Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İkinci eldeki haşat motosikletler

Motovento
    REKLAM ALANI
    Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğim konudur, acaba kaç kişi kullandığı scooter' ın arka şanzıman yağını değiştiriyor, kaç kişi varlığını biliyor,
    ne tip yağ koyulması ve ne sıklıkla değiştirilmesi gerektiğini bilen kaç kişi var acaba
    Abi ustaya söylüyoruz, abi karbüratör temizliği? abi subap ayarı? abi şanzıman yağı? olum ne gerek var diyo

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    heralde bu bakım olayını adam akıllı yapan tek marka ducati desmoya girince lastiklerinden o ringlere kadar ne eskidi ne değişmesi lazım bütün listeyi tutuşturuyorlar elinize ha yaptırırsınız yaptırmazsınız orasını bilemem milletin ağladı abi öyle fiyat böyle fiyatlarda amartisör bakımları dahil hatta lastik değişimi dahil olan fiyatlarda oluyor
    espresso bunu beğendi.

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Alıntı tusumoto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok temiz görünüyor. tebrik ederim. bunların F versiyonu olmayanlar mı naked oluyor?
    Teşekkür ederim hocam. Naked versiyonları N, yarı grenajlı olanları da S olarak geçiyor.
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    heralde bu bakım olayını adam akıllı yapan tek marka ducati desmoya girince lastiklerinden o ringlere kadar ne eskidi ne değişmesi lazım bütün listeyi tutuşturuyorlar elinize ha yaptırırsınız yaptırmazsınız orasını bilemem milletin ağladı abi öyle fiyat böyle fiyatlarda amartisör bakımları dahil hatta lastik değişimi dahil olan fiyatlarda oluyor
    Ayni listeyi baska bir uretici kaca cikarir hic arastirdiniz mi ? Arastirma derken, arkadaslariniz vardir onlara sordugunuzda kac cikar acaba, merak ettim
    berk_cglr bunu beğendi.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yetkili servisleri suçluyoruz fakat, adamların müşteri pörtföyü bizleriz.
    Yani, servise gittiğimizde servis manuelinde yazılan tüm bakımları muntazam yapsa, faturayı elimize aldığımızda 1 tane sıfırı fazla koyduklarını düşünüp itiraz ederiz.
    Ülke neyse gerisi de o, galerisi de, servisi de, motosikletin temizliği de, kullananı da, alanı da satanı da.
    gurcanozturk bunu beğendi.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayni listeyi baska bir uretici kaca cikarir hic arastirdiniz mi ? Arastirma derken, arkadaslariniz vardir onlara sordugunuzda kac cikar acaba, merak ettim
    aynı fiyatlar demedim ama mesela 696 da yeni fiyat aldık komple desmosu 4500 civarına yakın arkadaşım xmax 250de kayış değişimi ve varyatör temizliğine 20 binde bir olan 2000 tl civarı bir para verdi 250cc scooter a bakınca çok da uçuk farklar yok ducati de 2 kayış 2 geri 2 rulman subap şimleri vs de eklenmiş oluyor tabii ki bu rakamlar v4 bloklarda yada yeni modellerde daha fazla çıkar aynı şekilde 4 silindir motorun daha yüksek işletim maaliyet olması gibi zaten konuda çok ucuz olmasını savunmadın tam anlamıyla bakıma girmesinden örnek verdim biz de 0 olmadıkca kimse bakımları tam yapmıyor bu da bir gerçek
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yetkili servisleri suçluyoruz fakat, adamların müşteri pörtföyü bizleriz.
    Yani, servise gittiğimizde servis manuelinde yazılan tüm bakımları muntazam yapsa, faturayı elimize aldığımızda 1 tane sıfırı fazla koyduklarını düşünüp itiraz ederiz.
    Ülke neyse gerisi de o, galerisi de, servisi de, motosikletin temizliği de, kullananı da, alanı da satanı da.
    Tamam yetkili servisler her şeyi olması gerektiği gibi yapsa maliyet artar ama o kadar da artmaması gerekir. Servis kitapçığındaki periyodik kontrollerin hepsini yapsalar yeter. Zaten sokak arası ustalarından farkı bu olması lazım. Yani servise girmiş bir motoru o km'de yalnızca yağ ve filtreler değişiyor deyip fren balatalarını bile kontrol etmeden, lastiklerin havasına bile bakmadan göndermek nedir yaa.
    berk_cglr ve Osm@n bunu beğendiler.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam yetkili servisler her şeyi olması gerektiği gibi yapsa maliyet artar ama o kadar da artmaması gerekir. Servis kitapçığındaki periyodik kontrollerin hepsini yapsalar yeter. Zaten sokak arası ustalarından farkı bu olması lazım. Yani servise girmiş bir motoru o km'de yalnızca yağ ve filtreler değişiyor deyip fren balatalarını bile kontrol etmeden, lastiklerin havasına bile bakmadan göndermek nedir yaa.
    Tamam işte yazdığımdan hangi kısmı anlamadın ? Yetkili serviste çalışan da sen yada benim. İşini düzgün yapmayan milyonlarca çalışandan herhangi biri. Düzgün maaş alamadığı için, verdiği emeğin karşılığını alamadığını düşündüğü için, kendi alın teri ile çalışırken, mesai arkadaşlarının işi kaytardığı için kendi de "bu kadar kişi varken bir enayi ben miyim" diye düşündüğü için vs.vs.

