Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Eldiven deneyimlerinizi paylaşır mısınız

Motovento
    REKLAM ALANI
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Herkese Merhaba

Arkadaşlar ben bir türlü istediğim gibi bir eldiven bulamıyorum .Parmaklarım kısa ve tombul Scoyco mc57 aldım serçe parmağı aşırı uzun geldi , 4riders kışlık eldiven aldım s beden tam oturdu ancak baş parmağımı hareket ettiremiyorum sinyal ve kornada zorlandım , Vexo extreme yazlık eldiven aldım yine başparmağımı eldiven yokken ki gibi rahat kullanamıyorum.

Bütün bu saydığım eldivenlerde parmak uçlarında hep boşluk var , sıfıra sıfır değil , dar alıyorsundur diyen olacaktır dar değil eldivenler .Benim sıkıntım baş parmaklarımı rahat kullanamam bu tüm eldivenlerde böyle tekstil eldiven almalısın dedi satıcı ama onları da pek güvenli bulmadım.Aldığım eldivenler 350-400 arası çok kalitesiz olduklarını da düşünmüyorum açıkçası.

Bunu rahatlatmanın bir yolu var mı veya nasıl alışırım ya da şu marka çok rahat ben kullanıyorum dediğiniz var mı ?

Önerilerinizi ve deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    her yaz scoyco mx14 alıyorum aşırı rahat. her yaz almamın sebebi ise pek dayanıklı değil. parmak uçları erimeye başlıyor.
    tecrube0 bunu beğendi.

ahmetmert58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc 700 S
    five gloves slide tattoo couger modelini aldım 1 hafta önce. normalde 700 tl civarı ben n11 de son kalan bedenini 350 liraya aldım. eldiven hakikaten kaliteli zaten five gloves sadece eldiven üreten iyi bir marka. elime çok güzel olur zaten five gloves dünyanın en fit eldiveni diye baya bir reklam yapıyor. zamanında Barkın Bayoğlu'da kullanıyordu allah mekanını cennet etsin. sadece baş parmağı çok ufak uzun geliyor ama rahatsız edecek derecede değil. bence bu paraya heleki avuç içi dana ve keçi derisi kullanılmış avrupa malı bir eldiven için bedava..
    tecrube0 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alpinestars, Dainese ve Revit. Bu 3 marka eldiveni denedim. Revit en dar ve fit, daha sonra dainese daha sonra da Alpinestars geldi. Fakat arada uçurum gibi bir fark yoktu. Deri eldiven alacaksan hafif elini sıkan bir eldiven alabilirsin. Deri zamanla elinin şekline göre uyum sağlıyor. Yüzde 10 esneme payı oluyor. Tekstil eldiven alacaksan eline tam olanı almalısın. Benim gözlemlediğim kadarıyla kaliteli markalar elime daha cuk oturuyor. Daha fit tasarlıyorlar. Bu arada el ölçüleri her ne kadar kağıt üzerinde standart da olsa markadan markaya beden ölçüleri değişebiliyor. Mesela ben alpinestars da small giyerken vexo da small giydiğimde bayağı bir bol gelmişti. Zaten her insanın el tipi ve ölçüsü farklı olabileceği için her parmağın cuk oturması çok olası bir durum olamayabiliyor. Mesela benim eldivenimin baş parmağı hariç cuk oturuyor. Baş parmağımda hafif boşluk var ama kontrole engel olmuyor. Sen de eldiveni aldıktan sonra motora oturup bir bak sinyal vb. şeyleri kolay kontrol edebiliyor musun . Debriyajı ve freni bir sık yumruk koruması elini çok sıkıyor mu ?
    tecrube0 bunu beğendi.

tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    Alıntı Remzidemir41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alpinestars, Dainese ve Revit. Bu 3 marka eldiveni denedim. Revit en dar ve fit, daha sonra dainese daha sonra da Alpinestars geldi. Fakat arada uçurum gibi bir fark yoktu. Deri eldiven alacaksan hafif elini sıkan bir eldiven alabilirsin. Deri zamanla elinin şekline göre uyum sağlıyor. Yüzde 10 esneme payı oluyor. Tekstil eldiven alacaksan eline tam olanı almalısın. Benim gözlemlediğim kadarıyla kaliteli markalar elime daha cuk oturuyor. Daha fit tasarlıyorlar. Bu arada el ölçüleri her ne kadar kağıt üzerinde standart da olsa markadan markaya beden ölçüleri değişebiliyor. Mesela ben alpinestars da small giyerken vexo da small giydiğimde bayağı bir bol gelmişti. Zaten her insanın el tipi ve ölçüsü farklı olabileceği için her parmağın cuk oturması çok olası bir durum olamayabiliyor. Mesela benim eldivenimin baş parmağı hariç cuk oturuyor. Baş parmağımda hafif boşluk var ama kontrole engel olmuyor. Sen de eldiveni aldıktan sonra motora oturup bir bak sinyal vb. şeyleri kolay kontrol edebiliyor musun . Debriyajı ve freni bir sık yumruk koruması elini çok sıkıyor mu ?
    Bize yine yeni eldiven alma yolu gözüktü desene bu başparmak olayı düzeliyor mu peki zamanla bollaşıyor mu ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    duke 390
    Five gloves cafe racer 5 modelini kullaniyorum.muthis estetik ve rahat...n11 210 liraya almistim simdi 300 civari...
    Fransiz markasi tavsiye ederim...
    Artci icin biker jeans turuncu mavi dana derisi aldim.o da cok guzel ancak sert oldugu icin surucuye pek iyi degil
    tecrube0 bunu beğendi.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Five Gloves Rs3 Street Urban kullaniyordum 2 yazdir, baktim avuc icleri tuyleniyor, isaret parmagi da bildigin delinmis. Rahat olmasina rahat.

Gectigimiz hafta Revit Mosca siparisi verdim M beden, urun geldi, daha ilk denememde serce parmagimi rahatsiz etti, avuc icinde de gerilme hissettim. Iade ettim, L beden yokmus saticida. Five Gloves yerine Revit'i tercih etmemin sebebi avuc ici deri olmasi, tuylenme yirtilma sorununun daha az olmasini bekliyorum.

Kisaca, Five Gloves M oluyorken, Revit L olacak bana sanirim. Denemeden almayin.
    tecrube0 bunu beğendi.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Benim de parmaklarım çok kısa ve eldivenlerin genelde uzun olmasından muzdaribim. Şöyle bir şey fark ettim. Yazlık tekstil (fileli) eldivenler genelde biraz esnek oldukları için daha iyi oturuyor elime. Normal elleri olan birisinde eldiven esneyerek tam otururken benim elimde hiç esnemeden ama yine de boşluk vs kalmadan oturuyor. Ama bu tip eldivenleri de biraz soğuk havalarda kullanmak zor ve koruma yönünden de çok iyi değiller.

Şuan Revit Cayenne Pro (S) kullanıyorum. Baş ve işaret parmaklarım tam oturuyor. Diğer parmaklarda biraz boşluk var, özellikle yüzük parmağı çok kötü 1cm boşluk var. Ama idare ediyorum.

Aslında bu eldiven deri olduğu için uçlarına işlem yapılabilir diye düşünüyorum. Ama böyle ince işlerde tecrübesi olan usta lazım. Dahası yapılan dikişin sağlamlığına güvenebilir miyim bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Bu arada Held'in "kısa" eldiven bedenleri var. https://rideheld.com/pages/size-chart Burda "K-X" olarak listelenen bedenler. Ancak bunları bulmak biraz daha zor.
    tecrube0 bunu beğendi.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Eğer tek parmakta sorun varsa ayakkabı tamir eden yerler uçtan alabilir aklında olsun. Kumaşsa terzide yapar. Ama deri için terzilerden farklı bir aletle yapıyorlar. Baş parmak dar gelmesin diğerleri hallolur. Baş parmağın kesimi çok farklı olduğu için zor baya uğraşmazlar bile ama diğer 4 parmağı uçtan alabilir. Benim ilk aldığım Durt marka yazlık bir eldiven vardı. Yarı deri yarı kumaş en sevdiğim odur elime tam oturur. scoyco'nun bi parmaksız bir parmaklı modeli var. Birde aliexpressten aldığım çakmalar var. En kötüsü onlar hiç kullanmadım bile,eline çorap geçir aynı şey. Telefon çok kullandığım zamanlar parmaksız olan scoyco eldiveni çok kullandım. Çünkü o diğer dokunmatik eldivenler basmıyor bazen deli ediyor beni
    tecrube0 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)