Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Boyalı motosiklette değer kaybı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşımın ısrarı üzerine motosikletimi arabasının arkasına koyduk (aracı tamire gidicekti dönüşte motosiklet ile döneriz dedi) hayır demek pek huyum olmadığı için kabul ettim arabadan indirirken motosikletimin çantası ve göstergenin grenajının boyaları kalktı. Boya konusunda çok titizim orjinal gibi olmazsa zımparalar yeniden yaparım. Motosikletimin sıfırı 80cc hali 14.800 tl ben satmak istediğim zaman 13.500-13.750 arasında satmayı düşünüyorum sizce fiyat düşüncem doğrumu motosikletim 380-400 km arasında.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    80cc motorda kimse kimse bakmaz boyaya falan. karenajını değiştir devam et. muhtemelen ucuzdur parçası.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    80 cc lik motorun bile boya takıntısı olan bir ülkede vay araba alacak adamın haline..

yurt dışı ilanlarına bakıyorum hiç birinde araç boyalıdır boyasızdır diye yazmaz. hatta oto ekspertiz siye bişey yoktur ülkelerinde. tabi bizdeki şerefsizler bol olunca maalesef sistem bu..
    Thesinner83 bunu beğendi.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80cc motorda kimse kimse bakmaz boyaya falan. karenajını değiştir devam et. muhtemelen ucuzdur parçası.
    Malesef granaj 150 tl çantası 500 tl. Boyarsam işçilik bana ait, boya 35 tl zımpara gazete dersek 50 tlyi bulur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    80 cc lik motorun bile boya takıntısı olan bir ülkede vay araba alacak adamın haline..

yurt dışı ilanlarına bakıyorum hiç birinde araç boyalıdır boyasızdır diye yazmaz. hatta oto ekspertiz siye bişey yoktur ülkelerinde. tabi bizdeki şerefsizler bol olunca maalesef sistem bu..
    Sizlerden bunu duyunca rahatlama geldi akşamları veya gün boyunca kafamdan çıkmıyorsu canımı çok sıkan bir konuydu ya satamazsam ya elimde kalırsa diye korkum vardı.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef granaj 150 tl çantası 500 tl. Boyarsam işçilik bana ait, boya 35 tl zımpara gazete dersek 50 tlyi bulur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:05 ----------

Sizlerden bunu duyunca rahatlama geldi akşamları veya gün boyunca kafamdan çıkmıyorsu canımı çok sıkan bir konuydu ya satamazsam ya elimde kalırsa diye korkum vardı.
    150 tl karenaj, 500 tl çanta çok diyorsan motora binme bence. gayet ucuz fiyatları. çok takık isen değiştir gitsin.

Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 tl karenaj, 500 tl çanta çok diyorsan motora binme bence. gayet ucuz fiyatları. çok takık isen değiştir gitsin.
    50cc lik çin malı motosiklet için fazla değilmi bahsettiğim fiyatlar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Nazarlık olsun, sıkmayın canınızı. Hem atalarımız "sakınan göze çöp batar" demiş.
    Erenkc91 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Erenkc91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımın ısrarı üzerine motosikletimi arabasının arkasına koyduk (aracı tamire gidicekti dönüşte motosiklet ile döneriz dedi) hayır demek pek huyum olmadığı için kabul ettim arabadan indirirken motosikletimin çantası ve göstergenin grenajının boyaları kalktı. Boya konusunda çok titizim orjinal gibi olmazsa zımparalar yeniden yaparım. Motosikletimin sıfırı 80cc hali 14.800 tl ben satmak istediğim zaman 13.500-13.750 arasında satmayı düşünüyorum sizce fiyat düşüncem doğrumu motosikletim 380-400 km arasında.
    300 - 400 km de motorunun satma planlarini simdiden yapiyon demek.

Kullanilmis ve ustelik boyasi kalkmis bir motoru alacagima 1000 tl fazla verip sifirini alirim zekicim..

Burdaki ustadlardan ogrendigim kadariyla anahtar degdimi motora yuzde 15 deger kaybediyomus.

Seninkinde boya da olacak..yuzde 30 asagi satabilirsin,olmasi gereken fiyat 10.000 tl civarinda yani..hadi 11.000 tl olsun daha fazla etmez.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Açıkçası sıfırı 15 lira olan motorun ikinci eline 12 den fazla vermem. Çin malı motorlarda değer kaybı daha fazla oluyor. Bahsettiğiniz fiyatlara satmak zor.
    Mal insana hizmet için var. Siz mala hizmet etmeyin, malınızın kölesi olmayın. Motosiklet bu düşer de kalkar da çizilir de

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    ülke bitmiş, fakir yunanistan, aç rusya, yıllar yılı savaş olan suriye de bile 0 aldığın araca oturduğun an yüzde 30 40 değer kaybediyor

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    motosiklet kullanıcısı malesef çok takıntılı hasar kaydı cizik vuruk kırık boya yandı gülüm keten helva o motora 7500 tl bile vermezler
    ben 2015 te nc ile kaza yaptım ön takım değişti 5000 tl hasar kaydı vs motoru birine sattım adam beni 3 yıl sonra aradı dedi ki bunun hasar kaydı ne kadar ki satarken söyledim zaten kendisi ile sürekli konuşuyoruz irtibat haliindeyiz sonra bana kaç para eder diye sordu
    bende 1 ay sonra arayıp bana sat dedim geriye YOO BEN SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUM DEDİ
    diyecektim bak önden kazalı motosikleti kitleyecek başka salak bulamassın ama demedim
    kendim kaza yaptığım için sıkıntı yapmazdım ama cidden önden kazalı motoru kolay kolay kimse almaz

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Motorumu senede birkez boyuyorum. 😀 değer kaybı vs hiç umrumda olmadı zaten. Araba alırken boyaya değişene baktırmamıştım. Onuda bu sene boyattım temiz dursun diye. Çok saçma geliyor bana bu işler. Orjinal boyayla harabe gibi durana kadar boyalı düzgün dursun.

Zaten 80 cc motorda kimse boyaya filan takılmaz. Örneğin 1200 gs gibi bi motorda boya düşme kalkma aranabilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)