Arkdaşlar Herkese Merhaba.

Size motorla ilgili bir sorunumu açıklamaya çalışacağım.

Motoru 2inci el olarak bunda 40-45 gün önce aldım sıkıntısız şekilde uzak yoldan binip geldim ve herhangi bir sıkıntı yoktu, performans/hız/ilk çalışması v.s sıkıntısız.

Yalnız motor 10 gün sonra sabahleyin marş basıp çalıştırmaya çalıştığımda marş çok iyi vurmasına rağmen çalışmıyor. tanıdığım birkaç motorcuyu aradım, buji kablosunu 1cm bujiden uzak tutarak çalıştır dedi bende öyle yaptım ve motor çalıştı, buji başlığını takıp devam ettim, performans sıkıntısız motor 2-3 saat yerinde durduğunda aynı sorunu yaşıyorum ve bu sabahları dahil olmak üzere, tabi yine 1cm kabloyu uzaklaştırıp öyle devam ettim yoluma ve bi motorcu arkadaşa götürdüm, bujin ölmüş dedi bende üstünde NGK buji CR8 mi tam hatırlamıyorum çıkartıp yeni sıfır DENZO marka buji taktım ve devam ettim, (çok tuhaf) tam 10 gün sonra aynı sorunu yaptı, acaba bujimi yakıyor diye bujiyi açtım bakmak için, çok iyi çalışıyor marş basıp şaseye test ettiğimde, neyse diyip geri taktım, motor çalıştı, Ve 10 gün öyle devam ettim sıkıntısız , bu bujiyi öldürmüyor anlaşıldı en azında ben öyle sanıyorum. buji başlığı sıfır aldım ne olur ne olmaz diye, taki 2gün önce depoyu fulleyip eve gelene kadar öğlen arası işim düştü bir yere gidem dedim yine çalışmadı, tabi yine 1cm uzak tut kabloyu bujiden, marşa vur motor çalışıyor, çalışmadığında böyle idare ediyorum.

bir daha söylemekte yarar var: Motor çalıştığında performans veya herhangi bir dengesizlik kesinlikle yok.

Başınıza böyle bir olay geçtimi veya bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Sevgiler, Saygılar.