Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İstanbul Virajlı yol tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Arkadaşlar, küçükçekmecede oturuyorum. Şileye keyif yapmaya gezi planlıyorum. Asfaltı siyah ve güzel virajı iyi yol tavsiyesine ihtiyacım var.

Lastik: Pilot Power

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Şilede baraja, köye yakın yerlerde viraj yaparken dikkat et. Viraj çıkışı inek, domuz, çakal atladığı çok oluyor. Darlık, Ömerli tarafları güzel.

Asfaltı çok güzel olmasa da favori rotam Anadolu Kavağı, Yoros kalesi, Poyrazköy, Anadolu feneri rotası. Acemilikten peg falan değdirmiyorum ama geçen gün yolda karşılaştığımız biri sakin sakin gidiyordu, beni görünce gaza geldi herhalde, Triumph Tiger ile diz değdirecekti az kalsın, güzel virajlar var.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı HRider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, küçükçekmecede oturuyorum. Şileye keyif yapmaya gezi planlıyorum. Asfaltı siyah ve güzel virajı iyi yol tavsiyesine ihtiyacım var.

Lastik: Pilot Power
    defalarca darlık bozhane yaptık whatsapp grubundasın ama gelmedin geleydin viraja doyardın aslında :D
    Omerius bunu beğendi.
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    defalarca darlık bozhane yaptık whatsapp grubundasın ama gelmedin geleydin viraja doyardın aslında :D
    En son krank piston silindir sizlere ömürlük olunca rage quit attım çıktım. Şimdi miss gibi rodajı yeni bitmiş motor var üstünde :D O zamanlar canımı sıkıyordu her hafta bi sorun. Şimdi çiçek gibi (1 hafta sonra blok patlar bunu dedim ya :/)
    berk_cglr bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstanbul'un dışına çıkmak için vaktiniz varsa Çatalca Subaşı üzerinden İğneada'ya kadarki yol hem virajlı hem güzel. Gerçi Şile demişsiniz; Şile'den sonra Ağva-Kandıra arasını da önerebilirim. Asfalt yer yer bozuluyor ama genel anlamda iyi.
    tecrube0 bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul'un dışına çıkmak için vaktiniz varsa Çatalca Subaşı üzerinden İğneada'ya kadarki yol hem virajlı hem güzel. Gerçi Şile demişsiniz; Şile'den sonra Ağva-Kandıra arasını da önerebilirim. Asfalt yer yer bozuluyor ama genel anlamda iyi.
    Çatalca'nın köylerine virajları için değil kasapları için gidiyorum. Çatalca'nın Kestanelik adında bir köyünde bir kasaptan aldığım sucuk en güzeliydi. Tekrar gidesim geldi. (Sonra diyorlar niye göbek var )

numan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    st rs
    Şile - Yeniköy - Teke arası.

Hacıllı köyünün üstündeki yol.

Teke - Darlık ve devamı.
    berk_cglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çatalca'nın köylerine virajları için değil kasapları için gidiyorum. Çatalca'nın Kestanelik adında bir köyünde bir kasaptan aldığım sucuk en güzeliydi. Tekrar gidesim geldi. (Sonra diyorlar niye göbek var )
    Kestanelik neresi diye baktım da benim yol üstündeymiş, kasap aganın yerini tarif edersen ben de alırım. Üstat bak sana güveniyorum at eti falan çıkmaz değil mi?
    espresso ve tecrube0 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Kestanelik neresi diye baktım da benim yol üstündeymiş, kasap aganın yerini tarif edersen ben de alırım. Üstat bak sana güveniyorum at eti falan çıkmaz değil mi?
    google haritalardan konumu bir kenara kaydetmiştim:
    https://goo.gl/maps/8YmL6ub7LB22MG3Y6

Kestanelik köyünde bir sürü kasap gördüm ama en az turistik gibi görünüp önünde en çok 34 plakalı müşteri arabası olan buydu deyip almıştım. Benden önceki müşteriler 5 kangal, 10kangal gibi alıyorlardı, ben denemek için sadece 2 kangal almıştım. Fiyatı da istanbul içindekilere göre iyiydi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:46 ----------

At eti konusunda garanti veremem ama Trakya'da yaban domuzu avlayan avcılar o domuzları ne yapıyordur bir düşün? En azından av hayvanı, doğada organik besleniyor, yapay yemle beslenmiyordur.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25 -> CB 650 F
    Anadolu feneri, anadolu kavağı, poyrazköy yolları güzel. Poyrazköy'den çıkıp ara yollardan riva yoluna saptıktan sonra acarkente kadar güzel bir rota oluşturabilirsin. Ben beykozda yaşıyorum. Bu yolları öneririm ama bilmediğin virajlı yollarda çokta abanmamak gerek diye düşünüyorum.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Şile'ye gitmişken Teke-Yeniköy virajarına girmezsen vatandaşlıktan atarlar :D

Şile'ye girmeyip Ağva yoluna devam ederken Çayırbaşı'nda ayrım var, Ağva Sahil Yolu, Ağva Orman Yolu diye. Sahil yolu geçen sene çok kötü durumdaydı ama asfalt çalışmaları başlamış diye bililyorum, son durum nedir fikrim yok.

