Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Nmax 155 ten Xmax 250 ye geçilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba. Nmax motorum var çok özel bir makine benim için. Ama artık motoru büyütmek istiyorum. Bütün gün 125cc activa s surdukten sonra nmaxe binince bir fark göremiyorum. Nmax yokuşlarda vs 2 kişi bayiyor. Xmax o konuda daha rahat olur diye dusunuyorum ama nmaxle aralardan girip çıkmayı yada düz yolda kapatıp sıfıra sıfır makas atmayı xmaxle yapamicagimi düşünüyorum. Ama nmax çok sert makine xmax ona nazaran biraz daha yumuşaktır diye tahmin ediyorum. Boyum 1.75 kilom 60 xmax ağır gelir mi bana birde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Daha önce geçmediğiniz için dert edebilirsiniz. Ama sertlik konusunda beklenti içine girmenizi tavsiye etmem. Uzun yolda tabi daha konforlu ancak şehit içinde neyazık ki ülkemiz şartlarında, xmax nmaxe göre aşağı yukarı aynı sertlikte hissettirecektir.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Xmax 250 2 valf 21hp(yanilmiyorsam yeni kasalarda 2 valf)

Nmax155 4 valf 16 hp

Aralarinda 45-50kg agirlik farklari var.

Nmax aradaki 5 hp yi hafiflikten dolayi tolere edecektir.

Top speed ve uzun yol durumunda xmax tabiki 1 tik ustun.

Sahsi onerim,xmax almak icin verilecek butçe ile nmax a performans baga ve varyator kiti takmak

Hee,nmax155 den gecilecek motor xmax400 dur.yukselttigine de değer..

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nmax155 4 valf 15 hp

Sahsi onerim,xmax almak icin verilecek butçe ile nmax a performans baga ve varyator kiti takmak
    Herşey takılı.dna hava filtresi tdr buji tdr varyator papatya disk Arrow egzos motor düz yolda 137/138 yokuş aşağı 150 deviriyor ama işte 2 kişi binince çok hantal kalıyor çok bağırıyor yokuş yukarı ciddi hız düşüyor

Motosikleti
    ......
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşey takılı.dna hava filtresi tdr buji tdr varyator papatya disk Arrow egzos motor düz yolda 137/138 yokuş aşağı 150 deviriyor ama işte 2 kişi binince çok hantal kalıyor çok bağırıyor yokuş yukarı ciddi hız düşüyor
    Ayni yolu,2 kisi xmax250 ile ciktin mi?

1.5 sene 2015 ironmax kullandim,

Ben 90kg,artçim 60kg emin ol inegol den bursaya giden son dik rampada 100 e kadar duşerdim..

Demem o ki xmax tan da beklentin yuksek olmasin

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aralara girip çıkmak, sıfıra yakın makas atmak gibi hadiselerin tehlikeli olduğunu siz de biliyorsunuzdur. Ancak ille de "yapmadan duramam" diyorsanız X-Max ile de yapılabilir, siz henüz X-Max almadığınız için ya da alsanız da motora ve boyutlarına alışmadığınız için size zor geliyordur. Motora hakim olduktan sonra yapılabilir. Benim şu anki motorum ilk 2 motorumdan daha ebatlı ve ağır ama ilk 2 motorumda trafikte yapamadığım her türlü sıkıntılı hareketi bu motorumda yapabiliyorum. Eğer X-Max'in gücü sizi tatmin ediyorsa araya dereye girme konusu da zamanla alıştıkça hallolur.
    espresso bunu beğendi.

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Daha önce 110CC scooterim vardı. Terlik gibi kullanıyordum her işimi de görüyordu.
    Belki yazları İstanbul/Gelibolu yaparım diye maxiscooter aldım ama pekte sevemedim scooterin kalıplı olmasını
    Fırsatın olursa önce bir denemeni tavsiye ederim. Beklentini çok yüksek tutma.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    bu sene yeni Nmaxden xmax e geçen arkadaşım oldu, çok memnun. Daha atik daha iyi diyor. Bu durumda arkadaşın yorumuna göre xmax iş görecektir. Ama sizinkinden geçişte çok aşırı fark beklemeyin derim (cc olarak sizinki yüksek). Bütçe varsa xmax400 alın ömürlük kafanız rahat olsun

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Nmax'ten Xmax 300'e gecen is arkadasim var oldukca memnun. Tek sorun ettigi agirligi ve harcadigi yakit.

Her sey guc degil bu arada seciminizde karar vermeniz gereken. Agirlik, bakim/parca masraflari, konfor, yakit masrafi. Ben olsam gecerdim, nmax'e disaridan bakinca bile belim agrir gibi oluyor. Xmax bu konuda daha rahat olacaktir, ozellikle ironmax ya da techmax ise, garanti.

Makas atmak? Diyecek bir sey bulamadim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    1 hafta önce 2020 model tech max 250 aldım. x city den geçtim abi motor bildiğin hayvan gibi ağır
    Forza 250 mi yamaha mı alayım diye düşünürken bunu aldım. evet hızlanmaları gayet yerinde ama motor çok büyük abi. bildiğin çok büyük. nmaxler trafikte yanlardan geçip gidiyor ben gidemiyorum boyutlarından ötürü.
    Çok sinir bozucu bir şey.
    Ayrıca : xmax tech max konfor sele olmasına rağmen gayet de SERT.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 hafta önce 2020 model tech max 250 aldım. x city den geçtim abi motor bildiğin hayvan gibi ağır
    Forza 250 mi yamaha mı alayım diye düşünürken bunu aldım. evet hızlanmaları gayet yerinde ama motor çok büyük abi. bildiğin çok büyük. nmaxler trafikte yanlardan geçip gidiyor ben gidemiyorum boyutlarından ötürü.
    Yumuşak bir kullanım istiyorsanız Forza demiştim çok kez Hayırlı olsun, Xmax güzel scooter.

