Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bluetooth Lastik Basınç ölçer

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar Sizlere ali expressten aldığım bir üründen bahsedeyim. benim gibi pimpirikli zincirler temizmi lastik basıncı nasıl şeklinde obsessyonunuz varsa bu ürün tam size göre. 120 tl ye ali espressten aldım sadece sibop kapaklarını bluetooth olanlarla değiştirdim o kadar. cep telefonumdan uygulama ile lastik havasının basıncını ve derecesini görebiliyorum. kurulum 5 saniye. üstelik lastikçide tehid ettirdim tutuyormu değerler diye bire bir tutuyor. https://tr.aliexpress.com/item/Motos...1ec64c4dljLBZ8

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Anlık olarak lastik basınç kontrolu bu kadar gerekli mi bilemedim
    birbilent bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Supap kapağı yerine takılan daha ağır aksesuarlar, tekerin çalışması esnasında uluşan santrifuj etkisi ile supabın janttan kesilmesine ve koparak havanın anında boşalıp kazaya sebebiyet vermesine neden olabilir. Bu nedenle supap basınç sensörleri jant içine monte tipleri kullanmanızı öneririm.
    wing41, maktama, emremm ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Supap kapağı yerine takılan daha ağır aksesuarlar, tekerin çalışması esnasında uluşan santrifuj etkisi ile supabın janttan kesilmesine ve koparak havanın anında boşalıp kazaya sebebiyet vermesine neden olabilir. Bu nedenle supap basınç sensörleri jant içine monte tipleri kullanmanızı öneririm.
    yapmayın ya kafamda deli sorular

Motosikleti
    Artık Yok...
    bence gereksiz ayrıca çalınma ihtimali var çoluk çocuk çalar.. benimde piano black parlak sibob kapaklarım vardı dikkat çekmesin diye gümüşünüde almadım 1 dolar bir şeydi gerçi ama ona rağmen 3 set çalınınca yetti deyip artık almadım.. eski normal plastikleri takdım..
    birbilent bunu beğendi.

efemontana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 Mondial Extreme Maxx 200
    Bunun şarja ihtiyacı yok mu? Bir de kesin çalınır, maksimum 1 ay diyorum ben.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı Alpaydinalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar Sizlere ali expressten aldığım bir üründen bahsedeyim. benim gibi pimpirikli zincirler temizmi lastik basıncı nasıl şeklinde obsessyonunuz varsa bu ürün tam size göre. 120 tl ye ali espressten aldım sadece sibop kapaklarını bluetooth olanlarla değiştirdim o kadar. cep telefonumdan uygulama ile lastik havasının basıncını ve derecesini görebiliyorum. kurulum 5 saniye. üstelik lastikçide tehid ettirdim tutuyormu değerler diye bire bir tutuyor. https://tr.aliexpress.com/item/Motos...1ec64c4dljLBZ8
    Santrifüj etkisiyle sibopu zorlayacağı ve balansı da bir miktar bozacağı doğrudur. Diğer arkadaşın dediği gibi lastik içine takılan versiyonundan almanızı önerirdim, hatta motosiklet için 2 tane fiyatına araba için 4 tane falan alabiliyorsunuz(sebep ne bilmiyorum, ama motosikelt için olan program yerine araba için olan programı kullanmanız gerekebilir, denemedim bilmiyorum) LINK

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence gereksiz ayrıca çalınma ihtimali var çoluk çocuk çalar.. benimde piano black parlak sibob kapaklarım vardı dikkat çekmesin diye gümüşünüde almadım 1 dolar bir şeydi gerçi ama ona rağmen 3 set çalınınca yetti deyip artık almadım.. eski normal plastikleri takdım..
    Çalınmaması için altında ters vida somunu var, o konuda sıkıntı yok.

Ben de alacaktım indirim zamanlarında, çokça da araştırdım ama ona para vereceğime daha önce de kullandığım ve logaritma'daki gibi bir veletin çalmasıyla(motorun sessiz alarmı bende çaldı ama çocuğun merak edip baktığını düşünmüştüm, motorun yanına gidince düştü jeton) kullandığım basit basınç sensörünü tekrar sipariş ettim ve geldi, 1 paket(4 adet) 1,21$'a, şimdi 1,34$ olmuş(LINK). 2 paket aldım, yedekli olsun diye :D İşimi görüyor.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende arabada 3 set krom sibop kapağı çaldırınca lanet edip vazgeçmiştim.Hatta son yürüttüklerinde yandaki araba yüzünden birini alamamışlardı
    Bu son paylaşılan ürünün ayarlımı standart değerlere göre mi çalışıyor.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Alpaydinalp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yapmayın ya kafamda deli sorular
    Bu nedenle yaşanmış ve atlatılmış kazaların videolarına youtube' da rastlamıştım. Denk gelirsem linki paylaşırım.
    ...

