Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosikletim Elektriği Kesiyor, Ekran bir anda gidiyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Hayırlı forumlar. Motosikletim normal şekilde seyrederken bugün bir anda ekranı kapattı bütün elektrik gitti birden. Motorda yavaş yavaş sustu. Hemen kenara çektim kontağı açıp kapattım hiçbir şey olmamış gibi açıldı ve yolumaa devam ettim. Bu sorunu bazen gidonu sola çeivirince yaşıyordum aynı şekilde ekranı kapatıyordu. Sorun ne olabilir? Gerekirse elimde GoPro görüntüsü var atabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Gidonu çevirince olması deyince aklıma temassızlık geldi. Ama ekranın dahi gittiğini söylemişsiniz. Acaba kontak mı temassızlık yapıyor. Akünüzün durumu nedir?

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Aküm pek de iyi durumda değil, temassızlıktan olduğunu düşünüyordum bende ancak götürdüğüm usta kablodan kaynaklı bir sorun göremediğini dile getirdi.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Kontak paslanmıştır, aynısı başıma geldi. Kontağı sökünce altındaki pası göreceksiniz, pasını temizledikten sonra yerine takın. Veya değiştirin. Seyir halinde akü bitmiş dahi olsa gösterge gitmez. Çünkü statör zaten kendi elektriğini üretiyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Fadewashere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı forumlar. Motosikletim normal şekilde seyrederken bugün bir anda ekranı kapattı bütün elektrik gitti birden. Motorda yavaş yavaş sustu. Hemen kenara çektim kontağı açıp kapattım hiçbir şey olmamış gibi açıldı ve yolumaa devam ettim. Bu sorunu bazen gidonu sola çeivirince yaşıyordum aynı şekilde ekranı kapatıyordu. Sorun ne olabilir? Gerekirse elimde GoPro görüntüsü var atabilirim.
    motorun marka modeli nedir?
    bazı motorlarda kronik sorunlar oluyor.
    marka model verirseniz daha fazla yardımcı olan çıkacaktır.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Seyir halinde de olsa akü bitik ise ekran gidebilir , motor susabilir. Özellikle gaza yüklenince ekran gidebilir, başıma geldi.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Alıntı tusumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun marka modeli nedir?
    bazı motorlarda kronik sorunlar oluyor.
    marka model verirseniz daha fazla yardımcı olan çıkacaktır.
    YAMAHA MT-125.
    Bugün bir ustaya götürdüm, çok uzun işi var dedi anlamadım bende ne olduğunu ta baştan tesisata bakmamız gerekiyor dedi. Sürüşümü etkileyecek bir şey olmadını düşündüğüm için çok da üstelemek istemedim.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Fadewashere adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YAMAHA MT-125.
    Bugün bir ustaya götürdüm, çok uzun işi var dedi anlamadım bende ne olduğunu ta baştan tesisata bakmamız gerekiyor dedi. Sürüşümü etkileyecek bir şey olmadını düşündüğüm için çok da üstelemek istemedim.
    80-90km/sa hizla giderken motor susarsa kolayca saga cekebilecek misiniz? Ya arkanizdaki araclar farkedebilecek mi bunu ? bence acilen baktirin.

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    O ustaya bir daha gitmeyin.
    Çok büyük olasılıkla kill switch'te ya da kontakta temassızlık var. Motor boşta çalışırken bu bölgeleri oynatın, kablolarıyla oynayın, temassızlığın kaynağını test edin. Biraz temizlik, biraz kontak spreyiyle çözülür.

Motosikleti
    Yamaha MT-125
    Yaşadığım şehirde toplamda 2 3 usta ya var ya yok. Elimde olan bir şey değil ne yazık ki :(
    Motosikletim bu sorunu ilk defa yapıyor. Bir daha düz yolda yapıp yapmayacağı da belli değil. Makine bu her an her şey olmuş olabilir diyerekten bırakmak zorundayım. Ne yazık ki ne bütçem şu an çıkaracakları masrafı -ki yine şehirden kaynaklı bir şeyleri kakalamaya çalışan ustalar var- ödemeye bütçe ayıramam. Eğer bu sorun belirttiğiniz gibi bir duruma yol açacak gibi sık sık olmaya devam ederse çevre büyükşehirlere götürebilirim.

Motosikleti
    xv250
    komple gittiyse en geriye bakmak lazım ''anahtar''

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    konjektor akü alternator bi oto elektrikci olcum yapsin yuksek ihtimalle birinden biri

Motosikleti
    xv250
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konjektor akü alternator bi oto elektrikci olcum yapsin yuksek ihtimalle birinden biri
    onlar bozulsa ekran gitmez ama anahtar gibi dşük bi ihtimal akü de olablir

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Statör motorun çalışmasını sağlar ama illa ekrana güç verir diye bişi yok.Eski motorumda akü yerinden çıkınca ekran vs de gidiyordu.Öyle bir parçanın bozuk çıkacağını sanmıyorum.Ya akü başları pas yaptı,gevşedi yada ekran kablosu yerinden oynadı.Çok zor işler değil bunlar.1-2 saatlik iş için motoru salağın birine kurcalasın diye vermenin anlamı yok.

Elektrik gidince motora gaz vs verebiliyor musun yoksa o da mı gidiyor?

oxus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F 650 - Yuki Scrambler - Kymco Downtown
    bence kontağa giden kablolardan kaynaklanıyor. oksitlenme sebebiyle temassızlık yaratıyor olabilir, önce anahtar yuvasına kontak spreyi sıkın ( WD 40 DEĞİL, MUADİLİ DEĞİL, KESİNLİKLE KONTAK SPRAYİ OLMALI) sorun geçmez ise kontak anahtarına giden kabloları kontrol edin.

https://urun.n11.com/motor-temizleyici/wurth-kontakt-sprey-oksit-cozucu-300-ml-P489800631

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Herseyden önce akünün kutup başlarına bakin.
    Sökün temizleyin oksit olabilir,yerine takın ve sımsıkı takın. İki kutup başında da asla gevşeklik olmamalıdır...
    Sonra diğer olasılıkları değerlendirin.

volkanmet86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 200 MCX / CG Cafe Racer / Pulsar 200 NS
    kontak termiği. iyi bir oto elektriksi halleder.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)