Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yss köprü ve kuzey çecre otoyolu art niyetli işletmeciliği

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Forza 250
    bende bir 50'lik motosiklet vardı ve bunu kardeşime verdim. O da iş yerinde sağa sola gitmek için kullanıyordu. HGS filan çok da önemsemez deyip edevletten sürekli olarak cezaları, geçişleri filan kontrol ediyorum. kendim için de aynısı geçerli. haftada muhakkak 1-2 kere kontrol ederim taklaya gelmeyelim diye.

neyse. dün demir hukuk bürosu diye bir yerden arandım ve icra dosyam olduğu söylendi. sebep de yss köprü ve kuzey çevre otoyolu'ndan 30'a yakın geçiş ihlalim olmuş. ee bana bir şey tebliğ edilmedi, edevlette de geçiş ihlali filan yazmıyor dedim. isterseniz şirketle görüşün dediler. aradım ilgili şirketi. karşıma çıkan kadın geçiş ihlallerinden ve ödenmediğinden bahsetti. "yahu tebliğ edilmedi bana, edevlette de görünmüyor. ben düzenli kontrol ediyorum bunu" dedim. verdiği cevap hayatımda aldığım en iyi cevaptı: "biz özel şirket olduğumuz için size tebliğ etmek zorunda değiliz!" böyle bir art niyet olabilir mi ya? arayıp deseler ki şöyle şöyle geçiş ihlalleriniz var 7 gün içinde ödemeniz gerek. gider öderiz. zaten burada itirazım cezaya filan değil. böyle adice bir tutum içine girmelerine.

yaa siz ne kadar *** şirketsiniz, siz nasıl *** bir şirketsiniz. milletin **** koyacağız diyenlerin kurduğu şirketten, yaptığı yoldan ne hayır gelir ki? gerçekten milletin *** koymak için yapmışlar.

yani yarın öbür gün elinize bir icra dosyası verilebilir, dikkat edin!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    malesef kötü bir durum.zaten adam açık açık demişti milletin a koyacagız diye
    birbilent bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Hemen inanmayın yeni bir dolandırıcılık türü olabilir.

Parayı falanca hesaba yatırın derlerse sakın yatırmayın dosya numarasını isteyin madem icra dosyası var ve parayı icraya yatırın.

Benim arkadaşın hukuk bürosu vardı bazen oraya takılırdım. Bir bankanın kredi kartı borçlarını takip ederlerdi sözleşmeli olarak.

Mesela bir borç gelirdi ana borç ve faizi falan 3.000 lira diyelim. Borçluya telefon açarlar borcunuz faiz, masraf, komisyon şu bu 5.500 derlerdi. Sonra biz uğraşmayalım borcunuzda artmasın falan gelin 5.000 bağlayalım işte karşı taraf yapma etme olurdu olmazdı 4.000 / 4.500 bağlarlardı.

Halbuki borçlu parayı direk dosyaya yatırsa 3.000 lira ile kurtulacak o yüzden aman dikkat mutlaka icraya gidin dosyayı görün varsa bir borç oraya yatırın.

Not: Size tebligat gelmemiş olabilir çünkü postacılar genellikle muhtara bırakıyor. Artık muhtarların ana işi bu.

Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen inanmayın yeni bir dolandırıcılık türü olabilir.

Parayı falanca hesaba yatırın derlerse sakın yatırmayın dosya numarasını isteyin madem icra dosyası var ve parayı icraya yatırın.

Benim arkadaşın hukuk bürosu vardı bazen oraya takılırdım. Bir bankanın kredi kartı borçlarını takip ederlerdi sözleşmeli olarak.

Mesela bir borç gelirdi ana borç ve faizi falan 3.000 lira diyelim. Borçluya telefon açarlar borcunuz faiz, masraf, komisyon şu bu 5.500 derlerdi. Sonra biz uğraşmayalım borcunuzda artmasın falan gelin 5.000 bağlayalım işte karşı taraf yapma etme olurdu olmazdı 4.000 / 4.500 bağlarlardı.

Halbuki borçlu parayı direk dosyaya yatırsa 3.000 lira ile kurtulacak o yüzden aman dikkat mutlaka icraya gidin dosyayı görün varsa bir borç oraya yatırın.

Not: Size tebligat gelmemiş olabilir çünkü postacılar genellikle muhtara bırakıyor. Artık muhtarların ana işi bu.
    Arkadaşın Mehmet Cengiz'le bir akrabalığı var mı?
    bdrhngvnc bunu beğendi.

