Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Şark kurnazı yurdum insanı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Adam 150 cc scooter arkasına ELEKTRİKLİ BİSİKLET yazısı koymuş. Tam plakanın olduğu yere. Amma güldüm ha, evet ya zaten hiç anlaşılmıyor benzinli scooter olduğu 😀 klâsik şark kurnazı ya..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nerede itlik serserilik kafa ona calısıyor yurdum insanının :D

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    "Ben niye böyle yazma ihtiyacı hissediyorum?" diye düşündüğünde çağ atlayacağız.
    Mr.wind ve fatih.met bunu beğendiler.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    benimkinde normal plaka olduğu halde elektrikli sanıyorlar

egzoz orda süs olsun diye var zaten

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Polis çevirdimi bağlar, 1 zıplar 2 zıplar..

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Az daha zeki olsa bunu yapan gerizekalı olur NET

Bunu polis ya da jandarma yakalarsa zurna gibi öttürecek haberi yok.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    250cc motorlar neden 249cc yada 247cc olarak geçiyor? türkiyede ki vergilendirme sistemi yüzünden mi? öyle bir şeyler hatırlıyorum.. yani şark kurnazı olan bizi yönetenlerin taa kendisi. gerçi halk kendi gibi olanı yada kendine yakın olanı sevip başta tuttuğu için doğal olarak halkın kendisi de şark kurnazı oluyor.. bütün bu pislik çukurunda bizim gibi dürüst insanlara oluyor ne oluyorsa..

o adama kızmak yerine o adamı buna mecbur bırakan sisteme kızmak lazım, gerçi bu sistemi de onun gibi zeka küplerine borçluyuz, @watercolours bir şey diyor, "düştükleri durumu kime borçlu olduklarını sormaya başladıkları gün çok şey değişecek."
    Osm@n bunu beğendi.

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc motorlar neden 249cc yada 247cc olarak geçiyor? türkiyede ki vergilendirme sistemi yüzünden mi? öyle bir şeyler hatırlıyorum.. yani şark kurnazı olan bizi yönetenlerin taa kendisi. gerçi halk kendi gibi olanı yada kendine yakın olanı sevip başta tuttuğu için doğal olarak halkın kendisi de şark kurnazı oluyor.. bütün bu pislik çukurunda bizim gibi dürüst insanlara oluyor ne oluyorsa..

o adama kızmak yerine o adamı buna mecbur bırakan sisteme kızmak lazım, gerçi bu sistemi de onun gibi zeka küplerine borçluyuz, @watercolours bir şey diyor, "düştükleri durumu kime borçlu olduklarını sormaya başladıkları gün çok şey değişecek."
    ehliyetlede alakası var sanırım 250 olunca a2 kullanamıyor 249 olması gerek

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Müslüman

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Veletin birisi bu motorla işiklarda onume durdu,plakada e-bike yaziyor,kiymetli kardeşim neden plaka takmiyorsun dedim trafik anlamaz mi saniyorsun bu motoru,verdigi cevap,valla abi yanlarina yaklasinca kontagi kapatiyorum bir şey olmuyor.

tommygun bunu beğendi.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Hadi sesi benzettin boruyu ne yapacaz demiş Nasrettin Hoca.Yada buna benzer bir şey.
    Ekrem_06 bunu beğendi.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacim kısıtlaması yok güç kısıtlaması var. 35kw ve altı olduğu sürece sorun yok

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacim kisitlamasi sadece A1'de var, A2'de yok.

https://resmigazete.gov.tr/eskiler/2...20150417-3.htm
    Madde 8.
    ...
    b) A1 sınıfı sürücü belgesi silindir hacmi 125 santimetreküpü, gücü 11 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,1’i geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

c) A2 sınıfı sürücü belgesi gücü 35 kilovatı ve gücünün ağırlığına oranı 0,2’yi geçmeyen, sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçmeyen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

