Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yasaklarda motosiklet kullananmamaya çözüm ama abartmadan.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı TamGazDevam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam 1 nisan üyesi, şaka gibisin hakikaten.
    Motosikletiyle, benzin almaya gitmiyor mu bu şahıslar? Petrol virüs dağıtım merkezi oluyor böylece. Bu sadece bir örnek, düşünün. Düşünmek hala bedava.
    Gerçekten kapanarak koronavirüs'ü bitirebileceğine inanıyorsan tebrik ediyorum, düşünmek hala bedava. Tüm fabrikalar, iş yerleri çalışıyor. Sadece esnaf ve ev kadınları evde. Fazla düşünmekten çok yorulmadığın bir gün Altunizade metro istasyonuna uğra sabah sekiz ve akşam altıda. Arkadaşımın fabrikasında 200 kişi çalışıyor, aralarından biri korona çıkıyor hala fabrika tam gaz devam. Ama ben 5 kişilik dükkanı açamıyorum, riskmiş

Sen kapan bir üç dört ay daha, ama lütfen kendi kendine kapan. Beni sal, fikir de verme bana. Ben geçen sene aldığım nefese dikkat ediyordum, insanlar varken nefesimi tutasım geliyordu. Adamlar göt kadar sınıfta 42 kişiyle sınava girmeye zorladılar beni. 3 milyon öğrenci sınava girdi, önümüzdeki ayda 3.2 milyon öğrenci sınava girecek. Bak baya kapanıyoruz ha. 3 milyon da aile. 6 milyon kişi 3 saat ufacık alanlarda bekleyecek omuz omuza. Hiç bulaşmaz orada. Halkın gazını almak için verilen kapanmayı nasıl bu kadar benimsediniz bilmiyorum, bilimsel hiçbir dayanağı yok. Böyle bir kapanma da yok. Avrupa'daki kapanmalara bak bir ara.

Sen bir üç dört ay daha kapan, çevrendekileri de kapat. Reis turistleri ikna etmeye uğraşıyor gelsinler diye, Hindistan'dan Brezilya'dan virüs ithal edecek biz ''kapana kapana'' bitirirsek.
    Bayılıyorum şu azıcık dahi sorgulayamadan insanlara düşünmeyi dikte eden zihinlere.
    bdrhngvnc, Mallaca, desertseek ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sistem beni günde 9 saat çalıştırıyor zaten, virüs kapma olasılığım çalışma saatlerime bakarak motosikletimle tek başıma gezerken hiç yok gibi birşey..

Ayrıca ha köydeki evime gitmişim ha şehirdekine ikisine de giderken yakıt alıcam
    Sosyal destek konusuda yasak delme amacı gütmüyor, yasaktan zaten muafım.
    desertseek bunu beğendi.

TamGazDevam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 08' / HONDA CIVIC VTEC 1.6 04'
    @gurcanozturk, hocam. temassız kart bende de var, fakat görmeniz gereken asıl resimden bi habersiniz. daha tam kapanmaya meyil edemeyen adam, pompacıdan 10 mt uzakta mı duracak? güzel ütopya gerçekten.

@Kerem34_ , evet inanıyorum. sen yanmazsan, ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa? Fabrika da çalışanlar, zorunda olduğu için çalışıyor değil mi, burada ki insanlar gibi keyfi geziler için değil. Ben kendim adına, geceleri rahat uyuyabilmek için, vicdanıma rahatça hesap verebileyim diye elimden geldiği kadar kapanacağım ve çevremdeki insanları eve kapanması için elimden gelen çabayı sarf edeceğim hiç şüpheniz olmasın. Burası motosiklet forumu, siyasi yorumlar yapacaksan git twitter üzerinden ağla ne bileyim meydanlara falan çık. Yeri burası değil. Sen daha kendin için bir şey yapmıyorsun, insanlardan bu beklentiye girmen gülünç. Bende bayılıyorum bu zihinlere ya, onlar yapıyorsa bende yapayım. Devam edin böyle. Seneye bu vakitler yine burada ağlamaya sızlamaya devam edersiniz.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    @gurcanozturk, hocam. temassız kart bende de var, fakat görmeniz gereken asıl resimden bi habersiniz. daha tam kapanmaya meyil edemeyen adam, pompacıdan 10 mt uzakta mı duracak? güzel ütopya gerçekten.
    Ben "tam kapanma" ile ilgili yorum yapmadim hocam, sadece benzinlik icin yorum yaptim. Devletin tum kurumlarinin, halkin geneline mali destek yapmasi kaydiyla tam kapanmaya hak veriyorum, kendim de katiliyorum zaten. Ama yardimda kullanilacak paralarin nerelere kullanildigi ayri bir tartisma konusu.
    espresso ve desertseek bunu beğendiler.

