Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Akaryakıta Büyük ÖTV Zammı

Motovento
    REKLAM ALANI
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    Bizim milletimize müstehak

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    ben kesinlikle ailemden bağımsız oy kullanacağım.
    ailem koyu ak partici onları kararından vazgeçiremem ama benim ak partiye oy vermememe hakkım var.
    daha yeni bu konuyu babama açtım akaryakıt zaten pahalıydı boşver bu konuları dedi.
    vergilerden söz açtığım an erdoğanı savunuyor babam.

2 gün önce 210 tlye doldurduğu depoyu 15 gün sonra 250 tlye doldurunca tekrar söylerim.
    Kinky Kylie bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ailem koyu ak partici onları kararından vazgeçiremem ama benim ak partiye oy vermememe hakkım var.
    daha yeni bu konuyu babama açtım akaryakıt zaten pahalıydı boşver bu konuları dedi.

2 gün önce 210 tlye doldurduğu depoyu 15 gün sonra 250 tlye doldurunca tekrar söylerim.
    Sen daha öğrenemedin mi ailenle siyaset konuşulmaz :D kavga edersin bedavadan :D
    espresso bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı kasırga genç adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Seçim sabahı sevdalı dedemin kimliğini saklayacağım, gün bitince ortalık bir yere koyarım diyen bir arkadaş vardı. Sırf sohbet olsun diye anlatıyorum

erensel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hunk
    Zaten hep 50 liralık aldığımız için sıkıntı yok

kasırga genç - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    arora kasırga ar 50-50
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen daha öğrenemedin mi ailenle siyaset konuşulmaz :D kavga edersin bedavadan :D
    ediyoruz abi zaten

bazen ekonominin yavaş yavaş çöktüğünü ama onun neden hala erdoğanı savunduğunu soruyorum
    burdan başlıyor tartışma

gençler ülke durumunun farkında değil(ailelerinin izinden gidiyorlar)
    böyle giderse birkaç yıl sonra ülkeyi kurtarmak için para birimini değiştirecekler

2013 yılında 4200 tl maaş alan birisi bu yıl 12.000 maaşla aynı şartlarda yaşıyor

açlık sınırı(4 kişilik aile için)2735 tl asgari ücret 2.825 sanki insanların tek ihtiyacı yiyecek

ben ilkokuldayken 2o tl ile markete gidip arkadaşlarımla birsürü şey alıyorduk 4 küçük çocuk ellerimiz full dolu çıkıyorduk.
    aynı tayfa büyüdük geçen gün 3 doritos 1 lt kolaya 21 tl verdik.

babam hala ooo ekonomi çok iyi arabamızın fiyatı artıyor
    ah bir bilse arabasının 70 bin tl si vergi

üstüne alınma biraz içimdekileri kustum

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı oldcockroach adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilimsel çalışma mı yaptın ? ha yaptıysan eyvallah. Ben gördüğümü söylüyorum O z kuşağı vs dediğin kuşakta bana göre en değerlisi kendince düşünüp kendince fikir üreten böyle yapılsaydı daha doğru olmazmıydı diyebilen çok az bir kesim var. Diğerleri karbon kopya saman kağıdı. Benim gözlemlerim bu yönde.
    Z kuşağını üçe bölsek bir parçası daha önce herhangi bir kuşakta bulunmayan çoğu erdeme sahip, bir şeyleri değiştirebilecek güce de 10 sene içerisinde ulaşacaklar. Bir parçası diğer kuşaklar kadar akıllı, kalan son parça da en az diğer kuşaklar kadar gerizekalı.

Z kuşağına böyle denilebilmesinin tek sebebi gerizekalı olan kesimin sosyal medyada ön planda olması.

Eskiden ilkokul bitirip 3 tane küsuratlı sayıyı çarpabilenin üst kademe memur olduğu, memur maaşıyla 2 tane apartman yaptıran nesilin Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun olup, yüksek lisans yapıp asgari ücret altında çalıştırılmaya çalışılan nesli eleştirme hakkı 0 gözümde. Dünya çok değişiyor.
    drtayfun bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Ben AKParti'ye oy vereceğim. Şimdiye kadar oy verenler vazgeçmeye kalkarsa çevremdekileri de ikna etmeye çalışacağım. Yok öyle oy ver oy ver, 18 yılımı ye, sonra vazgeç. Sonuna kadar AKParti.
    atalayalper ve vlad1462 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z kuşağını üçe bölsek bir parçası daha önce herhangi bir kuşakta bulunmayan çoğu erdeme sahip, bir şeyleri değiştirebilecek güce de 10 sene içerisinde ulaşacaklar. Bir parçası diğer kuşaklar kadar akıllı, kalan son parça da en az diğer kuşaklar kadar gerizekalı.

Z kuşağına böyle denilebilmesinin tek sebebi gerizekalı olan kesimin sosyal medyada ön planda olması.

Eskiden ilkokul bitirip 3 tane küsuratlı sayıyı çarpabilenin üst kademe memur olduğu, memur maaşıyla 2 tane apartman yaptıran nesilin Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden birinden mezun olup, yüksek lisans yapıp asgari ücret altında çalıştırılmaya çalışılan nesli eleştirme hakkı 0 gözümde. Dünya çok değişiyor.
    Son yazdıklarının memurlar kısmında haklısın ama "Z kuşağını üçe bölsek bir parçası daha önce herhangi bir kuşakta bulunmayan çoğu erdeme sahip" bunu açıklarsan açıklarsan güzel olur zira ben çok merak ediyorum onlarda diğerlerinden farklı olan erdemler neler ? kendi adıma kıyaslayalım eksiğimiz düzeltme şansımız olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Ben sosyal medya kullanmıyorum bu arada gözlemlerim tamamen sahadandır :D

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Z kuşağı diye paketlediğiniz kitle internetin içine doğmuş, dünyanın neresinde hangi şartlarda yaşanıyor gayet iyi bilen, yarısının ne okula ne de işe gidebildiği, temelde geleceği satılarak bu günlere gelinmiş olan kitle.

Devletin dışladığı, fakirliğe mahkum edilmiş memur, emekli veya akp çocuğu olmayan Y ve X'ler içerisinde de bahsedilen farkındalığa sahip muhalif kitleler oldukça yaygın.

Özellikle Z kuşağı denmesinin sebebi oy verme davranışı kuşaklara göre irdelendiğinde buradan mevcut iktidara çıkacak oyun diğer kuşaklara göre çok daha düşük olması.

Önce adını doğru koyun. Z muhalifi Y muhalifinden farklı bir görüşe sahip değil. Sadece Y'ye oranla iktidara daha az oy çıkarıyor. Ayrıca bu çocuklar önümüzdeki dönem Y ve X'lere oranla düzene karşı çok daha saldırgan ve nefret dolu olacak.

Y ve X'ler yurtdışına gidebildi veya ucundan da olsa refahı görebildi. Kimisinin işi gücü yerinde. Z'nin böyle bir ümidi de yok.

Z'ler cennetten inmedi elbet. Kimsenin Y'lerden daha akıllı olduğu gibi bir iddiası yok. Z, 20 yaşında bu günü yaşıyor. Y 20 yaşında harçlıkları ile yurtdışını geziyordu.

15.000 liraya mt07 satılırken hiçbirşeyi sallamayan Y'lere göre Z'ler, aynı yaşta Y ve X'e göre onlarca kat daha bilinçli. Bilinçli olmak zorunda kaldılar.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Esnafa verilecek destek için kaynak bulmuşlar işte, haydi pamuk eller cebe.
    atalayalper bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    İşte ben buna istikrar derim 20 yıldır çok istikrarlı bir şekilde gidiyorduk ve son 2-3 yılda da istikrarda zirve yaptık. Ne istiktrarı bu diye merak edenlere her türlü vergi oranını fahiş oranlarda arttırma istikrarı.

Sadece tek bir örnek vereyim 5 MİLYON TL'ye satılan 2021 model BMW M5'İN 4 MİLYON TL'si vergi. Ve buna rağmen tutturamıyorlar.

