Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Önüme fırlayan banabi kuryesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı khaledome adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaya geçidine bir yaya atladığında durabilecek hızda olmanız gerekiyor,
    banabi kuryesi motorla oradan geçtiği için hatalı ancak yaya geçidinde bir yaya olsaydı aynı şey yaşanacaktı ve yaya suçsuz olacaktı.
    Orada yaya geçidi yok.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beto87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB 650F
    Banabi ilk açıldığı zamanlarda başvuran kurye adaylarını ciddi eğitime sokuyordu. Videoyu izlemedim ama izlememe de gerek olduğunu düşünmüyorum. Son zamanlarda pandemi yüzünden kurye ihtiyacı patlama yaşayınca saçma sapan, iki kelimeyi bir araya getirmekte zorlanan, trafik kurallarından bihaber barzo tipleri işe almaya başladı. İşin üzücü yanı ise bu tipler aylık performans raporlarında daha fazla paket attığı için şirket yetkilileri bu canlıları el üstünde tutuyor.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkçe'yi düzgün kullanmak ile doların ne alakası var. Ben istersem yazım kurallarına uyarak mesaj atabilirim ama istersem doları düşüremem. İnsanlık hali hatalı yazılabilir ya da kişi yazım kurallarını bilmiyor olabilir ama vatandaşı olduğu ülkenin yazım kurallarına çok da uyulması gerekmediğini savunmak saçma. Çok az özen göstererek derdinizi daha doğru bir dille anlatabilirsiniz.

Geçmiş olsun. Kurye illa ki hatalı, zaten olmaması gereken bir yerde. Başkalarının hatalarının bedelini de biz ödediğimiz için sürerken yolu tarayarak her ihtimali göz önüne alarak sürmek lazım.
    Aklıma direkt olarak bu video geldi.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Pandemi nedeniyle paketçiler ve kuryelere çok iş çıktı. Neredeyse motorun üzerinde durabilen herkesi işe almaya başladılar. Sağda solda vızır vızır geziyorlar. Bir arkadaş devletimiz krizi fırsata çevirir diye yazmış ama zaten halihazırda tanımlanmış pek çok meslek için artık mesleki yeterlilik belgesi var. Bu belge olmadan o işi yapamıyorsunuz bir süre belge alacağınız mesleğin eğitimine ve sınavına giriyorsunuz. Belge için sınavı yapacak belgelendirme şirketine belirli bir miktar para ödüyorsunuz (doğalgaz altyapı işleri için yaklaşık 500-600 lira idi en son hatırladığım)ve sınava giriyorsunuz. Sınavdan sonra devlet parayı size geri ödüyor teşvik etmek için ama bu fazla uzun sürmez yakında geri ödemeyi yapmayacaktır normal olarak. Aslında hemen her meslek için bu belgelendirme (amaca uygun ve doğru şekilde olmak koşuluyla) yapılmalı. Belgesiz, sertifikasız insan ne olursa olsun vasıfsız insan olarak tanımlanıyor artık. Bu işler göstermelik olarak yapılmadığı takdirde bir kaliteyi de beraberinde getirir. Kuryeler-paketçiler de belirli şartlarda sertifika alabilecek olursa hem gelirleri artacaktır hem de işin niteliği kalitesi yükselir.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gördüğüm kadarıyla o gerizekalı scooter her şeyi alt üst etmiş, böyle durumlarda ben yavaşlıyorum duruyorum, ne yalan söyleyeyim sizin yerinizde ben olsam bu kazayı yaşamazdım.. yanlış anlamayın siz hatalısınız demiyorum ama o cadde de etrafta önüne atlayabilecek bir çok nesne var iken daha yavaş gitmeniz gerekiyordu kendi güvenliğiniz için.. haklı olsanız bile kaza yapmamanız için hakkınızdan fedakarlık yapacaksınız..