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    HGS uygulamasından görünmeyen kaçak geçişler KGM nin sitesinde görülebiliyor. Ama saçma olan şu ki, düzgün çalışmayan hgs sisteminin cezasını neden ben çekiyorum. Benim de bu tarz cezalarım var, halbuki hgs de para da yüklü.
    site de bilmeyenler için şu: https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı wing41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın Mehmet Cengiz'le bir akrabalığı var mı?
    Bilmiyorum. Bir nevi aynı işi yapıyorlar o bir koldan öbürü diğer koldan.

muhtar konusu sıkıntılı

itiraz hakkı kaybına sebep oluyo

borç kabul edilmiş oluyo

Barbarouses - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto 150NK 2019 > Yamaha MT-25 2016
    Alıntı BikeManiac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HGS uygulamasından görünmeyen kaçak geçişler KGM nin sitesinde görülebiliyor. Ama saçma olan şu ki, düzgün çalışmayan hgs sisteminin cezasını neden ben çekiyorum. Benim de bu tarz cezalarım var, halbuki hgs de para da yüklü.
    site de bilmeyenler için şu: https://webihlaltakip.kgm.gov.tr/WebIhlalSorgulama/Sayfalar/Sorgulama

çok teşekkür ederim, edevletten ihlal gözükmüyordu ancak verdiğin linkten kaçak geçiş gözüktü ve ödedim. buradan görmesem, yarın öbür gün başıma dert açardı.

Tefoo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco People S200
    benim arabanın plakasında 2018 şubatta 260 tl ceza görünüyor ama ben arabayı 2019 kasımda aldım. bu borç başıma bela açar mı? ya da arabanın eski sahibi bunu ödemiş midir?
    Aşırı hız ve dikkatsizlik motorcunun en büyük düşmanıdır.

okanbagiscan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TRK 502
    Benim arabada ben almadan önce işpark ödemesi görünüyordu.8 sene binip öyle sattım.

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Barbarouses adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...e devletten ihlal gözükmüyordu ancak verdiğin linkten kaçak geçiş gözüktü ve ödedim. buradan görmesem, yarın öbür gün başıma dert açardı.
    Trafik cezaları ve ihlal geçişler vs edevlet mobil uygulamada görüntüleme sorunları olabiliyor , edevlet web sitesine girip bakmakta fayda var.

"Kuzey Marmara Otoyolu'nu işleten ortaklığa, araç geçişleri sözleşmede öngörülen sınırların altında kalması nedeniyle (2020 yılı için) 2 milyar 150 milyon lira garanti ödemesi yapıldığı belirtildi."

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Çok legal tavsiyelerde bulunmak istemiyorum şimdi, zekası yetmeyen dostlar gelip laf edince sinirim bozuluyor. Bir de forumda küfür de yasak, sövemediğim zaman içimde kalıyor. Çok güzel demiş Can Yücel Siz biliyorsunuz çözümü, kendinizi yormayın. Onlar da bu millete sağdan soldan koyamamış olur böylelikle.

Yolu verdiğim parayla yaptırtmışım zaten, daha neyin parasını vereceğim? Yap işlet devret diyen olursa İBAN versin, urgan parası göndereyim. Kafasının içindekine daha fazla işkence etmeden assın kendini.

Boğaz Köprüsü maliyetini karşılayınca ücretsiz olacak denilerek yapıldı. Her sene ücret alınması bir sene bir sene daha uzatılıyor resmi gazetede. Boğaz köprüsünden şu ana kadar kazanılan parayla 20 tane daha boğaz köprüsü yapılır, boğazın her noktasında köprü olurdu, köprülerin arasında yüzme yarışı yapardık 3 köprü sonra biter diyerek. Köprülerin arasına çekilen asma köprülerle boğazın üstünde yürür, gelen turistlerden para kazanırdık. Öyle bir paradan bahsediyorum. Şimdi ben Boğaz köprüsünden güzelce geçtiğim zaman kimsenin hakkına girmiş olmuyorum yani Forumda bu konu hakkında yazılan yazıları, yapılan ithamlar görünce akıl tutulması yaşadım, bir organizma bu kadar düşük zekaya sahip olmamalı. Eşek olana semer vuran çok olur.
    pea, HRider ve frustrated bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)