Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Alım - Satım Mevzusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Motosiklet aldık bir dert satacağız bir dert

Motorumu satmak için ilana koyduğumdan itibaren iletişime geçen insanların %50 si ile saçma sapan muhabbetlere girdik benim en sinirimi bozan diyalog

Motorun başlığında pazarlıksız yazıyor.

Beyfendi arıyor soruyor soruyor cevaplıyoruz konu usta en son ne olur a geliyor hadi diyorum 6.000 tl lik uygun fiyatlı bir motora 250 tl daha almayayım diyorum adam kalkmış diyor ki o paraya o motor olmaz ulan ruh hastası almayacaksan benim malımı neden kötülüyorsun daha iyisini bulabiliyorsan git al benim bütçeme uymuyor de git başka bir motor bak sanki 100.000 TL lik mal alıyorda 3 5 bin pazarlık yapacağını sanıyor millet ne yapayım abi 5.500 e aldığım 2 bin tl masraf yaptığım motoru sana 4 e mi bırakayım onu istiyorlar artık heralde öyle düşünüyorum. Yanlış anlaşılmasın yaptığım masrafı bindiğime sayıyorum zaten o zamanda 10 bin tl olan 150 nk şuan 15 bin tl ben 5.500 e aldığım malı 5.750 ye bırakıyorum karında zararında da değilim adam gelmiş o motor o kadar etmez diyor abi 5.000 tlye cg kalmadı heralde içimden geçen herşeyi yutkunuyorum ve engelliyorum. velhasıl kelam ufak tutarlı motor satmak en zoruymuş.

Sizin de başınızdan geçen trajikomik birşeyler varsa okumaktan zevk alırım
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Noter de satış tam imza esnasında 100 lira için satmaktan vazgeçmişliğim var. Adamla telefonda 2-3 kez konuşmuşuz, yüz yüze motora bakarken, ustanın yanında, noterde buluştuğumuzda konuşmuşuz, pazarlık herşey bitmiş, tam imza esnasında parayı verirken (havale yaparken)100 lira benzin parası düşelim dedi, o zamanın parası 11 binlik motordan 100 lira kesmek istediği için satmıyorum dedim. Tam kimliğimi alıp giderken tamam dedi.
    espresso ve 1996furkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    İnsanların genel mantığı şu: Olta atmak bedava.
    1996furkan bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu an kullanmakta olduğum 2008 model Er6F'i Kasım 2019'da 18.500 TL'ye ilandayken denk geldim. Gittim gördüm, muhabbet ettim adamla, en son ne olur dedim 18.000'e indi. Tamam dedim, 1 gün sonraya noter için randevulaştık. Gece mesaj attım "abi son bir ikramın olur mu?" diye 17.500 TL'ye düştü. Teşekkür ettim. Noterde buluştuk, anahtarları teslim aldım, ruhsatı devraldım. Adama 17500 göndereceğim, gönderemiyorum, o kadar para transferine banka izin vermiyor Adam da kalender adammış ses çıkarmıyor ama kıllandı tabi. Çay çorba faslından sonra transfere banka onay verdi de benim de üzerimden yük kalktı.
    espresso ve 1996furkan bunu beğendiler.

Motosikleti
    honda cm125t ve kuba dragon 110cc
    bireysel olarak satış yapmak çok zor. tanıdığım motor ustasına veriyorum 1 hafta ile 1 ay arasında satılıyor. motoruna göre 500-1000tl usta komisyon alıyor, ben de satacağım fiyata satıyorum. ölücü, çapulcu, gerzek, kuruntulu tiplerle hiç uğraşmıyorum.
    1996furkan ve espresso bunu beğendiler.

TempesTr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 RS
    Benzer diyaloglara girmek istemediğim için ben de arkadaşıma rica ettim o koydu ilana

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Millet boş lafa arıyor yeminle, şimdi kullandığım motoru bir arkadaşım elli kere aradı abi bana sat diye satmıcam ya diyorum abi illa sat yoksa adresini biliyorum çalarım motoru diyo en azından paranı al diyo
    1996furkan, tommygun ve computeus bunu beğendiler.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    En iyisi yazılı iletisim herhalde bu durumlarda.
    Motor satacak olsam, telefonla aranmak istemezdim, sadece mesaj kabul ederdim.
    Ölücülerle konusmak sinir bozucu olsa gerek. Zaman kaybı.
    1996furkan bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu an kullanmakta olduğum 2008 model Er6F'i Kasım 2019'da 18.500 TL'ye ilandayken denk geldim. Gittim gördüm, muhabbet ettim adamla, en son ne olur dedim 18.000'e indi. Tamam dedim, 1 gün sonraya noter için randevulaştık. Gece mesaj attım "abi son bir ikramın olur mu?" diye 17.500 TL'ye düştü. Teşekkür ettim. Noterde buluştuk, anahtarları teslim aldım, ruhsatı devraldım. Adama 17500 göndereceğim, gönderemiyorum, o kadar para transferine banka izin vermiyor Adam da kalender adammış ses çıkarmıyor ama kıllandı tabi. Çay çorba faslından sonra transfere banka onay verdi de benim de üzerimden yük kalktı.

ben ikinci indirim isteyen adama gıcık olup satmamıştım, iyi sana satmış abi
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Motosikleti
    cb250r
    birde su var, ilanda kibar dil kullanirsan almazlar.

atar yapacaksin "sacma sapan teklif yapmayin kalbinizi kirarim!" diyeceksin daha hizli satiliyor.
    1996furkan bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben ikinci indirim isteyen adama gıcık olup satmamıştım, iyi sana satmış abi
    Benim motor pek öyle tercih edilen, popüler bir motor olmadığı için bence kış vakti ilana koyduğu hafta bu motoru satabilmesi mucize

Motosikleti
    r25 >c800> mt09
    Zamanında R25 satarken birisi aradı. 5 kişi motora bakmaya geldiler ben ise tek kişiyim. Hepsi bir ağızdan konuşuyor, abi fabrika balatası üstünde, abi lastikler biraz gitmiş, abi şehir dışından geldik masraf ettik bunu da düşelim, noteri sen ikram et abi, abi kaska para kalmadı sendeki kaskı ver, abi sen bu motoru 14.250'ye almışsın en fazla 10.5 eder. Abi abi diyorlar ama yaşlarımız aynı bu arada . Daha neler dediler de bu kadarını yazabildim, velhasıl bu ülkede motor satmak da derttir.
    Dipnot : Motor 1 yaşındaydı.
    1996furkan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)