Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Zh2 vs Streetfighter v4s vs Brutale 1000rr

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    suzuki gsx 250r
    Size göre hangi naked daha başarılı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Biz ne bilek gardaş? hala Dominar ug mi R25 mi konusunu tartışıyoruz.
    Erenkc91, MehmeTR, Green Arrow ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Bana kalırsa en başarılısı Stf V4S olur ama fiyat performans açısından Zh2. Ama sorarsanız hayatımda hiçbirini görmedim :DD

Av.Rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 Abs
    Başarılı olarak karşılaştırmamız için o motorları deneyimlemek gerekiyor. O da şuan ki şartlarda rüyanda olur
    MehmeTR bunu beğendi.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Somut delillerle karşılaştırabilecek, ulan ducati bir amörtisor yapamamışsın, adamsın kawasaki ama fazla yakıyor diyebilecek olan varsa aramızda, forumu kapatıp anahtarı kendisine verip çıkalım biz. Hepsi dünyanın en iyi nakedleri. Karşılaştırmak gereksiz çünkü hepsi maddi kaygılardan tamamen uzak en iyi parçalarla üretilmiş. Ufak tefek farklılıkları vardır ama hepsi birilerine hitap eder, işte bu dedirtir.

Ben alacak olsam estetik sebeplerden Ducati tercih ederdim. Ama desmo bakımı var falan diyen olursa da ağzına kürekle vururdum. Türkiye şartlarında bunu alacak adamın özel jeti falan vardır şehirler arası yolculukları onunla yapsın bunla bakkala falan gider gelir. Desmo gelince de bir yere bağışlasın bir tane daha alsın. Bir daha kim servise gidip uğraşacak.

Fuarda bile üçü bir arada denk gelmiyor ki şöyle koklayıp, uzaktan ekmek banıp karşılaştıralım. Malum bunların başına yaklaşma diyen iki tane güvenlik koyarlar çünkü.
    YasinC bunu beğendi.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    aprilia tuono v4 der susarım
    kanucan bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    1,5 senedir Kawasaki kullanıyorum ve kendimde markayı ve ürünlerini yorumlama hakkı buluyorum. Bizim boya arkadaşlar güzel, bir değişik

desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Alıntı omega_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mv Agusta Brutale 1000rr param olsada ben alsam

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Streetfigther V4S SC Project egzozlarla inanılmaz bir makina oluyor çok beğeniyorum

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    kime göre neye göre onu geçtim biz kimiz ? tek ortak nokta z2h nin aşırı ötesi çirkin olması ayrıca üretilmiş en ağır naked motor olması olur heralde.gönlüm,hayalim streetfigter tabiki 315 bin lira oldu takip ediyoruz yani v2 modeli çıkıcak diyorlar ona paramız yeter işallah

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı tarzan rıfkı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    z2h nin aşırı ötesi çirkin olması ayrıca üretilmiş en ağır naked motor olması
    "Yok artik" deyip baktim, harbi harbi 240 kilo!!! Retro CB1100 o agirlikta yahu... Velhasil Supercharged motor elinde patladi Kawasaki'nin...

Diger motosikletlere gelince... Denemeden konusmus olacagim ama sahsen hic birisini tercih etmezdim. Hele hele Monster, Tuono, SDR ve MT10SP gibi basarili naked'lar varken.

Ama Z2H'i bi test surusu yapmak isterdim. Merak ettigimden oturu...

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Yok artik" deyip baktim, harbi harbi 240 kilo!!! Retro CB1100 o agirlikta yahu... Velhasil Supercharged motor elinde patladi Kawasaki'nin...

Diger motosikletlere gelince... Denemeden konusmus olacagim ama sahsen hic birisini tercih etmezdim. Hele hele Monster, Tuono, SDR ve MT10SP gibi basarili naked'lar varken.

Ama Z2H'i bi test surusu yapmak isterdim. Merak ettigimden oturu...
    Abi bence bu motosikletler altımda yarış motosikleti bloğu ve şasisi olsun ama rahat oturayım gibi görüyorum performans olarak çok üst düzeydeler, sannedersem 3 üde 200 beygir aşşağısı değil.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Velhasil Supercharged motor elinde patladi Kawasaki'nin...
    Sanmıyorum euro normları vs derken düşük cc lere de bu tip çözümler gelecektir. 250cc, 500cc beslemeli bir motor gayet tatlı yada tam tersi ölüm makinesi olabilir :D

Motosikleti
    MT-09 SP
    Z H2 Bir naked için gerçekten ağır ama bu motoru yolda tutabilmek için belli bir ağırlığa sahip olması gerekiyor. Hiç hafife alınmayacak bir potansiyel barındırıyor. ECU Tune ile direk 300bg güce çıkan bir motosiklet. Alanların pek azı stok biniyordur. Güç konusunda en uç noktaları isteyen insanların motoru

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z H2.... bu motoru yolda tutabilmek için belli bir ağırlığa sahip olması gerekiyor....
    hiç bir taşıtın iyi yol tutması için ağır olması gerekmiyor , bakınız motorsporları..