Motosikleti
    @gurcanozturk, tam kapanmayla ilgili yaptığım yorumun üstüne yorum yaptığınız zaman dolaylı yoldan da olsa aynı yere çıkıyor. diğer bir taraftan; buradan siyasi, hükümeti eleştiren veya öven bir yorumda bulunmak istemiyorum. yeri burası değil.
    BORN TO DIE

Motosikleti
    Mt-25 ABS

@Kerem34_ , evet inanıyorum. sen yanmazsan, ben yanmazsam nasıl çıkar karanlıklar aydınlığa? Fabrika da çalışanlar, zorunda olduğu için çalışıyor değil mi, burada ki insanlar gibi keyfi geziler için değil. Ben kendim adına, geceleri rahat uyuyabilmek için, vicdanıma rahatça hesap verebileyim diye elimden geldiği kadar kapanacağım ve çevremdeki insanları eve kapanması için elimden gelen çabayı sarf edeceğim hiç şüpheniz olmasın. Burası motosiklet forumu, siyasi yorumlar yapacaksan git twitter üzerinden ağla ne bileyim meydanlara falan çık. Yeri burası değil. Sen daha kendin için bir şey yapmıyorsun, insanlardan bu beklentiye girmen gülünç. Bende bayılıyorum bu zihinlere ya, onlar yapıyorsa bende yapayım. Devam edin böyle. Seneye bu vakitler yine burada ağlamaya sızlamaya devam edersiniz.
    Kapanma dediğimiz şeyde hayati olan sektörler hariç her yer kapanır. Kozmetik fabrikası da buna dahil, hanımlar 2 ay ruj sürmeyince eksilmeyecek dudakları Ama fabrikadaki adamlar taş mı yiyecek denmez bu sırada. Hepsine en az maaşlarının %80'i kadar bir ödeme yapılır ve eve kapatılır. Esnaf kapatılır ama tüm kirası+ aylık kazancının en az %50'si kapanmanın ilk günü hesabına yatırılır. Bunların hiçbiri siyaset değil yaşamın gerektirdikleridir. Benim vergi vererek onlarca yıldır beslediğim devlet beni bir ay besleyebilmek zorundadır. Bugünler için verdim ben o vergileri.

Ben kendim için yapacağım her şeyi yaptım, inanılmaz dikkat ettiğim bir dönemde korona geçirdim. İnsanlarla temasa geçmiyorum, motosikletimi alıp İstanbul'un en ücra köşelerinde bir dağa, deniz kenarına çekip kafamı dinliyorum. Sortie'de parti vermiyorum yani. Bu sebeple gece uyumam, vicdanımla hesaplaşmam falan basit oluyor. Yazdıklarımda siyasi olan bir taraf yok, siyasi olması için bir eleştiri yapmam gerekiyor, ben olanı söylüyorum en sade biçimiyle. Avrupalılar 3.dünya ülkelerine yaptığı gibi ülkemizi seks turizmi için kullanmaya başlasa şikayet etsek, eleştirsek yine siyaset yapıyorsunuz diyeceksiniz. Cidden anlaması çok zor.

