Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yapan kurye abimiz , Sağlık çalışanları , Ekipman

Motovento
    REKLAM ALANI
    1996furkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Merhaba ,

Yaklaşık 2 saat önce İstanbul bahçelievler dereyolu mevkiinde bir kurye abimiz yolun kenarında duruyordu ki birşeylerin ters gittiğini anlayıp yanına gittim kaza yaptığını söyledi. Durumunu sordum dizleri ve göğüsünün ağrıdığını söyledi 60 kmh ile ıslak zeminde kasisi fark edemiyor arka freni kilitleyip yüz üstü sürükleniyor kafasında sway marka çene açılır bir kask vardı kaskın vizoru uçmuş çene aparatı paramparça olmuş biraz kurye abinin yanında durduktan sonra göğüş ve diz ağrıları artmaya başladığını farkettim ve yoldan geçen ambulansı çevirdim ambulansta ki sağlık çalışanı bayan oflaya puflaya ne olduğunu sanki afedersiniz boka bakar gibi baktı sizinle mi uğraşcam der gibi ne bu tavır afraya tafraya bak dedim tam sağlık çalışanı inerken kurye abi gönder gitsin dedi göndermedim bindirdik ambulansa hastaneye götürdüler.

Anlamıyorum arkadaşım sen bir yere bir vakaya gidiyor olabilirsin hastaneye gidiyor olabilirsin ki hastane yolun karşısında idi muhtemelen dönüp hastaneye gidecekti. Bir vakaya gidiyor olsan bile en azından birini yönlendir afra tafra yapmak nedir anlamıyorum orada yatan onunda eşi dostu olabilirdi sonuçta sağlık çalışanlarımıza minnettarız fakat bu tarz olaylar hiç etik değil.

Abimizle konuşmam neticesinde malum bilindik bir firmada kuryelik yapıyor. Yaklaşık 7 8 km lik bir yola sipariş için çıkıyor birazda buna sitem etti. Evine ekmek götürmese bu işi yapmıyacağından bahsetti çocukları için çırpınan bir abimiz bu abimiz Allah korusun orada düşüp kalsa o sağlık çalışanı hanımefendi gece yastığa başını rahat koyabilecekmiydi o tavırla cidden merak ediyorum yada soğuk kanlılık ile mışıl mışıl uyuyabilecekmiydi. Durdu mu evet durdu arkadaşlar ama 3 kere ne oldu sanki ne var be gibi konuştu o surat ifadesini o mimikleri ifade edemem o derece.

Kurye abimizi hastaneye gittikten sonra arkadaşlarının gelmesini bekleyip anahtarını teslim ettim durumunu sormuşlar hastanede iken çok şükür iyiymiş.

Abimizi ekipman konusunda biraz uyardım dünde bu konu hakkında forumda bir konu açmıştım 24 saat geçmeden böyle bir şeye tanıklık etmem bir kez daha gözümü açmama sebep oldu keşke kasklar ekipmanlar içinde bir denetim gelse ülkemize kurye abimiz biraz daha sürüklense kafasında ki çene açılır kaskın aparatı tamamen parçalanıp yüzünü paramparça edebilirmiş.

Şunu da farkettim bugün yolda gören %70 lik bir kısım motorcu arkadaşlarımız durup durumu sordu bir ihtiyacımız olup olmadığını bu beni çok mutlu etti. Motorcu dostluğuna ilk defa kanlı canlı şahit olmakta benim için mutluluk vericiydi
    kurubuzz, bursalıali, espresso ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı 1996furkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ,

Yaklaşık 2 saat önce İstanbul bahçelievler dereyolu mevkiinde bir kurye abimiz yolun kenarında duruyordu ki birşeylerin ters gittiğini anlayıp yanına gittim kaza yaptığını söyledi. Durumunu sordum dizleri ve göğüsünün ağrıdığını söyledi 60 kmh ile ıslak zeminde kasisi fark edemiyor arka freni kilitleyip yüz üstü sürükleniyor kafasında sway marka çene açılır bir kask vardı kaskın vizoru uçmuş çene aparatı paramparça olmuş biraz kurye abinin yanında durduktan sonra göğüş ve diz ağrıları artmaya başladığını farkettim ve yoldan geçen ambulansı çevirdim ambulansta ki sağlık çalışanı bayan oflaya puflaya ne olduğunu sanki afedersiniz boka bakar gibi baktı sizinle mi uğraşcam der gibi ne bu tavır afraya tafraya bak dedim tam sağlık çalışanı inerken kurye abi gönder gitsin dedi göndermedim bindirdik ambulansa hastaneye götürdüler.

