Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

abiler durduğum yerde düştüm ya

Motovento
    REKLAM ALANI
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    daha yeni benzin almış eve geliyordum.

sağ şeridin sağ taraftaki çizgisinin üstünden gidiyordum şimdi diyeceksiniz neden o kadar kenardasın
    50 km/h ile gittiğim için bu kadar kenara çekildim. yol 70 civarı akıyor

bi anda kadının birisi yola çıkıverdi (tabi ki görmemiş)hep aynı bahane zaten ben seni görmedim. 25 metre kadar mesafe var

ve 50 km/h ile giderken motor saniyede 13 metre gidiyor yani yaklaşık 2 saniyem var çok şükür tekeri kitlemeden durdurmayı başardım ama bilin bakalım noldu

fren mesafesi boyunca dibine kadar kapanan amortisör ayağımı daha yere koyamadan bir anda açılınca ön tarafı yaklaşık 15 cm hava fırlattı durduğum yerde düşmüş oldum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    falcon flash 100
    Helal olsun birde Çinli derler dudak bükerler. 50 cc de ne amortisör varmış

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun, size birşey olmamış olması iyi. Kusuruma bakmayın ama ben hayatımda bu kadar patates bir kaza görmedim, duymadım. İnşallah son olur.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    daha durduğun yerde anlık ayağın kayıpta düşecen ağır motoru geri geri yüksek zemine yağmurda park ederken düşecen olur yani bunlar

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Helal olsun birde Çinli derler dudak bükerler. 50 cc de ne amortisör varmış
    normalde o kadar iyi değilde
    sonuna kadar kapanınca gücü artıyormuş demek

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Satarken durduğu yerde düştü demeyin, inanmıyorlar. Geçmiş olsun.

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satarken durduğu yerde düştü demeyin, inanmıyorlar. Geçmiş olsun.
    Durduğu yerde yan yatmasından dolayı agir hasar kaydi çıkmaktadır 😀
    berkeusta01 bunu beğendi.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Açılan yayın motoru yerden kestiğine eminmisiniz hemde 15 cm :D geçmiş olsun Allah daha beterinden korusun..

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı HaktanCbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha durduğun yerde anlık ayağın kayıpta düşecen ağır motoru geri geri yüksek zemine yağmurda park ederken düşecen olur yani bunlar
    Hepsini yaptım, ilerleyen level'larda ne bekliyor beni

Koruma topuzlarında ufak birkaç çizik hariç sıkıntı çok yok ama durduğum yerde düştüğümün görüntülerini aldım. Satarken rahat rahat diyeceğim, görüntüsü olmayanlar düşünsün.

Harbiden zor bir araziden geçtim, altında enduro olan adam bir hesap kitap yapmadan zor geçer yani. Dura dura geçtim. Hedefe varınca ayaklığı açarken bağcığım vites pegine dolandı motosikleti kendimle aşağı çekerek de düşürdüm allahtan tam topuz değecekken havada tutabildim. O zeminde banko çizilirdi çünkü. Acemi arkadaşlara tavsiye olsun o bağcıkları iyice ayakkabının kenarına, birbirine dolasınlar. Bol paça ve bağcık çok dolanıyor.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsini yaptım, ilerleyen level'larda ne bekliyor beni

Koruma topuzlarında ufak birkaç çizik hariç sıkıntı çok yok ama durduğum yerde düştüğümün görüntülerini aldım. Satarken rahat rahat diyeceğim, görüntüsü olmayanlar düşünsün.

Harbiden zor bir araziden geçtim, altında enduro olan adam bir hesap kitap yapmadan zor geçer yani. Dura dura geçtim. Hedefe varınca ayaklığı açarken bağcığım vites pegine dolandı motosikleti kendimle aşağı çekerek de düşürdüm allahtan tam topuz değecekken havada tutabildim. O zeminde banko çizilirdi çünkü. Acemi arkadaşlara tavsiye olsun o bağcıkları iyice ayakkabının kenarına, birbirine dolasınlar. Bol paça ve bağcık çok dolanıyor.
    Apaçilik varsa tekerde stopide falan düşer en fazla artık
    Benimde başıma benzer bir olay bisikletle geldi eski bir bisikletimde pedallar ayakkabıya kitlenebiliyordu ilginç bir mekanizması vardı ilk gün hiç sürmeden biraz pratik yapıp alıştım, akşamında turlarken durup telefona bakasım geldi birden ayağımı çıkaramadım boş bulundum yavaş çekimde sola doğru düştüm ama öyle bir kabulleniş hali vardı ki çabalamadım bile şansa canım bile acımamıştı
    2014 cbr 250r-2017 cbr 500r-2006 vfr 800-2016 cbr 650f-2008 ducati 848-2013 ducati monster 696

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tek şerit değil ise sağ şeritten min. 30 ile gitme hakkınız var. Çizgiden gitmek görüldüğü üzere daha büyük tehlikelere yol acıyor.

Kurallara uyalım
    Uymayanları uyaralım

espresso bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    motoru acilen bırakman lazim

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otorite konuştu, dağılın.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı snappy x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi inşallah takılıyorsundur

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bende iki kere düştüm. Ama benimki ayağımı koyduğum yerdeki toprak gevşekmiş yeni sermişler.Aynalı vizörden fark edemedim.Ayağı basmayla batması bir oldu.
    Motorun altında kalmamak için öyle bir takla attımki popom ile güneşe nişan aldık öyle yani.
    İkinciside hafif rampa aşağı U dönüşü yaparkan yattı.
    Artık basacağımm yere dikkat ediyorum.U yapacağıma iki mahalle arakdan dolanıyorum U yapmıyorum.Çok elzemse inip elle döndürüyorum
    Size bir şey olmasın satarken isteyen alır istemeyen almaz takmayın kafanıza.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Mobylette Bionik 52
    Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otorite konuştu, dağılın.
    niye üstüne alınıyorsun yavrum benim

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bende bir keresinde evin bahçesine girmiştim motorla ve ilginç bir şekilde ayağım yere yetişmedi, ayağımı yere koyamayınca da yavaş yavaş devrilmeye başladık, devrilirken aklımdan sadece ormanlarda kesilip de yavaş gine devrilen ağaçlar geldi, bizde o şekilde devrildik motorla, bende bir şey yok ama motosikletim kafayı merdivene vurdu.. ama sadece sinyal kırıldı yani bir şeyi yok.

bu arada tvs apache orta kasalarda(diğerlerinde de aynı mı bilmiyorum) ön amortisör 8 cm civarı açılıp kapanıyor, az geliyor bana.. yaylanma konusunda konforsuz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha yeni benzin almış eve geliyordum.

sağ şeridin sağ taraftaki çizgisinin üstünden gidiyordum şimdi diyeceksiniz neden o kadar kenardasın
    50 km/h ile gittiğim için bu kadar kenara çekildim. yol 70 civarı akıyor

bi anda kadının birisi yola çıkıverdi (tabi ki görmemiş)hep aynı bahane zaten ben seni görmedim. 25 metre kadar mesafe var

ve 50 km/h ile giderken motor saniyede 13 metre gidiyor yani yaklaşık 2 saniyem var çok şükür tekeri kitlemeden durdurmayı başardım ama bilin bakalım noldu

fren mesafesi boyunca dibine kadar kapanan amortisör ayağımı daha yere koyamadan bir anda açılınca ön tarafı yaklaşık 15 cm hava fırlattı durduğum yerde düşmüş oldum
    geçmiş olsun. önde mesafe kaldıysa freni dozajlayarak açmak bu tür hızlı rebaundların önüne geçer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)