Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

4 5 yıllık bir motosikletin düşük km kalması

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı cıbılduck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 senede 2200 km yaptığı motoru satan arkadaşım motorun HİÇ BİR şeyini değiştirmeden sattı . Bence çok yatan motordan da korkun
    Ne alakası var, bilinçli kapalı garajda deposu hep dolu ara ara az binilen motorlar var dururken tertemiz duruyor hiçbir arızası yok, heryeri yağlı, korumalı, bakımlı.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı Fu Fu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün Aleyküm

Motosiklet piyasasını takip eden birisiyim 4 veya 6 yıllık motosikletlerin 10 bin 15 bin km kalması veya daha düşük bana hiç inandırıcı gelmiyor istisnai durumlar mutlaka vardır. Km düşürenin hiç mi ALLAH korkusu yok hadi o büyük korkuyu geçtin km düşürmenin cezası var diye biliyorum para cezası veya hapis cezası hiç mi sizleri korkutmuyor alnınıza kara bir leke olarak kalacak ileride iş veya memuriyet olduğunda karşına çıkacak
    böyle çakallıklar size ne kazandırıyor hak yiyenin hakkını yüce ALLAH yanına kar mı bırakıyor sanıyorsunuz ?
    vas. motora sadece hafta sonları binen kişiler için mümkün bir durum.
    ben her gün biniyorum ama iş-ev arası yakın sayılır. 4 ayda 2200 km yapmışım.
    eskiden iş yerim uzaktı ayda bu kadar yapıyordum. çok göreceli bir durum.

km sayacı düşüren de yok mudur? vardır illaki. ama onları da motora bakınca anlarsın zaten.
    tuvturk muayenesinde de kayda gaçiyor. plakadan sorgulayınca da görünür.
    espresso bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    2017!model africa twin im var 21000 km de . Pek binmiyorum. Yani olabilir ama iyi ekspertiz yapılmalı

-ZERO- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hep söylerim yine söyleyim. eski model motosikletlerin km'si hiç 50 60 bini geçmiyor. en popüler ikinci el yüksek cc motorlardan olan fazer 600, cbr600f/rr'lara falan bakın dediğimi anlarsınız.

mertarik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Street Rod 750
    tabi ki mümkün fakat motosikleti iyice incelemek, emin olmak lazım. çoğu durumda sahibiyle edeceğiniz iki kelime muhabbet bile size ipuçları verecektir.

kendimden örnek vereyim, farklı zamanlarda iki farklı bmw r80rt motosikletim oldu, ikisi de polis çıkmasıydı. ikisi de 35000km dolaylarındaydı sayaçta. birinin pegleri, elcikleri hatta selesi bile yepyeniyken diğerinin yıpranmayan bi tek şasisi kalmıştı. haliyle de birine tek kuruş ekstra masraf yapmadan keyifle bindim, diğerinde de tabiri caizse burnum pislikten kurtulmadı.

şu anda da kullandığım motosiklet 2020 model, 2020 şubat ayı trafiğe çıkışı hatta. henüz 2300km dolaylarında, 600kmsini istanbuldan izmire gelirken yaptım zaten. vaktim olmuyor binemiyorum, sanıyorum bu şekilde düşük km ortalamalarıyla da kalacak bir süre daha. ona rağmen bakımları servisinde yapıldı, haftasonları yıkanıp yağlanıp bir ufak tur atılıp tekrar brandalanıyor. bu şekilde bakıldığı sürece yatan motosiklet almak büyük avantaj bence, ama nasıl bulursunuz, nasıl denk gelir bilemiyorum.
    LIVE TO RIDE RIDE TO LIVE

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2015 model ve çıkışlı motosikletim 23000 de, üç yıl öncede 18000 de falandı galiba son bir yılda 1000 ya yaptı yapmadi, 2016 model 2017 çıkışlı motosikletim dört yilda 5200 km de -bugün 60km yol yaptim , birgun satarsam alacak musteri imasini bile yapsa ederinin iki kati fiyatina dahi satmam, istedigi yere veya servise sokabiliriz ayri, her yere motosikletle gidilmiyor artı araç, pandemi, işin yürüme mesafesinde olması gibi etkenler de var tabii..
    Bi yakınımda 2014 güzel motosiklet var 5000 de- her yıl muntazam bakımları yapılıyor, onceki motorunu 1000km civari satti.Geçen yıl arkadaşım 2017 full bakımlı kapalı garaj motosikletini 1600 km de (3 yil kullanim) sattı, bir yıkama ve benim bir kez yağmurda kullanmamı saymazsam su bile görmemışti motosiklet..Bunlar ilk sahibinden..Herkesin öncelikleri farklı olabiliyor..

