Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

depoya haddinden fazla dayıyor muşum.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    domicik 400 ug
    yav geçen gün fark ettim o kadar çok depoya dayıyorum ki dizlerim boşa geçiyor sadece bacaklarımla sıkabiliyorum dizimle sıkamıyorum böyle olunca da aşırı efor sarf etmek zorunda kalıyorum.
    birazcık götü arkaya çektiğimde dizimle çok rahat sıkabiliyorum ve gayet rahat da bir sıkış imkanı sunuyor. eskisi kadar depo üstünde pestil durumu yok
    ancak böyle de sıkıntı şu göt arkaya gittiği için kafa öne çıkıyor biraz daha yatışlı bir pozisyon çıkıyor ortaya. galiba bu sürüş tarzına alışmaya çalışıcam.
    dizle sıkmak lazımmış onu fark ettim. direkt bacakla sıkın cümlesi yanlış gibi oradaki meselede dizi unutmamak lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Aynen öyle toto biraz arkada kambur şekilde kullanıyorum bende aksi taktirde değerliyi fazla depoya dayarsak bir değeri kalmayabilir ilerleyen zamanlarda )
    natijax bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende ruzgar yoksa cruıser surer gıbı bacakları genış bırakıp hiç tutunmuyorum , bi gün ucucam D:
    natijax bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Virajda falan depoyu dizle kavramak güzel de sürekli yol boyunca depoyu dizle kavramak yorucu ve zor gelmiyor mu size?
    natijax bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Mert54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen öyle toto biraz arkada kambur şekilde kullanıyorum bende aksi taktirde değerliyi fazla depoya dayarsak bir değeri kalmayabilir ilerleyen zamanlarda )
    ben de öyle sanıyordum soğuk faydalıymış bol bol dayamayı düşünüyordum ama nereye kadar
    edit: kendi yazdığımı unutup yanlış anlamınşım. aynen öyle fazla sıkıştırmak kötü gerçekten

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:30 ----------

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende ruzgar yoksa cruıser surer gıbı bacakları genış bırakıp hiç tutunmuyorum , bi gün ucucam D:
    vallah ilginç geldi sürekli açık güvensiz hissettiriyor bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:31 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Virajda falan depoyu dizle kavramak güzel de sürekli yol boyunca depoyu dizle kavramak yorucu ve zor gelmiyor mu size?
    kavramadan ziyade çok fazla önde olunca bacağının içiyle istemsiz zaten tutuyorsun depoyu.
    onun dışında asıl tutmayı frenlememde ve virajda yapıyorum. yoksa o tutma şeklini her daim yapamam zaten mümkün değil ve anlamsız da.
    sadece fark ettiğime göre sıktığım zamanlar çok az gerideyken dizle sıkarken daha rahatım. yoksa yine asıl sıkmayı virajlı ve frenleme yaparken yapacağım onda sıkıntı yok popoyu doğru yere koyalım da gerisi basit iş

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    racing ya da nakedlarda yatış pozisyonunda bileklere ağırlık gitmesin diye her zaman tutmak mantıklı. şınav çekerken normal çekmek var bir de dizi yere deydirip çekmek var

ne kadar sıkacağını anlamak zaman alıyor ama ben 3 saatlik bi yolculukta o kadar sıkmışım ki yolun sonuna doğru bacakları kapalı tutmakta zorlanıyodum yana açılıyordu :D ama daha bir sefer bileğim ağrımadı motosiklet üstünde. naked motorda rüzgar da yardımcı oluyor bel kaslarına ve kollara.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Gaahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    racing ya da nakedlarda yatış pozisyonunda bileklere ağırlık gitmesin diye her zaman tutmak mantıklı. şınav çekerken normal çekmek var bir de dizi yere deydirip çekmek var

ne kadar sıkacağını anlamak zaman alıyor ama ben 3 saatlik bi yolculukta o kadar sıkmışım ki yolun sonuna doğru bacakları kapalı tutmakta zorlanıyodum yana açılıyordu :D ama daha bir sefer bileğim ağrımadı motosiklet üstünde. naked motorda rüzgar da yardımcı oluyor bel kaslarına ve kollara.
    İlk motorumu aldığım günlerde çok sıkı kavrardım depoyu, iyi ki korunmuşum da küçük küçük depolarım olmamış
    Gaahl, oldcockroach ve natijax bunu beğendiler.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Dizle depoyu kavrama, sadece agresif SS ergonomisi icin gecerli bir gereklilik. Tipik rahat naked ergonomisinde, hele hele duz yolda depoyu kavrayip sikmanin cok bir anlami ve getirisi yok. Keske o videoda bunu netlestirseymis rahmetli. Neredeyse cruiser kullanirken bile depoyu kavramaya calisacak insanlar...

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizle depoyu kavrama, sadece agresif SS ergonomisi icin gecerli bir gereklilik. Tipik rahat naked ergonomisinde, hele hele duz yolda depoyu kavrayip sikmanin cok bir anlami ve getirisi yok. Keske o videoda bunu netlestirseymis rahmetli. Neredeyse cruiser kullanirken bile depoyu kavramaya calisacak insanlar...
    her daim zaten kimse sıkamaz ki ama bence açık olmasındansa yakın olması daha rahat hissettiriyor şahsen bende öyle.
    oturuşum da çok değiştirdi. kendimi güvende hissetmek istediğim anlarda viraj ve frenlemeden ayrı olarak anında sıkıyorum depoyu. onun dışında apaçık durmasındansa yakın olmasını tercih ederim

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Yav o da bir şey mi :D Ben sarılıyorum :D Neyse depoyu bacaklarınla tuttuğunda el bilek dirsek ve omuzlara daha az yük biniyor ayrıca kesinlikle bilimsel açıklama olmamakla beraber motor hakimiyetinin arttığını hissediyorum.
    natijax bunu beğendi.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Tipik naked yok hocam binbir çeşidi var benim 250nk da popoyu geri yaslayınca dirsekleri de kırınca gayet yatıyosun. 100km nin üstünde zaten dik oturmak yelkenli gibi pek zevkli değil nakedda bilirsiniz. Öne yatarken dizle tutunmak destek oluyor kalan yük dirseğe binmiyor. Çok sıkmanın tabi mantığı yok bi min max noktası var zamanla bulunuyor.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Mesafe varsa gidonu gevşetip kendine doğru çek yada yükseltme/yaklaştırma aparatı taktır , böylece geride oturarak gerektiğinde (dik yokuş inerken , ani frende vs) dizlerini çok daha etkili kullanabilirsin , daha dik oturduğun için konforunda artacaktır , motosiklette vazgeçilmezim uzun cam ve gidon aparatıdır , ikisininde sürüşe ve konfora müthiş katkısı var.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesafe varsa gidonu gevşetip kendine doğru çek yada yükseltme/yaklaştırma aparatı taktır , böylece geride oturarak gerektiğinde (dik yokuş inerken , ani frende vs) dizlerini çok daha etkili kullanabilirsin , daha dik oturduğun için konforunda artacaktır , motosiklette vazgeçilmezim uzun cam ve gidon aparatıdır , ikisininde sürüşe ve konfora müthiş katkısı var.
    düşünüyorum gidon yükseltme mesafe olup olmadığını bilmiyorum bir inceleyeyim yarın ikisi birden olursa sürüşü çok güzel etkiler

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Dayamaktan keyif alanlar layk atabilir mi arkadaşlar 10 dakka sonra çok farklı bir haz vermeye başlıyor. Müptelası oldum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)