Şiirden ne anladınız bilmiyorum ama çok sevdiğim bir şiirdir. Nazım'ın siyasi, eleştirel tavrının sorun yaratacağından korkan arkadaşları kendilerini pasife çekmiş, Nazım'a da aynısını önermişlerdir. Üstüne bu şiir yazılmıştır. Kimse bir şey yaptığı için bir şey yapmıyorum. Doğru olduğuna inandığım ve bildiğim şeyleri yapıyorum. Dayanağım da bilim kurulu değil, bu alanda en iyi ihtisası yapmış Türk doktorlarımızın bazılarıyla oturup yaptığım sohbetler. Yarın bir gün doğru bir kapanma gelirse en çok ben katılırım, desteklerim. Şu an da katılıyorum ama tamamen zorunluluktan, ceza baskısından. Ekonomik durumum şu an daha rahat olsa umurumda olmazdı.
    espresso ve desertseek bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapanma dediğimiz şeyde hayati olan sektörler hariç her yer kapanır. Kozmetik fabrikası da buna dahil, hanımlar 2 ay ruj sürmeyince eksilmeyecek dudakları Ama fabrikadaki adamlar taş mı yiyecek denmez bu sırada. Hepsine en az maaşlarının %80'i kadar bir ödeme yapılır ve eve kapatılır. Esnaf kapatılır ama tüm kirası+ aylık kazancının en az %50'si kapanmanın ilk günü hesabına yatırılır. Bunların hiçbiri siyaset değil yaşamın gerektirdikleridir. Benim vergi vererek onlarca yıldır beslediğim devlet beni bir ay besleyebilmek zorundadır. Bugünler için verdim ben o vergileri.

Ben kendim için yapacağım her şeyi yaptım, inanılmaz dikkat ettiğim bir dönemde korona geçirdim. İnsanlarla temasa geçmiyorum, motosikletimi alıp İstanbul'un en ücra köşelerinde bir dağa, deniz kenarına çekip kafamı dinliyorum. Sortie'de parti vermiyorum yani. Bu sebeple gece uyumam, vicdanımla hesaplaşmam falan basit oluyor. Yazdıklarımda siyasi olan bir taraf yok, siyasi olması için bir eleştiri yapmam gerekiyor, ben olanı söylüyorum en sade biçimiyle. Avrupalılar 3.dünya ülkelerine yaptığı gibi ülkemizi seks turizmi için kullanmaya başlasa şikayet etsek, eleştirsek yine siyaset yapıyorsunuz diyeceksiniz. Cidden anlaması çok zor.

Şiirden ne anladınız bilmiyorum ama çok sevdiğim bir şiirdir. Nazım'ın siyasi, eleştirel tavrının sorun yaratacağından korkan arkadaşları kendilerini pasife çekmiş, Nazım'a da aynısını önermişlerdir. Üstüne bu şiir yazılmıştır. Kimse bir şey yaptığı için bir şey yapmıyorum. Doğru olduğuna inandığım ve bildiğim şeyleri yapıyorum. Dayanağım da bilim kurulu değil, bu alanda en iyi ihtisası yapmış Türk doktorlarımızın bazılarıyla oturup yaptığım sohbetler. Yarın bir gün doğru bir kapanma gelirse en çok ben katılırım, desteklerim. Şu an da katılıyorum ama tamamen zorunluluktan, ceza baskısından. Ekonomik durumum şu an daha rahat olsa umurumda olmazdı.
    Kerem konuyu felaket sapıtıyorsun. Ben sana diyorum ki, keyfi hareketlerde bulunmak şu an kesinlikle doğru değil. Sen bana diyorsun ki, ''hükümet tam kapanma yapıyorsa esnafa yardım edecek!!, benim vergilerim nerde?'' Söylediğin argümanlar ne yazık ki benim dediğim cümleleri pasifize etmeye yetmiyor. Net verilerle gel. Olayı seks turizmine getirdin, birde beni kendi kafanda bi topluluğun içine dahil ettin!? :D
    Şiir işin ironisi, dayanağın daima gözlemlerin olsun. İnsanları izle, en doğru veriler onlar. Bak yukarıda yazan arkadaşlar, dışarı çıkmanın bir yolunu bulanlar o veriler. Sen bu milleti sakın hafife alma. Ceza baskısından dolayı zorunda olduğun için epey üzüldüm. Kahrolsun kapitalist sistem o zaman. Ama yok, paran olsaydı bu kapitalist sistemin içinde olmaktan keyif bile alacaktın. Senin doğruların, işine geldiği yere kadar. Son cümlelerimde yazdıklarımı iyi bir şekilde analiz edeceğini umuyorum. Tekerin düz bassın canım.

Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Kerem konuyu felaket sapıtıyorsun. Ben sana diyorum ki, keyfi hareketlerde bulunmak şu an kesinlikle doğru değil. Sen bana diyorsun ki, ''hükümet tam kapanma yapıyorsa esnafa yardım edecek!!, benim vergilerim nerde?'' Söylediğin argümanlar ne yazık ki benim dediğim cümleleri pasifize etmeye yetmiyor. Net verilerle gel. Olayı seks turizmine getirdin, birde beni kendi kafanda bi topluluğun içine dahil ettin!? :D
    Şiir işin ironisi, dayanağın daima gözlemlerin olsun. İnsanları izle, en doğru veriler onlar. Bak yukarıda yazan arkadaşlar, dışarı çıkmanın bir yolunu bulanlar o veriler. Sen bu milleti sakın hafife alma. Ceza baskısından dolayı zorunda olduğun için epey üzüldüm. Kahrolsun kapitalist sistem o zaman. Ama yok, paran olsaydı bu kapitalist sistemin içinde olmaktan keyif bile alacaktın. Senin doğruların, işine geldiği yere kadar. Son cümlelerimde yazdıklarımı iyi bir şekilde analiz edeceğini umuyorum. Tekerin düz bassın canım.
    Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum, hepimizin tekeri düz bassın. Konu dışı, pekiştirmek için verdiğim örnekleri saptırma olarak görmeme üzüldüm.

Özetle dediğim şey şu; ortada bir kapanma yok, olduğu zaman ben kaçmak yerine katılmaya çalışacağım çünkü. Benim doğrularım işime geldiği yere kadar asla değil, bu ithamı kabul edemeyeceğim. Bu gerçekçi bir kapanma olsa. İçişleri bakanı gelip sokağa çıkma belgesini bizzat basın yayın organları önünde bana teslim etse, Kerem sen seçilmiş kişisin, özgürsün evladım gez sen rahat rahat dese yine de işim hariç evden kafamı çıkartmam. Fondoten üreten fabrikanın İK müdürü bile iş yerinin verdiği izin kağıdını kullanarak geziyor tozuyorsa. Ben öğrenci olduğum, esnaf olduğum için eve kilitleniyorsam bu kapanma değildir. Umarım birbirimizi anlayabilmişizdir bu kadar iletişimde, daha fazlasını yapabilecek enerjiye hiç sahip değilim şu aralar.

Motosikleti
    cb250r
    Bizim toplumumuzda, aile ici, isyeri, koy, kasaba, sehir ve canim ulkemiz genelinde gecerli olan cok enteresan bir davranis bicimi var:

1-otorite kural koyar.
    2-insanlar kurala uymaz.
    3-otorite kurali uygulatmaya calisir.
    4-insanlar direnc gosterir, kurala uymayanlar cogalir cogunluk olur.
    5- otorite kurali uygulatamaz, "banane ne lan ne haliniz varsa gorun" der.
    6-sistem coker, uygulamada olay dingonun ahirina doner.

bu siralama hic sasmiyor.

ornek:
    1-ing. ogretmeni turkce konusmayi yasaklar.
    2-ogrenci zora gelemez derse katilmaz, susar konusmaz, ailesine ogretmeni kotuler, aile sikayet eder, mudur ogretmeni uyarir aman hocam sikayet getirme der.
    3-ogretmen babane lan ne haliniz varsa gorun der dayar grameri.

etrafiniza bakin, ulkemizi dingonun ahirina ceviren bu davranis bicimi.

Gelismis ulke toplumlarinda, insanlar kurali sahiplenir. Direnc gosterenler olsa da, kurallara uymak istemeyenler azinlik oldugu icin, devlet azinligin ümügünü sıkar ve boylece sıkıntı çıkmaz.

Bizde kurallara uymak enayilik olarak nitelendiriliyor. Kurallari delen de kendini enayi grupta hissetmedigi icin şükrediyor.

yine arifin mençistira attigi golden girip konuyu buralara getirdim
    gurcanozturk, Osm@n ve espresso bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Bu hükümetin coronayı bitirme gibi bir derdi yok. Öyle bir dertleri olsa böyle sıkı yasaklar çok daha önceden uygulanılmaya başlar ve kısa sürede çok fazla kişi aşılanmış olurdu.
    Daha geçen haftaya kadar ülkede yasak namına birşey yoktu. Akşam erken saatte sokağa çıkma yasağı olması dışında yasak sayılabilecek birşey yoktu.
    Şimdi de devletin gözünde aşılanması gereken kuduz köpekten farkımız yok.
    Turist haftanın her günü her saati serbest bir şekilde maske bile takmadan dolaşıyor. TC Vatandaşı eve tıkanıyor ve sıkı denetimle ceza yazılıyor. Sana göre tek sorun motosikletiyle yasağı delenler sanırım.
    Bakan çıkıp "Turistlerin göreceği herkes aşı olacak" diyor. Elin rusu, arabı ülkeye gelip uç kuruş döviz sokup plajlarda barlarda fink atacak diye senin elinden hürriyetin alınıyor, buna ses çıkarmak yerine destek veriyorsun.
    Plajlarda toplu halde yüzen turistlerin yanında yüzen vatandaşı denizden çıkartıp ceza yazıyorlar, girmeseymiş diyorsunuz.
    Sokaklar yasağı umursamayan, maske bile takmayan binlerce turistle dolu.
    Yanlış tarafa bakıyorsun. Sana burdan ekmek çıkmaz. Farklı mecralarda duyarını kasabilirsin.
    Osm@n bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    Birbirimizi suclamanin anlami yok agalar, herkes hakli.. insanoglu orman kanunlarindan vazgectigi vakit, toplum duzenini saglayacak yegane duzen "cogunlugun sozu gecer" olarak armut gibi parliyordu zaten.

cumhuriyetler, kralliklar, derebeylikler vs vs her ne sistem olursa olsun er yada gec cogunlugun sozu gecer. net.

ha, burdaki cogunluk düz matematik hesabi yuzde 51 degil malesef. insanin oldugu yerde matematik yetersizdir. Kimi zaman yuzde 30 cogunluk olurken, kimi zaman yuzde 60 azinlik olur. Ama degismeyen mutlak sey sudur:

-suan oturdugun ev, yedigin yemek, bindigin araba, giydigin kiyafet, cebindeki para, hava daki virus, hersey cogunlugun eseri.

Benim dusuncem budur agalar.
    -biryerde duzen varsa, cogunluk kurallara uyuyor demektir.
    -bir yerde zenginlik varsa, cogunluk calisiyor demektir.
    -bir yerde fakirlik varsa, cogunluk caliyor demektir. ama az ama cok, cogunluk caliyor demektir. cogunluk ya zamandan, ya paradan, ya emekten, ya haktan hukuktan caliyor demektir.

-bir yerde mutsuzluk varsa, cogunluk mutsuz demektir.

Suan bende dahil bircok kisi, bizi yonetenleri elestiriyoruz. hakliyiz da. ama yetersiz agalar, sorun bizi yoneten 3-5 kisi de degil. ulkemizdeki cogunlukta sorun.

ama enseyi karartmamak lazim agalar, her gelen yeni nesil eskisinden daha iyi. Bir egitimci olarak bunu soyleyebilirim. Biz gorurmuyuz gormezmiyiz bilmiyorum ama, er yada gec ulkemizdeki cogunlugun durust ve caliskan oldugu donem gelecek.

iste o zaman almanya bizi gercekten kiskanabilir belki.
    desertseek bunu beğendi.

Güzel dileklerin için teşekkür ediyorum, hepimizin tekeri düz bassın. Konu dışı, pekiştirmek için verdiğim örnekleri saptırma olarak görmeme üzüldüm.

Özetle dediğim şey şu; ortada bir kapanma yok, olduğu zaman ben kaçmak yerine katılmaya çalışacağım çünkü. Benim doğrularım işime geldiği yere kadar asla değil, bu ithamı kabul edemeyeceğim. Bu gerçekçi bir kapanma olsa. İçişleri bakanı gelip sokağa çıkma belgesini bizzat basın yayın organları önünde bana teslim etse, Kerem sen seçilmiş kişisin, özgürsün evladım gez sen rahat rahat dese yine de işim hariç evden kafamı çıkartmam. Fondoten üreten fabrikanın İK müdürü bile iş yerinin verdiği izin kağıdını kullanarak geziyor tozuyorsa. Ben öğrenci olduğum, esnaf olduğum için eve kilitleniyorsam bu kapanma değildir. Umarım birbirimizi anlayabilmişizdir bu kadar iletişimde, daha fazlasını yapabilecek enerjiye hiç sahip değilim şu aralar.
    Fazla laf anlatmaya çalışmışsın sanki. Tam kapanma söz konusu olmadığı gibi yasal da değil zaten. Ben niçin vicdanen sorumlu tutayım kendimi asıl tutması gerekenler deli taklidi yaparken? Yazmazsam içimde kalacaktı. Olayı konudan saptırmak değildi amacım. Tekerin düz bassın canım.

Motosikleti
    Alıntı Mr.wind adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim toplumumuzda, aile ici, isyeri, koy, kasaba, sehir ve canim ulkemiz genelinde gecerli olan cok enteresan bir davranis bicimi var:

1-otorite kural koyar.
    2-insanlar kurala uymaz.
    3-otorite kurali uygulatmaya calisir.
    4-insanlar direnc gosterir, kurala uymayanlar cogalir cogunluk olur.
    5- otorite kurali uygulatamaz, "banane ne lan ne haliniz varsa gorun" der.
    6-sistem coker, uygulamada olay dingonun ahirina doner.

bu siralama hic sasmiyor.

ornek:
    1-ing. ogretmeni turkce konusmayi yasaklar.
    2-ogrenci zora gelemez derse katilmaz, susar konusmaz, ailesine ogretmeni kotuler, aile sikayet eder, mudur ogretmeni uyarir aman hocam sikayet getirme der.
    3-ogretmen babane lan ne haliniz varsa gorun der dayar grameri.

etrafiniza bakin, ulkemizi dingonun ahirina ceviren bu davranis bicimi.

Gelismis ulke toplumlarinda, insanlar kurali sahiplenir. Direnc gosterenler olsa da, kurallara uymak istemeyenler azinlik oldugu icin, devlet azinligin ümügünü sıkar ve boylece sıkıntı çıkmaz.

Bizde kurallara uymak enayilik olarak nitelendiriliyor. Kurallari delen de kendini enayi grupta hissetmedigi icin şükrediyor.

yine arifin mençistira attigi golden girip konuyu buralara getirdim
    düşüncenize sağlık. ''Gelismis ulke toplumlarinda, insanlar kurali sahiplenir.'' bunun üstüne daha fazla bir şey söylemeye gerek yok.
    otoriteye karşı çıkıp, motosiklet.net forumda klavyeden ağlayarak bir adım yol gidilmez.
    onlar sıçıyor, bende tüy dikeyim bari! davranışı oluyor bu yaptıkları, başka bir şey değil. bu kafayla bir arpa boyu yol alamaz kimse. domino taşı gibi, devrile devrile gideriz böyle.
    BORN TO DIE

Motosikleti
    cb250r
    düşüncenize sağlık. ''Gelismis ulke toplumlarinda, insanlar kurali sahiplenir.'' bunun üstüne daha fazla bir şey söylemeye gerek yok.
    otoriteye karşı çıkıp, motosiklet.net forumda klavyeden ağlayarak bir adım yol gidilmez.
    onlar sıçıyor, bende tüy dikeyim bari! davranışı oluyor bu yaptıkları, başka bir şey değil. bu kafayla bir arpa boyu yol alamaz kimse. domino taşı gibi, devrile devrile gideriz böyle.
    Dedigim gibi hocam bu hikayede herkes hakli.

