Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Tutkusunu Ertelemek

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar bir özeleştiri bırakmak istiyorum müsaadenizle,

Siteye uzun yıllardır kullandığım mail adresimle üye olmaya çalışınca başka bir üyelikte kullanıldığına dair uyarı aldım. Şifremi yenileme seçeneği ile 03 Ağustos 2009 tarihinde henüz 16 yaşında iken motosiklet alma hayali ile üye olduğumu hayal meyal hatırladım.

Şimdi 28 yaşındayım ve ehliyetimi henüz aldım. Motorumu ise daha almadım.

Geçirdiğim bu uzun süreç belki iyi olmuştur belki kötü, bu bilinmez. Ancak benim için çok önemli olan bu tutkuyu yıllarca niye ötelediğimi kendime açıklamakta zorlanıyorum.

Bu sitede açtığım ilk konu olarak ve bir özeleştiri olarak burada kalsın istiyorum.

Herkese hiçbir hayalini ertelemediği ve her birini gerçekleştirme fırsatı yakalayacağı ömürler dilerim.
    natijax bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Hayat kısa , hayallerinizi ertelemeyin arkadaşlar , imkanınız varsa gerçekleştirin.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Eski kiz arkadaslarimdan biri 2009'da scooter surmeye basladiginda ulan ben de sursem mi demistim sonra vazgecmistim daha sonra ise 2013'te bir gazla motosiklet ehliyeti aldim, yine erteledim. Sonunda 2018'de motosiklet kullanmaya basladim, kafami duvarlara vuruyorum niye daha erken baslamamisim diye.

Yapmak istediginiz herhangi bir seyi ertelemeyin. Mali olarak durumunuz uygun ise motosikletinizi de alin hemen surun
    espresso bunu beğendi.

Atacan KSK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Multistrada V2
    motor ehliyeti 2004, motor alma 2019. hayat herkes için farklı akıyor, pişman olmak yerine geleceğe bakmak lazım

Motosikleti
    cb250r
    2004 te ilk scooterımı almıştım. 2005 te ise cbr125 imi. 2006 ta arkadaşımın kaza sonucu ölümden dönmesi, ve anacıgımın baskılarına dayanamayarak motosikleti bırakmıstım. Bıraktım sandım tabi. 15 sene sonra geri geldim.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Hastalık mı dersin ne dersen de.. Çevremdeki insanlar motosiklet kullanmamı istemiyor ama ben kendimi tutamıyorum. Çok ilginçtir ailemde de motora binen yok. Herhalde beni cami avlusunda buldular 30 yaşımdan sonra ailemi, işimi falan kurduktan sonra kendim gidip motorumu aldım. Belki gençken bu kadar bilinçli olmayacaktım orası doğru ama hayatı ertelemenin hiç bir manası yok. Hayat aslında gerçekten çok kısa ve insanlar yaptıklarından çok yapamadıklarının pişmanlığını çeker.
    Instagram: Ekremalp85
    Youtube: Ekrem Alp

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski kiz arkadaslarimdan biri 2009'da scooter surmeye basladiginda ulan ben de sursem mi demistim sonra vazgecmistim daha sonra ise 2013'te bir gazla motosiklet ehliyeti aldim, yine erteledim. Sonunda 2018'de motosiklet kullanmaya basladim, kafami duvarlara vuruyorum niye daha erken baslamamisim diye.

Yapmak istediginiz herhangi bir seyi ertelemeyin. Mali olarak durumunuz uygun ise motosikletinizi de alin hemen surun
    Bu arada eklemeyi unutmusum.

