bir sürü işlemden muaf oluyor, AB ülkelerinden geliyorsa yalnızca %18 gümrük vergisi, diğer ülkelerden geliyorsa %20 gümrük vergisi çıkması gerekiyor. Yani fazladan vergi mergi derlerse itiraz edin. PTT dışındaki özel kargo firmalarının kendilerine bağlı gümlük müçavirliği hizmeti veren şirketleri var. Bu gümrük müşavirliği şirketleri kanun gereği ayrı şirket, ortakları gümrük müşaviri olmak zorunda, ama fiilen büyük kargo firmalarının bünyesinde bir departman gibi çalışıyorlar ve onlara da iş çıksın diye sizin gönderiyi gümrük işlemleri için şu kadar da müşavirlik hizmeti falan derlerse itiraz edin, ticari gönderi değil kişisel deyin.

Ekipmanlar hayırlı olsun bu arada.

Keşan, Edirne demişsiniz, Trakya'lı mısınız yoksa siz de? Oralar güzel yerler. Pandemi bitse iş güç yoluna girse de gidebilsem.
    İpsala sınıf kapısı size yakın, pandemi bitince vize ayarlayabilirseniz Yunanistan Dedeağaç'daki kamping tam da motorla gideyim haftasonu kafa dinleyeyim şeklinde çok sakin çok düzgün bir yer. Hemen İpsala'dan çıkınca yarım saatlik yolda. Pandemi olmasa ben İstanbul'dan gidip gelirdim.

Hocam gümrük vergisi konusundaki bilgiler için çok teşekkür ederim, gerçekten olası bir mağduriyeti engellediniz Bilmiyordum kargo sürecinde yaşanabilecekleri.

Keşan'da eşimin zorunlu hizmeti dolayısıyla bulunuyoruz. Benim iş normalde Kozyatağı/İstanbul ancak pandemi sayesinde uzaktan çalışıyoruz. Biz de çok sevdik buraları Gelibolu 45 dakika Saroz körfezi ve Gökçetepe Tabiat Parkı 1 saat gayet güzel mesafeler. Hem Ege Hem Marmara denizine yakınız gerçekten muazzam doğası var bence.

Vize ücretlerini araştırıyorum, motorlu bir balkan turu hayalim de var. Buralara yolunuz düşerse mutlaka haberleşelim yemek olur kahve olur sohbet olur. Keşanlı olmadığımız için pek tanıdık yok yalnız gazlayacağım gibi görünüyor
    espresso bunu beğendi.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Duke 250, CB250 biriyle başlayın derim.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Sizin gibi titiz yeni başlayanları görmek çok güzel, önce ekipmanı hem de bütçenizin alabildiği en iyi ekipmanları alıp sonra eğitim ve sonra da motosikleti düşünmenizle bilinçli bir kullanıcı olduğunuz ortada, iyi bir örnek oldunuz bu postunuzla.

30-35 bin bandında scooter düşünmüyorsanız, duke 250 abs güzel seçeneklerden biri, bajaj ns200 abs veya dominar da düşünün derim gerçekten hint olsalarda kullananlar memnun. Bir de aklıma geldi cf motoya da bir bakın derim.
    Dodin bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F650GS 2007
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin gibi titiz yeni başlayanları görmek çok güzel, önce ekipmanı hem de bütçenizin alabildiği en iyi ekipmanları alıp sonra eğitim ve sonra da motosikleti düşünmenizle bilinçli bir kullanıcı olduğunuz ortada, iyi bir örnek oldunuz bu postunuzla.

30-35 bin bandında scooter düşünmüyorsanız, duke 250 abs güzel seçeneklerden biri, bajaj ns200 abs veya dominar da düşünün derim gerçekten hint olsalarda kullananlar memnun. Bir de aklıma geldi cf motoya da bir bakın derim.
    Hocam merhaba

Bu işin gerçekten şakası yok. Bir diz, dirsek, omuz eklemi dağıldı mı kimse toparlayamaz. Sırt koruması olmazsa olmaz omurgaya bir darbe geldi mi bitti işimiz.

Biraz yaşın etkisi (29), biraz hanımın sağlıkçı oluşundan kaynaklı, aile ve sevdiklerimize karşı sorumluluklarımız. Motor kullanıyor olmak gerçekten çok ciddi bir iş. Forumun taziye ve vefat bölümlerini sıkça okudum. Liveleak tarzı sansürsüz medya diyebileceğimiz platformlarda bolca kopan uzuv, dağılan kafa izledim. Sapkınlıktan değil bunlar trafikte olan şeyler.

Umarım herkes bu bilinç ile hareket eder ve sevdiklerini üzmez.
    espresso ve Metela bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Duke 250 ABS, artçı biraz titreşimden yakınabilir ama işletme maliyeti düşüktür, parçaları kalitelidir, kendi sınıfına göre performanslıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)