dediğim gibi, çok extrem bir durumdur ki o anda önünüze bir kedi yada küçük bir çocukta atlayabilirdi ve ona çarpardınız, haklı olsanız dahi kaza meydana gelir.. kaza riskini çok çok aza indirmek için hız sınırı 50 yazan yerde gerekirse 40 ile 30 ile gideceksiniz.. yani şimdi mahkemeyi bekle, motor tamiriyle uğraş, zaman kaybet, allah korusun kırık çıkık olsa onunla uğraş çıkacaktı..

millet farkında olmadan canınıza ve malınıza kast edecektir, siz önlem alacaksınız. cadde ve mahalle aralarında malesef ki çok yavaş gitmek durumundasınız yoksa "Şekil A" ortada.

edit: inanın ki başıma geldi ve kurye arkadaş mahcup olmuş bir tavırla özür diledi yani bende 15 yaş büyük bir adamdı gerçi ama haksızdı.. peki kaza yaptım mı? hayır, neden? ben hızımı 20 km ye kadar düşürdüm, risk almayacaksın. kaza olasılığı ne kadar yüksekse onu o kadar gerçekleşecek var say hatta bunun katsayısı artıyor,

kaza riski %50 mi? tamam sen onu %99 kabul et, o kaza olacak. öyle abicim, duracaksın, haklı ve madur olmamak için, haklı ve ölü olmamak için... ama altında koruma demirleri olan bir araba var ise içine dışına kamara koyacaksın ve hız sınırı 50 ise sen 54 km hızla gidip gömeceksin.. kanunen %10 hız toleransını altında ve yol hakkı sende olduğu için karşı taraf gebersin sakat kalsın... kurallara uysaymış diyebilirsin...

milletin abuk subuk sürücülüğünden bıktık işin doğrusu.
    Kurye denyosunun olduğu paralelde bir reklam tabelası varsa göremezsin... dolayısıyla öngöremeyebilirsin. Büyük konuşmamakta fayda var

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gördüğüm kadarıyla o gerizekalı scooter her şeyi alt üst etmiş, böyle durumlarda ben yavaşlıyorum duruyorum, ne yalan söyleyeyim sizin yerinizde ben olsam bu kazayı yaşamazdım.. yanlış anlamayın siz hatalısınız demiyorum ama o cadde de etrafta önüne atlayabilecek bir çok nesne var iken daha yavaş gitmeniz gerekiyordu kendi güvenliğiniz için.. haklı olsanız bile kaza yapmamanız için hakkınızdan fedakarlık yapacaksınız..

dediğim gibi, çok extrem bir durumdur ki o anda önünüze bir kedi yada küçük bir çocukta atlayabilirdi ve ona çarpardınız, haklı olsanız dahi kaza meydana gelir.. kaza riskini çok çok aza indirmek için hız sınırı 50 yazan yerde gerekirse 40 ile 30 ile gideceksiniz.. yani şimdi mahkemeyi bekle, motor tamiriyle uğraş, zaman kaybet, allah korusun kırık çıkık olsa onunla uğraş çıkacaktı..

millet farkında olmadan canınıza ve malınıza kast edecektir, siz önlem alacaksınız. cadde ve mahalle aralarında malesef ki çok yavaş gitmek durumundasınız yoksa "Şekil A" ortada.

edit: inanın ki başıma geldi ve kurye arkadaş mahcup olmuş bir tavırla özür diledi yani bende 15 yaş büyük bir adamdı gerçi ama haksızdı.. peki kaza yaptım mı? hayır, neden? ben hızımı 20 km ye kadar düşürdüm, risk almayacaksın. kaza olasılığı ne kadar yüksekse onu o kadar gerçekleşecek var say hatta bunun katsayısı artıyor,

kaza riski %50 mi? tamam sen onu %99 kabul et, o kaza olacak. öyle abicim, duracaksın, haklı ve madur olmamak için, haklı ve ölü olmamak için... ama altında koruma demirleri olan bir araba var ise içine dışına kamara koyacaksın ve hız sınırı 50 ise sen 54 km hızla gidip gömeceksin.. kanunen %10 hız toleransını altında ve yol hakkı sende olduğu için karşı taraf gebersin sakat kalsın... kurallara uysaymış diyebilirsin...

milletin abuk subuk sürücülüğünden bıktık işin doğrusu.
    Hızım 80 di önümde taksi vardı ısık bize yesil yanıyordu ve taksinşn arkasından birden cıktı önüme bide ara refuşta ağaçlar ver ben hiç göremedim arkadaşı kaza yaptıgım yerde hız limiti 70 di hız konusunda evet bi tık hızlıydım

Bence istanbulda dobloculardan önce bu hıyarağaları gelir tehlike olarak.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    twitterda nevzat aydına gönder linki, şikayet et. mecbur ilgilenir.
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Yoklomonas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızım 80 di önümde taksi vardı ısık bize yesil yanıyordu ve taksinşn arkasından birden cıktı önüme bide ara refuşta ağaçlar ver ben hiç göremedim arkadaşı kaza yaptıgım yerde hız limiti 70 di hız konusunda evet bi tık hızlıydım
    hocam kimse kuryeyı savunmuyor sonuna kadar hatalı ancak fatih.met guzel bır tavsıye vermiş. Zaten 80 le gitmemeniz gerekiyordu o yolda. hepsini geçtim birden çıkmamış karşısınza yapmayın etmeyin. adam bağıra bağıra yola fırlayacagım demiş gelmiş bi de yolun ortasında 2 saniye durmuş. kontrollü bir hız ve iyi bir kontra ile yırtardınız bu kazadan.

Fatih hocam gibi bende orada mutlaka dururdum. Dİkkatli olmak lazım.
    espresso bunu beğendi.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kimse kuryeyı savunmuyor sonuna kadar hatalı ancak fatih.met guzel bır tavsıye vermiş. Zaten 80 le gitmemeniz gerekiyordu o yolda. hepsini geçtim birden çıkmamış karşısınza yapmayın etmeyin. adam bağıra bağıra yola fırlayacagım demiş gelmiş bi de yolun ortasında 2 saniye durmuş. kontrollü bir hız ve iyi bir kontra ile yırtardınız bu kazadan.

Fatih hocam gibi bende orada mutlaka dururdum. Dİkkatli olmak lazım.
    Kurteyi savunmuyorum çünkü bende kuryeyim ayrıca banabi motorunun durdugu yerde paralel agaçlar var nasıl görebilirim. Hız sınırı 70 benım 77 ye kadar cıkma hakkım var ve 3 km hız fazlam var. İyi bi kontra nsıl yapılır senden görmk isterim ama kimseyi Allah aynı durum ile karsı karsıya düşürmesin.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Kurye dallamanın teki o ayrı mevzu da sen de hızlısın. Trafik yatay ve dikey olarak yoğun. Orada sana verilen limit 70km olması senin 70-80km hız yapma hakkın olduğu anlamına gelmiyor o hız senin maksimum hız limitin. Yoğunluk, yolun şartları vb. unsurlara göre hızını ayarlaman lazım. Şahsen o kadar ağaçlıklı ve sağdan soldan giriş çıkışı olan bir yerde 60 km bile hız yapmam. Yola yaşlı veya çocuk çıkabilir. Algısı ve dikkati zayıf insanlar olabilir. Bunları tahmin edip öngörebilmemiz lazım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    khaledome adlı üyeden alıntı
    yaya geçidine bir yaya atladığında durabilecek hızda olmanız gerekiyor,
    banabi kuryesi motorla oradan geçtiği için hatalı ancak yaya geçidinde bir yaya olsaydı aynı şey yaşanacaktı ve yaya suçsuz olacaktı.
    Alıntı ero__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orada yaya geçidi yok.
    Olsa ne olur? Kim veya kimler kullanır?

