Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki Ucu Boş Tahliye Hortumları , Yardımınıza İhtiyacım Var

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Fiero F2
    [IMG]file:///C:/Users/90535/Downloads/photo5882127251867284384.jpg[/IMG]
    [IMG]file:///C:/Users/90535/Downloads/photo5882127251867284383.jpg[/IMG]
    [IMG]file:///C:/Users/90535/Downloads/photo5882127251867284382.jpg[/IMG]

Arkadaşlar iyi günleriniz olsun , fotoğraf yükleme işini becerebildimse şayet , son fotoğraftaki iki siyah hortum , sert dağlık taşlık yerlerde biraz motosiklet kullandıktan sonra yokladığımda elime geldi nedir ne değildir bilemedim size sorayım dedim .

Bir de ikinci fotoğrafta attığım hayli sağlam görünen genişçe borunun da ucu boşa çıkıyor( ilk fotoğrafta attım) , bu böyle mi olmalıı yanlış bir şey var mı acaba ?

Bir iki tane daha ufak boru var onlarında iki ucu boş , ne işe yarıyorlar anlayamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı HacıDayı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    file:///C:/Users/90535/Downloads/pho...1867284384.jpg
    file:///C:/Users/90535/Downloads/pho...1867284383.jpg
    file:///C:/Users/90535/Downloads/pho...1867284382.jpg

Arkadaşlar iyi günleriniz olsun , fotoğraf yükleme işini becerebildimse şayet , son fotoğraftaki iki siyah hortum , sert dağlık taşlık yerlerde biraz motosiklet kullandıktan sonra yokladığımda elime geldi nedir ne değildir bilemedim size sorayım dedim .

Bir de ikinci fotoğrafta attığım hayli sağlam görünen genişçe borunun da ucu boşa çıkıyor( ilk fotoğrafta attım) , bu böyle mi olmalıı yanlış bir şey var mı acaba ?

Bir iki tane daha ufak boru var onlarında iki ucu boş , ne işe yarıyorlar anlayamadım
    Bir tanesi benzin tahliye hortumudur, eğer sıvı soğutmalı bloğa sahipse ikinci hortumda soğutma sıvısı tahliye hortumudur. Fotoğraflar malesef gözükmüyor.

Motosikleti
    TVS Fiero F2

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:51 ----------

Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir tanesi benzin tahliye hortumudur, eğer sıvı soğutmalı bloğa sahipse ikinci hortumda soğutma sıvısı tahliye hortumudur. Fotoğraflar malesef gözükmüyor.
    Fotoğrafları yükleyebildim şimdi, motor hava soğutmalı .

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Turuncu olan hortumu bizim motorlardaki hava filtre kutusuna dolan yağı tahliye eden hortuma benzettim.

Sizin motorda nasıl bilmiyorum ama bizim motorda arada bir parçaya bağlı. Ayrıca o dediğim aradaki parçaya hem hava filtre kutusundan hem de karterden bir hortum geliyor.

Yani o parçaya 3 hortum bağlı. Biri karterden gelen hortum(yağ buharı tahliyesi), Biri hava filtre kutusundan gelen hortum(buharın filtreye ulaşmasını sağlıyor sanırım) ve diğeri ise turuncu hortum(buhar içindeki yağın aşağıya akmasını sağlıyor, bazen motor devrilince hava filtre kutusunun yağ dolmamasını da sağlıyor)

Ben bahsettiğim hortuma benzettim bizdeki de turuncu olduğundan.

Motosikleti
    TVS Fiero F2
    Anladım hocam , karterden gelen muhtemelen dediğiniz gibidir. Hava filtresine karbüratör bağlantısı dışında bağlı olan hiçbir şey görmedim biraz açıp baktım oralara da ,biraz daha ilkel bi sistem var sanırım benim motorumda . Teşekkürler cevabınız için , şu elime gelen siyah borularsız kullanmamda bir sıkıntı var mıdır , bir ufak tedirgin oldum da ?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Şanziman havalandirması ve akü asit tahliye hortumu tahminimce

Motosikleti
    TVS Fiero F2
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şanziman havalandirması ve akü asit tahliye hortumu tahminimce
    Mantıklı hocam olabilir , şu iki siyah boru ne içindir sizce ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler