Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CBR 250 ayna

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar elimizdeki CBR 250 nin gene aynası kırıldı (eski kasa) ve bu sefer daha farklı ayna almak istiyorum zaten standart aunayalar kapatıp açılmıyor biliyorsunuz ona uygun değil ben de böyle bir auna buldum o sorun bunda olur mu bu aynayı kullanan var mı içinizde ben uzun olanı alacağım n11.com'dan CBR 125-250-600 AYNA KISA VE UZUN MODEL seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/modifiye-urunle...del-P481400048

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Bunlar Aliexpress ürünü tırt aynalar, aynısını ben de yedek olsun diye 2008-Er6F'e almıştım. Taktığım gün söktüm, çok dandik. Ayna kısmı sanki cam değil de böyle ince, cam gibi olmayan,adi bir şeydi.

Siz ne öneriyorsunuz hocam, ben hem ucuz hemd katlanma muhabbeti yüzünden bunu tercih edecektim ama siz böyle diyince şüphelendim

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Orjinalinden şaşmayın derim. Ayrıca orjinal aynaları kapatılıp açılabiliyor, eğer kapanıp açılmayan veya bu yapılırken civatası gevşeyip boşa çıkan bir aynaysa emin olun ki orjinali değil. Biraz irice ve çirkin de görünse motosikletinizde en rahat edeceğiniz ayna orjinali olacak emin olun.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı muhammetapy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz ne öneriyorsunuz hocam, ben hem ucuz hemd katlanma muhabbeti yüzünden bunu tercih edecektim ama siz böyle diyince şüphelendim
    Siz bana bakmayın, ben orijinalciyim. Bu dediğiniz aynaları mutlu mesut kullanan bir çok Cbr ve Er6F kullanıcısı var. Lakin yanılıyorsam düzeltsinler bu aynalar alyan vidasını gevşetmeden katlanmıyor. Yani trafikte katlayayım derseniz sağa çekip alyanla vidayı gevşetmeniz gerekecek.

cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Benim CBR125'e takmıstım bunlardan. Bunlar kısa tip ayna. Orjinal ayna daha uzun haberin olsun.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orjinalinden şaşmayın derim. Ayrıca orjinal aynaları kapatılıp açılabiliyor, eğer kapanıp açılmayan veya bu yapılırken civatası gevşeyip boşa çıkan bir aynaysa emin olun ki orjinali değil. Biraz irice ve çirkin de görünse motosikletinizde en rahat edeceğiniz ayna orjinali olacak emin olun.
    Orijinal ayna vidası aç kapa yaptıkça gevşiyor doğal olarak ama sıkarken hemen yalama oluyor o yüzden helicoil attırdım hep.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ben de onu izah etmeye çalışıyorum. Orjinal gevşemiyor, yalama da olmuyor. En azından benimki senelerce olmamıştı ve katlanıyordu, gevşeme dahi yoktu. Tek kusuru katlarken acaba kırılacak mı diye düşünmeden edemeyeceğim kadar sıkıydı ama asla bozulmadı.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Ben de onu izah etmeye çalışıyorum. Orjinal gevşemiyor, yalama da olmuyor. En azından benimki senelerce olmamıştı ve katlanıyordu, gevşeme dahi yoktu. Tek kusuru katlarken acaba kırılacak mı diye düşünmeden edemeyeceğim kadar sıkıydı ama asla bozulmadı.
    Servis yan sanayi satıyor o zaman ne diyim yada benim aldığım aynaların partisinde sorun vardı.

Gökhan_Aygün - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800X (RC60/2013)
    HONDA CBR 600F AYNA TAKIMI KISA A KALİTE 1. SINIF ÜRÜN 139,00 TL yerine 100,00 TL
    https://urun.n11.com/yedek-parca/hon...run-P305102525

HONDA CBR 250 AYNA TAKIMI KISA 120,00 TL yerine 105,00 TL
    https://urun.n11.com/yedek-parca/hon...isa-P479306565

İkisi de iş görür, bu modeller yandan vidalı üstten değil .. ben katlamak ile uğraşmak istemediğim için bunları kullanıyorum, zaten bir yere çarpamıyor ayna yeterince kısa, trafik için iyi .. bir de üst köşe noktalarına kör nokta aynası alırsan, güzelce kullanırsın ..

Alıntı Gökhan_Aygün adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HONDA CBR 600F AYNA TAKIMI KISA A KALİTE 1. SINIF ÜRÜN 139,00 TL yerine 100,00 TL
    https://urun.n11.com/yedek-parca/hon...run-P305102525

HONDA CBR 250 AYNA TAKIMI KISA 120,00 TL yerine 105,00 TL
    https://urun.n11.com/yedek-parca/hon...isa-P479306565

İkisi de iş görür, bu modeller yandan vidalı üstten değil .. ben katlamak ile uğraşmak istemediğim için bunları kullanıyorum, zaten bir yere çarpamıyor ayna yeterince kısa, trafik için iyi .. bir de üst köşe noktalarına kör nokta aynası alırsan, güzelce kullanırsın ..
    Bu aynalardan da kullandım hocam arkayı pek göstermiyorlar ama katlanma konusunda haklısınız

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:29 ----------

Şu an üstündeki yan sanayi ama bundan önceki orjinal di aynı sorun var di gene tabiki diğeri daha kaliteli ama sorunlu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:30 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz bana bakmayın, ben orijinalciyim. Bu dediğiniz aynaları mutlu mesut kullanan bir çok Cbr ve Er6F kullanıcısı var. Lakin yanılıyorsam düzeltsinler bu aynalar alyan vidasını gevşetmeden katlanmıyor. Yani trafikte katlayayım derseniz sağa çekip alyanla vidayı gevşetmeniz gerekecek.
    Maalesef orjinalini alacak durumum Yok şu an katlanma sorunu anlaşılan standart teşekkür ederim yorumlarınız için

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Hocam uzun ve kısa seçenekleri var siz kısa olanı almış olabilir misiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)