Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha R25 Garip Ses

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ilk sahibi olduğum r25 garip bi ses geliyor motor 26bin kilometrede tüm yağ, yağ filtresi, hava filtresini 5bin km bir değiştiriyorum. Son 15-20 gündür biraz yüksek devirde debriyaj tası tarafından şıkırtı zırıltı gibi sürtünmemi desem ne desem tarif edemiyorum videoya da çektim ama ses yansımıyor. Motorun debriyaj balatası hiç değişmedi bi kaç kör topal motorcuya dinlettim açmadan anlayamayız egzantirik zinciriden olabilir diyorlar. 26bin kmde r25in egzantrik zinciri bollaşma yapabilirmi? Motoru hiç bi zaman köklemesine kullanmadım aksine sakin kullanırım debriyaj balatası saçları ve yaylarının siparişini verdim elim alet tutuyor kendim değiştireceğim. Bu arada motor çekişten de bayabi düştü yokuş yukarı motor çıkıyor ama zorluyor kendini. Kafam karışık durduk yere masraf çıkacak diye ödüm kopuyor motorunda açılmasını hiç istemiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Eğer sağlam toplanacaksa fabrika çıkışından daha iyi olur, motoru açmaktan çekinmeyin. Bi de kendiniz yapacaksınız daha da iyi. İnşallah çok masraf çıkmaz. Benim de debriyaj balatasından başka bişey gelmedi aklıma, ondandır muhtemelen.

Ekrem_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Son hız düştüyse olabilir, böyle tıktrtıktır bi sesi vardır. Zaten ilk sahibi sizseniz daha iyi tanırsınız motorunuzu hava filtresi egzoz son zamanlarda oynanmadıysa değişmediyse ve son hızda düşüş varsa dediğiniz gibi açılması gerekebilir. Bu lafada ayrı kılım açmadan anlayamayız ama maalesef egzantirikde uyuz iş

teşekkürler arkadaşlar şu yasaklar bitsin olmadı güvenilir bir usta bulup ona teslim edeyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)