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kurteyi savunmuyorum çünkü bende kuryeyim ayrıca banabi motorunun durdugu yerde paralel agaçlar var nasıl görebilirim. Hız sınırı 70 benım 77 ye kadar cıkma hakkım var ve 3 km hız fazlam var. İyi bi kontra nsıl yapılır senden görmk isterim ama kimseyi Allah aynı durum ile karsı karsıya düşürmesin.

Hocam biz sana eleştirel fayda saglamaya calısıyoruz ama sen bell ki kuryeye küfredelim istiyorsun

Diğer aklıma gelenler 3 km fazlan var ise otomatık olarak kural ihlali yapmış olursun, radar olsa ceza yazar. Demek ki hızlı gıdıyorsun.
    Bana yol 50 km sınırlı gibi geldi ancak 70 tabelası var ise muhtemel o otomobiller içindir, senin daha dusuk olman lazım. (emin değilim)

Ek olarak kurye yolun ortasında durmuş, orada ağac mı var allah askına hadı refleks veremedın yolun ortasında diye de yollarda genelde görmeyi engelleyecek duzeyde agac olmaz kı vıdeoda da bellı ınce govdelı agac var yolda. Bu agacta da göremediğinizi iddia ediyorsanız o daha da ilginç.

Üzgünüm hocam ancak kurye haksız olsa bile dikkatlı olmak sızın sorumlulugunuz. En azından "evet hızlı ıdım" ya da "evet dıkkatlı olmak laızmmıs" desenız kımse bırsey demeyecek ama "ben kusursuzum" dıyorsunuz.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzgünüm hocam ancak kurye haksız olsa bile dikkatli olmak sızın sorumluluğunuz. En azından "evet hızlı idim" ya da "evet dikkatli olmak lazımmış" deseniz kimse bir şey demeyecek ama "ben kusursuzum" diyorsunuz.
    Yirmi üç yıl karakolda çalıştım. Suç üstü vakaları da dahil olmak üzere hiç suçlu görmedim.
    (Psikotrop ilaç üstüne sıcakta 4 bira çekip ısrarla "ben suçluyum, cezamı verin" diyerek kendine ceza yazdıran deli İsmail hariç.)
    arndiol, fatih.met ve espresso bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    https://photos.app.goo.gl/dEHbBf8pAbmQZ1r68

Videoyu trafik subeden aldıgım için youtube de paylasıp buraya atmak istemedim

Kendi seridimde bana yeşil yanan lambanın 5 metre ilerisinde yaya geçidi var uzaktan. Işıgın bana yeşil yandığını gördüğüm için ısıktan direk geceyim derken banabi firmasına ait bi kurye arkdaş önüme yaya geçidinden fırladı bide beni görünce korkmuş olmalıki oldugu yerde durdu bende on carpmamak için sağa dogru motoru kırdım motoru kırdıgım sağ tarafta tali yol var şansıma bu seferde oradan araba cıkmadan önce sağa bakmadıgı için artık aranaya çarpmış bunuldum önüme fırlayan banabi calısanı olay yerinden kaçtı ben hastaneye ambulans ile gittim cok sukur ufak atlattım ben benim motorsikletim ve çarptığım sraçta hasar buyuk Polıs tutanagında ben 100 de 100 kusursuzum banabi şöförü asli suclu carptığım araba ise tahli yolda ana yola cıkarken bakmadıgı için suclu olarak rapor tutuldu yanlız ben bu banabi çalısanından kazaya sebebiyet Verip kaçmasından dolayı şikayetçi oldum mahkeme nasıl sonuçlanır kırık cıkık yok ayagımda zedelenme kolumda egzozdan dolayı yanık var sadece
    geçmiş olsun. benim yaptığım kazanın neredeyse aynısı. şu benim yaptığım kaza:
    https://youtu.be/stJJjnqUV8s?t=25