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler.
    Boyutu dert etme zamanla alışırsın, ben 300 lükle kuryelerin geçtiği her yerden geçer oldum

Motosikleti
    ......
    Gecmis olsun kardeş,yukaridaki konuda kaza yaptigini gordum..sagligina kavusana kadar 2 tekere ara ver.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Nmax155 4 valf 16 hp

Nmax aradaki 5 hp yi hafiflikten dolayi tolere edecektir.

Top speed ve uzun yol durumunda xmax tabiki 1 tik ustun.

Hee,nmax155 den gecilecek motor xmax400 dur.yukselttigine de değer..
    Nmax ağzıyla kuş tutsa aradaki farkı kapatamaz. Ayrıca ağırlık farkı ile beygir gücü arasında bir bağlantı yoktur, seçim kriteri olamaz. Birinin torku 21 Nm, diğeri 14 Nm, aradaki fark %50.

Aynı sınıfta olmayan iki motor arasında kalınmaz, Xmax'ı alıp geçin.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı canberkgry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış okumadıysam Xmax e geçtiğiniz gün kaza yapmışsınız. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nmax ağzıyla kuş tutsa aradaki farkı kapatamaz. Ayrıca ağırlık farkı ile beygir gücü arasında bir bağlantı yoktur, seçim kriteri olamaz. Birinin torku 21 Nm, diğeri 14 Nm, aradaki fark %50.

Aynı sınıfta olmayan iki motor arasında kalınmaz, Xmax'ı alıp geçin.
    Ben bu iki modeli de kullandim,birisinin 1.5 yil sahibi,digerinin kisa sureli kullanicisi oldum,her turlu yol sartinda kullandim,ezbere konusmuyorum.hersey kagit ustundeki verilerden ibaret degil,

Aeordinamigi var,surtunme katsayisi var,lastiklerin ebatlari var,kayis olculeri var,var da var

Muhendislikte Gücun agirliga orani diye bir durum var,

Tabiki agirlik onemli.

Zaten yazmisim orada xmax 1 tik ustun diye.

Bu arada kucumsedigin nmax 4 valf li.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlış okumadıysam Xmax e geçtiğiniz gün kaza yapmışsınız. Geçmiş olsun.
    Yok hocam, arkadas Nmax'i satmaya giderken kaza yapmis.

19051919 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMax 250
    Selam. Beklentilerimiz farklı ama aynı şeyi ben yaptım. Nmax 155 den Xmax 250 ye geçtim. Gençlikten berigelen motor tecrübem olmadığı için sadece 35 yılı aşkın 4 tekerle edindiğim trafiği okuma bilgisi ile buna cesaret ettiğimi belirteyim öncelikle. Neyse Nmax gerçekten şehir içi ulaşım için atom karınca diyebilirim. Boyum 1.70 kilom şu sıralar 76 civarı, motora alışmam çok zor olmadı ama artçı ile kullanamadım zira sele uzunluğu yeterli gelmedi. Benim bu yaşta makas atma veya uçma gibi heyecanlardan ziyade uzun yıllar keyifle motor sürme amacım olduğu için arasıra serseri ruhuma bir parmak bal çalmak için Xmax 250 aldım.

Konfor kesinlikle daha iyi ama motor cidden ağır. İlk bir ay belki 10 defa motoru yatırdım, şeytan kulağına tekerler dönünce hiçbir sorunum yok ama durduğum yerde artçı ile kalkarken yada hareket halinde durunca hep yeri öptü motor. Bu arada artçım 87 kilo. Tecrübeli arkadaşların tavsiyelerine uyarak epey uzun süredir motoru yatırmadan kullanıyorum ve kendime güvenim artık tam. Fethiye Göcek arasında oldukça dik rampalar ve sert virajlar vardır, hiçbir sıkıntı hissetmiyorum. Denemelerimde Nmax ile 60-70 arası artçılı çıktığım yokuşu Xmax ile 80-100 arası tırmanıyorum ama konfor gerçekten daha iyi.

Hala devam eden sorunum ise sele yüksekliği. Işıklarda falan durduğumda sadece parmaklarımın ucu ile yere temas edebiliyorum ama bununda bir yolunu buldum. Duracağım zaman kendimi sele üzerinden biraz öne doğru kaydırdığımda tabanlarım yere temas edebiliyor. Sözün özü şu, Nmax bir yarış arabası gibi gaza dokunulduğunda fırlayan hafif ama atak bir motor. Xmax ise gaz tepkisi daha naif, araba hissi veren ağır ama daha oturaklı ve güçlü bir alet. İyi veya kötü diye sığ bir tartışmaya girmem asla, siz beklentiniz neyse ona uygun motor almalısınız. Ben aldığımda 300 lük Xmax yoktu bunu aldım, 400 lüğü ise hiç düşünmedim.

Sağlıcakla kalın, uzun yıllar keyif alabilecek şekilde sürüş yapın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)