Dedim ya, Ülke ne ise gerisi de o.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Motoru 60k bilmem kaç küsüratta aldım.Aldığımdan beri 3-4 bin bindim.Bi statör arızası verdi değiştireyim diye içini bi açtım en önemli parçaların çoğu yok.Nasıl motor kendini yememiş anlamadım.1-2 aydır yatıyor motor parça getirtiyorum,tornacıda yaptırıyorum vs.Ustalara gitsem hepsi anahtarı alıp anasının şeysi kadar zorlama derdinde vidaları.Aldım 2-3 tane tork anahtarı aliexpressten gidiyorum kendim yapıyorum tüm bakımları.Ben zinciri takmak için kaynak atan ustada gördüm,sadece motorun üstündeki çamurları temizledi diye 200 TL alan da.Araba almamamda ki en önemli sebep evde bakım yapmasının çok zor olması.Gidip bi tane şahinde sök tak yapıp kendine usta diyen adamlara hatun olmamak için.
    berk_cglr bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte yazdığımdan hangi kısmı anlamadın ? Yetkili serviste çalışan da sen yada benim. İşini düzgün yapmayan milyonlarca çalışandan herhangi biri. Düzgün maaş alamadığı için, verdiği emeğin karşılığını alamadığını düşündüğü için, kendi alın teri ile çalışırken, mesai arkadaşlarının işi kaytardığı için kendi de "bu kadar kişi varken bir enayi ben miyim" diye düşündüğü için vs.vs.

Dedim ya, Ülke ne ise gerisi de o.
    Yaa ben de aynı fikirdeyim işte. Yani yetkili servis işini düzgün yapsın ona göre parası neyse verelim ama içimiz rahat olsun. Sokak arası tamirciden farkları olsun yani.

Şu haliyle yetkili servis hem pahalı iş yapıyor hem o paraya değmez dedirtiyor hem de çalışanlarına düzgün para vermiyor. Çalışanlarına az para vererek ayakta kalabiliyorsa bir işletme o zaman zaten o işi yapabilecek kadar kazanmıyordur yapmasın.
    Mr.wind ve Lucas bunu beğendiler.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı Yasin D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi ustaya söylüyoruz, abi karbüratör temizliği? abi subap ayarı? abi şanzıman yağı? olum ne gerek var diyo
    Usta değişim zamanınız gelmiş, ihmal etmeyin zamanında değiştirin
    burakrak bunu beğendi.
    ...

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ... İnsanlarımızda maalesef araştırma, okuma kültürü yok, gruplarımızda "dosyalar" bölümünde bakım kitapçıkları yer alıyor, açıp okumaya imtina ediyorlar. Bizde bakım dediğin yağ değiştirmekten ibaret, o da yakındaki ustanın insafına bağlı. ...
    Bu kitapçıklar nerede? Özellikle SYM için "Workshop Manual" arıyorum ama...

Motosikleti
    kuba rx9
    Yasin d arkadaşında dediği gibi bı durum bende de var usta bunun karbüratör hava ayarlarını kontrol etsene. Yaw senin ki 50 lik motosiklet gerek yok buna bende mi değişsem ustayı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Fazla lafi dolandirmaya gerek yok.otomobilde de boyle motosiklette de boyle.kultur meselesi malesef.duke 390 suruyorum,yanima gelen abi bu r25 delermi diyor.delmek ne demek hayret edersin.ben gezmek nefes almak icin kullaniyorum motoru adamin amaci baska motoru delmek.baska motoru deliyim diye yasiyor adam bu hayati.sence bu adam motoruna bakim yaparmi.duzgub kullanirmi.diycek cok sey var bosveriyorum
    Mr.wind bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Şu "R25 deler" sözünü ilk kim çıkarmışsa Allah onun cezasını versin. İlla ki içlerinde çok düzgün arkadaşlar vardır, onları tenzih ediyorum ama kitle anlamında bu kadar kırto, dandik, kalitesiz başka bir kitle yok.
    Mr.wind, espresso ve berk_cglr bunu beğendiler.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu "R25 deler" sözünü ilk kim çıkarmışsa Allah onun cezasını versin. İlla ki içlerinde çok düzgün arkadaşlar vardır, onları tenzih ediyorum ama kitle anlamında bu kadar kırto, dandik, kalitesiz başka bir kitle yok.
    Ulkenin hamuru boyle hocam. Herkes birbirini gecme/delme/kandirma pesinde. Ille bir seyler uzerinden ustunluk yakalayacak; arabasinin fiyati, evinin odasi, motosikletinin hizi, partisinin lideri, tuttugu takimin galibiyeti, elindeki telefonun markasi. Psikolojik olarak sorunlu bir ortadogu ulkesiyiz sonucta, bir Finlandiya beklememek lazim.
    Mr.wind, tommygun, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)