Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yasaklarda motosiklet kullananmamaya çözüm ama abartmadan.

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    Öncelikle herkese selamlar.
    Kendimi tanıtayım ben Mert motosiklete bir gün binmeden duramayan bir insanım.Malum şuan yasaklar var hepimiz bu yasaklara uymak zorundayız.
    Keyfi motosiklet süren birisiyim çok fazla şehir içi km yapıyorum bu karantina dönemlerinde de binememek beni çok strese sokuyordu.
    3 gün önce izin almak için malum numarayı aradım ve sokak hayvanlarını beslemenin(Bulunduğunuz bölgeye yakın alanlarda)serbest olduğunu öğrendim.
    3 tane kedi besleyen ve hayvanları da seven birisi olarak dedim ben artık daraldım gideyim besleyeyim hem hava almış olurum.
    5 kilo kırıntı aldım(beyza piliçten 29 TL) bizim burada menekşe köyü var bulunduğum bölgeye yakın ve manzarası ve virajları muazzam(asfalt nekadar kötü olsada )
    Çıktım yola köpekleri besleye besleye gittim hem motosiklet kullanmış oldum hem şu dönemde yiyecek bulmakta zorlanacak hayvanlara bi nevide olsa yardımcı oldum hemde motosiklet sürerek kendimi çok iyi hissettim.Sizede tavsiye ederim.

DİPNOT:Anlattıklarımdan sakın şunu çıkarmayın ben 2 kilo et alayım dışarıda hayvanları beslemek için saatlerce dolaşayım bu değil bu bizede yakışmaz zaten.Bu anlattıklarımın toplamı max 30dakika.Ben bunu anlattım diye çıkıp saatlerce dışarıda durmanızı kast etmiyorum.
    Disturbed34, Vidos, Carbondioxid ve 8 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plakaya maske takip ek önlem olarak katlayıp çevirmeye girerken duracakmış gibi yapip uzuyorum. Üstelik izin kagidim var fakat affetmiyorlar mantıksız yapılan kısıtlamalardan dolayı ceza yemek akil isi degil. Hazir suan bulunduğum yerdeki yollar taze asfalt kaymak gibi gidiyo alet dayanamıyorum
    tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    motor sürememezlikten kafayı yemek üzereyim , evet 3 gün motor sürmeyince deliriyorum varmı itirazı olan. bana iyi geliyor. piskolojime ruhuma . bugun şeytan cık dedi herkes dısarsa arabayla motorla yürüme fırıl fırıl geziyolar. ama riske atamadım ceza ödicek lüksüm yok 50 kişü içinden beni durdurlar. hürriyetimi elimden alan herkese hakkım haram olsun.

Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakaya maske takip ek önlem olarak katlayıp çevirmeye girerken duracakmış gibi yapip uzuyorum. Üstelik izin kagidim var fakat affetmiyorlar mantıksız yapılan kısıtlamalardan dolayı ceza yemek akil isi degil. Hazir suan bulunduğum yerdeki yollar taze asfalt kaymak gibi gidiyo alet dayanamıyorum
    Nereler taze asfalt ya biz de bi tadına bakalım

Biz hiç tasvip etmiyoruz maganda işi bunlar :D Reis nolur nolmaz ikinci bir kontak anahtarı bulundur cebinde bazen fedai gibi atlayıp anahtarı alabiliyorlar ss makinaların hediyen olsun 😂

