Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KYMCO AGİLTY 125

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kymco Agility 150
    Selamlar arkadaşlar herkese iyi forumlar öncelikle..
    Benim 2015 model 10 bin kmde bir kymco scooterim var. İstanbulda ki kar yağışına kadar hiç bir sorun çıkarmayan motorum kar yağdıktan sonra yağ yakmaya başladı ardından ustaya sorunca kalın yağ koymayı önerdi bende denedim şuan yağ yakma durdu ama araştırmam sonucu önerilen yağdan farklı viskozitede yağ koymak iyi bişey değilmiş fikri, önerisi, bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi acaba?
    Ve şöyle bir problemim daha var yağı değiştirdikten sonra motorun sesi değişti gaza asılınca motorun ciğerinden bi ses geliyo belli bir mesafe yol aldıktan sonra ses kesiliyor. Şimdiden herkese teşekkür ederim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Yağ yakan motora kalın yağ koymak yapılacak işi ertelemek gibi. Düzeltmez aksine daha kısa sürede motorun aşınmasını sağlar. 10 bindeki motor neden yağ yakmaya başlamış onu anlamadım.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Yağ yaktığını nasıl farkettiniz? egzozdan duman mı çıkıyordu yoksa yağ seviyesini ölçtüğünüzde epey eksik mi vardı?

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    En son yağı ne zaman değiştirmiştiniz? Bende agility sahibiyim 1000 km de ortalama 100gr eksiltme yapıyor.

Mustafa ÖZEN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X MAX 250 2020
    Kymco nun hiçbir motoru 10.000 km de yağ yakmaya başlamaz, Yaklaşık 1000000 km.den fazla çeşitli kymco motosikletlerle yol yaptım. Hiçbiri yağ yakmadı. 2005 model movie xl 150 motorum geçenlerde tesadüfen karşılaştım 160.000 km olmuş alan arkadaş hala alt motoruna dokunmamış.

Motosikleti
    Kymco Agility 150
    Motoru 5 bin kmde aldım. Benden önceki sahipleri motora hiç bakmamışlar. Balatalar, hava filtresi bujisi fabrikanın taktığıydı, hepsini ben değiştirdim..
    Motoruma her yağ değişiminde bu da aşağı yukarı 1500 2000 kmde bir 0.9l 10w40 yağ koyuyorum daha sonra boşaltınca içinden yaklaşık 350 400 gram yağ çıkıyor. Kaçak olduğunu düşünmüyorum çünkü motor kapalı otoparkta ve yerde hiç yağ yok. sonucunda yağ yaktığını düşündüm biraz gaz verince gri bi duman atışı oluyo ayrıca.
    Ustanın düşüncesine göre subap kayıtlarından kaçırıyor. Tabi daha motoru açmadık belki motora yağsız binip silindiri çizdiler orasını bilemem. Ama daha önce böyle bi şikayetim yoktu yağ yakmıyordu ustanın demesine göre subap kayıt lastiklerinin bi ömrü var ve ömrünü bitirdi. Para almak için mi diyor bi fikrim yok danışmak istedim herkese teşekkür ederim..

Motosikleti
    Kymco Agility 150
    Sonuç:Silindir piston takıldı 150cc oldu, segmanlar değişti subaplar değişti subap yatakları değişti şuan sorun yok herkese ilgisi ve paylaştığı bilgisi için teşekkür ederim..

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Maliyet ne kadar tuttu acaba ?

Motosikleti
    Kymco Agility 150
    Aslında şöyle parçalar 400 lira tuttu. işçiliği kendim yaptım bir tek subaplarda ustadan yardım aldım o da sağolsun para almadı ama tahmin ediyorum ki aşağı yukarı 1000 lira tutar ben fiyatları piyasanın altından almayı başardım. Bu arada kymcoya her 150 silindir uymuyor uyanı bulmak lazım. Durum böyle..
    Yasin D bunu beğendi.

Hayırlı olsun güle güle kullanın, çekişte artma oldumu 150cc olunca.

Motosikleti
    Kymco Agility 150
    Çekişte artma oldu veya olmadı diyemem zaten agility 125in torku diğer 125lik scooterlerden fazla ama şunu net söyleyebilirim 45 50 ile çıktığım rampaları 60 70 kmh ile çıkıyorum iki kişide bu 50nin altına inmiyor..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler