Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sınava girmeden dosya yanar mı?

Motovento
    REKLAM ALANI

İstanbul Güngören de güngören sürücü kursuna tahmini 3 ay önce A2 ehliyetine yazıldım.Tahmini toplam masraf 1500 liraya.2 kere motosiklet kullandım 1 2 devirdim. Herkes anasının karnında öğrenmiyor.Eğitim olunca haber verin diyordum bir iki kere cevap geldi sonra cevap verme zahmetine bile girmediler tanıdık olan birine geri döndüler dosyası yanmış dediler kurs sahibine eğitimciye döndüm whatsaptan sınava mı girdik ki yanıyor dedim yine cevap verme zahmetine girmediler kurs sahibi ve eğitimci sınava girenin bile 5 sınav hakkı var benim dosyam nasıl yanar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Not:İki kere eğitimde düştüğüm için dosyanın yandığını demişler eğitim de insan düşer de kalkarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı ikitekersiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul Güngören de güngören sürücü kursuna tahmini 3 ay önce A2 ehliyetine yazıldım.Tahmini toplam masraf 1500 liraya.2 kere motosiklet kullandım 1 2 devirdim. Herkes anasının karnında öğrenmiyor.Eğitim olunca haber verin diyordum bir iki kere cevap geldi sonra cevap verme zahmetine bile girmediler tanıdık olan birine geri döndüler dosyası yanmış dediler kurs sahibine eğitimciye döndüm whatsaptan sınava mı girdik ki yanıyor dedim yine cevap verme zahmetine girmediler kurs sahibi ve eğitimci sınava girenin bile 5 sınav hakkı var benim dosyam nasıl yanar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Not:İki kere eğitimde düştüğüm için dosyanın yandığını demişler eğitim de insan düşer de kalkarda
    karaktersizlermiş. sizin verdiğiniz parayı motorda oluşan çizik ezik vs. onarımı için harcayacaklar sanırım.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Yetkili bi ağbimiz diyor ki:

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Cevap: Evet, yanar.

Öncelikle bilmenizi isterim ki toplamda 5 hakkınız yok, 4 giriş hakkınız var. Eğer sınava girmişseniz bunun ilkini direk kullanmış oluyorsunuz ve 3 kalmış oluyor.

Peki sınava hiç girmeden hakkınız nasıl yanar onu izah edelim.

Sınav dönemi açıldığında ve sınav hakkınız oluştuğunda Kayıtlı olduğunuz kurs eğer İlçe Milli Eğitim' e "Bu aday sınava girecek" demiş ise ve ilk sınav tarihiniz belirtilmiş ise /veya\ ilk sınav için maksimum giriş süresi geçildiği için kurs tarafından ilk sınav hakkınız sizin onayınız olmasa da açılmak zorunda kalınmış ise ilk sınavınız onanır ve sınav haklarınız başlar.

İkinci ve diğer sınavlarınız otomatik olarak sonraki her sınava atanacaktır, bunlardan sadece birisi için sınav tarihine alınmış sağlık raporu kabul edilebilir, başka sağlık raporu hiçbir gerekçe ile kabul edilmeyecektir.

Eğer 4. sınav hakkınızda da katılım gerçekleştirilmemiş ise sınavlarınız başarısız kabul edilir, dosyanız yanar, kurs tarafından kayıt ücretinin tamamı sizden tahsil edilir, yeniden kayıt açılması ve ücretler ile eğitimler de dahil olmak üzere herşeye yeniden sıfırdan başlanması gerekir.

Birisi demişki kursa sorsana ona şunu diyeyim ya gözlük alsın yada anlama yeteneği geri kalmış.Ve sınava girmek için başvuru yapılmadı ayrıca sağlık raporu ömrü 6 ay diye duydum

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Birisi demişki kursa sorsana ona şunu diyeyim ya gözlük alsın yada anlama yeteneği geri kalmış.Ve sınava girmek için başvuru yapılmadı ayrıca sağlık raporu ömrü 6 ay diye duydum
    Kursa sorsana diyen vatandaş doğru söylemiş.

Şahsen vatandaşın doğru düşündüğü kanatindeyim, belki sizin anlama yeteneğinizde bir sorun vardır ne dersiniz? Sonuçta kimse burada size ücret karşılığı hizmet vermek için bulunmuyor, cevapları beğenmiyorsanız kaale almayabilir veya hiç yazmamayı tercih edebilirsiniz. Bu arada ben gözlük kullanıyorum, umarım sizin için sorun değildir.

Siz sınava girmek için başvuru yapılmasa da bir aşım süresi olduğunu ve bu süre sonunda sınav hakkının otomatik onandığını yukarıda belirtmiştim.

Anlayacağınız; tıpış tıpış gidip yeni kayıt açtıracak, kursa da borcunuzu ödeyeceksiniz. Aksi halde kursunuz alacağı ödeme için yasal süreci başlatabilecektir.

Sağlık raporu süresi aşıldı ise gidip yenisi alıp kursa teslim etmekle yükümlüsünüz.

Bir metin yazarken veya konu açarken buradaki insanların sizin hiçmetçiniz veya emriniz altındaki memur olmadığını unutmamanız dileğiyle!
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

Mutlaka cevap verin diye bir cümle var mı yok mu.2.kaç kere yazdığımı söyledim 1 2 cevap verdiler eğitim olursa döneriz diye o mesajdan itibaren ara sıra hatırlatırım kendimi dedim hemen hemen her hafta mesaj attım yazdım dönen olmadı

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Birisi demişki kursa sorsana ona şunu diyeyim ya gözlük alsın yada anlama yeteneği geri kalmış.
    Sayın tekersiz tekerlek. Tavsiyen için teşekkür ederim. Gözlüğüm var. Ayrıca 52 yaşımda ikinci öğretim üniversiteyi bitirdim.
    KTM DUKE 250 ABS - 2016

Biz ne eğitimli insanlar gördük bi tanesi de sensin biz de 2 üni bitirip MBA yaptık o tekerlek kelimesi okumakla bi ok olmadığınızın ispatı

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    Ben ehliyet için kursa yazılırken kursları araştırdım. Hatta bu forumu da o zaman bulmuştum. Google'dan yarım saat süren bir araştırma sonucu bu forumu bulmuştum sonra buradaki kurs yorumlarını aradım buldum hepsini okudum. Bulduğum kurs için Beylikdüzünden metrobüsle 1 saatten fazla yol gidip kadıköye gitmiştim.
    Ama kursla daha en başından konuştum, hiç motora binmediğimi, düşebileceğimi hepsini konuştuk. Kurs yeterli ekipman vereceğini ve motorla 4 haftasonu 1er saat küçük motordan başlayarak sınavına gireceğim A sınıfına uygun motora kadar hepsinde eğitim göreceğini söylemişti. Fiyatı da diğer kurslardan farklı değildi. Aynen dedikleri gibi oldu, ilk gün 125cc ybr ile bir iki tur attıktan sonra pulsar 200 sonrasındaki günler honda 500cc ile çalıştım. Eğitim 1 saat doldu haydi bırak da demiyorlardı, parkurda yoruldum diyene kadar turluyordum ve hocalar başımızda hatalarımızı düzeltiyorlardı. Ehliyet sınavı da aynı yerde olunca bildiğim parkurda sınavı geçmiş oldum. Zaten üzerindeki ekipmanlardan vb. bizim kursun öğrencileri ile diğerleri ayrılıyordu sınav günü.

Diyeceğim, baştan araştırmamışsınız, kurs sizi bir şekilde oyalamış, bundan sonra en fazla hukuk yolu ile kurstan hakkınızı arayabilirsiniz o da bir avukata danışmakla olur. Tabi avukata danışmak buraya yazmak gibi bedava olmaz.

Bu yazılanlar da daha sonra benim gibi ehliyet konusunda araştırma yapanlara kaynak olur, umarım birileri okur da benzer hatalara düşmez. Olan olmuş, ya uğraşacaksınız hakkınızı arayacaksınız ya da bu tarz davranan kurslardaki tiplerle uğraşılmaz deyip bir sonrakine düzgün kurs araştıracaksınız. Bu internet devrinde her şey hakkında yorum bilgi mevcut. Basit yemek işi için bile internetten 5 dakika bakınca etrafta nerelerin yeğeğü güzel nereleri dandik hemen yorumlara erişilirken ehliyet kursu gibi biz sıradan insanlar için pahalı bir konuda en az yarım saat araştırmadan girişilirse sonuç bu oluyor malesef. Okuyun, yutube videosu izlemekle olmuyor.
    gurcanozturk bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)