Motosikleti
    MT-09 SP
    Malum numarayı anlamadım ama polise denk gelirsen hayvan besliyormuşsun falan bakmaz kağıdın olmadığı için yazar geçer hiçbir şekilde itiraz da edemezsin bence riskli.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Yapma böyle şeyler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı desertseek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese selamlar.
    Kendimi tanıtayım ben Mert motosiklete bir gün binmeden duramayan bir insanım.Malum şuan yasaklar var hepimiz bu yasaklara uymak zorundayız.
    Keyfi motosiklet süren birisiyim çok fazla şehir içi km yapıyorum bu karantina dönemlerinde de binememek beni çok strese sokuyordu.
    3 gün önce izin almak için malum numarayı aradım ve sokak hayvanlarını beslemenin(Bulunduğunuz bölgeye yakın alanlarda)serbest olduğunu öğrendim.
    3 tane kedi besleyen ve hayvanları da seven birisi olarak dedim ben artık daraldım gideyim besleyeyim hem hava almış olurum.
    5 kilo kırıntı aldım(beyza piliçten 29 TL) bizim burada menekşe köyü var bulunduğum bölgeye yakın ve manzarası ve virajları muazzam(asfalt nekadar kötü olsada )
    Çıktım yola köpekleri besleye besleye gittim hem motosiklet kullanmış oldum hem şu dönemde yiyecek bulmakta zorlanacak hayvanlara bi nevide olsa yardımcı oldum hemde motosiklet sürerek kendimi çok iyi hissettim.Sizede tavsiye ederim.

DİPNOT:Anlattıklarımdan sakın şunu çıkarmayın ben 2 kilo et alayım dışarıda hayvanları beslemek için saatlerce dolaşayım bu değil bu bizede yakışmaz zaten.Bu anlattıklarımın toplamı max 30dakika.Ben bunu anlattım diye çıkıp saatlerce dışarıda durmanızı kast etmiyorum.
    oncelikle sizi tebrik ederim. Hayatimda duydugum en guzel kural esnetme calismasi

Goruyorum ve artiriyorum, yazacagim aktiviteler icin disari cikmak serbest olsa ulke cicek acar;
    1-fidan dikmek
    2-çöp toplamak
    3-ihtiyac sahiplerine yiyecek goturmek
    4-koşu yapmak

koşu yapmayi serbest biraksinlar butun ulke kosmaya baslar. Ama kaytarmak yok. her kosede polis olacak durana cezayi yapistiracak
    espresso, desertseek ve jumping jack bunu beğendiler.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kuralları esnetme, delme vs. taraftarı değilim. Yarın motorun üzerindeki aküyü de söküp şarja alacağım. Elbet bu sıkıntıların acısını çıkaracağımız günler gelecek.
    BloodyBaron bunu beğendi.

Motosikleti
    domicik 400 ug
    vallah pek kasmaya gerek yok bence.
    arabayla çıktığımda hep önümü kesiyor polisler. motorla 3 defa çıktım hiçbirinde kesmediler.
    hatta bugün levent tarafında öyle bir araba kuyruğu vardı ki anlatamam giren o kuyruğa yarım saatte çıkamaz. neyse en öne geçtim emniyet şeridinden motorla.
    polis suratıma bile bakmadı.

kağıdına baktığı en öndeki arabayı salmasını bekledim tam saldı dedim bekleyeyim mi gideyim mi?
    git dedi.
    adamların yanına gidiyorum yine beni istemiyorlar.
    çözemedim gitti.

Motosikleti
    Honda CBF150
    Ben bu aralar hastahane ve özel doktor muaynehanelerine çok gidiyorum. Hanım ın sıkıntılı bir hamilelik süreci nedeniyle. Şehir hastanesine gidicekcem alternatif yolum yok. Telefonda randevu mesajımız olmasına rağmen özel hastanelere veyahut muaynehanelere gidiceksem yinede alternatif mahalle arası yollar bulmaya çalışıyorum. Ne olur ne olmaz bunlar varken bile cezayı yazarlar diye. Ama yinede evden her çıkışımızda hanıma hatırlatıyorum çevirmeye denk gelirsek kıvranmaya başla diye.
    snappy x, M.Tugay ve desertseek bunu beğendiler.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Bende dün dayanamadım mahallede iki tur attım. O bile antideprasan gibi iyi geldi
    desertseek bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Plakaya maske takan arkadaş tez zamanda pişman olursun umarım.
    espresso, Mallaca ve desertseek bunu beğendiler.