Anlamıyorum arkadaşım sen bir yere bir vakaya gidiyor olabilirsin hastaneye gidiyor olabilirsin ki hastane yolun karşısında idi muhtemelen dönüp hastaneye gidecekti. Bir vakaya gidiyor olsan bile en azından birini yönlendir afra tafra yapmak nedir anlamıyorum orada yatan onunda eşi dostu olabilirdi sonuçta sağlık çalışanlarımıza minnettarız fakat bu tarz olaylar hiç etik değil.

Abimizle konuşmam neticesinde malum bilindik bir firmada kuryelik yapıyor. Yaklaşık 7 8 km lik bir yola sipariş için çıkıyor birazda buna sitem etti. Evine ekmek götürmese bu işi yapmıyacağından bahsetti çocukları için çırpınan bir abimiz bu abimiz Allah korusun orada düşüp kalsa o sağlık çalışanı hanımefendi gece yastığa başını rahat koyabilecekmiydi o tavırla cidden merak ediyorum yada soğuk kanlılık ile mışıl mışıl uyuyabilecekmiydi. Durdu mu evet durdu arkadaşlar ama 3 kere ne oldu sanki ne var be gibi konuştu o surat ifadesini o mimikleri ifade edemem o derece.

Kurye abimizi hastaneye gittikten sonra arkadaşlarının gelmesini bekleyip anahtarını teslim ettim durumunu sormuşlar hastanede iken çok şükür iyiymiş.

Abimizi ekipman konusunda biraz uyardım dünde bu konu hakkında forumda bir konu açmıştım 24 saat geçmeden böyle bir şeye tanıklık etmem bir kez daha gözümü açmama sebep oldu keşke kasklar ekipmanlar içinde bir denetim gelse ülkemize kurye abimiz biraz daha sürüklense kafasında ki çene açılır kaskın aparatı tamamen parçalanıp yüzünü paramparça edebilirmiş.

Şunu da farkettim bugün yolda gören %70 lik bir kısım motorcu arkadaşlarımız durup durumu sordu bir ihtiyacımız olup olmadığını bu beni çok mutlu etti. Motorcu dostluğuna ilk defa kanlı canlı şahit olmakta benim için mutluluk vericiydi
    Bilenler daha iyi aciklayacaktir, 112 Acil servisinde calisan bir forum uyesi vardi diye hatirliyorum.

Soyle ki Turkiye'de ambulanslar kafasina gore davranamaz, il saglik mudurlugune bagli bir merkezden yonetilirler her sehirde. 112'ye gelen telefonlar aciliyete, olayin buyuklugune gore o merkeze gonderiliyor, merkez kac arac gidecek, hangi arac gitsin vs ayarlamaya calisiyor.

Sizin gordugunuz gibi bir durumda ne yapiyorlar bilemiyorum, olayi merkeze bildirip inisiyatif aliyor da olabilirler. Ama daha ciddi bir durumdaki insana da yardimci olamayabilirler eger basit seylerle mesgul olurlarsa. Sizin gordugunuz durumun basit oldugunu soylemiyorum, yanlis anlasilmasin.
    1996furkan ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilenler daha iyi aciklayacaktir, 112 Acil servisinde calisan bir forum uyesi vardi diye hatirliyorum.

Soyle ki Turkiye'de ambulanslar kafasina gore davranamaz, il saglik mudurlugune bagli bir merkezden yonetilirler her sehirde. 112'ye gelen telefonlar aciliyete, olayin buyuklugune gore o merkeze gonderiliyor, merkez kac arac gidecek, hangi arac gitsin vs ayarlamaya calisiyor.

Sizin gordugunuz gibi bir durumda ne yapiyorlar bilemiyorum, olayi merkeze bildirip inisiyatif aliyor da olabilirler. Ama daha ciddi bir durumdaki insana da yardimci olamayabilirler eger basit seylerle mesgul olurlarsa. Sizin gordugunuz durumun basit oldugunu soylemiyorum, yanlis anlasilmasin.
    tabi ki de anlıyorum fakat tepkim tamamen o görevli arkadaşın tavrına idi yanlış anlışılmasın lütfen tabi ki herşey bildiğimiz gibi olmayabilir fakat orada ki kurye abimizin o durumda gönder gitsin demesi beni benden aldı biraz

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Son 10 ayda yaşadıklarımdan sonra sağlık çalışanlarından soğudum. Bir çoğu insanlıktan çıkmış vaziyette.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı YasinC adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 10 ayda yaşadıklarımdan sonra sağlık çalışanlarından soğudum. Bir çoğu insanlıktan çıkmış vaziyette.
    anlat dinleyelim

Scrambler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB250R '20 / Brixton BX125X '18
    112 Komuta - Acil vaka hemen çıkın (hasta arrest olmuş lokasyon 500 metre ileride.)
    Ambulans şoförü- ambulansı yıkıyoruz çıkamayız.