Kawa o motoru 200 kg a düşürebilir ama fiyatı tahminen 10.000 $ artardı..
    hasmet bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-09 SP
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bir taşıtın iyi yol tutması için ağır olması gerekmiyor , bakınız motorsporları..

Kawa o motoru 200 kg a düşürebilir ama fiyatı tahminen 10.000 $ artardı..
    Motorsporları konudan bağımsız ekstrem bir örnek. Pist koşullarında en iyi süreleri yapan ve en yüksek performansı veren araçlardan sokakta hiçbir şekilde verim alamazsınız. Motorsporları için tasarlanan araçlar sadece pistte ve pist koşullarına yakın amaçlarda kullanılmak üzere yapılıyor. Burada ise plaka takılabilen, trafik koşullarında, sokakta kullanılabilecek bir motosikletten bahsediyoruz ve bu motosiklet rahatlıkla 300bg olabiliyor. 300bg 200 kilo bir motosiklet ile gaza her dokunduğunuzda TCS devreye girecek, elektronik sistemler en ufak gaz vermelerde tekere gelmemesi için uğraş veriyor olacak. Elektronik destekler kapatıldığında da kullanılabilirliği çok düşük ve güvensiz bir motosiklet olmuş olacak. Bu açıdan bakarsak evet kesinlikle gücüne göre belli bir ağırlığa ve iyi bir ağırlık güç dengesine ihtiyacı var

Motosikleti
    Ducati streetfighter 848
    ileride param olursa kullanacağım tek marka sanırım ducati motorum 2014 model fakat hayatımda düşünemediğim keyifleri yaşattı bana imkan olduğu süreçte şiddetle tavsiye ederim çünkü naked kavramını tam anlamıyla veren bir motor.

dipnot: 1000 cc yarış motoru kullanan arkadaşların kullanırken ürktüğü bir motordan söz ediyorum o kadar da agresif.

Motosikleti
    Hayabusa
    v4s tabikide. bana sorarsan hayabusa.

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı Ozan arıcı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsporları konudan bağımsız ekstrem bir örnek. Pist koşullarında en iyi süreleri yapan ve en yüksek performansı veren araçlardan sokakta hiçbir şekilde verim alamazsınız. Motorsporları için tasarlanan araçlar sadece pistte ve pist koşullarına yakın amaçlarda kullanılmak üzere yapılıyor. Burada ise plaka takılabilen, trafik koşullarında, sokakta kullanılabilecek bir motosikletten bahsediyoruz ve bu motosiklet rahatlıkla 300bg olabiliyor. 300bg 200 kilo bir motosiklet ile gaza her dokunduğunuzda TCS devreye girecek, elektronik sistemler en ufak gaz vermelerde tekere gelmemesi için uğraş veriyor olacak. Elektronik destekler kapatıldığında da kullanılabilirliği çok düşük ve güvensiz bir motosiklet olmuş olacak. Bu açıdan bakarsak evet kesinlikle gücüne göre belli bir ağırlığa ve iyi bir ağırlık güç dengesine ihtiyacı var
    Simdiki kullandigim motosiklet 200 degil ama 180 beygir. Agirligi da ful depo benzinle islak 205 kilo, ki 20 litre deposu var. Oyle zannettiginiz gibi degil. Motosikletler dusuk devirlerde cok yuksek guc uretmiyorlar. Hiz arttiginda ise gaz kontrolu ile cekisi arttirip, motorun yere aktarabilecegi gucu arttirabiliyorsunuz. Zaten olayin zevki de burada. Hizli hic bir motosiklette agirlik istenmez. Cunku agir motosiklet hantal olur, kolay yon degistiremez, hizli viraj alamaz.

Kawasaki'nin supercharged motorunun sadece ECU oynamasiyla guvenilir sekilde 300 hp olmasi da mumkun gorunmuyor bana. Zamaninda H2'sini, trafikte kullanilabilen bir H2R haline getirmek icin ugrasan birinin ayrintili yazisi vardi. Sonuc: Mumkun degil. Fark sadece yazilim degil. En azindan H2R'in hava kutusu, H2'nun dort kati buyuklugunde. Onu koyunca fara bile yer kalmiyormus. Daha bir suru parca farki mevcut, bazilarini degistirmek te mumkun degil. Muhtemelen aratirsaniz bulursunuz.

Kawasaki de isterdi H2'nin 300 ya da 250 beygir olmasini. Ama yapamamis iste adamlar. 200 beygir de kalmis. Olmuyor demek ki.

mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    Alıntı omega_rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne iyi naket balık ürünü olanlar. tavada 2 dk da yemeye hazır hale geilyor hem
    kesinlikle tavsiye ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1,5 senedir Kawasaki kullanıyorum ve kendimde markayı ve ürünlerini yorumlama hakkı buluyorum. Bizim boya arkadaşlar güzel, bir değişik
    kawasakinin ismi bile güzel :D
    since 1987

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)