Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Aksiyon Kamerası Tavsiyesi İstiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada gömenler var ama dji osmo action, çünkü ne paraşüt ne dağ bayır atlıyor uçuyor ne de sörf yapıyorum, yeterli geniş açısı ve rocksteady'si çok iyi, ekstra kutu gerektirmeden kendi su geçirmiyor neredeyse go pro yarı fiyatı. Kesinlikle tavsiye ederim.
    Yanlışım varsa düzeltin dji osmo action aksiyon kameraları arasında en dar açıya sahip kamera 145 derece. Tabi bu sizi tatmin edebilir o ayrı konu. Görüntü sabitleme işi de tamamen kırpma ile alaklı ne kadar çok kırparsa o kadar çok hareketli ortamı sabitliyor. Yine dj osmo action en çok kırpan kamera % 22 olmalı kırpma oranı.

Bu sayılar sizin için önemli değilse görüntü kalitesi en iyi kamera açık ara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:12 ----------

Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sjcam 5000x elite power bank takılı iken çekim yapmaya devam ediyormuş. Sj8 pro da böyle mi bilmiyorum ama elime geçince deneyip sonucu yazarım
    SJ8 Pro poverbank varken çekime devam ediyor. Tek giriş olduğu için bu seferde harici mikrofon takamıyorsunuz. Genel söylüyorum Poverbank ta aksiyon kameranız sorun çıkarıyorsa pil takmayın direk poverbank kullanın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yunus Özbek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400 2023 & Kanuni Mati 125 2023
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4GB limiti SD kartın FAT32 dosya formatından geliyor. FAT32'de maksimum dosya boyutu 4GB olabiliyor. Yeni gopro'lar exFat'ı da destekliyor. Ama anladığım kadarıyla uyumluluk vs. sebeplerden ötürü bu limitasyonu tutmayı seçmişler. Kısa dosya boyutunun bir avantajı dosya bozulması olduğunda uzun bir kaydın tamamı kaybolmuyor.
    Ben 60fps ile 30 fps in aynı miktarda yer kaplamasına şaşırdım. 30 fps çektiğim zaman en az yüzde 30 falan daha az yer kaplaması, dolayısıyla tek dosyada kayıt süresinin daha büyük çözünürlüğe göre uzaması lazım. Bende daha önce sjcam sj6 vardı. Çözünürlüğü 1080p30 yaptığımda kayıt süresi 20 dakikaya çıkıyordu. 60fps yaptığımda 13 14 dakikalara düşüyordu. Fark vardı yani. Gopro da böyle fark yok. 30fps de aynı sürede aynı miktarda yer kaplıyor. Gopro da 15 dakikalık video çeksem 3 dakikasını mecbur edit uygulamasıyla birleştirmem gerekiyor buda vakit kaybı.

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yanlışım varsa düzeltin dji osmo action aksiyon kameraları arasında en dar açıya sahip kamera 145 derece. Tabi bu sizi tatmin edebilir o ayrı konu. Görüntü sabitleme işi de tamamen kırpma ile alaklı ne kadar çok kırparsa o kadar çok hareketli ortamı sabitliyor. Yine dj osmo action en çok kırpan kamera % 22 olmalı kırpma oranı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 05:12 ----------

SJ8 Pro poverbank varken çekime devam ediyor. Tek giriş olduğu için bu seferde harici mikrofon takamıyorsunuz. Genel söylüyorum Poverbank ta aksiyon kameranız sorun çıkarıyorsa pil takmayın direk poverbank kullanın.
    Tek çıkışı 2 çıkış yapan bişey uydurulabilir belki Gopro daki aparat gibi. Gopro da orjinal harici kabul etmiyordu aparatta ama belki bunda kabul eder. Bi denemek gerek

Motosikleti
    1998 electra glide
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben dji osmo action kullanıyorum. kask içine mikrofonumu moonte edip işaretli alandaki mikrofon adaptörü sayesinde bağlantı kuruyorum. Kondanser mikrofon ve süngeri sayesinde hem kaliteli ses kaydı hem de rüzgar sesi olmayan videolar kaydediyorum. Ama biraz maliyetli bir işlem.

https://i.resmim.net/i/Inked20210506..._LI-scaled.jpg
    Açısı çok dar olduğundan çok kırpma yapıyor GoPro ya göre bu yüzden ben almamıştım bunu Superview gibi değil göstergeler ve yanlar tam olarak çıkmıyor böyle yakınlaştırılmış gibi oluyor. çözümü var mı bunun acaba güncellemeler de çözüldü mü acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Çoğu motovlog yapan kişi GoPRO Hero 4 e dönüyor şuan ben GoPro hero 4 aldım kargoyu bekliyorum vardır bir bildikleri.

