Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Manuel vites motor kullanmanın ne mantıgı var

Motovento
    REKLAM ALANI

motoru manuel vites kullananlar!. Rahatlık varken neden zorluk seçilir anlamam. Scooter motorlarda sadece elini ve gözünü kullanmak varken manuel motorda bir el debriyajda kalacak ayakların bir tanesi vites atacak uzuvların hepsini neden kullanıp zora girilir ki anlamam. Mis gibi scooterlar varken sadece gaz ver gitsin mantığıyla istediğin yere gidilir.

İlk motorum revival ilk acemiliğimi scoterla attım ve bundan sonra scoterla devam edicem. Sadece manuel vitesi ehliyet alırken kullanıcam . Yarın öbür gün yükseltmeyi düşünürsem lazım olucak ehliyet şu an 50 cc kullanııyorum ve hedefimdeki motorda nmax yada xmax scoterlar baba scoterlar bunlar. onlar için maalesef ehliyet gerekiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı mourad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru manuel vites kullananlar!. Rahatlık varken neden zorluk seçilir anlamam. Scooter motorlarda sadece elini ve gözünü kullanmak varken manuel motorda bir el debriyajda kalacak ayakların bir tanesi vites atacak uzuvların hepsini neden kullanıp zora girilir ki anlamam. Mis gibi scooterlar varken sadece gaz ver gitsin mantığıyla istediğin yere gidilir.

İlk motorum revival ilk acemiliğimi scoterla attım ve bundan sonra scoterla devam edicem. Sadece manuel vitesi ehliyet alırken kullanıcam . Yarın öbür gün yükseltmeyi düşünürsem lazım olucak ehliyet şu an 50 cc kullanııyorum ve hedefimdeki motorda nmax yada xmax scoterlar baba scoterlar bunlar. onlar için maalesef ehliyet gerekiyor.
    Motoru vurdurarak çalıştırmak zorunda kaldığında göreceğim ben seni :D
    AzÇok, bursalıali, HRider ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Cevap veriyorum : Herkesin hayatına kimse karışamaz ! Kimisi rahatlık sever, kimisi devri kendisi ayarlamayı sever..

kendi yaptıgımız seyi onaylatmaya ne kadar meraklıyız milletce

arada revival marşla çalışmadığı zamanlar vurduruyorum üstad güzel oluyor

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arabada da vardır bu, kimisi manuel sever.

Ben dur kalk süreçleri hariç kırmızı ışıktan sonra çat çat 1 -2 -3 - 4 e geçme ve hızlanma sürecine bayılıyorum
    recaip bunu beğendi.

Scooter motorunda ikdut 8 yıldır vitesli kullanıyorum ama şuan motor alsam yine vitesli alırım kesinlikle çünkü scooter kullanmak bana çok sıkıcı geliyor sanki motor beni kullanıyor gibi hissediyorum birazda mekanik işleri sevdiğimden altımdaki makineye hükmetmek hoşuma gidiyor yani tamamen zevk meselesi.gecen sene sıfır araç aldım onu bile manuel tercih ettim birde İstanbul'da yaşıyorum oradan hesap edin 😀

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sen skutırı motosiklet mi zannediyordun güzelim?
    bursalıali, HRider, desertseek ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MT-09 SP
    Mt-09'un yanına günlük işlerimi görmek için nmax aldım ve kendime boşuna eziyet ediyormuşum dedim. Scooterin pratikliğini ve rahatlığını hiçbir vitesli motosiklet veremez. Vitesli motosikletin zevkini ve sürüş keyfini de hiçbir scooter veremez. Belki DCT NC 750 bu ikisini aynı anda biraz verebilir. Scooterin pratikliğini bu yaşımda yeni keşfettim. Scooter insanın eli ayağı oluyor. O yüzden amacı vitesli motosikletten farklı bir hal alıyor. Daha önce scooter karşıtıydım ama vitesli motosikletler trafikte çileymiş.
    Bu tartışma bir yere varmaz yani. İkisinin de dezavantajları ve avantajları var ama scooter çok başka birşey. Paraya sıkışsam ve ikisinden birini satacak olsam ikisine de kıyamam sanırım.
    espresso bunu beğendi.

recaip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    amannn scooter deme bana ne o öyle "zigon sehpaya oturmus icguveysi gibi"
    pea, atalayalper, bursalıali ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kampa yayla ya dağa hiç çıkmasam afrika yı manuel değil dct alırdım gerçekten asfaltta veya şehir içi trafiğinde manuel saçma oluyor
    şehir içinde cub kullanıyorum ucuz diye
    yoksa 22000 tl verip spacy almak isterdim 2 yıl onu da kullandım vız vız süper di
    otomatik candır manuel heyecan

yorumların çoğu manuel vites kullanmak zevk diyor zevk iiçin çile çekilir mi her şeyi kolaylaştırmak varken