eray123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ZX-6R NİNJA
    ben bu konuda şanslığım bize yasak yok her gün motorla gidiyorum işe polis abiler alıştı artık hiç bakmadan geç diyor

1-)Ankara merkezde ikamet ediyorum (Keçiören) Aslende Ankara lıyım. İkametimi Köydeki eve aldırdım iş yerimde Ankara merkezde. İş yerinin izni var iş köy arası 80km istediğim gibi gidip geliyorum.
    2-) Vefa sosyal destek gurubundanım, ikamet ettiğim ilçenin kaymakamlığından özel iznim var. Hafta sonları hafta içi yardıma ihtiyacı olan insanlara alışveriş, eczane, gaz su kartı dolu vs yapıyorum istediğim gibi de geziyorum.
    3-) motosikletim enduro, evime 7km mesafeden sonra kendimi araziye atıp istediğim gibi geziyorum.

desertseek bunu beğendi.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Aferin size, çok güzel yasakları delmişsiniz. Bu kafada devam edin, önümüzdeki yazdan sonra kış gelince aynı kıvamda devam ederiz.
    Tebrik ederim hepinizi gerçekten. Yaşadıklarımızın özeti gibisiniz.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aferin size, çok güzel yasakları delmişsiniz. Bu kafada devam edin, önümüzdeki yazdan sonra kış gelince aynı kıvamda devam ederiz.
    Tebrik ederim hepinizi gerçekten. Yaşadıklarımızın özeti gibisiniz.
    Korktuğum başıma geldi. Bu forumda da tam kapanmacılar varmış demek ki. Dağda bayırda motosikletiyle tek başına gezen adamın pandemiye ne etkisi var Allah aşkına?
    desertseek bunu beğendi.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    Selam 1 nisan üyesi, şaka gibisin hakikaten.
    Motosikletiyle, benzin almaya gitmiyor mu bu şahıslar? Petrol virüs dağıtım merkezi oluyor böylece. Bu sadece bir örnek, düşünün. Düşünmek hala bedava.
    BORN TO DIE

Kursad55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Xpulse 200 4v
    Yahu polisin kontrol miktarları aşağı yukarı belli ben geçen 250 km Bursa içi köy yolları dağ bayir arada asfalt gezdim hiç polise denk gelmedim zaten kontrol noktası uygulama esnasında 500 metreden belli oluyor e artık onu da bir düşünün yani

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı İnazuma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-)Ankara merkezde ikamet ediyorum (Keçiören) Aslende Ankara lıyım. İkametimi Köydeki eve aldırdım iş yerimde Ankara merkezde. İş yerinin izni var iş köy arası 80km istediğim gibi gidip geliyorum.
    2-) Vefa sosyal destek gurubundanım, ikamet ettiğim ilçenin kaymakamlığından özel iznim var. Hafta sonları hafta içi yardıma ihtiyacı olan insanlara alışveriş, eczane, gaz su kartı dolu vs yapıyorum istediğim gibi de geziyorum.
    3-) motosikletim enduro, evime 7km mesafeden sonra kendimi araziye atıp istediğim gibi geziyorum.

https://i.hizliresim.com/8tir2y9.jpg
    Valla kanka benim aklıma da geldi de bizim köy il dışında başka ilde hehe

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam 1 nisan üyesi, şaka gibisin hakikaten.
    Motosikletiyle, benzin almaya gitmiyor mu bu şahıslar? Petrol virüs dağıtım merkezi oluyor böylece. Bu sadece bir örnek, düşünün. Düşünmek hala bedava.
    Cozum cok hocam ona artik. Bende temassiz 2 tane kart var, biri Petrol Ofisi digeri Shell. Pompa gorevlisine diyorum karti ben cihaza okuttururum, sen sadece doldur. Kapagimi kendim aciyorum, kartimi cihaza okutuyorum, adam sadece kendi pompa tabancasina dokunmus oluyor. Aytemiz'de de gecerli sanirim temassiz olayi, denemedim hic.

Adam doldururken de istersen 10 metre uzakta durabilirsin.
    desertseek bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)