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı CanAydın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açısı çok dar olduğundan çok kırpma yapıyor GoPro ya göre bu yüzden ben almamıştım bunu Superview gibi değil göstergeler ve yanlar tam olarak çıkmıyor böyle yakınlaştırılmış gibi oluyor. çözümü var mı bunun acaba güncellemeler de çözüldü mü acaba.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:02 ----------

Çoğu motovlog yapan kişi GoPRO Hero 4 e dönüyor şuan ben GoPro hero 4 aldım kargoyu bekliyorum vardır bir bildikleri.
    Hero 4 ü seçmelerinin nedeni büyük ihtimalle hem mikrofon için aparat ihtiyacı olmaması hem de video kalitesinin fiyat performans olarak güzel olması. Bende SJ8 Pro yu test edicem bakalım mikrofon takmadan su geçirmez case ile. XJ6 nın orjinal egzoz sesini alabiliyorsa okeydir benim için.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    bende hero 6 var sırf mikrofon sebebiyle ya biraz daha zorlayıp 9 a atlıyıcam yada 4 de geçicem mikrofon adaptörü aldım sorun çıkardı çok sıkıntı mikrofon hero 6 da onun harici çok güzel kamera çok memnunum açısı vs iyi hava biraz kapalıyken bile gayet net çekim yapıyor

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben 60fps ile 30 fps in aynı miktarda yer kaplamasına şaşırdım. 30 fps çektiğim zaman en az yüzde 30 falan daha az yer kaplaması, dolayısıyla tek dosyada kayıt süresinin daha büyük çözünürlüğe göre uzaması lazım. Bende daha önce sjcam sj6 vardı. Çözünürlüğü 1080p30 yaptığımda kayıt süresi 20 dakikaya çıkıyordu. 60fps yaptığımda 13 14 dakikalara düşüyordu. Fark vardı yani. Gopro da böyle fark yok. 30fps de aynı sürede aynı miktarda yer kaplıyor. Gopro da 15 dakikalık video çeksem 3 dakikasını mecbur edit uygulamasıyla birleştirmem gerekiyor buda vakit kaybı.
    Anladığım kadarıyla gopro bitrate'i yani bir saniyelik video'ya düşen boyutu 30fps ile 60fps arasında aynı tutuyor. Bitrate aslında videonun kalitesini belirleyen çok önemli bir etken. En az çözünürlük ve fps kadar önemli. Tabi bitrate aynı olduğu için 60fps, 30 fps'ye göre biraz daha düşük görüntü kalitesine sahip olabilir. Ama yarı yarıya bir kalite düşmesi yaşamazsınız.

Bu 4GB dosya limitinin diğer cihazlarda da olduğunu tahmin ediyorum. Ancak gopro yüksek bitrate'te kayıt yaptığı için görüntü uzunluğu daha kısa oluyor.
    Yunus Özbek bunu beğendi.

Motosikleti
    Merak eden varsa GoPro hero 8 dahili mikrofonu böyle.

tommygun bunu beğendi.

Motosikleti
    1998 electra glide
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero 4 ü seçmelerinin nedeni büyük ihtimalle hem mikrofon için aparat ihtiyacı olmaması hem de video kalitesinin fiyat performans olarak güzel olması. Bende SJ8 Pro yu test edicem bakalım mikrofon takmadan su geçirmez case ile. XJ6 nın orjinal egzoz sesini alabiliyorsa okeydir benim için.
    Hero 4 kablo istiyor araya sadece o da her kablo oluyor mu bilmiyorum, Bangood da var bi mikrofon adaptör kablosu onu almayı planlıyorum şahsen veya herhangi bir çevirici oluyor ise alırım rastgele birşey.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu 4GB dosya limitinin diğer cihazlarda da olduğunu tahmin ediyorum. Ancak gopro yüksek bitrate'te kayıt yaptığı için görüntü uzunluğu daha kısa oluyor.
    Hangi filesystem ile formatlandigina gore degisir. 4GB dosya limiti FAT16 ve FAT32 kullanildiginda olur.

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi filesystem ile formatlandigina gore degisir. 4GB dosya limiti FAT16 ve FAT32 kullanildiginda olur.
    128 lik kart var. Otomatik olarak exfat olarak formatlıyor zaten. Ona rağmen 4gb sınırı var.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Yunus Özbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    128 lik kart var. Otomatik olarak exfat olarak formatlıyor zaten. Ona rağmen 4gb sınırı var.
    Soyle bir sey okudum.

https://havecamerawilltravel.com/gop...t-video-files/

Motosikleti
    Evet bunu bende okumuştum. Mantıklı bir açıklama. Ama yinede en azından bitrate düşürme seçeneği olsaydıda 4gb boyutu aşmadan daha uzun süre kayıt yapma imkanımız olsaydı. Bitrate seçeneği var ama yüksek ve çok yüksek şeklinde. Orta yada düşük yok. Biz bu kaydı youtube a yüklediğimiz zaman bitrate önemli ölçüde düşüyor zaten. Bari bunu ilk kayıt anında bu şekilde ayarlama imkanı sunsaydılar. Gopro 8 im var yinede mutlu değilim Neyse konuyu çok baltaladım.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

