Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr 125 renk kodu

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    benim cbr 125im var kaza yapmıştım sol grenaj ve ön camurluk dab ya cizikler falan var bu yüzden boyatıcam boyatmışken diyorumki çamurluk ve arka kuyrugu kırmızya boyatim ama cevremde o kasa cbr 125 yok bu yuzden o kırmızı kısımın renk kodunu bilen vamrı aranızdan paylaşan olursa cok yardımcı olur bana yoksa bayrak kırmızısına boyatıcam
    bide ruhsata işletmek gerekirmi bu camurluk ve arka kuyruk kırmızı olunca

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Depo ve genel görüntüde ruhsattakinden farklı bir ana renk olmadıkça kimsenin dikkatini çekmiyor. Sizin için esas olan yan grenajlar ve depo rengi. Bu ikisinde ruhsata sadık kalırsanız sıkıntı yaşamazsınız. Hatta ruhsattaki ana renge bağlı kalarak tonunu veya matlığını değiştirerek de çok farklı seçenekler ortaya çıkartılabilir, yepyeni bir kombinasyon elde edilebilir. Bu da size oldukça esnek seçenekler tanır.

Doğru kullanırsanız tamamen farklı ve kendi zevkinize göre şekillenmiş bir motosiklet sahibi olabilirsiniz. Madem ki boyatacaksınız, neden standart bir şey, orjinali kodu arayasınız ki? Yerinizde olsaydım (ki projelerime denk geldiyseniz tamamen keyfimce hareket ettiğimi görebilirsiniz) motosikletimin orjinal ve örnek modifiye resimlerini bilgisayarımda farklı pencerelerde açar, başında dakikalarca hatta saatlerce oturur ve hayal eder, ne istediğimi anlamaya çalışıp onu yapmaya odaklanırdım.

İnanın çok daha güzel şeyler ortaya çıkartabilirsiniz. Standartlardan biraz kaçmakta yarar var.

İlle de kırmızı kuyruk derseniz, Bayrak kırmızısı, Ferrari kırmızısı veya Şeker kırmızısını kullanabilir hatta floresan kırmızı üzerine vernik uygulayarak floresan etkisini öldüreceğiniz ama etrafta kimsede olmayan bir renk elde edebilirsiniz. Zıt bir renk uygulayıp tam kurumasına izin verdikten sonra üzerine istediğiniz rengi kalın bir katman uygulayıp streç film ile kaplayıp streci dikkatlice veya bir ucundan çekerek çıkarttığınızda oluşan yapı da çok hoşunuza gidebilir. Bu tip dekoratif boyama tekniklerine de göz atabilirsiniz.

Madem ki fırsat çıktı, niyetiniz var... alternatifleri araştırıp değerlendirin, kendinizi standartlarla sınırlamayın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    başta bende farklı bişey düşündümde aklıma pek bişe gelmedi acıkcası yaparsamda cirkin durursa rezil olmayak sonra
    onu bunu geçtim motorum degerli benım acıkcası cok fazla deger veriyorum şu hayatda benı mutlu eden tek şey motoruma da cıyorum kotu bisey ortaya cıkarsa diye
    acıkcası bşata tamamen kırmızının şeker şkırmızısa boyatıp yan granajlara beyaz renk anka kuşu stickeri bastırıp onu yapıştırmayı dusundu mnasıl durur emın degilim sizinde fikrinizi alayım

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı bezor1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başta bende farklı bişey düşündümde aklıma pek bişe gelmedi acıkcası yaparsamda cirkin durursa rezil olmayak sonra
    onu bunu geçtim motorum degerli benım acıkcası cok fazla deger veriyorum şu hayatda benı mutlu eden tek şey motoruma da cıyorum kotu bisey ortaya cıkarsa diye
    acıkcası bşata tamamen kırmızının şeker şkırmızısa boyatıp yan granajlara beyaz renk anka kuşu stickeri bastırıp onu yapıştırmayı dusundu mnasıl durur emın degilim sizinde fikrinizi alayım
    Zevkler ve renkler tartışılmaz diye derin bir söz vardır. "Sen beğeniyor bize ..ok yemek düşer" in kibarcası olur kendileri.

Kim ne der diye düşünmektense kendi zevkinizi yaşayın derim. Eğer ki şüpheniz kendi yapacağınızda ise, o zaman iyi düşünüp araştırıp örneklere bakın öyle karar verin. Bu şartlarla deneyip yaptırdığınızda yaşayabileceğiniz pişmanlığınız, daha ileride "keşke" lerle geçecek olandan daha az canınızı yakar.

Bir de maliyet kısmını es geçmeyin. Yap(tır)acağınız iş bunun yüzünden yarım kalmasın, kalitesiz olmasın. Cebinize göre hareket etmeyi ihmal etmeyin, sonuçta motosikletinizin değeri yaklaşık olarak belli. Maddi olarak sorun yaşamıyorsanız özel renklerde de sorun yaşamazsınız, lakin özel renklere girilirse maliyet katlanarak artabilir ikaz etmek isterim.
    ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)