Diğer ülkeler nasıl yapıyor nasıl başarılı oluyor arkadaşlar peki? Ekonomi dediğiniz şey makro ölçekte düşündüğünüzde basit matematik hesaplar silsilesi aslında. O kadar çok yiyici var ki o kadar saçma gider kalemleri ve gereksiz yatırım var ki bu ülkenin sırtından geçinen kişi sayısını bilsek nerelere neler ödendiğini detaylıca öğrensek şok oluruz herhalde. Örtülü ödenek denen şey nedir mesela? Neden örtülü? Ben ülkenin hazinesini boşaltayım kimse bilmesin hesap sormasın biraz da ona vereyim biraz da buna vereyim. 7 tane uçak alayım. Yaaa cidden en verimli dönlemlerim bunların yüzünden mahvoldu 2011 yılının parası ile 300 bin liralık yatırımım çöp oldu. Bir de helallik istiyorlar esnaftan haram zıkkım olsun sonuna kadar bir kuruşumu helal etmem.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Bir yerde okumuştum Y ile Z kuşağı arasındaki eşitsizliği örneklerle açıklıyordu.
    işte 80 lerde türkiyenin iyi bir üniversitesinden mezun olmuş İki gencin evlenmesi ve bu günkü hayat standartlarını yazmış.
    Aynı iki genç bu gün aynı üniversiteden mezun olsa bu günkü hayat standardı ne onu karşılaştırmış.

80 lerdeki çift şehir içindeki evi satıp zekeriyaköyden triplex villa yazlık ikisininde arabası ve birikimi var.
    Bu gün kü çiftimiz 2+1 ev alamıyordu.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Hülooooooooğğğ arkandayız zaten her şey ortada bunlar haksızlık ediyorlar bu hükümete; ekonomi çığır atladı 1tl = 1euro ile eşitlendi, yurtdışında inanılmaz bir itibar ve saygı görüyoruz, avrupa birliği bizi bir kaç aya kadar alacağını duyurdu, vize serbestisi geldi, Bütçe son 20 yılın en iyi seviyesinde 100 trilyon dolar fazla verdi, insan hakları sıralamasında dünyada ilk 10'a girdik, kişi başına düşen milli hasıla 50 bin doları geçti işsizlik seviyesi %2'ye düştü, hiç tutuklu gazeteci kalmadı fikir ve düşünce özgürlüğü zirve yaptı dünyada ilk üçe girdik ve Erdoğan kişisel servetinin araştırılması için komisyon kurulmasını teklif etti.

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Zaten o helallik olayı ayrı bir facia. Devlet yönetenler kandırıldık diyor , halkım beni affetsin diyor , helallik istiyor ...

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bir yüzük araştırmak için 20 kişiyi çalıştırmanın ne gereği var?

Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir yerde okumuştum Y ile Z kuşağı arasındaki eşitsizliği örneklerle açıklıyordu.
    işte 80 lerde türkiyenin iyi bir üniversitesinden mezun olmuş İki gencin evlenmesi ve bu günkü hayat standartlarını yazmış.
    Aynı iki genç bu gün aynı üniversiteden mezun olsa bu günkü hayat standardı ne onu karşılaştırmış.

80 lerdeki çift şehir içindeki evi satıp zekeriyaköyden triplex villa yazlık ikisininde arabası ve birikimi var.
    80lerde evlenen X oluyor ama :D Vallahi ben Y'yim ne evim var ne arabam toplasan motosikletin fiyatı arttığı için 30.000 tl'lik nakit ve mal varlığım var :D Evi arabası olup evli olan arkadaşlarım ya ciddi krediler çektiler yada aileden zenginlerdi.

BAIIHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB1000R
    Alıntı okanbagiscan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Paraanaliz'de Kerim Rota'nın kaleminden çıkmış en efsane köşe yazısı. Burada kıyas X ve Y kuşağı arasında. Z'ler ancak trendyol kuryesi olur.

https://serbestiyet.com/haberler/eko...-hayali-40578/

paranaliz'de yazı ne yazık ki çıkmıyor.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Evet kuşakları karıştırmışım ama yazı buydu.
    Yani Z kuşağının işi çok zor ve bu kuşak yurt dışında kendi yaşındaki birinin part-time çalışarak aldığı bilgisayarı motosikleti gördüklerinden.
    Egonomi çohh eyii diyenler gibi düşünmüyorlar.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Genclik kusaklari ve genel olarak Z kusagi ile ilgili sunu izleyebilirsiniz, ben videodaki akademisyen sayesinde Z kusagina biraz anlayis gosterebiliyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)