Pandeminin basindan beri, kendi sagligim ve diger insanlarin sagligi icin koyulan hicbir kurali cignemedim.

*markete arabayla gitmedim.
    *yasakli saatlere dikkat ettim.
    *maskemi hic cikarmadim.
    *cocuklarimi da kurallara uydurdum.

1 senede maskesiz agzimin icine girmeye calisan veya maskeli de olsa sosyal mesafeyi bozan 26373738 kisiyle tartistim.

oturdugum sitedeki guvenlik gorevlileri ve temizlikcileri maske takmadiklari icin her gordugumde uyardim.

Suan ne durumdayim? banane ulan ne halleri varsa gorsunler. tam kapanmayiz guya, ama amartmiyorum, dun sitenin bahcesinde en az 50 cocuk saydim oynayan.

Benim cocuklarim her allahin gunu baba "bizde cikalim dedi". kilo aldilar. bende 12 kilo aldim.

Suan ne moddayim? yasagina sicayim (afedersiniz)

son bir haftadir her sabah disarda kimse yokken cocuklarimi alip 1 saat yuruyus yapiyoruz, parka gidiyoruz. Parazit beyinliler yuzunden bu pandemi bitmeyecek, ceremesini benim cocuklarim sagligiyla mi odeyecek?

Gordun mu hocam? Bende hakliyim.
    bdrhngvnc ve desertseek bunu beğendiler.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Fondoten üreten fabrikanın İK müdürü bile iş yerinin verdiği izin kağıdını kullanarak geziyor tozuyorsa.
    O onun tekerlekliği! Tövbe tövbe yazmayayım yazmayayım dedim sonunda dayanamadım.

Kendi üslubu mu da kendime yakıştıramadım onu da belirteyim.
    espresso ve Osm@n bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Valla ağalar bu iş herkese aşılama yapılmadan çözülmeyecek gibi. İstersek 6 ay sokağa çıkma yasağı olsun nafile gibime geliyor.
    espresso bunu beğendi.

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gsxr1000 2016:Zx10R
    Alıntı natijax adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallah pek kasmaya gerek yok bence.
    arabayla çıktığımda hep önümü kesiyor polisler. motorla 3 defa çıktım hiçbirinde kesmediler.
    hatta bugün levent tarafında öyle bir araba kuyruğu vardı ki anlatamam giren o kuyruğa yarım saatte çıkamaz. neyse en öne geçtim emniyet şeridinden motorla.
    polis suratıma bile bakmadı.

kağıdına baktığı en öndeki arabayı salmasını bekledim tam saldı dedim bekleyeyim mi gideyim mi?
    git dedi.
    adamların yanına gidiyorum yine beni istemiyorlar.
    çözemedim gitti.
    Bazı insanlar gerçekten şanslı bu konuda

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Korktuğum başıma geldi. Bu forumda da tam kapanmacılar varmış demek ki. Dağda bayırda motosikletiyle tek başına gezen adamın pandemiye ne etkisi var Allah aşkına?
    Doğru söylüyorsun dostum kaskı bile çıkartmadan bi tek insanla muhattap dahi olmadan eve geliyoruz ama gelde anlat işte.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    işe motosikletle gidip geldiğim için hiçbir sıkıntı yaşamadım bu güne kadar ve pandemi başladığı 2020 mart ayından beri 2 defa dururldum mesleğimi söylediğim için kimse bırak izin belgesini kimlik bile sormuyorlar
    geceleri yürüyüşe çıkıyorum yaklaşık 1.5 saat yürüyorum bazen kordon boyu bazen caddelerde 1 defa polis durdurdu ona da gerçeği söyledim tamam devam et dedi
    ki ikamet ettiğim yerde 200 mt arayla polis kontrol noktası kuruldu yabi köy de oturmuyorum
    yayla ya kampa gidemektin sonra motosiklete binmeye canım istemiyor açıkcası

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)