Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Tahminlerime göre... ( Kafalar karışık)

Motovento
    REKLAM ALANI
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Merhaba arkadaşlar,

8 ay önce almak istediğim fakat alamadığım 150 nkyı bir arkadaşımıza 19 model 14.500 e aldık o sıralarda 2016 modelleri 10 bin tl idi.

Şuan 15.000 tl bütçe ile istanbul içinde 150 nk yok 17 bin tlden başlıyor iki sene önce 6 bine alıcı bulamayan motor.

Velhasıl kelam hesaplarıma göre bu hızla birde cc yükseltmek istersem ancak 30 yaşında 250 cc bir motosiklet sahibi olacağım sanırım

Aslında cc yükseltmek istiyorum cc yükseltmek ziyade uzun yolda beni üzmüyecek bir motor 150 cc makineyi uzun yolda zorlamak yerine 100 110 km düzlükte motoru zorlamadan rahat ettirecek bir makina fakat şuan ki piyasada biraz zor ve seçenekler kısıtlı örnek olarak :

SYM WOLF 250 : Manetlerinin adet fiyatı 350 tl diğer parçalarını siz tahmin edin.

Hyosung GD 250 N : Ülkemizde servisi vb. yedek parçasıyla alakalı zorluk çekeceğimi düşünüyorum

Benelli TNT 25 : Tek silindir kronik statör sıkıntılı ve servisleriyle ve yedek parçası sıkıntılı diye duydum bir abimize sordum 8 binde km teli istemiş servisten motor 40 bin km yapmış hala 8 bin gösteriyor şikayetciydi bu durumdan.

BAJAJ 200 NS : Bütçeme uygun motorların en kötüsü 70- 80 bin km. de kumar oynamak istemiyorum.

200-250 cc bandında önerileriniz varsa bekliyorum.

Gelelim abi 150 cc grubuna :

Eğer bulamazsam enjeksiyonlu sıvı soğutmalı bir 150 cc bir motor düşünüyorum iki motorda karar kıldım.

150 NK: Kullandığım bir motor fakat tork namına birşey yok gerçi gerekte yok ama sanki bir tık rahatsız geldi sürüşü bana.

150 NS VE 160 NS : Krank sorunları korkutuyor beni bir motor elime alırsam masrafından korkuyorum birazda motorların çoğu düşük kmlerde defalarca krank kırıyorç

ne yapacağımı şaşırdım forumda açılan konulara tavsiyelere de göz attım fakat ilgimi çekecek çok bir seçenek göremedim tavsiyelerinizi bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    İnwe Elensar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390
    Selamlar kıymetli dostum, motosiklet konusunda bir tavsiyem yok maalesef fakat elindeki nakit para konusunda bir tavsiyem var tabii ki. Şu devirde otomobile veya motosiklete parası yetmeyen kişiye tek tavsiyem ticarete atılıp kendi işini kurmasıdır. Bu gidişle anca 30 yaşına gelince 250 cc bir motosiklete sahip olabileceğini söylüyorsun, ben de sana 30 yaşına gelince çok daha fazla şeye sahip olabilmen için bir an önce bir girişim yapman gerektiğini söylüyorum. Bir düşün derim ahbabım.
    1996furkan bunu beğendi.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı İnwe Elensar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar kıymetli dostum, motosiklet konusunda bir tavsiyem yok maalesef fakat elindeki nakit para konusunda bir tavsiyem var tabii ki. Şu devirde otomobile veya motosiklete parası yetmeyen kişiye tek tavsiyem ticarete atılıp kendi işini kurmasıdır. Bu gidişle anca 30 yaşına gelince 250 cc bir motosiklete sahip olabileceğini söylüyorsun, ben de sana 30 yaşına gelince çok daha fazla şeye sahip olabilmen için bir an önce bir girişim yapman gerektiğini söylüyorum. Bir düşün derim ahbabım.

Kıymetli yorumunuz işin teşekkür ederim, tavsiyelerinizi doğru buluyorum fakat hayat şartları ne yazık ki bu riskleri aldırmaya şuan için yetmiyor şuana kadar beyaz yaka çalışmaya devam ediyorum risk almadan bir şey başarılamaz onu da biliyorum fakat düzenli gelirden kendimi kopartıp girişimciliğe adım atıp başarısız olursam dünya başıma yıkılır sanıyorum şuan için sorumluluklarım farklı boyutta tavsiyeleriniz için tekrar teşekkür ederim

Motosikleti
    cb250r
    Ah guzel kardesim ah..Nasil bir sinav ile siniyoruz bilmiyorum ki, hayatimiz yarim yamalak yalap şap geciyor.

Amin malouf soyle diyor;
    "Ortadogu herseye uzulen, ama hicbirsey yapmayan insanlarla dolu.."

Araclara ulasmanin zorlugu icinde, amacimizi unuttuk, asil olayi hep kacirdik..

Mesele yolculuktu aslinda, motosiklet degil..

Mesele saglikti aslinda, tikabasa yemek degil.

Mesele muhabbetti aslinda, skor degil.

Mesele iletisimdi aslinda, pahali teknolojiler degil.

Mesele yasamakti aslinda, canli olmak degil.

250 cc motosikletini elbet alacaksin, ama hayal ettigin kadar guzel olmayacak.