Babam da, 2 dayim da zamaninda sepetli de olsa motosiklet (sepetli IZH Planet) kullanmis insanlar ama bana nedense asilamislar bu zevki zamaninda
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    vallah hoş bir sürpriz olmuş üyeliğinizin olması yıllar olmuş ama en nihayetinde başlamışsınız pek de geçmişe takılmamak lazım.
    benim önceden zerre motor hayalim yoktu hatta motorcuları sevmiyordum motorcu denince aklıma saçma sapan ara gaz veren motorunu bağırtan tipler geliyordu.
    gel gelelim 2 yıl arkadaşımın motorunda artçı oldum gel zaman git zaman yavaş yavaş içten içe farkına varmadan motorun çabukluğundan hoşlanmaya başladım.
    motoru da sonunda bu sene 26 yaşımda aldım ancak alana kadar motor hakkında tek düşüncem çabukluğu idi. şu an ise çabukluğuna ek olarak aşığım. böyle bir zevk olamaz.
    benimki de farkına varmadan zevkini öğrendiğim bir alettir motosiklet.

almadan önce hedef ulaşımdı şimdi sadece bineyim kafasındayım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı nofearx06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir özeleştiri bırakmak istiyorum müsaadenizle,

Siteye uzun yıllardır kullandığım mail adresimle üye olmaya çalışınca başka bir üyelikte kullanıldığına dair uyarı aldım. Şifremi yenileme seçeneği ile 03 Ağustos 2009 tarihinde henüz 16 yaşında iken motosiklet alma hayali ile üye olduğumu hayal meyal hatırladım.

Şimdi 28 yaşındayım ve ehliyetimi henüz aldım. Motorumu ise daha almadım.

Geçirdiğim bu uzun süreç belki iyi olmuştur belki kötü, bu bilinmez. Ancak benim için çok önemli olan bu tutkuyu yıllarca niye ötelediğimi kendime açıklamakta zorlanıyorum.

Bu sitede açtığım ilk konu olarak ve bir özeleştiri olarak burada kalsın istiyorum.

Herkese hiçbir hayalini ertelemediği ve her birini gerçekleştirme fırsatı yakalayacağı ömürler dilerim.
    ben de 18-20 yaşlarımda bir motorun pazarlığını yapmıştım. tam alacakken annem sütümü helal etmem vs. dedi ve o iş kaldı.
    evlendim, hanım izin vermedi. 2010 da motor ehliyetini eklettim B ye. ama yine motora izin yok. 10 yıl daha bekledim ama
    bu kadar sabıra da taş olsa çatlar. en sonunda ben de patladım. yaktım yıktım her şeyi. her şeyi göze alıp gittim motor aldım.
    1 yıl oldu. şimdi 150cc idi ilk motor. konyadan alıp ankaraya getirmiştim. şimdi 2.motoruma biniyorum 250NK. hanım da mutlu,
    ben de. boşuna çile çektirmişler bana yıllarca. ben motor alınca arabayı da hanıma bıraktım. 24 saat hanımda. öyle olunca
    o da mutlu oldu. :D win-win. :D
    natijax, espresso ve nofearx06 bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1994-1998 yaşım 14-18 arasında scooter kullandım. 1998'te babam motorumu sattığında 2006'ya kadar motor alma girişimim olmadı, 2006'da yaşım 26 olduğunda her gün Nişantaşı-Kadıköy gidebilmek için Çin furyasında 1500 TL'ye scooter alayım dedim. birikmiş param yoktu, kredi çekeyim dedim, banka 3'ün 1'ini verdi. Kredi çekemediğimden ailem de motor almak için borç verme konusunda "hade lan" dediği için motor alma işini yine unuttum. Sonra daha iyi işler buldum, evlendim, büyüdüm. 2015'de eşimle ayrıldık, arabamızı ona bıraktım. "Olm sağa sola gidebilmek için ne alsak?" derken "Kanka ehliyet sistemi değişiyormuş, gel motosiklet ehliyeti alalım" diyen işyerinden arkadaşımın gazıyla motosiklet ehliyetini aldım, ardından ekipmandı eğitimdi derken o yaz ilk motorumu aldım. Üzerinden 5-6 yıl geçmiş. Hiçbirşey için geç değilmiş.
    gurcanozturk, espresso ve nofearx06 bunu beğendiler.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    çok şey kaçırıyorsun diyeyim.