banabi de zamana gore gps kaydı vs. olabilir. onu talep edin o tarih saatte o konumda olan kuryelerin listesini isteyin.
    belki size gondermezler ama mahkeme kanalıyla istetirseniz her türlü vermek zorundalar.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    hızın 80 miydi? ciddi olamazsın :D öyle yollarda hız sınırı 50 civarı olur, tabelada 70 falan görsen bile inanma onlara, arabaların öyle yollarda 90 - 100 yapmasına da aldanma, millet kafayı yemiş.. demir bariyer yoksa ve şehir içi cadde tarzı yol ise oranın hız sınırı en fazla 50 olur. yani bir şeyin yola lap diye atlamasını önleyecek bir çerçeve yoksa o yolda yavaş olmak durumundasın..

kırsal bölge ise bas gitsin, önüne yılan yada küçük hayva çıkar en fazla ve onları da zaten dümdüz ezip geçmen gerektiğini biliyorsundur, kaçış manevrası yok, motoru düz tutup ezip geçmen gerek.

gündelik hayatta yaptıkları işi de böyle hızlı hızlı yalap şarp yapıyorlar ve yolda araç sürer iken de böyle hızlı hızlı yalap şarp sürüyorlar.. yani arabalara yada diğer taşıtlara aldanıp onlar ile aynı hızda gitmeyin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

aa birde söylemeyi unuttum, ben bol bol kırmızı ışık ihlali yaparım, yollarda eğer ceza verecek bir radar yada polis falan yok ise o yolda kuralı ben belirlerim,

bunun sebebi şu ki; daha önce tabelaya aldanıp virajı zor döndüğüm yollar oldu ve artık bilmediğim yolda tabelaya bakmaksızın risk var ise yavaş gidiyorum yandan yandan, eğer bildiğim yol ise ve engel çıkma ihtimali az ise hız sınırı 50 bile olsa anlık olarak o yolda 90 km hızı görüp tekrar düşürdüğüm olur tabi ilerisini gördüğüm yollar için geçerli.. (mesela bir tarafı uçurum ve diğer tarafı site girişinin 3 metrelik duvarıyla kaplı olan yol gibi) yani yolda sürüş kurallarını sen belirlersin, ve altımızdakinin motosiklet olduğunu da unutmadan..

ben yolda her türlü araca her an yol verebiliyorsam bu durum yol alma içinde geçerli, kırmızı ışıklarda bisiklet moduna geçip millet beklerken ben yoluma devam ediyorum..

ama kırmızı ışıkta geçmenin de bir adabı var, onu bilmeyen yapmasın ve aracı uygun olmayan da yapmasın, mesela ben kaldırımdan da çok giderim ama benim nasıl sürdüğümü görseniz dersiniz ki daha önce kaldırımda böyle süren birini görmemiştim.. sebebi şu ki; her nereye gidiyorsam acelem yok, milleti rahatsız etmeye de hakkım yok, varacağım yere ne zaman vardığımın da bir önemi yok. korna çalmayacaksın, yol verirlerse geç ama korna çalma..

zaten normal yolda da kornayı fazla kullanmak doğru değil, ama bazen istanbul trafiğine kızıp kornayı dayadığımda oluyor... abicim herkes mi araba kullanır ya?? motosiklet kullanın motosiklet, sizin kıçınız değerli de bizimki değerli değil mi?
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Yoklomonas adlı üyeden alıntı
    Karayolları öyle demiyor.

espresso bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karayolları öyle demiyor.

https://i.ibb.co/02Vr9FG/Ba-l-ks-z-1.jpg
    Kardeşim otoyolda 121km/saat ile ceza yemişti. Otoyola giriş ve çıkış gişe geçişlerindeki saatlerden ortalama hız hesaplayıp göndermişler cezayı. Otoyolda mola yerinde durup bir çay içmek aklıma gelmişti ama az yol kaldı deyip durmadım dursaydım ceza yemezdim demişti. O zaman farkına varmıştım motosikletlerin arabalarla aynı hız limitinde olmadığını.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)