ç) A sınıfı sürücü belgesi sepetli veya sepetsiz iki tekerlekli motosikletler ile gücü 15 kilovatı geçen üç tekerlekli motosikletleri kullanacaklara verilir.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    "Lümpen proletarya". Lise zamanı devrimciler bu tanımı çok kullanırdı , gıcık olurdum. Aslında tam şimdiki zamanı anlatıyormuş. Geçen gün Zülfü Livaneli bir yazısında AKP seçmeni için bu tanımlamayı kullandı , anılarım canlandı. Pek çok şeyi olmadan önce bildi adam gerçekten, sosyolojik tahminleri tutuyor.
    espresso bunu beğendi.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Veletin birisi bu motorla işiklarda onume durdu,plakada e-bike yaziyor,kiymetli kardeşim neden plaka takmiyorsun dedim trafik anlamaz mi saniyorsun bu motoru,verdigi cevap,valla abi yanlarina yaklasinca kontagi kapatiyorum bir şey olmuyor.

https://i.hizliresim.com/oei45fk.jpg
    Bu iyiymiş emmi oğlu fakat eksoz eğreti duruyor. Eksozu bir yerlere saklarsak sorun çözülür. Çevirmeye yaklaşınca kontağı kapatma fikri dahiyane. Bunun hem elektrikli hem de benzinli olanı çıkarsa dadından yinmez.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Her yıl milyonlarca motosiklet üreten ülkeler veya firmalar neden üretimlerini TR vergilendirme sistemine göre düzenlesin. 200 cc pulsar dünyanın her yerine 199,5 cc olarak gönderiliyor. Kendi resmi sitelerinde de 200 değil 199,5 yazıyor teknik özellikler kısmında.
    Aşkta kanun imiş aşıklara cevr eylemek aşık odur ki cefa-ı yare sabretmek gerek..

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her yıl milyonlarca motosiklet üreten ülkeler veya firmalar neden üretimlerini TR vergilendirme sistemine göre düzenlesin. 200 cc pulsar dünyanın her yerine 199,5 cc olarak gönderiliyor. Kendi resmi sitelerinde de 200 değil 199,5 yazıyor teknik özellikler kısmında.
    bende bilmediğim için sordum zaten, asıl mesele şu, satım yapılacak ülkeler arasında pazar hacminin büyük olduğu ülkeler üretim kriteri için standart olarak baz alınır diye düşünüyorum.. tabi türkiye olarak bizim ithal hacmimiz kaçıncı sıraya tekabül eder bilmiyorum. çok tembelim, biraz araştırmaktan sıkılmasam bir nefeste bütün şark kurnazlıklarını buraya sererim de işte sıkıyor araştırmak taraştırmak. zaten faydası da olmuyor ki, sanki bir şeyi ifşa etsek ne faydası olacak?

suçları ifşa etmek bizim toplumu daha medeni bir hale getirecekse üşenmem çabalarım, tüm boş zamanlarımda bilgiler toplarım ve kaydederim ve gerektiği anda etkileşimde olduğum herkesi aydınlatmaya çalışırım ama işte faydası olmayacağı için uğraşmıyoruz.

bak mesela 30 ülkeye satış yapılacak 260cc bir motosiklet olsun diyelim; bu ülkelerin arasında sadece türkiyede 250cc sıkıntı olsun ve bu yüzden adamlar 260 yerine 247cc yapsınlar.. yani 13 cc düştü diye geri kalan 34 ülke bu motosikleti almayacaklar mı? sonuçta bu alt segment bir motosiklet. öyle 1000cc yada 1300cc üst segment bir makine değil yani amaç büyük kitleye ortak bir şekilde hitab etmesi.

CagrioneTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 300, MT 25, ARORA BEATRİX
    Türkiye standartları aslında avrupa standartı. Firmalar 300 cc lik motorlar da üretiyor. Fakat Türkiye distribütörleri Türkiye'ye getirmiyor. MT3 R3 gibi modeller çok kısa bir dönem geldi ve bir daha gelmedi. Bir ara avrupada otobana 300 CC nin altında motor ile çıkmak yasak olacaktı. Şimdilik olmadı da yırttık. Yamaha 250 lik tüm makinaların üretimini bitirecekti bu sebepten ötürü

Geçen günlerde Bursa otobanında aynısını gördüm, ya spacy ya onun benzeri olan çinli skuterler aynısını oda yapmıştı .

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)