Alıntı tusumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de 18-20 yaşlarımda bir motorun pazarlığını yapmıştım. tam alacakken annem sütümü helal etmem vs. dedi ve o iş kaldı.
    evlendim, hanım izin vermedi. 2010 da motor ehliyetini eklettim B ye. ama yine motora izin yok. 10 yıl daha bekledim ama
    bu kadar sabıra da taş olsa çatlar. en sonunda ben de patladım. yaktım yıktım her şeyi. her şeyi göze alıp gittim motor aldım.
    1 yıl oldu. şimdi 150cc idi ilk motor. konyadan alıp ankaraya getirmiştim. şimdi 2.motoruma biniyorum 250NK. hanım da mutlu,
    ben de. boşuna çile çektirmişler bana yıllarca. ben motor alınca arabayı da hanıma bıraktım. 24 saat hanımda. öyle olunca
    o da mutlu oldu. :D win-win. :D
    Win-win öncesi son virajdayım bende hocam, birbirimize paralel hikayelerimiz olmuş Umarım devamı daha güzel olacaktır hepimiz için.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı Ekrem_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hastalık mı dersin ne dersen de.. Çevremdeki insanlar motosiklet kullanmamı istemiyor ama ben kendimi tutamıyorum. Çok ilginçtir ailemde de motora binen yok. Herhalde beni cami avlusunda buldular 30 yaşımdan sonra ailemi, işimi falan kurduktan sonra kendim gidip motorumu aldım. Belki gençken bu kadar bilinçli olmayacaktım orası doğru ama hayatı ertelemenin hiç bir manası yok. Hayat aslında gerçekten çok kısa ve insanlar yaptıklarından çok yapamadıklarının pişmanlığını çeker.
    Bu zamanın hayırlı olması hakkında bende size benzer düşünüyorum. Eğer ben 16-17 yaşımda motorumu alsaydım kesinlikle bilinçli bir motor kullanıcısı olmayacaktım. Nitekim ilk yıllarımda araba kullanırken de aynı durum geçerli idi. Şu anda motoru çok daha bilinçli kullanacağımı düşünüyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:00 ----------

Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallah hoş bir sürpriz olmuş üyeliğinizin olması yıllar olmuş ama en nihayetinde başlamışsınız pek de geçmişe takılmamak lazım.
    benim önceden zerre motor hayalim yoktu hatta motorcuları sevmiyordum motorcu denince aklıma saçma sapan ara gaz veren motorunu bağırtan tipler geliyordu.
    gel gelelim 2 yıl arkadaşımın motorunda artçı oldum gel zaman git zaman yavaş yavaş içten içe farkına varmadan motorun çabukluğundan hoşlanmaya başladım.
    motoru da sonunda bu sene 26 yaşımda aldım ancak alana kadar motor hakkında tek düşüncem çabukluğu idi. şu an ise çabukluğuna ek olarak aşığım. böyle bir zevk olamaz.
    benimki de farkına varmadan zevkini öğrendiğim bir alettir motosiklet.

almadan önce hedef ulaşımdı şimdi sadece bineyim kafasındayım
    Sanırım 12 yıl önce olsa sizin sevmediğiniz saçma sapan ara gazcı tayfadan olabilirdim Ancak şimdi bu konuda çok daha bilinçli olduğumu düşünüyorum. Motosiklet gerçekten muhteşem bir tutku.

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Atacan KSK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor ehliyeti 2004, motor alma 2019. hayat herkes için farklı akıyor, pişman olmak yerine geleceğe bakmak lazım
    Benimki de tam tersi,
    Motosiklet ehliyeti alma 2018, motosiklete başlama 1993. Arada yapılan 300 binden fazla km de cabası. Belki bi gün vazgeçerim diye mi almadım acaba zamanında

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)