112 Komuta - Acil vaka hemen çıkın (yüksekten düşme-çocuk-muhtemel kırık ve boyun hasarı)
    ATT - Ben yemek yemeden şurdan şuraya gitmem diğer istasyon çıksın. Babamın oğlu gelsin çıkmam(diğer istasyon 5 km uzaklıkta)

112 Komuta- Acil vaka hemen çıkın(65 yaş nabız olmadığı söyleniyor)
    ATT- hemen çıkıyoruz.(olay yerine ulaşınca komutayı ararlar; hasta ex, ölüm sertliği var, ayrılıyoruz.)
    Komuta - Hayır CPR yapın.
    Cpr yapılır hastanın nabzı düzelir. Hastaneye kaldırılır ve yaşar.

Bunlar tamamen yaşanmış olaylardır. Öyle youtube’da vakaya yetişmek için ralli yapan ambulans şoförü dayıları görüp hepsini öyle sanmayın. Çok yakınım 112 KKM’de Dr. Daha bir sürü yazarım bunun gibi.

Bunlara söylenecek çok şey var. Bir kere bu kutsal ve fedakarlık gerektiren bir meslek. Bu kadar kalpsiz, içgörüsüz ve hatta şerefsizsen bu mesleği yapma. Ve maalesef çoğu liyakat yoksunluğundan kaynaklı işe girenler. Parti başkanlarının akrabaları ambulans ile il dışı hastaneye sevke taşınır. Sen kalp krizi geçirip o boş işlere kullanılan ambulansları beklerken ölürsün. Ülkenin gerçekleri maalesef.
    Dipnot: İşini hakkıyla yapan sağlık çalışanlarımızı tenzih ederim.
    kurubuzz bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Benden de gelsin o zaman;

Calistigim binanin alt katinda genelde ambulans hizmetinde olan panelvan ureticisinin yetkili servisi var. Il saglik mudurlugu ayni gun ve saatte 3 aracini da bakima gondermis. Terastan bir baktim 3 aracta yatiyor oyle, sira bekliyor. Teker teker gonderselermis keske dedim kendi kendime.
    1996furkan bunu beğendi.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Bu kaza yapan abimiz görüyorsa geçmiş olsun.
    Ayrıca sağlık çalışanlarını sosyal medyadan kötülemek zarardan başa bir şey getirmiyor zannımca.
    Eğer önemli bir durum varsa gerkli mercilere şikayet denenmeli. Eğer çözüm bulunamadıysa belki o zaman şikayet denenebilir.
    Diğer türlü çok saygıdeğer bir meslek grubun mensuplarına karşı genel bir algı oluşmasına sebep olunabilir.
    1996furkan ve bursalıali bunu beğendiler.

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kaza yapan abimiz görüyorsa geçmiş olsun.
    Ayrıca sağlık çalışanlarını sosyal medyadan kötülemek zarardan başa bir şey getirmiyor zannımca.
    Eğer önemli bir durum varsa gerkli mercilere şikayet denenmeli. Eğer çözüm bulunamadıysa belki o zaman şikayet denenebilir.
    Diğer türlü çok saygıdeğer bir meslek grubun mensuplarına karşı genel bir algı oluşmasına sebep olunabilir.
    haklısınız beş parmağın beşi de bir değil konunun bütün sağlık çalışanlarına yansıtmak yanlış bir düşünce yapısı ve konunun bütün sağlık çalışanlarına maal edilmesi beni de üzer insan bu gibi durumlarla karşılaşınca bunun dile getirilmemesi bir o kadar da zor oluyor her kamu mesleğinde olduğu gibi işini düzgün isteyerek severek yapmayan bir çok vatandaşımız mevcut kendi mesleğimden ötürü vergi dairesi ve sosyal güvenlik kurumlarıyla içli dışlıyım bu tavırı vergi dairesinde de gördüm ve vergi dairesinin ortasında kendini beğenmiş insanlara üst sekmentten baktığı sanan zavallı bir memurla tartışmıştım konusu ise şu işimi yapacak memuru ilgili serviste sordum o hanımefendiye yönlendirdiler konudan da bahsetmiştim ilgili hanımefendiye gittiğimde bana şu cevabı verdi bu benim mi işim benim işim değil neden bana geliyorsun şuraya git bunu öyle bir şekilde yükek bir ses ve tonlamayla ifade etti ki sanki ben aşağılık bir insanım kendisi beni ezebilecekmiş aşağılayabilecekmiş gibi bir ego ile yaklaştı orada ağzının payını verince pıstı kaldı birşeylere de sesimizi çıkarmazsak inanın bu durumlar tekrar tekrar önümüze çıkıyor herşeyin herkesin önüne geçebilirmiyiz tabi ki de hayır geçemeyiz ama sesimizin çıkması gerektiğini düşünüyorum aslında platformu burasıda değil sadece başımdan geçen bu olayı sizlerle de paylaşmak istedim konunun farklı yerlere gitmesini bende istemem.

