Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

mt07 yıllık bakım saçmalığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Arkadaşlar motorum 7000km de 1 ay sonra yıllık bakımı geliyor,10 bin bakımada bir şey kalmadı.Bugün servisi aradığımda 2 bakımında ayrı olduğunu söyledi,ben 1 ayda 3 bin km yapamam hem yıllık bakım hem 10 bin bakım için mi gidicem şidmi ben bu servise bilgisi olan varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yapılan şeyler aynı ise 2 kere gitmenizin mantığı nedir hiç düşündünüz mü?
    ozan1991 bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Sizi koparmaya çalışıyorlar hocam sanki, normal bakım için 10.000'e varamadan hiç servise gitmeden bir yıl doldurursanız servis sizi arayıp diyor ki, kardeşim nerede kaldın biz taş mı yiyelim? Rodaj bakımı da 1000 km ya da 1 yıldır mesela. Önce hangisi gelirse.
    ozan1991 ve maktama bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Garantiden çıkmasını istemiyorsanız başka alternatifiniz yok, garanti sizin için önemli değilse 10000'de bakıma sokarsınız. Gerçi 11 ayda 7000 km yapmışsanız kalan 3000 km.yi bu mantıkla 4-5 ayda anca yaparsınız. 4-5 ayda bir bakım da kötü birşey değil.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiden çıkmasını istemiyorsanız başka alternatifiniz yok, garanti sizin için önemli değilse 10000'de bakıma sokarsınız. Gerçi 11 ayda 7000 km yapmışsanız kalan 3000 km.yi bu mantıkla 4-5 ayda anca yaparsınız. 4-5 ayda bir bakım da kötü birşey değil.
    haziran 29 da 1 sene oluyor ben o zamana kadar 8500 filan yaparım 10 bin bakıma almazlar mı peki
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

Motosikleti
    2018 Street Triple R
    Garip geldi bana biraz, ya x km dolduğunda ya da yılda bir girmiyor mu motor bakıma sizin yıl daha önce dolmuş.

Motosikleti
    Alıntı BarışN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garip geldi bana biraz, ya x km dolduğunda ya da yılda bir girmiyor mu motor bakıma sizin yıl daha önce dolmuş.
    evet yıl önce doldu tekrar 10 bin bakımdan muaf olmam gerektiğini düşünüyorum muhtemelen ben yılda 10 bin yapamam hiç bir zaman yılda 1 bakıma soksam yeter diye düşünüyorum ama bana garanti dışı kalır diyor
    Sevmek için yaşlanmayı,frene basmak için yolun bitmesini bekleme..

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    7000 den sonra tekrar 10 binde bakımına girmenize gerek yok servis sizi yemiş. Yıllık bakımı yaptırdıktan sonra tekrar 10 bin bekleyeceksiniz

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haziran 29 da 1 sene oluyor ben o zamana kadar 8500 filan yaparım 10 bin bakıma almazlar mı peki
    İnanın bilemeyeceğim ama garanti kavramının gerektirdiği birşey olsa zaten 1 sene ve 7000 km.de birşeyler ortaya çıkardı. Ha 2. el değeri bozulmasın derseniz de çok popüler bir motor kullanıyorsunuz, pert olanları bile yüksek fiyattan gidiyor. Ben yerinizde olsam 10.000'de mi bakımım geliyor 10.000'de sokardım bakıma.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizi koparmaya çalışıyorlar hocam sanki, normal bakım için 10.000'e varamadan hiç servise gitmeden bir yıl doldurursanız servis sizi arayıp diyor ki, kardeşim nerede kaldın biz taş mı yiyelim? Rodaj bakımı da 1000 km ya da 1 yıldır mesela. Önce hangisi gelirse.

Motosikleti
    R18-H2SX-MRR-BRBS1300R
    Ben rodajımı tamamlayamadım. En son 1 yıl olucaktı dedim az gezdireyim 800 km yapıp soktum bakıma. Fakat km'niz gelmedende gayet 10.000 bakımına girebilmelisiniz. Buna karşı çıkarlarsa başka yetkili servise bakmanızı öneririm.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    YETKİLİ SERVİS KURALLARI GERİĞİ GİBİ Bİ SAÇMALIK UYDURMUŞLAR

Arkadaşlar motorum 7000km de 1 ay sonra yıllık bakımı geliyor,10 bin bakımada bir şey kalmadı.Bugün servisi aradığımda 2 bakımında ayrı olduğunu söyledi,ben 1 ayda 3 bin km yapamam hem yıllık bakım hem 10 bin bakım için mi gidicem şidmi ben bu servise bilgisi olan varmı?
    Hocam bakım aralığınız 10000 km de bir olarak gözüküyor. Kaç ayda doldurdugunuzun önemi yok. Ayriyetten yılda birkez de yıllık bakım yazıyor.
    Bu bizim ülkemize özgüdür kesinlikle. Bakımdan extra para kazanmak için yapıyorlar. Diğer ülkelerdeki bakım periyotları ile ülkemizdeki bakım periyotları farklı.
    İngilizce bakım aralıklarına baktım. 10000 km'de bakım aralığı var. Yıllık bakım gözükmüyor.
    Mesela 10000 de bir yağ değişimi yazıyor. 20000 de Buji değişimi. Yağ filtresi 20000 de gözüküyor.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    https://ownersmanuals2.com/yamaha/mt07-2015-kullanim-kilavuzu-67671

Yıllık bakım ile normal bakımı denk getireceksiniz hocam.
    Ama ikisini bir arada yaptık diye sizden iki bakımın parasını da alabilirler çoğu servis dolandırıcı zaten .
    Başka bir servise gidin bence senesi dolunca 10000 km olmamışsa bile yıllık bakım için geldiğinizi söyleyin fiyatını sorun en sonunda da bölgenizi kaşeletin.

Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Piyanocu malı ucuza veriyor ama sonradan öpüyor demek ki.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Yıllık bakım olayı dünyanın her yerinde hem motosiklet hem araba için var. Bizim ülkemizde bakım denilince yağ ve yağ filtresi dışında akıllara başka birşey gelmediği için saçmalık olarak görülmesi normal. Gelişmiş ülkelerde bu bakım mevzusu kitabına uygun şekilde saatlerce sürdüğü için her yıl kontrol edilmesi gereken parçalar var. Yağın ömrü 1 yıldan fazladır azdır tartışılır ama hazır servise gitmişken yıllık bakım adı altında yağ bakımı da yapılır. Türkiye'deki servislerde kontrol edilmesi gereken hiçbir şey kontrol edilmez. Eski yağı salıp yeni yağı doldurup üstüne de malzeme hariç 300 lira işçilik alıp gönderirler.

Sizi yanlış anlamadıysam servis yanlış bilgilendirmiş. 10 bin km veya 1 yıl hangisi daha önce gelirse ona göre bakıma sokarsınız. Yıllık bakımdan sonra tekrar 10 bin km veya 1 yıl şartı geçerli olur. 7 binde yıllık bakıma gidip 10 binde de periyodik bakıma girilme durumu olmaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    yok öyle bir şey.art niyet aramıyorum anlaşamama sorunu diyorum o kadar olamaz çünkü.diyelim motor 1500 km de 2 sene binmedim 20bin bakımına mı giricek 7000 km sürdünüz 1 sene doldu yıllık bakımda değişicek rutin parçalar vs var,ama birde 10bin km de değişecek parçalar var.siz 7000 kmde yağ bakımı yaparsınız yıllık bakımı yani.3000km sonra atıyorum buji değişecektir onu yaptırırsınız.daha erkende sokabilirsiniz 10k bakım işine o sizin bileceğiniz iş tabi.arkadaşlar diretiyorsa direk yamaha türkiyeyi arayın şikayet edin bayide de sesinizi yükseltin.
    ben pandemiden dolayı rodaj bakımından sonra 1 senede 2500km sürdüm.3500kmde motor 1 sene doldu hatta 1 ayda ben beklettim yıllık bakımına soktum yağım değişti o kadar.hava filtresi falan aynı bu sene gittiğimde onları değiştircem mesela.

İşin komik yanı MT 07 gibi bir motora yarı sentetik yağ koyuluyor. Millet CBF YBR vb. düşük cc motosikletlere tam sentetik , motul 7100 tavsiye ediyor. 3000 km de birde değişim yapıyor. 😂

Honda'ya kızıyorduk, insaflı çıktı.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)