41.14864994711609, 29.647019474786376

Bu noktadan sağa girince orman yolu başlıyor. Bu yol Yeniköy'den geçerek Teke'ye kadar geliyor. Eğer yolun biraz tozlu olduğu bir gün değilse gayet güzel. Bazen toz ve pislik olabiliyor, yine çok güzel gazlanır ama süpriz karta hazırlıklı bir seviyede gazlamakta fayda var.

Teke'ye geldikten sonra Ağva yönüne devam edip Yazımanayır'dan içeri girilerek Hacıllı vs bir çok köy arası yol denenebilir. Ara ara bozulan sonra tekrar güzelleşen bir sürü köy yolu var, bazılarında yolda at pisliği yaprak vs olabiliyor. Hem güzel gezmeli hem de ara ara güzel zorlamalı bir etap çıkar.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon

Acemilere uygun mudur bu rota
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acemilere uygun mudur bu rota
    Acemiliği atmak için bol bol sürmek gerekir farklı yol tiplerinde Yer yer tehlikeli virajlar var ama kontrollü bir şekilde girdiğinizde sıkıntı yaşamazsınız.
    tecrube0 ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    Acemiliği atmak için bol bol sürmek gerekir farklı yol tiplerinde Yer yer tehlikeli virajlar var ama kontrollü bir şekilde girdiğinizde sıkıntı yaşamazsınız.
    Yavaş yavaş kırıyorum zincirlerimi bugün kasımpaşa ,kağıthane , karaköy taraflarında gezdim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bodrum civarlarında asfaltı güzel rotalar var mıdır? Zira asfaltın geneli parlak buralarda :(

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı tecrube0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yavaş yavaş kırıyorum zincirlerimi bugün kasımpaşa ,kağıthane , karaköy taraflarında gezdim
    Ohhhoooo böyle trafikli yollarda sürebilen her yolda sürer. Kazasız belasız sürüşler dilerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bodrum civarlarında asfaltı güzel rotalar var mıdır? Zira asfaltın geneli parlak buralarda :(
    Aslında feribotla Bodrum'dan Datça'ya geçip Datça - Yatağan yapıp Yatağan üzerinden Bodrum'a karayoluyla geçmek keyifli olabilir.

tecrube0 bunu beğendi.

Gorkem.IX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    Anadolu yakasında oturuyorum Şile’ye gidip arada gazlayasım var ama tek başına da sıkıcı oluyor.

Motosikleti
    Yamaha Niken
    Kasap salim dogru adrestir. Gönül rahatligi ile alisveris yapabilirsiniz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Salı günü Beylikdüzü Gebze arası gidip geldim. Daha önce 150km yol Trakya'ya gitmiştim ama boş otobandan kolay gelmişti. Bunda TEM otobanının en kalabalık saatlerinde gidip geldim, 110km gidip 110km geliş 220km yol yaptım. Samandıra taraflarında tem otoyolu kıyısındaki dinlenme tesisind emola verip çay içtim. Trafik sıkışıktı ama baktım emniyet şeridinden giden motorlar var takıldım peşlerine, ceza yemem umarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:36 ----------

Alıntı CaptainMfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kasap salim dogru adrestir. Gönül rahatligi ile alisveris yapabilirsiniz.
    Konum var mıdır?
    Yine bir sucuk alma turu yapasım var da.

Motosikleti
    Bugün tam olarak dediğiniz rota olmasa da benzerini yaptım Büyükçekmece , çatalca , subaşı ,ormanlı derken yalıköy'e kadar gittim Keskin bir virajda ufak bi kaza atlattım karşı şeride taştım neyseki diğer taraftan gelenler uzaktalardı toplayıp çıktım şeritten. Yola gelecek olursak evet virajlar güzel ama benim gittiğim yol çok çukurluydu ve çok fazla köpek vardı.Bütün istanbul'un köpeğini oraya bırakmışlar sanki .Bi çok korkumla yüzleştim bugün öğrenciler sınavdan çıkmadan da Arnavutköy üzerinden döndüm .

İlk defa motosikletle uzun yol (200 km üzerinde ) yaptım bayağı zevkliydi ama dönüşlere çalışmam gerekiyor
    tommygun ve espresso bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)