Patronumun başından geçen olayıda anlatayım kısa bir şekilde : Patronum Sgk ya gidiyor fotokopi işi var ilgili memur sadece suriyelilerin kini çekiyoruz dışarıda kırtasiyeden çektirin diyor bizim patronda ver yansın ortalığı birbirine katıyor müdürüne şefine kadar geliyor özür dileniyor ve oradaki diğer meslek mensubu arkadaşlar da işini görüyor vatandaş da işini görüyor.

Ben orada ambulansı göndermiş olsam belki abimizin başına birşey gelse vicdan azabı çekerdim.
    emenyasin bunu beğendi.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Furkan kardeşim. O kurye abin ,kendim, motosiklete gönül vermiş tüm dostlar ile yüreğinde insan olma vicdanını merhametini taşıyan tüm insanlar adına sana teşekkür ediyorum. Allah razı olsun kardeşim...
    1996furkan bunu beğendi.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Ülkede ne düzgün ki bu düzgün olsun. Hastanenin önünde araba çarptı bana. Bacağımı kıpırtamıyordum. Ambulans geldi ve uzaktaki hastaneye götürdü. Beyin yok işte burdan anlayın

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı Samet Ağır adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Furkan kardeşim. O kurye abin ,kendim, motosiklete gönül vermiş tüm dostlar ile yüreğinde insan olma vicdanını merhametini taşıyan tüm insanlar adına sana teşekkür ediyorum. Allah razı olsun kardeşim...
    Allah cümlemizden razı olsun Güzel yorumlarınız için ben teşekkür ederim yerimde kim olsa aynı şeyi yapardı diye düşünüyorum hepimiz aynı durumda olabilirdik ki Allah bu sevdaya gönül vermiş kimseyi bu duruma düşürmesin

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    anlamadığım bir durum var neden kaza yapan abimizi görür görmez 112'yi aramadınız ? yoldan ambulans çevirmek biraz garip geldi. böyle bir durumda ilk iş 112'yi aramak olmalı kanımca. yoldan geçen ambulansın başka bir işi de olabilir taksi değil ki yoldan çeviresin

Motosikleti
    CF MOTO 250CLX
    Alıntı pring adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlamadığım bir durum var neden kaza yapan abimizi görür görmez 112'yi aramadınız ? yoldan ambulans çevirmek biraz garip geldi. böyle bir durumda ilk iş 112'yi aramak olmalı kanımca. yoldan geçen ambulansın başka bir işi de olabilir taksi değil ki yoldan çeviresin
    Abiyi gördüğümde fiziksel olarak ciddi bir durumu yoktu konuştukça durumunu anlamaya çalıştım sohbet ettik ayaktaydı ağrıları arttı kendisine sordum arkadaşlarım şimdi geliyor götürürler dedi arkadaşlarını beklerken bir anda iki büklüm kaldı oturtturdum o sırada ise ambulans geçiyordu abi çevireyim dedim böyle olmaz dedim ambulansı çevirdim yaşadığım herşeyi keşke size televizyon izler gibi izletebilsem veya aktarabilsem fakat teknoloji bu denli gelişmedi henüz yazımı okuduysanız eğer kendimde belirttim ambulans vakaya da gidiyor olabilir en azından bir yönlendirme yapabilir o anda haklısınız taksi değil fakat benim ifrit olduğum konu ambulansta ki hanımefendinin tavırıyla alakalı idi. O hanım efendi ben şuan acil bir vakaya gitmek durumundayım ambulans yönlendiriyorum dese başım gözüm üstüne arar bizde ambulans isterdik olay bu şekilde gelişti.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)