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende arabada 3 set krom sibop kapağı çaldırınca lanet edip vazgeçmiştim.Hatta son yürüttüklerinde yandaki araba yüzünden birini alamamışlardı
    Bu son paylaşılan ürünün ayarlımı standart değerlere göre mi çalışıyor.
    Benim mesajımdaki 1.34$lık ürün için soruyorsan standart değerlere göre çalışıyor, o ürün 2,4(2,48)Bar/36 psi'lık, bunun 34/32/30/28 psi'lıkları da var. Yeşil/sarı/kırmız renkleri var, yeşil kısmı hareketli, aşağı indikçe önce sarı sonra kırmızı renk görülüyor. 36psi'lık bu ürün için lastikelre takmadan önce basınçları ölçtüğümde ön lastik 26psi iken kırmızının ucu görünüyordu çok az, diğer lastik de 26.5 psi idi, sadece sarı görünüyordu. Buna bakarak bu üründe kırmızı-sarı arsı çizginin 26 psi demek olduğunu söyleyebilirim. Lastiklere hava basıp tekrar gözlemlerim bir kaç defa, o azaman neyin ne olduğu ortaya çıkar. Biraz karadüzen bir alet ama bu fiyata bana göre oldukça işlevsel. Telefona, başka bir alete falan da gerek kalmıyor, biraz yakında bakınca görüyorsunuz. Ha, tabi lastik ısısını göster(e)miyor tabi ki :D

Motosikleti
    Artık Yok...
    vidalı olması daha kötü kendi malımı umrumu olur zorlar kırmaya çalışır sivri bir şeyle anahtarla çakıyla kanattırır olan lastiğine olur.. şimdi gerçi bende istanbulda başımdan geçenleri söylüyorum sessiz sakin böyle çalınmaz diyiceğin ufak bir kasaba şehirdeysen bilemem..

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Çalınması ihtimalide var doğru ya..

Arabamda ki CMS jantların göbeklerinde kapakları çaldılar..

Onu bırak... standart siyah plastik sibop kapaklarını bile çaldılar...
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    15 senedir motosiklet kullanıyorum Amerika'da.

Eski motosikletimi parkettiğimde, eldiveni kaskın içine koyup, kaskı artçı peg'inin üzerine asıyordum. Ortalıkta. İşte de, şehir merkezinde de, gittiğim her yerde.

Şimdi artçı selesinin üzerine cırt cırtla takılmış küçük bir körüklü KTM çantası var, onun içine koyuyorum, kilitsiz. İsteyen fermuarı açar, alır götürür kaskı eldiveni. Veya çakıyla çantanın incecik cırt cırt bağlarını keser, olduğu gibi alır götürür. Sapı da var, taşıması kolay olur İçinde $650'lik kask, $180'lik eldiven var, çanta da $140. Ortalıkta çıkarıp koyuyorum içine. Yazın file montu da gidonun üzerine sarıyorum.

15 senedir bir şey olmadı daha...

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Eski motosikletimi parkettiğimde, eldiveni kaskın içine koyup, kaskı artçı peg'inin üzerine asıyordum. Ortalıkta. İşte de, şehir merkezinde de, gittiğim her yerde.

Şimdi artçı selesinin üzerine cırt cırtla takılmış küçük bir körüklü KTM çantası var, onun içine koyuyorum. İsteyen falçatayla incecik cırt cırt bağlarını keser, alır götürür. İçinde $650'lik kask, $140'lik eldiven var, çanta da $130. Ortalıkta çıkarıp koyuyorum içine. Yazın file montu da gidonun üzerine sarıyorum.

Motosikletin koruma takozunu çalıyorlar burada adam üşenmemiş lokma takımı ile gelmiş.
    pea bunu beğendi.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin koruma takozunu çalıyorlar burada adam üşenmemiş lokma takımı ile gelmiş.
    O ha. Ducati ve KTM'lerdeki m50 ön kaliperleri sökse eBay de $300-$400'a okutur temiz... Topu topu dört somun tutuyor. Yenisi $650.

Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    O ha. Ducati ve KTM'lerdeki m50 ön kaliperleri sökse eBay de $300-$400'a okutur temiz... Topu topu dört somun tutuyor. Yenisi $650.
    Akıl vermeyelim, neme lazım birdahakine onu da yaparlar.
    ...

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......

Şimdi artçı selesinin üzerine cırt cırtla takılmış küçük bir körüklü KTM çantası var, onun içine koyuyorum, kilitsiz. İsteyen fermuarı açar, alır götürür kaskı eldiveni. Veya çakıyla çantanın incecik cırt cırt bağlarını keser, olduğu gibi alır götürür. Sapı da var, taşıması kolay olur İçinde $650'lik kask, $180'lik eldiven var, çanta da $140. Ortalıkta çıkarıp koyuyorum içine. Yazın file montu da gidonun üzerine sarıyorum.

Detroit,oakland veya atlanta`ya yolun düşerse sen yinede kilitle..

Belli olmaz,uzerindeki surucusuyle bile uçurabilirler motoru..

D e m i r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb, cevap yazdığınız ürünün linki uçmuş, bahsettiğiniz ürün aşağıdaki gibi mi? yani aşağıdaki ürünü almak sıkıntılı olabilir mi, 600 lük makina için düşünüyordum. Bunun yerine içine takılan model bulamadım var mı ?
    https://www.banggood.com/Enusic-T400-Solar-Power-+-USB-TPMS-Waterproof-LCD-Display-Motorcycle-Real-Time-Tire-Pressure-Monitor-System-Wireless-WI-External-Sensor-p-1738448.html?cur_warehouse=USA&rmmds=search

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)