En dar değil ama açısı mesela 1080p 30 fps olursa dar 200 fps olursa gayet geniş açı sunuyor rocksteady özelliği ile, 4k (4:3) ya da 2.7(4:3) ile de 145 dereceyi neredeyse kullanıyor, tabi ki gopro üstün yönlere sahip ancak fiyat performans olarak çok yeterli ve çok iyi bir kamera, çok sağlam, görüntü kalitesi çok iyi, telefon bağlantı, telefona aktarım, güncellemeler vs. çok iyi bir kamera, gopro fiyat olarak bu seviyelerde olsa zaten birşey diyemem ama aradaki fiyat farkı ile bence durumu eşitliyor. Kalitesinden çok memnunum dediğim gibi açı olarak, görüntü sabitleme olarak bana yetiyor çünkü gerçekten aksiyon işleri yapmıyorum, emin olun gopro kullananların büyük çoğunluğu da hakkını vermiyor, o zaman da iki katı fiyatı vermeyi mantıklı bulmuyorum. Eğer o açıyı istiyorsam gider bir mavic mini drone alır manzara için de onu kullanırım.

Ben de buraya sorayım madem. Eken h9r için düşünceleriniz neler? Sadece motosiklete sabitleyip kendimi görmek istiyorum. Küçük bir beklentim var küçük paralara çözülebilir diye düşünüyorum

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    xiaomi yi 2k çeken aksiyon cam. kullanıyoeum 2016 da almıştım. ancak motovloga uygun değil aşırı sallantı oluyor rüzgad sesi , gece berbat ötesi , yazılım olarak uygukamasıda aşırı kötü ve güncellenmiyor. cok istiyorum gopro alim ama aşırı pahalı ne yazikki param olsa 7 8 felan alırım

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de buraya sorayım madem. Eken h9r için düşünceleriniz neler? Sadece motosiklete sabitleyip kendimi görmek istiyorum. Küçük bir beklentim var küçük paralara çözülebilir diye düşünüyorum
    Gündüz işinizi görür, gece aynı performansı beklemeyin. 2 yıldır kullanıyorum. Son zamanlarda fazla kapanmaya başladı, kullandığım piller ölüyordur belki. Kaska bağlı iken, kayıt ışığı üstte olduğu için, kayıtta mi değil mi anlaşılmıyor. Benim dertlerim bunlar yoksa benim de işimi görüyor.

Gündüz işinizi görür, gece aynı performansı beklemeyin. 2 yıldır kullanıyorum. Son zamanlarda fazla kapanmaya başladı, kullandığım piller ölüyordur belki. Kaska bağlı iken, kayıt ışığı üstte olduğu için, kayıtta mi değil mi anlaşılmıyor. Benim dertlerim bunlar yoksa benim de işimi görüyor.
    Çift bataryalı alıp arka maşaya sabitlemeyi düşünüyorum yalnızca gündüzleri belli sürüşleri kaydetmek için düşünüyorum. Yoruma göre uygun gözüküyor Bir de wifi bağlantısı var telefondan bakılamıyor mu kayıtta olup olmadığına?

Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Alıntı EAK54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    xiaomi yi 2k çeken aksiyon cam. kullanıyoeum 2016 da almıştım. ancak motovloga uygun değil aşırı sallantı oluyor rüzgad sesi , gece berbat ötesi , yazılım olarak uygukamasıda aşırı kötü ve güncellenmiyor. cok istiyorum gopro alim ama aşırı pahalı ne yazikki param olsa 7 8 felan alırım
    Bende aynı kamerayı kullanıyorum aynı şeylerden muzdariptim. Şuan gidip Sjcam sj8 pro aldım 1600 tl ye. Daha testlerini yapmadım ancak gyro su cidden güzel çalışıyor ve açısıda gayet yeterli. Onun dışında wifi üzerinden veri aktarımı da 5ghz kullandığı için gayet hızlı. Motosiklet üzerinde test edince konuya tekrar güncelleme yapıcam video ekleyerek
    EAK54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı bdrhngvnc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift bataryalı alıp arka maşaya sabitlemeyi düşünüyorum yalnızca gündüzleri belli sürüşleri kaydetmek için düşünüyorum. Yoruma göre uygun gözüküyor Bir de wifi bağlantısı var telefondan bakılamıyor mu kayıtta olup olmadığına?
    Evet Wi-Fi özelliği var kameranın, Android telefondan bağlanıp videoları görmek mümkün. R modelinde uzaktan kumanda da var ben gidona bağladım elimin altında dursun diye. Uzaktan kumandadan kayıt başlatmak veya anlık fotoğraf çekmek mümkün.
    bdrhngvnc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)