Muhakkak böyle örnekler çoktur ama sektörde maalesef km oynamakla ilgili kanı oluşmuş tecrübe dahilinde , benzer şekilde tanimadigim kisilerden ikinci el alacak olsam böyle motosikletleri ben de düşünürüm güven yönünden. .Umarim herkes kendi gibi insanlarla karsilasir...Muayene-bakim kmleri, motosikletin görünüşü, satıcı profili ilk bakacaklarim olur.Bir de yeni teknoloji motorlarda km oynama daha zordur diye düşünüyorum yanlış da olabilir bu dediğim. ..
    espresso bunu beğendi.

3 yıllık motorum 12000 Km'de. Aynı işyerinde bir abimizin 2006 model Yamaha YBR 125'i var 8000 km'de. Kış mevsiminde arabasını kullanıyor.Yaz aylarında motosiklet ile işe geliyor. Yani istisna da olsa bazı kullanıcıların motorları düşük km'de kalabiliyor..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çok yatan motosikletten her zaman uzak dururum
    misal yılda 8 10000 normal 12 15000 fazla gezilmiş yani buna göre 2.el bakarım
    arkadaşımda 660 var 4 yılda 80000 yaptı sattı şimdi afrika var tek gezide 25000 km yapıyor 2 defa orta asya rusya yaptı motosikler 50000 de fakat sıfır km motordan daha bakımlı dır 48000 de diskler balatalar rulmanlar zincir dişli bujiler lastikler vs 2019 da 4500 tl harcadı
    km den çok bakıma bakın derim
    az km motor alacağınız zaman bakım ve lastikler ister

VIA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R- Afrika twin 1000L
    Ben kendi motosikletimi sağlama alayım arada kaynamasın
    2010 model 2020 başlarında gerçek kmsi 14000 de bildiğim motoru, ortalama piyasasının çok üzerinde almıştım.

Şuanki km.

Motosikleti artık fazla zaman bulamadığımdan yalnızca keyfi kullanıyorum ve yaklaşık birbuçuk yılda 6000 km yapmışım.

Bu arada motosiklet bir tek amortisör bakımı istiyordu onuda kendim yaptım.

Bakımlarınıda hiçbir servisin gösteremeyeceği özenle orjinal parçalarla ve kaliteli ürünlerle kendim yapıyorum.

atalayalper bunu beğendi.

mertarik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Street Rod 750
    çok güzel motosikletmiş, güle güle kullanın. ömürlük makina gerçekten.
    LIVE TO RIDE RIDE TO LIVE

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2015 Cbr650f sahibiyim motor 6 yasina geldi suan düz 60bin oldu. Bence kmsi yüksekten değil düşükten korkmalı insan.
    Bizim ülkede maalesef öyle olmuyor, keske dedigin gibi olsa.. Adam kandırıldıgını bilse dahi dusuk km yi görmek istiyor.. Cunku kendisi satarken de dusuk km satmak isteyecek.. Yani KM yi dusurup birine satan kişi bazen amme hizmeti yapmıs oluyor bu abuk sabuk ülkede ..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ülke olarak ikinci el piyasasalarını bozanlara cok laf ediyoruz ancak takıntılardan kurtulamıyoruz.

km yuksek olsa alınmaz düşük olsa dolandırıcı. normal olsa başka birşeyi vardır, ucuza satsa bitik pahalı satsa şerefsiz .

hep bi sınıfa sokma cabası.
    xtrafrozen ve tommygun bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Piyasada gırla km düşürülmüş motosiklet ve araba var.Eskiye oranla çok daha fazla artık. Tabi ki düşük km kalabilmiş motorlar yok mu var.Örneğin geçen hafta 2005 model bi vfr800 aldım sahipleri hep birden fazla aracı olan kişiler olduğu için çok fazla kullanılma sıklığı olmamış şu anda 30.000 km de.Alacaginiz motor az çok kendini belli eder haliyle kaç kmlerde olduğunu.

Jeansque - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Büyük şehirleri bilmem de benim gibi nispeten küçük illerde çok da kullanılmıyor. 2016 Pulsar var bende de 11.750 Km'de. 2006 Model aracımız da 75.000 Km'de satmaya kalksak çok kişi inanmaz.

LostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Star Fire 48
    Her km si düşük araç hileli değildir. 2006 suzuki otomobilim 70.000 km de. 2016 skyteam motosikletim 2500 km de. Her iki araç ta düzenli bakım görür 6 ayda bir yağları değişir.Çok yol yapmazsanız km si artmaz. Bakımıda kitabına uygun yapılırsa bundan daha iyisi olmaz.

Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    2020 temmuzda sıfır aldığım Rx3 Evo şu an 12.085km de

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)