Gece gece alakaya maydonoz kondurduk yine
    1996furkan ve espresso bunu beğendiler.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Ben olsam bir Sym Wolf alırdım muhtemelen. Bir maneti 350 lira diye düşünme. Çok fazla muadil ürün kullanılabiliyor,illa uyan uygun fiyatlı bir manet vardır yani. Wolf başlığını okuduğumda biri tüm parçaların ucuz alternatifini yazmıştı. Motosiklet mekaniğinde zaten bir problem yok. Hem yakışıklı, hem iri hem de güzel giden bir makine. Garantili motosiklet almayacaksın zaten, istediğin parçayı kullanırsın standartları karşıladığı sürece. 150nk gitmiyor, hyosung büyük şehirde değilsen, elin de anahtar tutmuyorsa zor, bajaj es geçiyorum diğerlerinin yanında. O paralara cbf150 veya ybr almayacağım diyorsan Wolf mantıklı bence temiz bir tane düşerse.
    1996furkan bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Sym Wolf'ün fren maneti olarak Rks Titanic 200 ve de V-Strom maneti kullanılabilir de debriyaj maneti için ne kullanılır muadil bilemiyorum. Uzun yolda hepimiz güç konusuna konsantre oluyoruz ama esas problem rüzgar ve aerodinami bence. Rüzgarın olumsuz etkisini ne kadar fazla hissediyorsak o kadar fazla yoruluyoruz ve o yol ızdırap oluyor. Sym Wolf alırsanız bende bir muadil ürünler listesi var, onu da size gönderirim bir incelersiniz.
    1996furkan ve dundanbiri bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ah guzel kardesim ah..Nasil bir sinav ile siniyoruz bilmiyorum ki, hayatimiz yarim yamalak yalap şap geciyor.

Amin malouf soyle diyor;
    "Ortadogu herseye uzulen, ama hicbirsey yapmayan insanlarla dolu.."

Araclara ulasmanin zorlugu icinde, amacimizi unuttuk, asil olayi hep kacirdik..

Mesele yolculuktu aslinda, motosiklet degil..

Mesele saglikti aslinda, tikabasa yemek degil.

Mesele muhabbetti aslinda, skor degil.

Mesele iletisimdi aslinda, pahali teknolojiler degil.

Mesele yasamakti aslinda, canli olmak degil.

250 cc motosikletini elbet alacaksin, ama hayal ettigin kadar guzel olmayacak.

Gece gece alakaya maydonoz kondurduk yine

Mesele öldürmekse hemen öldürmek kolay kardeş, her gün yavaş yavaş öldürmek mesele...
    Ama mesele öldürmek değil! -Ramiz Karaeski

Yavaş yavaş ölüyoruz usta

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam bir Sym Wolf alırdım muhtemelen. Bir maneti 350 lira diye düşünme. Çok fazla muadil ürün kullanılabiliyor,illa uyan uygun fiyatlı bir manet vardır yani. Wolf başlığını okuduğumda biri tüm parçaların ucuz alternatifini yazmıştı. Motosiklet mekaniğinde zaten bir problem yok. Hem yakışıklı, hem iri hem de güzel giden bir makine. Garantili motosiklet almayacaksın zaten, istediğin parçayı kullanırsın standartları karşıladığı sürece. 150nk gitmiyor, hyosung büyük şehirde değilsen, elin de anahtar tutmuyorsa zor, bajaj es geçiyorum diğerlerinin yanında. O paralara cbf150 veya ybr almayacağım diyorsan Wolf mantıklı bence temiz bir tane düşerse.
    Usta Ybrlerin içinden geçmişler ve neden bilmiyorum zamanında 3 5 bine bulunan motora tak diye 15 bin vermek bi tık daha koyar gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym Wolf'ün fren maneti olarak Rks Titanic 200 ve de V-Strom maneti kullanılabilir de debriyaj maneti için ne kullanılır muadil bilemiyorum. Uzun yolda hepimiz güç konusuna konsantre oluyoruz ama esas problem rüzgar ve aerodinami bence. Rüzgarın olumsuz etkisini ne kadar fazla hissediyorsak o kadar fazla yoruluyoruz ve o yol ızdırap oluyor. Sym Wolf alırsanız bende bir muadil ürünler listesi var, onu da size gönderirim bir incelersiniz.
    Teşekkür ederim İçimi rahatlattınız ilk bakacağım motor wolf olacak bugün motorun satışı veriyorum bakalım eğer alırsam mutlaka sizinle iletişime geçerim

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesele öldürmekse hemen öldürmek kolay kardeş, her gün yavaş yavaş öldürmek mesele...
    Ama mesele öldürmek değil! -Ramiz Karaeski

Yavaş yavaş ölüyoruz usta

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

Usta Ybrlerin içinden geçmişler ve neden bilmiyorum zamanında 3 5 bine bulunan motora tak diye 15 bin vermek bi tık daha koyar gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Teşekkür ederim İçimi rahatlattınız ilk bakacağım motor wolf olacak bugün motorun satışı veriyorum bakalım eğer alırsam mutlaka sizinle iletişime geçerim
    Sym Wolf iyidir, güzeldir ama en yenisi 2015 modeldir. O nedenle alacağınız motora yapacağınız masrafı da bütçeye eklemek gerek.
    1996furkan bunu beğendi.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sym Wolf iyidir, güzeldir ama en yenisi 2015 modeldir. O nedenle alacağınız motora yapacağınız masrafı da bütçeye eklemek gerek.
    Ustad 2012 leri iş görmez mi diyorsunuz genelde 2012 ler istediğim fiyatlarda

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustad 2012 leri iş görmez mi diyorsunuz genelde 2012 ler istediğim fiyatlarda
    İş görür görmesine ama mutlaka lastikti, aküydü, debriyaj balatalarıydı, sıvılardı, filtrelerdi vs masrafınız olacaktır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)