Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Avrupada her yer scooter

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    Bir defa fransa'da bulundum, motosikletlerin ekonomik refah seviyesine göre ucuz olduğu bu yerlerde millet 150, 200, 250, 400 cc lik scooter lar ile geziyor işine gidiyor.

Yani ben 4 asgari ücrete 600r, 8 asgari ücrete de 1000r alabileceğim bir ekonomide gidip scooter'a bineceğim öyle mi. vay be.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Sen birde Hollanda'yı gör. Herkes bisikletle geziyor.
    Halbuki isteseler tek maaştan artanla bile ne makineler alınır.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    sen bide bizim memleketi gorsen herkes yuruyor
    Osm@n ve erensel bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Aslında olayı ekonomiden bağımsız olarak "amaca yönelik motosiklet kullanımı" olarak açıklayabiliriz. Şehiriçinde, kalabalık trafikte scooterın kıvraklığı, ekonomikliği tartışılmaz. Şimdi öyle bir ortamda adam 4 silindir makine alıp da ne yapacak? Bir bizim güzel ülkemizde silindir sayısının fazlalığı ile motor hacminin büyüklüğü çük büyüklüğüyle eş tutuluyor.
    HacıDayı, atalayalper, maktama ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-09 SP
    Scooterler şehir içinde 1000rr veya 600rr'dan çok çok daha pratik ve kullanışlı. Bende Avrupa'da yıllarca bulundum ve şehir içinde, sıkışık trafikte, dar sokaklarda vs. yarış motoru kullanma fantezisini TR dışında başka yerde göremedim. İnsanlar yarış motorları varsa garajlarından sadece piste giderken veya virajlı yollarda gazlamak için çıkartıyor. Hatta motoru çekiciye atıp piste götürenler var. Biraz yaşlıca arkadaşımın birisi motoru çekiciye yüklerken belini ağrıttığını anlatmıştı. Dinlerken tokat yemiş gibi olmuştum. Ferah yaşamın, insan emeğinin para ettiği, parası değerli ülkede yaşamanın zorlukları
    espresso bunu beğendi.

Bir düşündüm o şartlarda bizim mantığımızla 600 ccyi ufak motor olarak değerlendirirdik şimdi alamıyoruz alsakta işletmesi karın ağrısı yapıyor uzak duruyor millet zzr1400 ler hayabusalar vızır vızır olurdu herhalde

Alman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 650
    Rahatına düşkünler neden kalabalık yerde yüksek cc ve vitesle uğraşsınlar ki ayrıca gösteriş meraklısı da değiller hangisi rahatsa onu tercih etmişler şaşmamak gerek.
    espresso ve atalayalper bunu beğendiler.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    scooterı günlük kullanıma kullanıyorlardır.
    çoğu garajda 2şer 3er araba-motosiklet var
    wing41 ve atalayalper bunu beğendiler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ezan dinmez bayrak inmez batının oyunu bunlar, böyle konular acıp süper ekonomimizi kötüleyemezsin.

şaka şaka.

b.k gibi ekonomi.
    f0cus, espresso, atalayalper ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooterı günlük kullanıma kullanıyorlardır.
    çoğu garajda 2şer 3er araba-motosiklet var
    Budur. Gidip haftasonu dağlarda virajların zevkini çıkartmaya skuterla gidecek halleri yok insanların...
    espresso bunu beğendi.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Hor görme garibi.. Ne yapalım bir tek o var.

okanius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 850 Sport
    Paris te herkeste Peugeot veya Piaggio motosiklet var. Bir çoğu da 3 tekerlekli. Büyük cc motorları ancak otobanda görüyorsun. Ayrıca kullanılan arabalarında bir çoğu eski model. Amaç işlerini görmesi. Bazen bende neyime 600cc diyorum ama yine de vazgeçmiyorum. Gereksiz gerçekten.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Paris, Madrid, Roma en çok scooter kullanılan şehirler bu şehirlerde r1250gs ile ya da multistrada V4 ile mi gezsin adamlar. En az 2-3 motorları var ve sıkışık şehir içi trafiği için scooter tercih ediyorlar ve çok da akıllı insanlar. Halbuki en büyük kasa bmw veya audi, mercedes etc. alacak paraları da fazlasıyla var ama sedan araba göremezsiniz çok fazla. İtalya'da sedan araba görünce şaşırıyorduk hele hele D sınıfı veya E sınıfı araç hiç yok neredeyse.

Uzun lafın kısası yine konu dönüp dolaşıp kapitalist düzene, cahilliğe, görmemişliğe geliyor. Bunlardan kaçış yok ülkemizde. Nereye gidersen peşinden gelir bu üçü.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Avrupadaki motosiklet parklarını, trafik lambalarının en önünde motosikletler için yer olmasını, soldaki iki şerit arasının motosikletler için aralık bırakılmasını, eski motosikletlerin diri tutularak binilebiliyor olmasını ben de çok sevmiştim. İlginçtir, şehir içinde hiç görmediğim kadar Goldwing'i de Paris'te görmüştüm.
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Boyu değil işlevi önemli, şehir içinde 1000r ile dolaşıp işe vb gitmek için kullanılır mı, hararet lambası hiç sönmez.

Motosikleti
    Yok.
    Yaklaşık 3 senedir Almanya'da yasiyorum.Bu süre zarfinda sıkısık trafikte iki araba arasında geçen, kaldirimda giden ya da Tragik isiklarinda öne gecmeye çalışan bir motorsikletli görmedim. Ilginctir motorunuza yaptiginiz en ufak degisikligi bile ruhsatiniza isletmeniz gerekiyor. Polisler sıkıntısı bir şekilde kontrol ediyorlar ve motor kapatmaya kadar cezasi var. Hele açık egsozla yakalanirsaniz gitti motor.
    Bir araç gürültü yaptigindan dolayı motorlari Pazar ve Tamil günlerinde yasaklamayi bile denediler.
    Aslında hiç bir şey uzaktan görüldügü gibi değil.
    Bunları rağmen çok fazla motor kullanabilir var. Eski model ya da yeni modelde olsa hepsi çok bakimli gözüküyorlar.
    espresso bunu beğendi.

Benim bütçem olsa ben de şehir içinde binmek için bi scooter alırdım. Fakat onun sigortası, vergisi, kaskosu, kendisi derken maalesef. Bir tane motora binebiliyoruz o da her yola gelmeli.
    İşte bence o da refah seviyesi ile alakalı. Zaten bakarsan iyi gelire sahip adamlar hep büyük motorlarının yanında bir de ufaklıkları oluyor. Ne yapalım, alamıyoruz 🤷♂
    espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Pandeminin başlamasından az öncesinde Berlin'de bir firma ile uzaktan görüşmede "Neden Berlin" diye sordular, İstanbul trafiğinde motor sürmek çok aşırı tehlikeli o yüzden demiştim. Görüştüğüm ekiptekiler burada motor sürmek tehlikeli değil ama biz işe bisikletle geliyoruz ofisin bisiklet parkı da var motoru haftasonu kullanıyoruz demişlerdi. Metro veya bisiklet varken neden motorlu araçla uğraşalım ki kafasındaydılar.
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250
    apaçi yok mu onlarda acep

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Hollandada arkadasıma gittim cocuk XSR900'e biniyor, arkadaşı aprilia'ya bilmem neye. Ama gel gör ki otobanda 100km/s, şehir içinde de ondan çok daha düşük hız sınırı var nasıl zevk alıyorlar bilmiyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)