Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Aksiyon Kamerası Tavsiyesi İstiyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Nevada 250
    Ben de Sjcam 4000 kullanıyordum. Fakat 30 dakikada filan şarj bitmeye başladı. Yeni pil de çözüm olmadı. Dji osmo action bakıyorum. Kullanan arkadaşların yorumlarını dinlemek isterim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    1998 electra glide
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En dar değil ama açısı mesela 1080p 30 fps olursa dar 200 fps olursa gayet geniş açı sunuyor rocksteady özelliği ile, 4k (4:3) ya da 2.7(4:3) ile de 145 dereceyi neredeyse kullanıyor, tabi ki gopro üstün yönlere sahip ancak fiyat performans olarak çok yeterli ve çok iyi bir kamera, çok sağlam, görüntü kalitesi çok iyi, telefon bağlantı, telefona aktarım, güncellemeler vs. çok iyi bir kamera, gopro fiyat olarak bu seviyelerde olsa zaten birşey diyemem ama aradaki fiyat farkı ile bence durumu eşitliyor. Kalitesinden çok memnunum dediğim gibi açı olarak, görüntü sabitleme olarak bana yetiyor çünkü gerçekten aksiyon işleri yapmıyorum, emin olun gopro kullananların büyük çoğunluğu da hakkını vermiyor, o zaman da iki katı fiyatı vermeyi mantıklı bulmuyorum. Eğer o açıyı istiyorsam gider bir mavic mini drone alır manzara için de onu kullanırım.https://www.youtube.com/watch?v=Fq93...ch-BenSchmanke
    4:3 videoyu çekip sonra onu 16:9 a çekince objeler balon gibi oluyor açısı hala çok dar hele birde şu Rock olayını açınca iyi daralıyor, gidon dahil olmak üzere sağ ve sol komple gidiyor. Superview özelliğinin kendi yazılımına gelmesi lazım beni yarım saat edit uğraştırırsa ne gerek kaldı videonun renklerini bile atarım ben versinler dandik bir kamerayı ozaman Aksiyon kamerasının amacı zaten hepsini kendi yapası benim yapmam değil
    Metela bunu beğendi.

freewill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman 400 Youtube: Sucuk Ekmek MotoVlog
    dji osmodan örnek foto atayım açı hakkında bilginiz olsun arkadaşlar. kamera yan tarafta taılı ve kenar düzeltme açık sabitlemeye ek olarak onu kapatınca biraz daha genişliyor alan. kamera yamuk durmuş kusura bakmayın artık elimde güncel görüntü yok ondan buna yetinin :D

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Alıntı corvia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de Sjcam 4000 kullanıyordum. Fakat 30 dakikada filan şarj bitmeye başladı. Yeni pil de çözüm olmadı. Dji osmo action bakıyorum. Kullanan arkadaşların yorumlarını dinlemek isterim.
    Kalite ayarını biraz düşürerek sanırım biraz daha tatmin edici sonuçlar elde edebilirsiniz. Ben ortalama bir buçuk, iki saat çekim alabiliyorum.

Motosikleti
    1998 electra glide
    Alıntı freewill adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dji osmodan örnek foto atayım açı hakkında bilginiz olsun arkadaşlar. kamera yan tarafta taılı ve kenar düzeltme açık sabitlemeye ek olarak onu kapatınca biraz daha genişliyor alan. kamera yamuk durmuş kusura bakmayın artık elimde güncel görüntü yok ondan buna yetinin :D

https://i.hizliresim.com/6zajvka.png
    Hangi ayarlarda video çektiğini söyleyebilir misin acaba kendi kameramda denemek istiyorum şuan benim kameram dar bir açıda çekiyor RockStady kapalı olmasına rağmen her seferinde 2.7K da 4;3 Formatta çekip Editte kendim genişletiyorum galiba sizin kameranız direkt bu şekilde geniş açı çekiyor gerçi benim kameram çeneme takılı

Motosikleti
    Alıntı CanAydın adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi ayarlarda video çektiğini söyleyebilir misin acaba kendi kameramda denemek istiyorum şuan benim kameram dar bir açıda çekiyor RockStady kapalı olmasına rağmen her seferinde 2.7K da 4;3 Formatta çekip Editte kendim genişletiyorum galiba sizin kameranız direkt bu şekilde geniş açı çekiyor gerçi benim kameram çeneme takılı
    1080 p 30 kare rockstady açık deep warp kapalı. Ayar bu şekilde. Ama burada deepwarp açık normlade daha geniş aslında alan kamerayı yeni aldığım için en son çekimleri atmadım daha pc ye ondan.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Benim SJ8 aksiyon kameram ile çekim yaptığımda bir adet MP4 dosyası, bir adet LRV dosyası ve bir adette THM dosyası oluşturuyor.

MP4 tamamda bu LRV ve THM dosyaları ne oluyor onu bir türlü çözemedim. Bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa memnun olurum.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim SJ8 aksiyon kameram ile çekim yaptığımda bir adet MP4 dosyası, bir adet LRV dosyası ve bir adette THM dosyası oluşturuyor.

MP4 tamamda bu LRV ve THM dosyaları ne oluyor onu bir türlü çözemedim. Bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa memnun olurum.
    LRV = Low Resolution Video (Dusuk cozunurlukte video)
    THM = Thumbnail (tam karsiligi yok, kucuk resim, video profil resmi filan)

LRV, MP4 videonun dusuk kalitedeki ornegi, genelde aksiyon kameralarinin ekraninda asil videoyu izlemek isterseniz cihaz bunu oynatiyor veya wifi uzerinden asil videoyu izlemek isterseniz cihaz bunu oynatiyor.

THM de videonun profil fotografi diyelim

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    LRV = Low Resolution Video (Dusuk cozunurlukte video)
    THM = Thumbnail (tam karsiligi yok, kucuk resim, video profil resmi filan)

LRV, MP4 videonun dusuk kalitedeki ornegi, genelde aksiyon kameralarinin ekraninda asil videoyu izlemek isterseniz cihaz bunu oynatiyor veya wifi uzerinden asil videoyu izlemek isterseniz cihaz bunu oynatiyor.

THM de videonun profil fotografi diyelim
    Çok teşekkür ederim bende olayı çözemedim merak ediyordum. SD kartta yer tutmaması için bunları ayarlardan önlemek mümkün mü?

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkür ederim bende olayı çözemedim merak ediyordum. SD kartta yer tutmaması için bunları ayarlardan önlemek mümkün mü?
    Bir web sitesinde soyle bir sey buldum SJ8 Pro serisi icin, SjCam 4000 icin var midir yontemi bilemiyorum. Kitapcigi var mi?

SDcard'in ana dizinine autoexec.ash diye bir dosya olusturup icine sunu yazmaniz gerekiyormus.

t app test record duals 0

sonra cihaza takip actiginizda artik LRV dosyalarini kaydetmiyormus.

https://sjcam.com/community/threads/...rectory.18277/

TheGokay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Custom Yamelli XSR 07
    Kamerada ilk izlenimlerimi şöyle paylaşmak istedim. Genel olarak çok tatmin edici her yönünden. Harici mikrofon takmadan video performansı da gayet şehir içinde yeterli. Kamera kabının dışına sünger takarsam biraz daha rüzgarı kesebilirim diye düşünüyorum. Video kalitesi olarak ayarlar 1080p Ultra 60 fps Gyro açık şekilde kalitesi gayet güzel.

200 NS --> TNT 250 --> Xtreme Max Enduro --> MT 03 660 --> 2015 XJ6 --> Custom Yamelli XSR 07

Motosikleti
    Meraklısına dji osmo action kamera açısı. Rock steady açık dewarp kapalı

CanAydın bunu beğendi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün yaptığım gezide Sony HDR AS50 aksiyon kameramı kaybettim. Yine Sony almam imkansız. 1000 TL altı iş görecek kadar iyi olan action kamera var mıdır acaba?

Luc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 (2019)
    Alıntı TheGokay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, şuanda Xiaomi nin Yi action kamerasını kullanıyorum ilk çıkarttığı model olan. Video kalitesinden memnunum ancak rüzgar sesi çok fazla alıyor mikrofonun oraya pamuk koymama rağmen(eskiye nazaran pamukla daha az alıyor). Kameranın kendi rüzgar sesi kesme özelliği olmadığı için ve ekstra harici mikrofon takamadığım için başka bir kamera arayışındayım. GoPro 5 Black de rüzgar sesi önleme vardı diye hatırlıyorum. GoPro ve türevlerinden ne önerebilirsiniz? Tavsiyelerinizi Bekliyorum. Bütçem 1500 civarı
    Bende GoPro 8 Black var, o da aynı. Rüzgar sesi problemini mikrofonu kaskın içine almadan çözmek oldukça zor. Bence mikrofonu kaskın içine almaya odaklanmalısın kamerayı değiştirmekten ziyade.
    MotoXPR

https://www.youtube.com/@MotoXPR

Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gopro hero 4 işinize yarar mikrofon takip kaskin icine atabilirsin. Hero 4 haric ust modellerde mikrofon baglamak için harici bir mikrofon aparati almaniz lazım bu aparatta bir kamera fiyatinda o olmadan yapamıyorsunuz.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)