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    yarım debriyaj ne demek bilmeyen biri başlık açmış

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Vallahi bu güzeldi :D

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Bir küçük vitese inildiğinde motorun 7000 devire çıkması, sesinin değişmesi, atağa kalkması. Anlayamazsınız...
    bursalıali ve HRider bunu beğendiler.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    manuel vites araba kullanmakla çok farklı bence motor.
    araba çok yorucu olabiliyor ama motorda şahsen ben hiç yorulmuyorum. tabi scooter bambaşka rahatlıktır onu tartışmaya gerek yok.
    ben de xmaxciydim motora başlamadan önce ama vitesli aldıktan sonra aşırı hoşuma gitti.
    depoyu sıkma olayı bile hoşuma gidiyor benim(ncxde falan vitessiz olarak kullanılıyor ama yine de çoğunluk depoyu sıkmak ise vitesli demek)
    artı devir ayarlamak vitesle düşürerek fren yapmak da çok hoş.

bilmiyorum vitesi istediğim şekilde kullanmak da hoş anlatılmaz yaşanır.
    bazen 2 veya 3. viteste yüksek devir kullanıyorum çünkü canım öyle istiyor. sesinden falan değil mesele sadece keyfim. şahsen hiç yorulmuyorum istanbulda süren biri olarak ancak gel gelelim arabanın manueli çok yorucu.
    sanıyorum ki motorda manuel arabada otomatik adamıyım ben.

edit: yukarıda da yazılmış yarım debriyaj olayı da var. ben debriyaj ve gazla oynayak durduğum yerde bile milim milim oynayarak yere basmıyorum ayak ama bakıyorum tüm scooterlıların ayağı yerde her seferinde. benim de fantazim bu. ayağı yere koymayı sevmiyorum. aha işte bu da debriyaj sağ olsun.

scooter benim gozumde oyuncak

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

arada revival marşla çalışmadığı zamanlar vurduruyorum üstad güzel oluyor
    Scooterı nasıl vurduyorsunuz?
    mavzer-i bunu beğendi.
    [CENTER][B] Sosyal Medya Hesaplarımız[/B]

[URL="www.facebook.com/motosiklet.net"][B][COLOR="#0000FF"]MT Facebook [/COLOR][/B][/URL]

[URL="https://www.instagram.com/motosikletnet/"][COLOR="#FF0000"][B]MT Instagram [/B][/COLOR][/URL][/CENTER]

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250

Sadece scooter kullanmis biri olarak bile su yaptiginiz karsilastirmanin anlamsiz oldugunu soylemem gerekiyor. Amaclari farkli olan 2 araci birbiriyle karsilastirmak elma ile armut karsilastirmasi gibi.

Kaldi ki, bilmiyor olabilirsiniz dikkat etmemis olabilirsiniz belki ama buyuk cc motosikleti olan ve butcesi olan cogu kisi sehir ici icin scooter da sahibi oluyor. Her ikisini farkli amaclarla kullanmis oluyorlar, bir bildikleri vardir herhalde?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    edit: yukarıda da yazılmış yarım debriyaj olayı da var. ben debriyaj ve gazla oynayak durduğum yerde bile milim milim oynayarak yere basmıyorum ayak ama bakıyorum tüm scooterlıların ayağı yerde her seferinde. benim de fantazim bu. ayağı yere koymayı sevmiyorum. aha işte bu da debriyaj sağ olsun.
    Oyle bir sey yok. Yetenek ve tecrubeye bagli olarak scooterla da sizden daha uzun sure ayagini yere basmayacak biri cikar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:07 ----------

Alıntı blntyldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter benim gozumde oyuncak
    Scooter var scooter var.

https://www.aprilia.com/nz_EN/models...V-850-abs-atc/
    natijax, espresso ve MR.BERK bunu beğendiler.

sallami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Downtown350i/Dominar 400
    Her olayda bir mantık aramak niye? Zevk meselesi. Tartışılmaz.
    xtrafrozen ve bursalıali bunu beğendiler.

MotoWrestler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251,Kuba Rx9 100
    Manuel motorun keyfini scoterciler pek bilmez, ilk olarak manuelle başladım hiçbir sorun yaşamadım.Ehliyet sınavında millet ıkınırken ben çicek gibi kullandım geçtim. Dik yokuşta, bayırda manuel keçi gibi çıkar, torkludur, güçlüdür.Manuel candır, manuel emektir, manuel motor gibi motordur. Iki parmak debraj yapmayanlar bu keyfi bilemez!

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler