Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT-07 için full sentetik : motul-ipone-castrol ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    07 ABS
    Merhabalar.Motorun 35k bakimi icin yag secmekteyim sizce aralarinda ki fark degiyor mu ? Motul koyup gecmelimiyim alisildiga devam edip ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cıbılduck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696
    Ben LiquiMoly alıyorum 1 yıldır. IPONE de kaliteli yağ. MOTUL bence çabuk yitiriyor etkisini.

Motosikleti
    V-Strom DL650
    Motul iyidir, benim kullanmadığım marka kalmadı, Repsol, Castrol, Elf, Yamaha'nın markası Yamalube'da iyi, İpone ile Motul aynı fabrikada üretiliyor galiba zaten. İpone da olur. Motul 7100 iyidir, gerçi kötü yağ markası yok.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Motul 300V 5W-30' u bir deneyin. Pahalıdır ve olması gereken sürenin yarısında değiştirmeniz gerekecek, bu konuda hassas olun. Yani 5.000' de değiştiriyorsanız 2500 km' yi bulduğu gibi değiştirmenizi öneririm, filtre ile birlikte. Bu maliyeti iki katının üzerine çıkartacak, farkındayım ama bir kez deneyin

Onun haricinde, eğer standart türden devam derseniz 7100' den şaşmamanızı öneririm.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    7100 e neredeyse denk yamahalube 15.50 full sentetik derim bende.şu an fiyatlarını bilmiyorum ama son servisimde full sentetik kullandım bu yağdan memnun kaldım bi önceki yarı sentetik 10.40 yamahalube idi.isterseniz yamahalube 4r modelide var o hakikaten harika bir yağ ama fiyatı fantezi denk gelirse şiddetle tavsiye ederim.ful sentetik koyunda ne koyarsanız koyun derim.motul 300v yarış motoru yağı bu motor ile uzaktan yakından alakası olmaz mt10 gibi bir motora gidebilir

ahmetsafir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam,

Uzun zamandır takip ettiğim bir yağ var putoline yurt dışında çok popüler türkiyede ise sanırım bajaj artık servislerde kullanmaya başladı ben 2-3 yağ değişiminden beri kullanıyorum çok beğendim motorun sesi gidişi ve çekişi değişti denemeni öneriyorum..

Yağın modelini bırakıyorum incelemeni öneriyorum.
    https://www.motosikletgaraji.com/put...-1l-motor-yagi

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7100 e neredeyse denk yamahalube 15.50 full sentetik derim bende.şu an fiyatlarını bilmiyorum ama son servisimde full sentetik kullandım bu yağdan memnun kaldım bi önceki yarı sentetik 10.40 yamahalube idi.isterseniz yamahalube 4r modelide var o hakikaten harika bir yağ ama fiyatı fantezi denk gelirse şiddetle tavsiye ederim.ful sentetik koyunda ne koyarsanız koyun derim.motul 300v yarış motoru yağı bu motor ile uzaktan yakından alakası olmaz mt10 gibi bir motora gidebilir
    Kullanıyorum, ciddi farkını da hissediyorum. Demek ki alakası varmış Tavsiye ederim
    ...

Motosikleti
    cıks
    petronas SPRINTA F900 10W-40 deneyen var mı?

Motosikleti
    07 ABS
    Tesekkurler oneriniz icin sagolun sagolun. Yari sentetik bir yağa 95 tl vermek pek dogru gelmedi (putoline)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)