Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kornaya basarken farın sönüp geri gelmesi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Arkadaşlar merhaba motorum bajaj boxer ön farı komple led olarak aldık direk aküden de çektik. Fakat kornaya bastığım zaman hem korna sesi bir garip çıkıyor hem de uzun ya da kısa da olmaksızın anlık kısalık geri geliyor pıt pıt şeklinde motor daha 7500km de ve ilk sahibiyim aklıma sigorta geldi ama emin de olamadım nelere bakmam lazım ya da direk ustaya mı götüreyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sorun konjektörde olabilir.
    Konjektör, alternatörün ürettiği elektiriği düzenleyip, aküye gönderen sistem diye basitçe anlatabiliriz.
    Rölantide çalışırken gaz verip bıraktığınızda yine farlar pırpır ediyorsa konjektörü kontrol etmek, gerekli ölçümlerini yapmak gerekir.
    Konjektör arızasına genelde fazla akım çeken aksesuarlar sebep olur.

Motosikleti
    Yok hocam rölantide herhangi bir şey olmuyor sadece kornaya basınca yapıyor akım dalgalı geliyor muhtemelen ama ne yapacağımı bilemiyorum bu arada akü de yeni 7a lik Akü takılı sigorta olabilir mi acaba

Akü kutup başlarından multimetre ile ölçüm yapmanız mümkün mü?
    Normal şartlarda devir yükseldikçe gelen akımın artması gerekir. 13-14v sınırlarını genelde geçmez.
    Sigortanın amacı fazla akım çekildiği anda sigortanın yanarak devreyi korumasıdır. Sorun bence sigortada değil, öyle olsa hiç çalışmazdı.
    Led farlarınız fazla akım çekiyor olabilir, konjektör yeterli akımı sağlayamadığı için böyle bir problemle karşılaşıyor olabilirsiniz. Sorun beslemede gibi...

Motosikleti
    Sigortayı kontrol ettim sorun yok onda. Fakat korna bağlantısı gevşekti onu söküp elektriği verdiğimde hem korna hem far yanmadı kornayı tekrar bağladım bu sefer düzeldi ama yine kornaya basınca yapıyor

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Röle

Motosikleti
    Eyv hocam deneyeyim bunu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)